Pôrodnica Komárno. Aké máte skúsenosti?

majacska
5. nov 2008

Ahojte kočky! Je tu niekto, kto rodil v pôrodnici v Komárne? Aké máte skúsenosti? Napíšte, prosím! Ďakujem.

diusik
27. máj 2010

neviem co mam robit,mam s tym ist ku gyn?Uplne mam zdeformovany prsnik od tych hrc,su jak kamene,total mam z toho depku

pukica
27. máj 2010

dius podla mna s tym chod,ja by som iste isla,netrap sa zbytocne,nic za to nedas ked tam pojdes skvor ti pomozu ako nie...utekaj nech na to nedoplatis,drzim palce

mimka si zlata ze si sa ozvala ked si nas videla,dobre mi to padlo ze si dala vediet ze sa nic nekona 🙂
sme boli v madarsku a utekala som s malou na rukach do toho parku pri moste nakojit malu bo uz straaasne vystrajala 🙂
som myslela ze sa roztopim blee

dius teba chapem ze si sa moc nehrabala na stretko ked maly tak moc vystraja,tak dufam ze vam to coskoro pominie a dame to dlho omielane stretko 😉

cmulinko
27. máj 2010

ja som si myslela,ze si uz bola u gynekologa.rozhodne tam chod,nech sa na to pozre...ak je tam uz rozsiahli zapal,tak sa to musi liecit....aby sa zapal nesiril dalej a nebodaj este aj do krvi.cim skor sa ti to vylieci,tym skor budes moct nadalej dojcit bezbolestne.urcite ti lekar da lieky,ktore nebudu skodit malemu vstrebanim do mlieka.

cmulinko
27. máj 2010

@diusik nepisala si,ze kolko ma maly kil.myslis,ze pribera dostatocne? nemam prehlad o detoch na materskom mlieku,len akurat sesternica pisala,ze jej maly ma 7 tyzdnov teraz a 5,6kg a narodil sa ako 2,9kg a pije materske mlieko.

diusik
27. máj 2010

aha,tak Ati mal na 7 tyzdnov 4440g,len tak tak sa zmestil do normy,prve dva tyzdne pribral pekne,ale potom uz menej. 😒 bola som v lekarni kupit UM,maly strasne plakal,uz sme s nim nevedeli co robit,mam obavy ze je to koniec mojho kojenia.Od zaciatku to ide ako z "chlpatej deky" 😒 Zatial som kupila France lait,potom sa poradim s dr 😢

cmulinko
27. máj 2010

ja som pri Palkovi vyskusala hadam aj 4 druhy mlieka,kym to posledne sadlo.s nim som mala problem ,lebo mal reflux a normalne umele mlieko vygrcaval jak lavina...tak som musela kupovat umele mlieko antirefluxove.U simonka som nemusela experimentovat nic a od zaciatku pije Irsky Nutrilon.Palkovi som prestala davat umele mlieko nieco po 1 roku a zacala som mu davat kozie mlieko asi do 1,5 roka a potom nizkotucne kravske....a od 2 rokov pije uz aj plnotucne kravske.Simonka planujem odstavit od umeleho mozno triska neskor...az ked bude mat 1,5 roka a az potom mu dam kravske.S tou vahou ja som mala predcasne narodeneho Palka s 2,74kg a na zaciatku som mu davala materske v kombinacii s umelym a ako 8 tyzdnovy mal 4,10kg.Simonko sa narodil 3,65kg a od narodenia je plne na umelom mlieku a ako 2 mesacny mal malicko pod 6 kg.Podla tabulky co mam doma v detskej kartoteke by 7 tyzdnove babo malo mat normalnu hmotnost okolo 5kg a 4,5kg na 7 tyzdnove je podla tabulky je uplne na hranici..len tak tak.....presne ako si pisala.

mimkao
27. máj 2010

Puki, dnes som Vás zase videla, teda ak ste to boli vy. 😀 Teda teba nie, iba tvojho priateľa s malou. Stál pred Isterom a asi ťa čakali... Ale nedalo sa mi zastaviť, bo som musela zase na ten katastrálny. Ale vidím, že vy furt dakde po vonku beháte, ta keď tam najbližšie pôjdem a budem mať voľnejšie, ta sa ti ozvem. Číslo už mám. 🙂

pukica
28. máj 2010

mimka ty si aký špehúň? 🙂 videla si dobre,priatel ma cakal pred isterom,jou jou ako som pisala my a furt motkame po vonku,no neviem co bude ked pojde priatel do prace,teraz ma trocha dovolenky,potom sa budem musiet motat sama ach jaj,no neva nejak to snaaaad zvladnem 🙂

dius si sa pytala s kym chodim kocikovat,takze ted s priatelom bo je doma,ked nie je tak s jednym kamosom,on je taky moj cecok,pozname sa uz 11rokov,robili sme spolu vo firme ked som este pracovala,parketovat sme chodili spolu takze s nim travim dost casu no ale on v juli nastupuje do prace,po roku nezamestnanosti,takze budem kocikat sama,sice ma jedna byvala spoluziacka teraz v juni rodit,no ta bude v kn len 8mesiacov a potom ide za manzelom naspat niekam hore do popradu ci kde to byvaju,takze mozno kde tu s nou pojdem,inak enem sama 🙂

oki mimka,ozvi sa kludne ked budes mat cas 😉 inak priatelova sestra robi na katastri keby daco

kila
28. máj 2010

Ahojte!
Nemala som minule čas vám napísať, že ja sa tu ukážem len občas, keď prídem domov k mojim rodičom, lebo my doma nemáme net.
My sa máme inak fajn - ako sa už v 30 tt môžem mať - veľmi ma páli záha, občas mi tvrdne bruško, skoro sa unavím, bolia ma nohy - veď som už aj pribrala 14 kg - a kde je ešte koniec? S Rékou som mala tiež o 14 kg viac, ale až v 9. mesiaci. Inak malý poslúcha, je oveľa kľudnejší ako bola Réka v brušku, tak sa teším že budem mať kľudnejšie dieťa. V stredu idem na poradňu a uvidíme ako leží, ale určite je už dole hlavičkou, už cítim že leží dobre.
Réka začína stále viac hovoriť, je strašne zlatá, s nočníkom sme na tom rovnako aj s umývaním zúbkov. Už sa kvôli tomu netrápim, prejde ju to. 😅

kila
28. máj 2010

Pukica to je mi ľúto že sa vám nedarí s dojčením, ani Réka nebola veľké bábätko - keď mala 3 mesiaca vážila "len" 5100g, kuk náš album, napísala som tam aj údaje že ako rástla: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/kila/album/r...
Ale ja som aspoň nemala problémy s prsníkmi. Dúfam že nebudem mať ani tentoraz. Inak som aj ja pripravená tentoraz vyskúšať nejaké UM, Réke som nič nedávala do 6 mesiacov, ale dojčila som ju každých 1,5 hodín a to bola fuška! 😝 Teraz to určite nebudem stíhať.

diusik
29. máj 2010

Ahoj Kila,nemyslela si nahodou mna? 😀 tusim pukica nema ziadne problemy s kojenim.No ja uz sa nevyhnem UM,maleho nakojim a potom stale place,ani nemam pocit ze ked ho kojim ze by nejak prehltal,aj ta konzistencia mlieka sa nejak zmenila,proste je hladny 😒 musim mu pridat este z toho UM a potom je spokojny.No neviem co bude dalej,som z toho maximalne sklamana ☹

kila
29. máj 2010

Ale áno, sorry... 😅 Nerob si z toho nič, hlavné je aby si sa aj ty aj malý cítili v pohode. Aj ja som chcela Réku za každú cenu len dojčiť do 6 mesiacov, aj sa mi to podarilo, a ešte som ju dojčila do prvého roku, ale za akú cenu? Už som bola fyzicky aj psychicky úplne na dne, dostavili sa u mňa zdravotné problémy, bola som totálne psychicky vyčerpaná, takže som sa poučila a za každú cenu to robiť už nebudem, teraz bude podstatné to ako sa cítim ja. 😅

kila
29. máj 2010

Inak my sa už doma dávame pomaličky do poriadku. Naša nová spálňa je vymalovaná, objednali sme vstavanú skriňu, okolo deviateho ju budú montovať. A o týždeň v sobotu sa do novej izbičky presťahujeme, pretože budeme malovať Rékinu novú izbičku. Hurá, sa teším! Donesiem aj fotky! A potom už budeme naozaj v poriadku, neviem tomu uveriť... potom začnem chystať vecičky pre drobčeka. Dnes som skoro odpadla keď som videla že už mám len 75 dní do pôrodu. 😅

mimkao
29. máj 2010

Puki, nevolá sa priateľová sestra Tímea? 😅

pukica
29. máj 2010

dius,je to fakt take zle s tym kojenim ze sa s tym neda nic robit?to ma mrzi ☹
ja kojim w pohode,prsia nemam nejak extra naliate ale mala cucka pekne,nie dlho,no ewidentne jej to staci bo je kludna aj niekolko hodin
najnowsie mi nechce,ci newie,spinkat wonku w kociku,ak zaspi tak na pol hodku,potom kuk a je hore a nie a nie zaspat...ale nastastie nerobi humbug,len kde tu zamrnci a kuka 🙂

mimka,priatelowa sestra sa wola Kristina,blondinka s ofinou a brilami 🙂

mimkao
29. máj 2010

Puki, tak to nebola ona. Tá pri ktorej som bola sa volala Tímea Lengyelová... 🙂
TAkže keby nám nechceli spraviť prepis, tak skočím za Kristínou... 😀 ?

diusik
30. máj 2010

Ahojte,@kila zda sa mi,ze ked chcem vydrzat kojit dalej tak to bude asi ako u teba...
@puki tak to mas dobre,mala urcite vysaje dost a potom je spokojna,ja uz neviem co to je,ale teraz chcem skusit uplne bez UM,radsej budem maleho prikladat kazdu hodinu,on proste stale place,no nie stale ale dost casto a strasne si pcha rucicky do pusinky,tak som mala pocit ze je asi hladny,ze nevytiahne dost,lebo on sa aj strasne dlho koji,ked ho necham tak aj hodinu.A hlavne na natlak okolia som mu dala to umele... no uvidim...
To nevadi ked v kociku nespi,hlavne ze neplace,atinko v nom vyslovene vresti jak ozivot,to by si mala pocut 😀

mimkao
1. jún 2010

Puki, Diuš, prosím Vás, treba brať do pôrodnice poštolky? 😕 Lebo balím veci a neviem, či zbaliť aj to, alebo nie... Ďakujem.

diusik
1. jún 2010

Mimka podla mna nemusis,ja ked som bola tak ich tam nikto nedaval,vacsinou sa caka na to prve sono klbov,ale tam to aj tak Dr kazdemu odporuci davat,Aj ked mne sestricky v nemocnici povedali ze uz sa to rok nedava...

pukica
1. jún 2010

Mimka nemusis,ja som ich sice so sebou mala ale nehladal ich nikto 🙂 mne tiez na sono vysetreni hovorili ze je vsetko ok,no mam balit na siroko,no ja som sa na to vyprdla...

mimka ty sa uz balis?nejak skoro,nie? 🙂
ozaj,uz vies co cakas?ukazal sa mrnus kto je co je?

dius ty ides kedy na dalsie sono?a ku komu chodis?

mimkao
1. jún 2010

O.k., tak potom ich ani nebalím...
Tašku už vraj mám mať zbalenú.... , atk som si ju zbalila. Pár drobností mi síce ešte chýba, ale to zajtra dokúpim.
A som oveľa spokojnejšia. Teraz som mala voľnejšie a viem, že zanedlho začne frmol a ja by som to posúvala stále ďalej a ďalej, až by som mala ísť do nemocky a v taške by nič nebolo.
Cervikálne skóre som mala 4, takže august to už určite nebude. TAk sa teším, že skôr porodím.... 😵
Puki, hej, ukázalo sa bábo, ale to je prekvapko.... 😀

pukica
1. jún 2010

a sakra,takze tajnostkarka a ja som ti chcela nachystat prekvapko ked ta dojdem kuk do nemocnice,ale takto....hmmmm,no co narobim,tak sa to troska posunie teda
ejha,takze budes rodit skvor?a kedy asi?
akoze to cervikalne skore to mi nic nehovori,to co je? 🙂

mimkao
1. jún 2010

puki, už keď budem v pôrodnici, tak ti pošlem sms, takže kľudne môžeš prísť. A do nej ti aj napíšem, čo som porodila.... Bo ja tým USG aj tak neverím... 😀
cervik. skóre, to sú bodovania, kde sa hodnotí, ako je krčok pripravený na pôrod.
Neviem eštye presne kedy, musím sa dohodnúť s dr., ale tak dúfam, že tak okolo 25. júla... by to bolo pre mňa ideálne.... 🙂

pukica
1. jún 2010

oki Mimka,dohodnute 🙂 ono je to cochvila tu,leti to ako vieeeeeetor

no ted uz rozumiem tomu skore 😀 vies,ta moja nevedomost prameni z toho ´´skveleho pristupu´´ mojho gynekologa...
inak vo stvrtok si idem po kartoteku a prestupujem k dr.Ipothovi,osvedcil sa pri porode tak som sa rozhodla prejst k nemu

edita84
2. jún 2010

Ahojte puki inak ani ja som netušila čo je to skóre 😒 , ked sa môžem spýtať ku komu si chodila gyn. ? ani môj my nič nevysvetľoval chodila som k Balážovi 😠 ale po pôrode som prestúpila k Hegedusovi ten je fajn 🙂

diusik
2. jún 2010

no Puki tak ti drzim palce,som zvedava co ti povie Vicena,teda ak sa dobre pamatam tak k nemu chodis.Ja chodim k hegedusovi a som maximalne spokojna,vzdy fajne pokecame,vsetko vysvetli necaka nato kedy uz vyoadnem z ambulancie jak Vicena.Inak pytala si sa ma na sono,neviem ake si myslela 😀 ,ale podla mna si myslela na niekoho ineho,nie na @kilu?

pukica
2. jún 2010

ahojte baby

edit,chodim k Vicenovi,no za cele tehotenstvo mi povedal az tolko ze ako sa citim,nech vyjdem na kozu a ze vsetko je v poriadku...
necitila som sa am uvolnena,nevedela som sa ho ani nic opytat,tak mi tam bolo divne,s Ipothom sme si fajne pokacali aj ked som pred nim bola na koze a cerstvo po porode,urobil na mna fajny dojem tak sa pracem od Vicenu

Diud,neviem tiez co mi povie,ale uz som nastelovana na odchod takze na to nejak tankovat nebude,jeho smola ze nie je priatelskejsi,ja mam slobodnu volbu lekara taaaaakze si vyberam Ipotha 🙂

to sono som myslela teba Dius,myslela som na sono noziciek,u ortopeda,ty nejdes v tretom mesiaci?my ideme 12.juna

diusik
2. jún 2010

jaaj ano,sorry,my ideme 16.juna,ja som mu zo zaciatku davala tie postolkove,ale potom so sa nato tiez vykaslala,tak ho to tlacilo chudacika,nepacilo sa mi to...

diusik
2. jún 2010

ja som dnes zistila ze maly uz vsetko vyrastol 😲 budeme musiet ist obnovit satnik,tak sa rozpapakal,musim mu jednoducho dat aj z flasky,proste mu to kojenie nestaci,tak z nej taha ze sa ide zadrhnut.Ale dozaduje sa aj ciciku.Mam pocit ze prsnik pouziva len na ukludnenie,zo zvyku,a na zaspanie.Uz s tym proste nebudem bojovat ☹

mimkao
2. jún 2010

Ahojte. 🙂
Puki, tuším ty si spomínala, že si používala B-panthen.... Kde si ho prosím ťa kúpila, a koľko stál? Bo idem dnes do KN na nejaké nákupy ešet, čo mi chýbajú a som si spomenula, že ani mastičku nemám. Nechcem hneď od začiatku používať Kalciovú, aby som nemusela zmývať, ta skúsim najprv s niečím takým, nezmývacím a kebyže nepomáha ta prejdem na klasiku.
A ja som sa tešila, že budeme spolu chodiť k Urabnovi.... 😠 😀 Ale aj Ipoth je fajn. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre