Pôrodnica Komárno. Aké máte skúsenosti?

majacska
5. nov 2008

Ahojte kočky! Je tu niekto, kto rodil v pôrodnici v Komárne? Aké máte skúsenosti? Napíšte, prosím! Ďakujem.

pukica
2. jún 2010

dius,tak to je z jednej strany fajn ze vyrastol veci,aspon vies ze pekne rastie a pribera 🙂 no z druhej...zase nakupy a peniaze budu fuc,ale to je dobre a prijemne minanie 🙂 my zatial mame este nejake veci do ktorych sa zmestime takze zatial nemusim riesit nakupy xi
moja mala minule tiez robila krik pri ciciku,dala som ju do postielky a hrooooozny rev,tak som si ju opät dala na prso a taaaak pekne sa ukludnila az zaspala...

Mimka bepanthen som kupila v lekarni,ja osobne v meste oprori seko shopu a stal 5eur
aj my sa chystame do mesta,som zvedava ci nas aj dnes niekde vystriehnes 😀

pukica
2. jún 2010

jaaaaj ted mi doslo mimka ze si reagovala na to ze som sa konecne rozhymala a chcem prestupit k inemu gyndosovi 😀 no pravdu mas,povodne som chcela ist k Urbanovi no Ipoth ma asi niecim nadopoval ked ma sil a ja som sa ´´preorientovala´´ na neho 😀 dufam ze to bezo mna zvladnes,tie navstevy u Urbana 😉

mimkao
2. jún 2010

puki, jasné, zvládnem.... 😀

My ideme do KN až tak okolo pol šiestej, ale je fajný lejak zase... 😖 Len ideme s deckami na plaváreň, ta atm je nakjlepšie až tak ku večeru chodiť... Ale ak ešte do vtedy budete pešikovať po meste, ta Vás možno zazriem a ti zatrúbim... 😀

pukica
3. jún 2010

no vcera sme prechazku zakoncili u strejdovcov,bo mala bola hladna tak sme zbehli k nim kedze byvaju v rodinnom dome,tam je jednoduchsie s kocikom vojst a nakojit ako tu sa teperit hore s kocarom a potom opat dole 🙂 no a zasekli sme sa tam az do 7mej,potom sme sli uz rovno domov kupkat sa a spinkat

sakris mala si pohorsila spanok,v noci opat vstava kazde tri hodky 😒

pukica
6. jún 2010

dievcence kade ste?duam ze je vsetko ok a nevytopilo vas...
tie dazde boli uz neunosne,naozaj,no konecne vykuklo slniecko a pekne pripeka 🙂

mimkao
7. jún 2010

Ahojte. Nás nevytopilo. My sme na kopci. Len chudák moja rodina na východe.... 😔
Strašne horúco je. Včera som sa opaľovala, v rámci možností.... 🙂
Už nechcem mať veľké brucho.... 🙄 🙄 😅 Pomooooooc...

pukica
9. jún 2010

no konecne som doma aj cez den 🙂 td sme dosli z vonka,hodila som sprchu a ted veget s malou,riatel siel strielat z luku,ja som uz nevladala v takom teple bleeee

no mimka nezavidim ti ted s takym brusiskom behat,ale uz len chviiilu a bude na svete zlate babuliatko

aj ja mam brusisko,fuj,kila som zhodila uz takmer vsetky,uz len 2kilecka poslat het,ale sunkate brucho mi ostalo ☹ neviem co s tym...

dius s tebpu je coooo?si sa tu dlho neukazala

diusik
10. jún 2010

cau,
@pukica ze uz len 2 kila,to mas pekne 🙂 ja este 6,ale ked zhodim 4 to uz budem na vahe pred tehotenstvom ale moja meta je 50kg, inak ide to pekne dole,2kg za mesiac a to ani nedrzim dietu len nejem ziadne sladkosti a jem pravidelne kazde 2-3 hodiny mensie mnozstva.No a to brucho 😒nie je to take zle,len mne sa zda ze ta koza je este taka natiahnuta.Ale vraj pomaha to natierat s kremom s kys.hialuronovou,ten je aj v tom Elasti-q kreme,tak ja sa s tym natieram
S malym sme teraz stale vnutri,vonku je hrozne teplo 😝 ale aj tak,to co robi v kociku je neunosne,ja neviem preco sa mu tam nepaci.Takto ani ja nemam ziadny pohyb,stale len v izbe cucim 😒
Vcera sme boli v KN,kupili sme telku a dostali sme k nej zadarmo kameru 😀 Atiho sme mali v klokanke,ci nositku ci co to je a tam tak pekne spinkal a to bol vo vzpriamenej pohole...

diusik
10. jún 2010

@cmulinko,teraz tak byt v Irsku,zavidim vam to pocasie,tu je strasne teplo,potime sa jak mrciny

cmulinko
10. jún 2010

tu je cez den prijemnych 20 stupnov...to mi aj naozaj staci...v robote sa potim dost aj ja neboj sa @diusik

diusik
10. jún 2010

aspon si oddychnes od deti 😀

lucia23611
10. jún 2010

ahoj kočky. som tu nová. chcela by som sa Vás spýtať na pôrodnicu v Komárne. ste s ňou spokojné? čistota? sestričky? viem že sa tu toho veľa píše ale rada by som sa spýtala niektorej ktorá rodila nedávno. videla som, že to tam prerábajú. budem rodiť v septembri a veľmi sa už teším🙂 ďakujem

mimkao
10. jún 2010

Lucia, vitaj. Ja ti dám čersté info tak cca o 5 týždňov. 😀
Ale ja som tam bola aj dovtedy spokojná. 🙂

lucia23611
10. jún 2010

ahoj mimkao ďakujem🙂))) máš vybraného lekára u koho budeš rodiť? alebo to nechávaš na náhodu? som zvedavá ako to tam teraz vypadá🙂

mimkao
10. jún 2010

No, chcela by som dačo poriešť so svojim.(dr.Urban) Ty chodíš ku komu?

lucia23611
11. jún 2010

ja chodím k MUDr. Hollosymu. Ale rada by som sa aj ja spýtala Dr. Urbana či by mi prišiel na pôrod. nechcem to nechať na náhodu, lebo aké mám šťastie určite tam bude jeden z tých ,,vynikajúcich" postarších lekárov nemocnice.

mimkao
11. jún 2010

Luci, ktorého postraršieho myslíš?
Ináč, pýtala som sa Urbana, že či teda chodí k pôrodom Vicena , alebo nie. A povedal, že nie, nechodí. Že je tam, aj služby má, ale že ku pôrodom nechodí.
Hollosyho nepoznám. Aj keď meno sa mi zdá známe...

lucia23611
11. jún 2010

noo mala som na mysli Kopjaková, Maraky a spol.🙂 u nich by som v žiadnom prípade rodiť nechcela. radšej by som sa otočila a odišla🙂

diusik
11. jún 2010

@lucia23611 to s tebou suhlasim,aj ja som rodila pred dvoma mesiacmi ale mala som stastie na Dr.Totha,porodna asistentka bola strasne neprijemna 😒 inak sestricky na oddeleni uplne pohoda aj to prostredie tam bolo OK,ale mala by som pochybnosti keby nastali nejake problemy... ked je vsetko Ok a porod ide plynule tak je to v pohode.Inak ked pojdem rodit druhy krat(ak pan Boh da) tak si asi zazmluvnim Dr,teda si to s niekym vybavim...

pukica
11. jún 2010

ahoj @lucia23611 ja som rodila pred troma mesiacmi a stazovat sa nemozem,ja som mala veeeelike stastie na lekara aj sestricku,dr.Ipóth a sestricka Voleskova,no tiez uvazujem ze si niekoho zazmluvnim bo dva krat take stastie mat...to isto nehrozi 😀
ked som tam lezala akurat malovali chodbu a izby,kazde rano poctivo umyvali dlazky takze tam bolo cisto,nie je to super moderne ale tych par dni sa tam prezit da 🙂 nemaj strachy,alebo ak chces tak si zaplat za nadstandard,tam je to fakt pekne ale mne sa zdaju zbytocne vyhodene peniaze za to,je sice pravda ze ti tam mvoze navsteva dojst hoci kedy,ale podla mna stacia tie dve hodky navstevy,predsa len si bolava po porode a chces oddychovat a nie sa premahat a vykecavat neviem kolko,toť moj nazor 🙂
ale jedlo to je hruuuuza,bez chuti a malo

diusik
11. jún 2010

mne jedlo chutilo 😀 to nemocnicne je take "jedinecne" 😀

pukica
11. jún 2010

to myslis dius vazne ze ti chutilo jedlo????
akoze dalo sa zjest,ale ze by som sa nan kazdy den tesila to nemozem tvrdit 🙂

lucia23611
11. jún 2010

ahoj kočky. som veľmi rada, že ste sa mi ozvali. mne ani nejde o tú izbu ako o sociálne zariadenia. to si myslím že by malo byť najčistejšie.
určite by som si rada dohodla lekára, lebo ja také šťastie mať nebudem aby tam bol niekto z tých dobrých lekárov, a na náhodu to nenechám.
nadštandard je podľa mňa zbytočné. celý deň tam byť sama a tak. radšej byť na izbe s nejakými kolegyňami a pokecať si🙂))) už sa veľmi teším na pôrod a čakám už naše bábätko len keby ten čas išiel rýchlejšie🙂

diusik
11. jún 2010

no mne v nemocnici vzdy chuti 😀 a to myslim vazne.
Fuj jak je hnusne teplo 😝 dufam sa uz buduci tyzden schladi trosku.
lucia inak wc-ko a sprchy su tam podla mna v pohode,aj je to tam cisto udrziavane...drzim palce aby vsetko dobre dopadlo 😉

pukica
12. jún 2010

no dius,teeeeda taketo chutky mat,ze nemocnicne jedlo je fajn,ale sak oki,kazdy mame ine chute 🙂
luci neobavaj sa nemocnice,je to tam v pohode,vravim ze tych par dni tam zvladnes v pohodeeee,drzim palce,je to uzasne byt mamou,takze si uzivaj tehotenstvo a potom len a len radost z babatka

k tym kolegyniam naizbe len tolko,aj tam mvozes "padnut na hubu" ja som teda padla,jdna vedela len po madarsky,co ja teda moc nviem,takze tak nekomunikujem a druha bola mensina nasa skvela co tiez len po madarsky vedela,mala 16 rokov,strasne smrdela a este strasnejsie chrapala,takze ziadna vyhra 😒

no veru horko je az je to neuveritelne,mala akurat buvka,no spanky ma len pol a tristvrte hodinove takze ked sa zobudi pojdeme do zahrady a mama sa bude slniiiiit

pridavam par atualnych fotiek,diu aj ty by si mohla,pochvalit sa ako rastiete do krasy 😉

prve dve foto su ako vie mala obcas drzat v rucicke hracku,no ta hracka je usb kluc 😀 zavyslačka
potom aku čačanú čiapčku máme,vyzera ako rákosníčka
a posledne dve ake letne body mame,bezrukavove 🙂

kila
12. jún 2010

Ahojte!
Ako znášate teplo? Ja sa mám fajn, malý je už dole hlavičkou, ale stále otočený dovnútra. Rozhodli sme sa že si dáme zase odobrať pup. krv, už máme doma aj zmluvu ... a aké prekvapenie - pri druhom dieťati je to už lacnejšie o 42 Eur, keďže sme si dali odobrať už aj Réke a nemusíme platiť dopredu ani zálohu. Je to pre nás dobrá správa, lebo teraz sme dali všetky peniažky do prestavby. Stále máme bordel, už 2 týždne, ja som už musela vypadnúť s malou z domu, lebo nevládzem... Spálňa je už vymalovaná ale stále nemáme vstavanú skriňu, v pondelok nám ju budú montovať. Teraz malujeme Rékinu izbu, už 8. deň, ale ja som sa dohodla už so svokrou že ona maliara postráži (manžel totiž celý víkend pracuje) a ja na víkend prídem k našim, lebo mi z toho všetkého už šibe. A najmä v týchto horúčavách Rékuška trošku pobehá tu v záhradke, lebo doma som už nevedela čo s ňou robiť, keďže stále bol u nás maliar alebo som mala robotu. Inak Réka bola choručká, škaredo kašlala, boli sme aj u lekára a čuduj sa svete nedala jej antibiotiká ale nejaký sirup (asi ten najdrahší čo vôbec existuje, skoro som odpadla že čo to stojí, no ale čo už, len nech pomáha).Teraz je už zasa fit. S nočníkom sa nám stále nedarí, asi už prestanem aj dúfať a odučí sa od plienok až v škôlke.
A meno pre malého stále nemáme, nemala som ani čas sa s tým zaoberať... 😅
A ja som pri prvom pôrode nemala nadštandardnú izbu, predsa som bola celý týždeň sama... 😝 teraz by som nadštandard chcela, lenže vraj "každý" teraz rodí v auguste, takže možno tam bude plno... 😅

diusik
12. jún 2010

Ahojte,@pukica no malinka je kraasna 😀 my Atiho teraz uz len kamerujeme jak sme dostali tu novu kameru 😀
uz neviem co s nim mam robit,cez den spi len od 10.30 do 12.30 a potom uz vobec nic,v kociku vresti,cely den len cucime v izbe lebo nikam sa s nim neda ist,uz cela dedina hovori "ten dianin stale place" 😒 furt by sa len na rukach nosil lezat nechce vobec akurat v auto sedacke vydrzi ale aj to len ked ho nasmerujem na telku ze sa nanu moze pozerat.Onedlho sa stahujeme do noveho domu,neviem ako tam budem vediet nieco robit ked sa mu musim v jednom kuse venovat 🙂
poslem nejake obrazky....aj to ako sa chova v kociku aj ked toto je ta uzmiernenejsia forma placu 😀

kila
12. jún 2010

Kuk naše nové fotky:

cmulinko
12. jún 2010

@diusik to si len teraz myslis,ze by si nezvladla maleho a musis sa mu furt venovat...ja neviem co by si robila ak by ti revali dvaja naraz...bud optimista...nic nie ej take zle aby to nemohlo byt este horsie 😀 😀 len trenuj trenuj,vsak chces mat coskoro druhe babo 😀 s tym kocikom som to mala podobne u oboch...nechceli byt v kociku vo vodorovnej polohe,tak som s nimi chodila von s nakliknutou autosedackou na kociku a tak sa im uz lubilo.

mimkao
12. jún 2010

Čavte ženy. 🙂
Ja len tak naskok....
Aj ja mám veľmi rada nemocničnú stravu. A hlavne v Komárne mi veľmi chutí, ako varia. Len toho dávajp strašne málo... 😒
Takisto som dnes rozmýšľala nad nadštandardom. Neviete koľko stojí?
Puki, to si ležala na izbe s rómkou? 😕 😕 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre