Pôrodnica Komárno. Aké máte skúsenosti?

majacska
5. nov 2008

Ahojte kočky! Je tu niekto, kto rodil v pôrodnici v Komárne? Aké máte skúsenosti? Napíšte, prosím! Ďakujem.

ivoninka
4. mar 2013

@martina786 no hej, ja dufam ze nie lebo nie len ta cukrovka bol moj problem doteraz, tak uvidime..inak dakujem 🙂

martina786
4. mar 2013

@ivoninka treba mysliet pozitivne a vsetko bude dobre,nech bude porod akykolvek najdolezitejsie je aby ste boli obaja v poriadku a drobcek ti potom vsetko vynahradi,to mi ver.A nemas za co dakovat

martina786
6. mar 2013

zienky,teraz lezala znama v KN na nadstandardnej izbe a vravela mi,ze je tam neskutocny hluk,pod izbou je zevraj kotolna,ze sa jej tam nedalo spat,malej musela davaj plienku cez hlavicku aby tlmila hluk a ked chcela aby sa vyspinkala davala ju sestrickam.Ona to tam ani nevydrzala a po 3 dnoch sa nechala prelozit na obycajnu izbu.Nemate niektora s tymto skusenost,ci info ako to je,ci to bola zhoda nahod alebo ci je ten hluk stale?

rheia27
6. mar 2013

@martina786 my sme nemali ziaden hluk, ani na izbe c2 ani na c3 🙂 a inak malinkemu babetku hluk nevadi, skor bolo nepokojne z inych pricin

martina786
8. mar 2013

tak, ak sa malinká nevypýta náhodou skôr, tak sa narodí 18.03 . Dnes sme boli v nemocnici, ešte si povybavovať predoperačné, navštíviť anesteziológa v KN a v nedeľu 17.03 poobede nástup do nemocnice.

ciernaovecka8
9. mar 2013

@martina786 ja som na nadstandarde nezaznamenala ziadny hluk, bola som tam v oktobri, vtedy sa este nekurilo mozno preto, ale na tej izbe bol hrozne zly vzduch, stale museli byt otvorene dvere a odtial prichadzal hluk. Skor ked som bola na polonadstandarde tak nad nami byval hluk, ale dalo sa vydrzat.

martina786
9. mar 2013

@ciernaovecka8 dakujem za odpoved.Ved uvidim,vsetko sa da vydrzat,aj ako sme tam boli vcera,tak tam ziaden extra hluk nebol.A ja som na ruch naucena,nie som nejaka cintlavka a malinkej hluk beztak nebude vadit

ciernaovecka8
9. mar 2013

@martina786 nie je zac 🙂 Lekara mate zazmluvneneho?

martina786
9. mar 2013

@ciernaovecka8 Ano,som dohodnuta s mojou doktorkou,preto idem do KN.Budem mat planovany CS,vcera sme boli aj za panom primarom a vsetko je vybavene. Neviete nahodou ako je to na novorodeneckom,ukazu malinku starkym ked pridu,ked budem este ja lezat?

ciernaovecka8
9. mar 2013

@martina786 myslim ze babetko urcite ukazu cez sklo 🙂 u mna ho u kazali po dvoch hodinach, sice iba na par sekund ale ukazali 🙂 vela zdravia prajem a skore zotavenie 🙂

bubla30
9. mar 2013

@martina786 ahoj, mne maleho doniesli po 2 hodinach na kojenie, treba si vypytat a hlavne sa nebat!🙂

martina786
9. mar 2013

@ciernaovecka8 velmi pekne dakujeme
@bubla30 dakujem za odpoved, ja sa istotne ozvem a budem sa aj pytat, nie som typ co sa boji, ci si nepovie

marianas
9. mar 2013

Ahojte. Neviete nahodou ako to je, ked som mala dohodnuteho lekara k porodu. Nemal vtedy sluzbu, no kvoli mne prisiel a odrodil ma. Mala som dohodnutu sekciu, no prrislo to na mna skor a musel kvoli mne prist aj mimo sluybu. Kolko sa dava penazi za taky porod? Kludne mi piste do IP. O chvilu pojdem na kontrolu po sestonedeli a chcem mu nieco dat, len neviem kolko.

martina786
15. mar 2013

tak a blíži sa to, v nedeľu nastupujem do nemocnice a v pondelok ráno sa nám drobček narodí. keď budem vedieť tak sa ozvem ako sme dopadli a aké máme skúsenosti. zatiaľ som sa stretla len s príjemnými lekármi a sestričkami v KN, či to bolo u pána primára, či na oddelení OAIM, či na gynde čo som bola pozrieť oddelenie.

martina786
22. mar 2013

ahojte.Takze ja davam porodnici v KN obrovsku 1***.Mily,ochotny,napomocny personal,pocnuc upratovackou,cez sanitarov,sanitarky,sestricky,doktorou az po primara. A to iste plati aj pre novorodenecke,napomozu,poradia,vypocuju,tak ako to ma byt.Ja po 2 CS sa citim ovela lepsie,rychlejsie sa aj zotavujem a vo vela smeroch moze za to aj prostredie.Ak mate niektora akekolvek otazky,kludne sa pytajte.

rheia27
22. mar 2013

@martina786 som rada ze si bola spokojna 🙂

ja som raz napisala do NZ temy negativnu skusenost a tie mamicky ma div neznosili pod zem, nehovoriac ze vacsinou tam pisu tie iste a stale len ospevuju tuto nemocnicu, o opacnu skusenost nemaju zaujem tak radsej tam uz neprispievam 🙂

martina786
22. mar 2013

@rheia27 NZ KN nesiaha ani po paty a nech hovori kto co chce.Aj ked to tak nevyzera a maju troska horsie podmienky co sa tyka priestorov,tak ale po profesijnej,ludskej,atd stranke su tu na gyn.por. velmi mily a aj velmi dobry lekari. co sa tyka tej teny NZ nemocnica,tak tam uz len sem tam nieco napisem,lebo su tam stalice a tie musia mat vzdy pravdu ale ja ich mozem,napisem si svoj nazor a hotovo.

sz.zuzana
9. apr 2013

@martina786 ahoj možem sa spýtať že ako si vybavila nadštandardnú izbu?alebo ti to vybavil dr.? aj ja budem mať terminovaný porod,aj som sa už pýtala gynekologa/on bude robiť sekciu/ či my vie zarezervovať na termin izbu,a hovoril my že áno ale nie teraz,že len týždeň pred porodom.A ja sa bojim že nebudem mať tú izbu...ja chcem len kvoli návštevám...ďakujem za radu

martina786
9. apr 2013

@sz.zuzana ahoj, nahlásila to moja doktorka asi také 2 týždne pred nástupom do nemocnice a potom ako som tam bola za primárom a na ARO vizite, tak som bola za hlavnou sestrou a pripomenula som sa. už som bola zapísaná. potom ako som prišla tak nebola voľná izba ale ako sa uvoľnila tak ma tam preložili a treba sa potom pýtať na ňu každý deň, lebo oni si ju voľnú nenechajú ak tam majú záujemcov na ňu, ale ak si zapísaná, tak potom hned ako sa uvoľní ťa tam preložia a ak je voľná pri nástupe do nemocnice, tak ťa na ňu ubytujú ihneď

marianas
10. apr 2013

Ahojte. Neviete, či už majú opravený prístroj na kontrolu sluchu novorodencov? Lebo sa tam neviem dovolať a naposledy (cca pred 2 týždňami) mi povedali, že je ešte pokazený.

rheia27
11. apr 2013

@marianas oni ho maju pokazeny tusim stale 😖 aj minuly rok ho mali, od polky augusta az do zaciatku oktobra

muriel293
11. apr 2013

ahojte ktoré ste rodili v kn pôrodnici povedzte mi niečo o "zariadení" nie som tip že by som si potrpela na luxus to nie len poriadok nech mi šváby pod nohami nelezú a proste nech je čisto dnes keď som jednej v obchode spomenula že budem nakoniec asi rodiť v kn tak že čooo pre boha v tom bordeli, že všetko otrasné tam je tak neviem...akože keď som včera voalala s lekárom ktorý by mal pri mne byť tak ako prvé mi povedal že či som zmierená že je to kn a či mi nevadí že to tam nie je také vynovené ako v nz....tak neviem naozaj čo mám pod týmto pojmom čakať...a tiež ma zaujíma všetko ako prebieha pri spontánnom pôrode od otecka pri tom až po priloženie ihneď po porode prípadne či je tie dve hodky po tom bábo tiež s vami na sále alebo ho odnášajú.....prípadne ešte ako sa tam stavajú k podpore dojčenia

edita84
11. apr 2013

@muriel293 ahoj ja som rodila pomaly dva roky dozadu a šváby som nevidela síce zariadenie je staré ale je tam čisto aspoň podla mňa, síce mne vadili záchody :(

muriel293
11. apr 2013

@edita84 😀 😀 😀 ahoj samozrejme tie šváby som myslela iba obrazne no možno tam trošičku nastali aj dáke zmeny ako v zariadení nemyslím ale sú tam aj noví lekári tak uvidíme a ktovie možno sa nemocka alebo aspoń pôrodnica časom pozviecha a tiež prejde zmenou aj interiéru....

rheia27
11. apr 2013

@muriel293 no neviem, v kn investovali hromadu e do vybavenia porodnej saly, v nz mas tie ich porodne boxy...co sa tyka "vzdychacky" tak je to tiez porovnatelne...ziadne svaby sa neboj, jedine co sa neda porovnat je pristup personalu 🙂 bud rada ze budes prave v kn...ze pozviecha 😀 toto ma pobavilo 🙂 ver tomu ze je lepsia, to som si polezala v oboch

a este 1 prakticka vec ma napadla, v nz mas oddelenia gyn-porodnicke a sestonedelie na zapadnu stranu, pobede dobry hic, niekde nemas ani poriadny zaves a kn kedze je stara budova tak je tam vnutri ovela prijemnejsie

muriel293
11. apr 2013

@rheia27 ďakujem ti za cenné informácie ono vieš keby som bola prvý raz spokojná v Zámkoch tak sa nenechám presvedčiť ísť inam ale pre mňa je prvoradé mať spokojné dieťa a pôrod ako zážitok a nie ako traumu 🙂 a tým že "sa pozviecha" som myslela to že napríklad kompletne čo teraz nz prerobili a vymaľovali a zútulnili tak to kľudne môže byť aj v kn....to už sú také "maličkosti" 🙂 len čo z toho keď je pekne vonku vymaľované keď sa k tebe chovajú tak že z toho dostaneš popôrodnú depresiu však?!

edita84
11. apr 2013

@rheia27 no príjemne tam rozhodne nie je v lete ja som rodila 22. augusta 2011 a bolo tam príšerne tepoooo a ani okno sa nám nedalo otvoriť :(

rheia27
11. apr 2013

@edita84 ved hej a vraj rekonstruovana nz nemocnica 😀

edita84
11. apr 2013

@rheia27 ale toto bolo v KN :D

ciernaovecka8
12. apr 2013

@muriel293 hned po porode ti babo prilozia, ale potom aspon u mna ho odniesli prec a tie dve hodiny som ho nemala pri sebe, ale partner moze byt pri tebe, uz ked si otvorena na 4cm az po uplny koniec, dokonca ide s tebou aj na izbu pomoct poukladat osobne veci atd.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre