Pôrodnica Komárno. Aké máte skúsenosti?

majacska
5. nov 2008

Ahojte kočky! Je tu niekto, kto rodil v pôrodnici v Komárne? Aké máte skúsenosti? Napíšte, prosím! Ďakujem.

diusik
7. máj 2010

Caute diky za rady,
no ja neviem ☹ ked on tu bradavku tak strasne saje,ja mam pocit ze mne to mlieko ide odtial tak tazko 😒 minule sa mi spravili strasne tvrde hrce v prsniku ako keby som tam mala kamene,strasne to bolelo 😢 som si myslela ze to sa asi prsnik tak nalial mliekom,ja ze o idem odsat a ani odsat to neslo,mackanim mozno par kvapiek.Na rano sa to uvolnilo,nechapem co to je,uz sa to stalo druhy krat.Ja by som asi potrebovala laktacnu poradkynu nech mi co to vysvetli.
Maly sa koji aj 40 minut a ked ho necham tak aj dlhsie.Proste mam pocit ako keby sa mlieko tazko spustalo dole,mozno to je blbost ale uz neviem co si mam otom vsetkom mysliet,citim sa maximalne bezradna ☹

nika251
7. máj 2010

Ahojte. diusikPravdepodobne sa ti y toho vzvinie saborea- take mastne ,,lupiny. Nic to nie je, moji to mali obaja ale chce to k oznu. Dostanes na to taku mast a raz dva sa to upravi.

nika251
7. máj 2010

PS najdi si tu vo fore anag- je to laktacna poradkyna- ona ti pomoze.

diusik
8. máj 2010

ahoj nika,veru hej vyzera to ako seboroe,bola som u kaznej a dala mi len krem excipial,taky nba premastenie,neviem ci si nato myslela.Vravela ze nechce predpisovat ine lebo ze je este malinky.No dufam to bude miznut 😒

diusik
8. máj 2010

Damian je kraasne meno,kebyze mam este jedneho chlapca tak viem ake meno mu dam 😀

nika251
8. máj 2010

Diusik- ako mamina dvoch certikov ti odpovedam len ,,joj,, Kebyze mas este jedneho chalana tak si podviaz gate. Lebo co tiiii dokážu 😀

diusik
8. máj 2010

ved to prave je natom super,taky maly certici 😀 ja mam niekedy pocit,ze cim viac sa clovek natrapi tym je to potom krajsie 😀

nika251
8. máj 2010

Ano, mas pravdu. Ja som strasne rada ze mame takyto maly rozdiel medzi nimi. Je uzasne ich sledovat ako sa zacinaju spolu hrat, ale si aj beru hracky, pobiju sa ale aj sa strasne moc lubia. Vzdy je to tak, ze kde je jeden, tam je 100% aj druhy. Neviem si to vynachvalit. Odkedy je maly taky pohyblivejsi uz, tak vidim na starsom aky je strasne spokojny 😵 😵 😵
Ale najvia sa mi paci ako to ma mimkao aj ked tolko krat tehulka by som asi psychicky nezvládla 😀 - s mrnusmi problem nemam ale tehotenstvo mi bolo hrozne dlho - bola som straaaaaasne velika 😀 . Ale mimka ma nadhernu rodinu 😵 😵 😵 😵

diusik
9. máj 2010

ahoj,no to ano,Mimka ma krasnu rodinku 😀 ja uz som sa rozhodla,buduci rok by som chcela znovu byt tehotna,dufam sa nam to este raz podari 😀

pukica
9. máj 2010

ahojte dievcence 🙂 mame tu dalsiu sparingpartnerku?pomaly sa rozrastame 😉 vitaj nika

no dius si ma teda sokla ako rychlo chces byt tehotna 🙂
akoze aj ja by som chcela mat zhruba take dva tri roky rozdiel medzi detmi ale neviem,zatial to takto pevne nevyhlasujem 😀

ma mrzi ze mas take problemy s kojenim ☹

skus si okukat tuto konovsku stranku https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/vsetko-o-dojceni/
mozno sa tam nieco docitas co ta trapi,ta annag je laktacna poradkyna,ma pekne prispevky,daju sa fajne citat a pochopit a pomahju 🙂
drzim palce

diusik
10. máj 2010

caute,
mna maximalne stve ze zijem na takom blbom mieste kde nic a nikto nie je 😖 ! proste niet sa na koho obratit.Pediatricka ku ktorej chodime je ako keby ani nebola.Potom ako sa ati vyhadzal a povedala ze to je rubeola jej uz proste nemozem doverovat 😒 .Kozna u ktorej som bola je zas taka flegmaticka ☹ zistila som ze mam asi na bradavkach mykozu a aj maly ju ma asi v puse lebo ma taky povleceny jazyk ☹ no k hentej koznej uz nepojdem ani nahodou!
Ozaj baby nepoznate nejaku v komarne,teda okrem Dr soosovej,vobec netusim kde moze ordinovat nejaka ina kozna.
Keby nebol internet tak uz by som mozno ani nekojila.je to moj jediny zdroj informacii 😅

mimkao
10. máj 2010

Diuš, dr. Lopušná. Švagriná ku nej chodila. Vraj je veľmi milá. Ale neviem, čo sa odbornosti týka, že aká je. Môžem ti zistiť, a aj, kde má sídlo.
Naša Marcelovská pediatrička, dr. Bastrnáková, je strašne super. Ti ju odporúčam.

edita84
10. máj 2010

Ahojte dievčatá aj ja som z Kn už vás dlhšiu dobu čítam a rada by som sa pridala síce dieťatko ešte nečakám ale mám 3 ročnú dcérku 🙂
a čo sa týka dr. Lopušnej tak tá je zlatá aj ja k nej chodím s malou a ordinuje tam kde je aj gyn Baláž

mimkao
10. máj 2010

Edit, tak dík. Aspoň nemusím volať švagrine, bo ja sa tiež s malou chystám ku kožnej, tak aspoň vie, že kam... 🙂
Ozaj, keď nás je tu už toľko, z Komárna, nedáme vážne nejaké stretko? Už je krásne počasie... V robote nuda, by sa patrilo niekam si ísť oddýchnuť.... 😉
Diuš, moja, strašne ma mrzí, aké máš problémy s kojením. Dúfam, že ti nejaká laktačná poradkyňa pomôže.

edita84
10. máj 2010

🙂

diusik
10. máj 2010

caute,no ved ano,len kde tu laktacnu stretnut 😒 niekde som citala zoznam poradkyn,ze sa s nimi da skontaktovat,lenze vsetko su vzdialene okresy,ale nevadi,pojdem k tej koznej,
baby a nemohli by ste presnejsie popisat kde ordinuje?ja neviem kde sidli dr balaz 😒
Mimka a ty uz pracujes?

edita84
10. máj 2010

dius pri klapkovom námestí kde je lekáreň hedera a tam je taký dvor a naproti mostíku vľavo sú veľké hnedé dvere a potom jak vojdeš dnu napravo tiež dvere a shodmi pojdeš hore a na tej chodbe si ju nájdeš teraz neviem presne koľkaté dvere 🙂

mimkao
10. máj 2010

Diuš, hej, hej, ešte pracujem. Do konca júna. Dr. Baláž ordinuje v dôstojníckom pavilóne na prvom poschodí. Viem že on má hneď prvú ambulanciu. Takže Lopušná bude asi na tej istej chodbe, len niekde ďalej.
Písala si už annag? Ona ti poradí aj cez net, aj keď je jasné, že najlepšie by bolo osobné stretnutie. 😒

mimkao
10. máj 2010

Edit, som si tvoju odpoveď nevšimla... Sorráč... 🙂

edita84
10. máj 2010

mimi nič 😉 ale máš krásne deťúrence 🙂

diusik
10. máj 2010

diky moc za itinerar 🙂 tam to poznam ,to najdem,ano pisala som annag do IP.ale ona je asi dost vytazena tak uvidim ci odpise 😕
este ma tak napadlo,na ten prispevok,co sa dava po narodeni dietata staci potvrdenie od gynekologa a pediatra alebo musim mat aj potvrdenie z poistovne a od zamestnavatela?

pukica
10. máj 2010

zdrawim was wsetky maminky
My sme dnes mali wychadzkowy den,o 11tej sme odisli z domu a wratili sme sa o 20tej,boli sme w Komarome,nachodili sme zhruba 10-12km,som tak fajne unawena

kym som tu nebola zase pribudla zienka ku nam,sa tesim,witaj Editka 🙂

mimka ja som za to stretko,pisem to sem furt ked sa spomenie slowo stretawka,ale akosi sa nic nedeje,ani ziadna reakcia,uz si pripadam ako debil,akoby som sa wam wnucowala... ☹

idem si dat nieco pod zub bo newiem zaspat a potoom snad zalomim ako mala,majte sa pa pa

diusik
11. máj 2010

pukica,chce to presny datum presny cas a oni sa dostavia 😀 😀 😀 😀 ja nemozem 😖

mimkao
11. máj 2010

Diuš, ja donesiem svoj kočík, tak tam malého len stačí preložiť, alebo vezmeš klokanku... 🙂

diusik
12. máj 2010

Cauky,diky Mimka,to je celkom dobry napad 😉
Pukica,tak rozmyslam,ked si bola s malou vonku od 11tej do 20tej aj v komarome,tak potom kde si ju kojila?

pukica
12. máj 2010

Mimka fajny napad,to by bolo super keby ste to vedeli nejako s Dius poriesit a mohli by sme sa stretnut aj s nou spolocne 🙂

Dius,ja nemam problem nakojit malu dakde v prirode,na lavicke,ale ked sme boli v komarome,som ju najprv nakojila pred odchodom,potom kolem 14tej sme boli papat v restike tak som ju nakojila tam a potom sme okolo 18tej zbehli k priatelovmu fotrovi bo sme museli ist na vecko a mala sa zobudila tak som jej dala tam papat,ale minule som kojila napr v parku oproti hotelu europa 🙂

mimkao
12. máj 2010

puki, v tom praku som aj ja zvykla kojiť. 🙂 Hodila som cez seba plienku a davaj papať... 🙂
Tak už len treba vymyslieť čas. Teraz je zase také upršané počasie... 😖

pukica
12. máj 2010

sak jooo,ja taky,niekedy som ani plienku nepotrebovala bo tricko v poho zakrylo prso a mala kluuuudne papala 🙂

ani nehovor,take vadne pocasie,vraj najblizsich 10 dni okrem piatka ma byt takto zatiahnuto 😒

tak jaaaaa tedy nevim ako to zorganizujeme,ach jaj

mimkao
12. máj 2010

26.mája. o dva týždne v stredu. Vtedy mám poradňu, takže v KN budem určite a už by snáď aj pekne malo byť... 😅 Čo vy na to?

pukica
13. máj 2010

mimka ja som za,mne je to v podstate jedno kedy,ja som v KN furt 🙂 uz len tu diusku nejako poriesit...nech mvoze dojst aj ona

posielam par tofo aktualnych,aspon ma budete vediat identifikovat ked ma uvidite 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre