Pôrodnica Komárno. Aké máte skúsenosti?

majacska
5. nov 2008

Ahojte kočky! Je tu niekto, kto rodil v pôrodnici v Komárne? Aké máte skúsenosti? Napíšte, prosím! Ďakujem.

mimkao
10. aug 2010

Ty sa ideš vydávať?????????????? To som nevedela. Supéééér. 😵 😵 😀
nika, celkom rýchlo to šlo vždy. Aj dr. mi povedala, že za dve hodinky budem mať po tom.

nika251
10. aug 2010

Tak potom ti moyno daju najskor klystir, lebo aj ten to moze riadne, ale riadne rozbehnut/ co bol asi aj moj pripad/ . viem si predstavit tie nervy, ze kedy uz.... Nech to teda uz pride a nech to mas za sebou. Chuda, uz stvty ci piaty den prenasas, ze??

mimkao
10. aug 2010

hej, piaty. Ja len dúfam, že mi ten klystír dajú najprv, bo nechcela by som ho absolvovať už počas kontrakcii. Bo minule sa mi tak málem podarilo osrať sestričku, keď mi ho dávala.... 😀 😀 Tak mám z toho paniku, žeby som zase nejaký trapas nespravila. 😅

nika251
10. aug 2010

😀 😀 hej, tiez som nevedela ci to mam z klystiru alebo z kontrakcii tie tlaky 😀 . Hrozne cosi. Nevediet ci drzat ci tlacit 😀 😀 😀 😀

pukica
10. aug 2010

ahojte baby,opät tu ficite za mojim chrbtom 🙂
ja sem sice nakuknm kazdy vecer ale nejak sa mi nechcelo pisat,taka som po veceroch lenivaaaaaaaaaa,ale uz mi to neda

mimka ty tu co este robis??? som dufala ze dnes uz pride sprava a budeme oslavovat spolu,my mame dnes 5mesiacov,ty brdo leti to ako nist,no dufam ze ta sms uz pride cim skvor,vsetky sme ako na ihlach kedy to pride

dius ty si sa teda nepochvalila ze sa budete svadbovat,teeeeda gratulujem
atinko je zlatunky 😉

nika251
12. aug 2010

Ahojte. Kde je mimkao?? Zeby?? 😀

mimkao
12. aug 2010

Hadanka: Mà 3700g,50cm,havranie vlasky a krasnu pusinku. Co(kto) je to?

nika251
12. aug 2010

Mimka 😒 😒 😒 , ma z teba slahne !!!!!! 😀 😀 😀 😀 Toto mi neroooob. 😝 😝 😝 😝 😝
Chlapeeeeeeeeec 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ??????????? Uz aj len preto bo ma g ako moji a skoro aj tak dlhyyyyy 😵 😵 😵
Blahozelame 😵 😵

diusik
12. aug 2010

Mimka!!!Je to chlapec???jaaaj,nenatahuj sak napis 😀 no super,gratulujeeeem,tak nech ste uz rychlo doma! 😀 😀

nika251
13. aug 2010

No mimka- zahlasis, hodis otazku a zdekujes sa na dva dni 😝 😀 . Keby si aspon pas opravila alebo dakde inde na MK povedala co to je, ale ani tam som nedopatrala 😀 😀

pukica
15. aug 2010

gratulujem mimka

diusik
20. aug 2010

Caute baby,no teda,vidim kazda mate ine starosti ako vypisovat na konika 😀
@mimkao tak ako sa ma babatko????? 😀 😀
Ja uz mam svadobne saty 🙂 prve co som obliekla osm zobrala,absolutne som nemala naladu behat po salonoch.Ale vam poviem,este nikde nic a uz tolko penazi to zere 😒
maly je cim dalej tym horsi 😅 stale len na rukach,asi sa uz chudacik nudi,uz ked bude liezt tak to bude asi lepsie...
Mimka sak daj uz nejake obrazky,ja som taka zvedava

nika251
20. aug 2010

Ahojte. Hej, Diusik, tiez som sa utesovala. A hadaj ? Mam svalovku aj na riti co chce furt chodit a vodit za rucicku, plus sa aj nosit, hrat. Cim je vacsi, tym viac ta zamestna 😀 😀

diusik
21. aug 2010

Aspon sa ti pekne vyformuje zadok 😀

nika251
21. aug 2010

😀 😀 hehe povedz mi o tom vtedy ked sa ti bude sval na riti tahat kazdy den a po porode budes mat furt cosi navyse 😀

diusik
22. aug 2010

kolko ma ten ,mensi?
ja uz som zhodila vsetko co som mala po porode ale aj tak to nie je take ake to bolo 😒 teda tak na 80percent.
ja mam bud nejakz rozhadzany ciklus alebo som v tom 😉 no uvidim,ale kebz som bola tehu tak by som sa potesila 😀

nika251
23. aug 2010

Juj, to ti este potrva kym budes zas vo forme. Mne postava po prvom spevnela az po roku. Dovtedy to bolo take vselijake ako vravis. A po necelom roku som bola aj tak zas tehula 🙂 . Attila ma 13. mesiacov, Damko bude mat v novembri 3 roky. Su presne po 20 mesiacoch.Ty keby si bola tehula, tak mas idealny rozdiel. Maly rozdiel je sice o hubu, ale pre deti je to myslim, uplne uzasne. Moji sa uz teraz vedia krasne spolu hrat, ale aj sa pobiju- hlavne v aute kde medzi nech neviem čapnuť 😀 . Taka čapcaná je občas na zadnom sedadle, ze až 😀

diusik
23. aug 2010

Ahojky,tak vravis ze tam je nadej na spevnenie?To mi prave vadi ze na celom tele je akoby ta koza taka vytahana,ale nie zas tak vela aby som sa tu stazovala 😀
Zial nie som tehotna 😢 😢 😢 asi bude mat probl s ciklom,tebe hned naskocil v pohode?alebo prve mesiace su take?Njprv mi trval 11 dni a teraz uz je 33den a stale nic.brutalne mi zacali padat vlasy,strasne sa mastnia a aj vyrazky mam.No uplne sa to asi meni vsetko,tie "stare zle " hormony sa vratili 😀
Meno Attila ma po manzelovy?

nika251
24. aug 2010

Diusik, styri mesiace po porode som aj ja salela koli vlasom. Hrozne moc mi padali. ALe citala som, ze pocas tehotenstva, je telo dopovane vitaminmi, takze vlasy takmer nevypadavaju. Po porode, kedy hladina hormonov opadne, zacnu vypadavat vlasy, ktore by boli za normalych okolnosti vypadali aj tak prirodzenou obmenou ale tie tehu hormony ich ,,nepustili,,. Tie ti vypadaju a potom prestanu padat. Papaj vitaminy. To prejde. JE to vsetko poklesom hladiny hormonov. Mne cyklus naskocil po mesiaci nekojenia- cize v polovici 11teho mesiaca. Naskocil rovnako ako pred tehu- na 30 den. Ale kedze ty este kojis, kolise ti hladina prolaktinu, ktory blokuje dozrievanie vajicka, to ovplyvnuje dlzku cyklu. Ked dokojis, hladina sa ti ustali a vajicko bude pekne dozrievat. Takto sice nemas problem s plodnostou ako takou, ale s dozrievanim vajicka. Tym padom, asi ani netusis kedy mas ovulaciu. Ja som pred prvym otehu nevedela zostat tehotna, cyklus som mala rozhadzany a po tehotenstve sa to zlepsilo.Skus si vysledovat, kedy mas ovulaciu, som presvedcena, ze ju nemas pravidelne ale kedze uz mas MS, tak dakedy musi byt. My sme sa snazili o Tinka, kaslala som na to kedy je ovulacia a nic(Damka som kojila do 3 mesicov, potom zo dna na den odislo definitivne mlieko). Potom som si jeden mesiac vysledovala kedy je, vtedy sme sa milovali kazdy den a sup ho. Aj ked sme to necakali, lebo MS dorazila napriek tehu ale taka cudna, ale nezaplo mi, kedze som MS vtedy mala vzdy tak, ze spinenie, po dni spinenia MS atd. No a ked mi to bolo uz dva dni inak, tak som testla a hups ho tam 😵 . Kojenie ovplyvnuje velmi vela.

Ano, Attila je po MM

diusik
24. aug 2010

Ahojky,tak dik si ma ukludnila s tymi vlasmy.Inak ja uz od 3.mes tiez nekojim.Ja neviem,predtym mi tiez chodila MS na 30 den,uplne presne,pravidelny cyklus,aj ovulaciu som presne vedela kedy mam,ale teraz sa to asi otocilo.Asi si kupim este jeden teho test.Ten vcerajsi bol nejaky invalidny lebo ani jedna ciarka sa neobjavila,tak som ho rozobrala 😀 ze co to je za mechanizmus a tam kde sa mala objavit ta prva ciarka,tak tam to bolo jemne ruzove,ale ta ktora uz znaci tehot ta nebola ruzova.Ale asi som malo nacikala alebo neviem.Ale ze uz 35.den a nic,no nechapem
len unas v dedine si nemozem kupovat teho test lebo lekarnicka je moja kamaratka a hned by vedela o co ide 😀 a ja som si povedala ze ked budem znova tehot tak to nikomu nepovieme len az ked to bude vidiet. 🙂
No uvidim...
Kazdy den 😀 no to ste dobri,ja si to aktualne neviem predstavit,co maly robi za posledne dva tyzdne 😒 vcera som bola psych aj fyz hotova,v kuse vrastal,nic mu nebolo dobre.Aj som sa zlakla ci mu nieco nie je,ale ked bol na rukach alebo sme mu robili opicky tak sa rehnil.Absolutne ziadny spanok cez den,alebo max 30 minut,v dome vybuch,neozehlene,neumyte riady,no des.V kuse na rukach,inak spustil taky rev ze sa skoro udusil.ja neviem ci tak trucuje ci co ho to pochytilo 😖

diusik
24. aug 2010

no @mimkao,teda ze na nas tak kasles,ani sa neozves 😢

nika251
24. aug 2010

Ja som si vsimla, ze moji su takyto protivni ked ide zmena pocasia. Tiez vreskot, skusaju moje nervy atd. Takze si len vsimni ci za takymi naladickami nenasleduje aj zmena pocasia. Deti su na to citlive. Nie kazde, ale moje ano. A ci mu neidu zubky. Attimu sa tlacia dalsie a je mily ze to ani opisovat nejdem. Dokonca mi dnes predviedol celkom schopny zachvat hnevu, lebo som mu nedovolila ist kam chcel. Reval mi na pol ulice - isiel za ruku, capal pri tom od zlosti plot. Ludia po nas pozerali, lebo jasne, Damko to zas zneuzival, a utekal, oslovoval ludi, daval im otazky a otazky- co bolo zlate, ale sto krat ,, teta kam ide,, uz ide na city

mimkao
24. aug 2010

@diusik, neni čas... 😝 😀 Ja sa už začnem pravidelne ozývať, keď deti budú v škôlke. Takže od ďalšieho týždňa... 😀 jupíííííí 😀
Ja ešte kojím, mlieka mám veľa, aj odsávať musím. Tak sa teším. 🙂
Diuš, kúpim ti test v Marcelovej a donesiem ti...? 😀
Ináč, keď už budú deti v škôlke, tak by som zase mohla skočiť do B. Kosih. Bo po Marcelovej sa mi kočikovať nechce.... 😝

diusik
24. aug 2010

Anoooo 😀 to by bolo super mimka,ja by som sa potesila,ja uz celkom v pohode mozem s malym v kociku,uz sa mu paci 😉 jakto ze su deti doma? to kvoli babatku?
@nika251 no to musi byt sranda 😀 taki zlati mali certikovia 😀 Ja by som strasne chcela mat viac deti

mimkao
24. aug 2010

Ináč, ešte pridám svoju, v poradí tretiu pozitívnu skúsenosť s Komárňanskou pôrodnicou...

...v stredu som dostala vyvolávačku-čipok o 10:10h a dali ma ľahnúť na postel, že musím dve hodiny ležať. Kurňa, mne trebalo na WC a nemala som chuť ležať, lebo som vedela, že pri ležaní tak rýchlo neporodím. Ale ležala som a za 15 min mi prišla spraviť sestrička monitor a hovorí: " Už máte bolesti, čo? " a ja, že nie, nemám. Naozaj som nemala. teda som ich necítila. A ona mi len povedala, že ale musím mať, lebo že jej to už stroj ukazuje. Ta potom, len že mám z hlboka dýchať, keď na mňa ide kontrakcia.
No, tak som ležala do 12:15. Potom mi dr. povedala, že môžem vstať. Tak som vstala, šla na WC a potom ma pozrela a povedala, že som na 4cm. Tak som sa potešila. A som sa začala prechádzať, resp. som pochodovala popri posteli, kedže sme tam bali naraz 4 rodičky. 😀 A potom som začala cítiť sťahy, ale absolútne neboleli, len som presne vedela, že kedy bola kontrakcia. Tak som to začala predychávať, aj keď ma nič nebolelo.
No a o 13:00h presne, to začalo. Najprv menej, potom viac, ale hneď boli trojminútové. Tak zakaždým, keď prišla bolesť, som si čupla, roztiahla nohy a z hlboka dýchala.
O 13:50 prišla dr. Sonička, či ma ešte môže pozrieť, lebo že za 10 min. ide domov.
Tak som vyliezala na kozu a povedala, že super, že už som na 6cm, tak že mi prepichne vodu. Tak prepichla a v momente, jak som zliezla dole, taká kontrakcia prišla už aj s tlakom na konečník, Tak som sa jej len povedala, že už mi treba tlačiť, že či nenapuchnem, keď budem, a ona vravela, že nie, že kľudne môžem a že nech idem za ňou. Tak som šla, zaviedla ma na pôrodnu sálu a povedala, že nech prečkam dve kontrakcie, ale že mám veľmi nahlas dýchať, tak aby to ona počula. Tak som tak spravila a potom hovorí, dobre, že mám vyliezť na stôl, tak som vyliezla zakričla na sestričku, že rodíme a ona si tam ešte obliekala plášť a hovorí, dobre, kľudne tlačte. Ja na ňu kukám jak na zjavenie, bo som sa bála, že ja potlačím,malá vyletí a nestihne ju zatlačiť... 😝 😀 Ale tak som zatlačila, doktorka povedala, že bránka je zájdená. A ešte mi povedala, že vidí čierne vlasy... 🙂
Tak som zatlačila ešte raz dačo tam síce dlhšie robili a potom mi len zakričala, že už nemám tlačiť. A to som už len cítila, jak sa telíčko prešmyklo... Jáááj, taký fantastický pocit...
A bolo 13:56, takže ešte to bolo aj v rámci jej služby.
Potom mi povedala, že sa maličkej zaseklo pliecko, tak že ma trošku natrhla, tak že mi spraví pár stehov.
Ale nakoniec sa tam so mnou, chudinka, babrala ešte ďalšiu pol hodinku, lebo som začala veľmi krvácať, tak potom mi ešte dali infúzku. Tak tie dve hodiny, čo som tam ležala mi to celý čas tieklo a v kuse mi chodila sestrička kukať medzi nohy, že ako krvácam, merala tlak.Nakoniec to nejak prestalo, tak som bola rada.
Ale ináč, v celku to bol super pôrod, najlepší , aký som doteraz mala. Dr.bola fantastická, keď sme boli ešte na vzdychárni, tak nás tam hladkala po chrbte, úplne milučká bola. Jáááj, už sa opakujem, ale ona je fakt ako anjel. Som strašne rada, že som ju mala pri pôrode.
Kebyže ešte niekedy som tehotná, tak si ju určite k pôrodu zazmluvním.
Sestričky na novorodeneckom boli super, úplne všetky. Ani jedna nebola nejaká nepríjemná. Mojim dvom spolubývajúcim pomáhali s kojením ako sa len dalo. Strašne boli zlaté. Na odd. šestonedelia boli tiež super sestričky. Až na to, že som už hneď na druhý deň strašne chcela ísť domov, lebo maličká tam veľmi zle spala, tak tam bolo super. Ležala som na 8-mičke, takže vlastná sprcha, aj WC-ko. Takže pohodička.
Kamarátka ma presviedčala, nech idem do NZ, ale som rada, že som sa nakoniec zase rozhodla pre KN.
😵

diusik
24. aug 2010

"už mi treba tlačiť, že či nenapuchnem, keď budem, a ona vravela, že nie, že kľudne môžem..." @mimkao toto som nepochopila,akoze nenapuchnes,nechapem to...
alebo toto :"malá vyletí a nestihne ju zatlačiť... " akoze ju nestihne zatlacit?to tiez nechapem 😀 a preco si mala nahlas dychat? ja som nejaka neskusena a nechapava 😀

mimkao
24. aug 2010

diusik, v tom druhom malo byť, že som sa bála, že ja potlačím, a malá vyletí a ona ju nestihne zachytiť... 😀 Teda, to zatlačiť tam nemalo byť... 😅 Lebo na môj vkus bola dosť ďaleko od toho stola a tak v pohodičke, mi to hovorila, že teraz už kľudne tlačte a ona si viazala plásť, ruky vzadu... 😝 😀
A to prvé... mi ešte v KOšicich v pôródnici hovoril doktor, že ak žena tlačí, počas kontrakciia neni ešte úplne otvorená, tak že krčok môže napuchnúť pod náporom toho tlaku a sa tým znemožní vyginálny pôrod. Tak preto som sa bála, keď už na mňa orišli tlaky. Lebo som nevedela, že to sú už tie tlaky na konečník, čo sú už pri samotnom vytláčaní... 😉

edita84
24. aug 2010

@mimkao ahoj tak to si mala fakt pekný pôrod a tá dr. Sonička je fakt ako anjel a inak sme boli naraz v nemocnici asi som aj tvoju rodinku videla na chodbe .
No ja nemám dobré správy lebo presne pred 2 týždňami sme prišli o babatko mala som mimi potrat takže som týždeň bola v nemocke ale našťastie mi výškrab nemuseli robiť lebo som bola len v 3-4 tt takže sa vraciam do roboty a snahu o dieťatko sme odložili na neurčito ☹

mimkao
25. aug 2010

@edita84 to mi je veľmi ľúto ☹ ☹ 😔

edita84
25. aug 2010

@mimkao dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre