Pôrodnica Komárno. Aké máte skúsenosti?

majacska
5. nov 2008

Ahojte kočky! Je tu niekto, kto rodil v pôrodnici v Komárne? Aké máte skúsenosti? Napíšte, prosím! Ďakujem.

diusik
18. júl 2010

Ahojte,jaaj @pukica malinka je straasne zlata,aj ty tam super vyzeras,taka pekne opalena.ja som uplne biela 😒
Vobec som sem nemala cas chodit,stahovali sme sa do noveho domu a akurat sa snazime zabyvat.Je to super vo svojom byt 😀 robime si tu co chceme 😀 az nato varenie 😝 ale da sa.
Fuu baby vidim uz sa vam to krati 🙂 ja by som chcela byt na buduci rok zase tehotna 😀 dufam to pojde...
no idem rychlo este nieco porobit kym maly spi

lucia23611
18. júl 2010

ahojte kočky. ako sa máme?
kila už sa ti to kráti poriadne🙂)) čo sa týka otca pri pôrode, je to blbosť, že je to tak zdĺhavé aj my by sme chceli tak rodiť, ale ja mám problém sa za hlavnou sestrou dostať, keďže môj drahý je kamionista a skoro nie je doma. tak neviem.
Dr. Urban je strašne zlatý, ja som si ho vybavila k pôrodu, tak dúfam, že bude všetko ok, ale povedal mi, že tam bude so mnou celý čas

lucia23611
18. júl 2010

kočky neopúchali Vám nohy? čo ste používali? mne občas opuchnú tak, že to dva dni nejde dole aj keď si ich krémujem. čo mám robiť? a som len v 31tt. nie je to na opuchy trošku skoro?

nika251
19. júl 2010

Ahojte. Lucia- to je teplom. Trosku viac oddychuj s nohami vylozenymi hore. Nemyslim ze na ti je nejaky liek. A spomen to svojmu Dr. Pokial ti neskace tlak nemal by to byt problem.

pukica
22. júl 2010

no halooo to sem opat nik nechodi,ale nooooooooooooooo nerobteeee

lucia ja ti poradit neviem bo mne nohy nepuchli vobec...

ja som v utorok konecne prestupila k dr.Ipóthovi,zdravim 😉 ,a som nadmieru spokojna len lutujem ze som o nom nevedela skvor,tehotenstvo by som si istotne uzila omnoho viac...je taky ludsky a vsetko pekne vysvetli,proste super
uz sa tesim ked budem opat tehotna 🙂

mimkao
22. júl 2010

Ahojte. 🙂
Lucia, mne nohy nepuchli nikdy, takže poradiť neviem... 😒
A ináč, ja budem toto tehu naťahovať asi do septembra... 🙄

lucia23611
23. júl 2010

tak ďakujem, už nepuchnem tak veľmi ale teplá mi vôbec nevadia zaujímavé.

mimkao nebuď zúfalá🙂) ja mám ešte 9 týždňov tu už len 1 asi🙂)) a inak vieš čo budete mať?

pukica
23. júl 2010

ale nooooooooooo mimka,ono sa isti prihlasi na svet necakane a potichu 😉 ako nasa Tamika
uz to mas len za par

ja sa divim ze Tamika v pohode zvlada teplo,sice sa poti ako somar v kufri ale inek ziadne strajkovanie...

dius ako sa ma maly?este sa neskamaratil s kocikom?
dajte o sebe vediet co je s vami,nikto sem nechodi ☹ fnuk

kila
24. júl 2010

Ahojte! Stále som celá! Ešte vydržať týždeň a potom som aj za pôrod. 😀 Meno stále nemáme, ale rozhodla som sa, že keď manžel stále nemá čas sa o takýchto "nedôležitých" veciach porozprávať, tak bude sa volať bábo tak ako chcem ja a bodka. Veď mňa sa budú pýtať nie jeho... 😝 😝 😝
Volala som aj hlavnej sestre, ale na ten kurz my už nemusíme, lebo manžel bol pri pôrode aj pred dvoma rokmi, tak mi len zapíše do tehu knižky poznámku keď pôjdem na ctg. 🙂 Ozaj viete mi konečne niekto povedať kde robia ten ctg, tam kde je rontgen len na konci chodby? 😅 Mám tam ísť v utorok. Hlavná sestra mi ešte ponúkla aj tie nadštandard izby, dúfam že sa tam môžem ísť v utorok pozrieť... 🙂

lucia23611
24. júl 2010

ahojte🙂))
kila - áno tam kde je rontgen ale na druhom konci chodby a musíš vojsť cez také dvere do čakárne. je tam veľmi milá sestrička, ja som tam bola minulý týždeň, lebo že vraj malá nemala dobré ozvy srdca, ale chvalabohu všetko bolo ok! my budeme mať Sáru🙂)

kila
25. júl 2010

Ďakujem Lucia, minule keď sme boli v nemocnici chceli sme pohladať kam to mám v utorok ísť, opýtali sme sestričky na rontgene že kde to je a vôbec nevedeli povedať, tak som z toho bola trošku zaskočená, veď určite nebudem prvá tehotná ktorá sa tam objavila... 😕 😅

kila
25. júl 2010

A predstavte si čo sa nám stalo, v jednu noc Réka sa vypýtala na nočník až 3x! Neviem prečo, odvtedy je zase všetko po starom, čiže sa nepýta na nočník ani cez deň ani v noci... asi sa pomýlila...
A ešte niečo, začala som mať výčitky svedomia, normálne je mi ľúto Réky že bude mať súrodenca a ja sa jej nebudem môcť venovať tak ako doteraz a preto som ju začala strašne rozmaznávať. Najradšej by som ju zobrala k nám aj do manželskej postele, hoci spí od mala v detskej izbe. Nemôžem za to jednoducho ju musím cítiť stále pri sebe. Je mi do plaču že čo som to jej spôsobila...
A k mojim rodičom a na internet som už asi prišla posledný krát pred pôrodom. O týždeň bude mať manžel voľný víkend, tak si to ešte chceme v trojici naposledy užiť a potom sa už asi neodvážim ísť preč z domu - a možno už aj porodím. Naozaj veľmi mi tlačí malý na konečník, niekedy mám pocit že najradšej by som už aj zatlačila a keď chodím mám pocit že musím stiahnuť všetky svaly aby som bábo ešte v sebe udržala...
Takže sa s vami na nejaký čas aj rozlúčim, majte sa a dávajte si pozor, držte sa a pošlem smsku, keď malý sa vypýta na svet! 😵

diusik
25. júl 2010

caute,ja nejak vobec nemam cas sem chodit 😒 a este tu ani nemam prestahovany svoj pocitac a tento nemam rada 😖 minule som chcela dat nejake fotky ale nechcelo sa mi to vobec nahravat...
No baby uz sa tesim jak porodite,jak tu budu obrazky miminiek 😀 😀 😀

pukica
26. júl 2010

ahoj kila,hej to ctg je na konci chodby kde je rentgen 🙂

kraaaasne izbycky ste zmajstrovali,paraaaaada,take ciste jemne nevinne...

no vidim ze uz to mas fakt za par,tak sa nam drz a drzime palce aby bolo vsetko ok a slo to ako po masle 😉

nemaj vycitky ze si nieco sposobila Réke,iste to bude zo zaciatku tazke pre nu ale je to rozumne dievca a iste si rychlo zvykne a surodenca bude mat rada,aj ked sa ziarlivosti asi nevyhnete...

drrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrz saaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😉

lucia23611
2. aug 2010

ahoj kočky🙂) kde ste všetky pomizli???? porodila ste už niektorá???
ja sa mám veľmi super, už pomaly začínam prať vecičky a baliť sa do nemocnice🙂)) už sa to konečne blíži aj mne🙂)

mimkao
2. aug 2010

Ja nie. Ja budem rodiť asi v septembri.... 🙄

pukica
3. aug 2010

jaaaaaaaaaaa som tu 🙂 ale ostatne neviem neviem,fakt sa tu nejak neukazuju...

no luci tebe to tiez uz pomalinky ale iste klope na vratka,ale z tvojich prispevkov citit ze si plna energie a svieza 🙂

ty kokso mimka akurat kukam ze ty si uz 40tt,babaenku sa nechce nejak von,co?daj pak vediet ked uz budes po tom,dojdem ta kuk 😉

my sa inak mame fajne,Tamika rastie do krasy 🙂 je zlatunka,dobrunka,z chrbatika na brusko sa prevrati akoby nic,naopak sa jej nechce 🙂 nozicky nam hutia a uz by sa chcela posadit,furt sa hrabe do sedu 🙂

edita84
3. aug 2010

ahojte kočky mimi neboj do septembra už budeš mať babatko pri sebe 🙂
@pukica no tak to malinká šikulka, minule som ťa asi videla z okna na jednotke tam pri color prizma si šla aspoň si myslím že si to bola ty 🙂

mimkao
3. aug 2010

hej, vrrr, tá škaredá 40-ka, ktorú som tam vôbec nechcela vidieť svietiť... 🙄 😠 Jasné, dám vedieť, hneď jak porodím. 🙂
Edit, hej, viem, že v septembri už bude pri mne... Len mne ide o to, že strašne strašne chcem ísť na letecký deň do NZ. A nechcela som tam ísť s týždňovým bábom.... 😒

lucia23611
3. aug 2010

ahojte🙂
pukica - ja sa mám veľmi dobre, naozaj sa nemám na čo sťažovať, občas nohy puchnú ale inak ništ🙂 v noci krásne spím a tak isto aj malá, síce tá aj cez deň spí veľa, je kľudná ako jej otec, dúfam že bude aj keď sa narodí🙂)) fakt mám veľa energie, ale za to aj oddychujem🙂

mimkao - inak čo budete mať? ako sa bude volať?

mimkao
3. aug 2010

luci, bude sa volať Dávid. Teda, dúfam, že to bude chlapec... 😀
A mne je už všetko. Ani spať, ani sedieť, ani stáť, ani chodiť. Nič. cítim sa otrasne hrozne. 😔

nika251
4. aug 2010

Ahojte. Mimkao- ja sem chodim kukat ci ty este nic a hlavne co to bude 😀 ale teraz som sa dobre zasmiala. Ja som si myslela ze mas aj preto tolko deticiek, ze mas uplne nadherne tehotenstvo /ako moja svagrinka/ a ze sa vtedy citis uplne fajn, hehe ale ked vidim ako trpis, hehe- pre pana, ja bych tiez chcela mat aspon tri deturence, ale ja si tehotnestvo pamatam ako des a hrozu. Nemala som problemy, ale strasne som trpela kg, bola som pribrata, nemotorna, obrovske brusisko a to je to co mna odradza od dalsieho,proste ako pises, citila som sa hrozne, inac bych asi mala deti ako smeti 😵 😵 😵 . Neviem ci chapes, ako to myslim 😀 😀 😀
Mas nadhernu rodinku a potichucky zavidim, samozrejme v dobrom (ale su proste nadherne) . Milujem svoje deti a veru bych sa dala ukecat keby tehu trvalo len povedzme- 5 mesiacov 😀

mimkao
5. aug 2010

niki, hej, chápem. 🙂 Ja nemám problém s tým, žeby som veľa pribrala, alebo žeby som bola nemotorná. A vlastne, celúé tehu bolo v pohode, ale mne to skôr na psychiku ide. Pretože som si zobrala do hlavy, že sa malé narodí v 38tt, a hotovo. No nestalo sa a ja mám teraz depky, som nervná aj na deti, aj na mangela, nič sa mi nechce, cítim sa jak lemra, nechce sa mi nič. Ani ležať, ani spať, ani chodiť. Normálne zdravotné problémy nemám žiadne, zato psychika 0 bodov. Nepribrala som veľa. Mám navrch len 12 kíl a už vzše mesiaca absolútne nepriberám. To ma netrápi. A viem že to všetko rýchlo zhodím dolu. Len už nechcem, žeby tá postieľka, tu vedľa mňa bola prázdna, ani ten kočiar na chodbe a tiež "horím" nedočkavosťou, čo moja intuícia na pohlavie bola správna. 🙂
Ale mám číslo na pukicu, tak jej hneďs píšme, jak porodím, tak snáĎ Vám to tu príde napísať. 🙂

nika251
5. aug 2010

Juj, nech napise bo sem budem chodit a chodit a asi sa nastvem ked tu nebude sprava co sa vam narodilo 😀 😀 😀

mimkao
5. aug 2010

nika, ta naschvál nedám vedieť.... 😀

mimkao
6. aug 2010

aaaaaaaaaa SMS:

"Ahoj! Tomáško Mikes sa narodil 5.8.2010 o 23.45, má 2750g a 47 cm. Katka."

@kila, srdečne blahoželám, želám veľa zdravia, rýchle zotavenie, veľa mliečka. 😵

ďakujem, že aj ty si ma predbehla... 😝 😀

edita84
6. aug 2010

@mimkao ahoj a vyvolávať ti nechcú už pôrod inak ako sa cítiš?

mimkao
6. aug 2010

Edit, neviem, bo s Urbanom som nebola už dlho, lebo teraz chodím na poradne v pondelok, k jeho mame a prietoky mi robila Sonička. On tam asi nebol. Ináč by som sa ho spýtala. Ale momentálne od rána stopujem bolesti, síce nič silné, ale aspoň každých 10 min. Tak uvidím, či sa to rozbehne, alebo nie. Lebo také som už mala a nakoniec nič z toho nebolo... 😒
Tak možno sa tam stretnem s Kilou. 😀

edita84
6. aug 2010

@mimkao tak držím palce aby to prišlo čím skôr 😉

mimkao
6. aug 2010

@edita84 Ďakujem. 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre