Pôrodnica Komárno. Aké máte skúsenosti?

majacska
5. nov 2008

Ahojte kočky! Je tu niekto, kto rodil v pôrodnici v Komárne? Aké máte skúsenosti? Napíšte, prosím! Ďakujem.

pukica
20. máj 2010

dius ospravedlnujem sa,nedoplo mi ze som spominala dva kociky a o tom prvom som vela nepovedala,ale jou,ten bol second hand 😀
pohoda mimka,stava sa 🙂

no tak to je teda super ze mam kramy,ach jaj,no neva co uz narobim...

no ja bezim,mala sa akurat napapala tak ideme na vzduch

diusik
20. máj 2010

Caute,no tak sme pochodili,kocik nevzali,vraj na tento sa to uz nevztahuje,aj mi ukazala tam niekde v sklade tie co im doniesli naspat a ukazovala mi rozdiel 😒 tak nam ostal stary,kaslem na to 😒
No prisli sme domov,papali sme a ze idem s nim uz konecne von,no tak vrestal v kociku ze to bola hroza,vydrzala som to s nim pol hodinu,teraz sedi v autosedacke lebo tak jedine sa mu paci,no a na rukach,ale ani to nie v perinke.

mimkao
20. máj 2010

Diuš, a to čo máš vytlačené???? 😨 😕 Si jej neukazovala? Veď tam predsa písali, že aj na tvoj sa to vzťahuje, nie?

diusik
20. máj 2010

ale ukazovala,ale tam je to tak salamunsky napisane,ze sa to vztahuj na tie s cervenou poistkou ale v zapeti ze sa to nevztahuje na rok 2009,no proste mi to tam ukazovala co tam vyrobca z,enil,ale mne sa to vobec nezdala taka velka zmena,ale oto nejde,mne to cele prislo len ako dobry zamer na zbavenie sa kocika 😀 no zial nevysiel.Ale mozno podam inzerat a ak sa niekto prihlasi(ocom pochybujem) tak ho predam.

diusik
20. máj 2010

Mimka tvoje nick "mimkao" sa mi strasne pacil este ked som sem neprispievala,strasne mi to evokuje kakao,a to je take sladke 😀 😀 😀 to len tak mimochodom

cmulinko
20. máj 2010

Dius.Na SOI je kocik Breaker opisany takto...Tento oznam sa vztahuje len na kocik s cervenou poistkou na prehadzovanie rukovati. Na detske kociky Breaker Baby Activ 2009 alebo Breaker Baby Active bez poistky popripade s ciernou poistkou sa predmetne riziko nevztahuje.Takze ono to fakt znie tak,ze ked mas tu 2009 tak zial na teba to neplati.kazdopadne ho skus predat,lebo ak este aj planujes mat viac deti,tak sa to o to viac oplati a kupis si sikovny,mensi a s dobrymi kolesami.daj ho na stranky s detksym bazarom a myslim si,ze ak das normalnu cenu na to,tak coskoro sa ho zbavis.

mimkao
20. máj 2010

diuš, mimkakao je môj mail... 😀 😀

pukica
20. máj 2010

no Dius,skoda ze sa nepodarilo wratit kocik,ale fakt ak ho das dakde na predaj za rozumnu cenu tak sa ti ho podari predat,drzim palce

no my sme sa dostali dnes won o 11:30,mala papala o 10tej a potom az o 18tej,kolem 12:30 sa mi na 20min zobudila a pak spala w jednom kuse az kym som ju nezobudila nech sa uz napapa konecne,to sme sa stawili u strejdowcow,akurat siel hokej a mala taaak ho sledowala,hokejistka po tatowi 🙂

mimka 🙂 ze mimkakao 🙂 hezky

tak co bude z toho randewue 26teho diewcence?

edita84
21. máj 2010

Diuš škoda že sa ti to nepodarilo 😒 ale inak nechápem prečo malý nemá rád kočík ☹ ved im je tam tak dobre 🙂

diusik
21. máj 2010

cmulinko,ja uz nato kaslem,mozno vycapim inzerat,ale skor to berem tak,ze to malo asi takto byt a hotovo.Keby som si kupila novy kocar,tak by som nevyuzila ten maly kocik co si mi ty priniesla 😀 😎
ja by som sa rada stretla,Mimka plati este tvoja ponuka ze vezmes tvoj kocik?Aj ked mam obavy z maleho ze bude vystrajat,ale sak potom ho zbalim a pojdeme domov 😉 no a este neviem kde ho budem kojit 😒 no ale uz nechcem byt taka skepticka...
Mimka tesis sa uz na sono 🙂 ja som sa vzdy tak tesila k Dr, ja sa uz strasne tesim jak budem znovu tehotna 🙂 no uplne potom tuzim. a co tak doma deti robia po veceroch ked sa vratia zo skolky?nie su moc rozblaznene,hraju sa spolu?
tak je pekne vonku a ja zase sedim vnutri maly spinka v postielke,ale poobede ho urcit zasa vytiahnem do kocika,snad si zvykne.
Dnes ma tak vytocila jedna tetka,mamina kamaratka,ze mam dat malemu umele mlieko,ze je urcite hladny,ze uvidim jak mu po nom bude dobre 😠 no teda,taka kravina.Neviem si to predstavit ze by som mu strcila flasku s tym hnusom ked on je najspokojnejsi na cecku 😀
To keby ste poculi tie starobabske rady co tu mam.
No,idem aspon nieco pocvicit,nechc nejak rozumne vyuzijem tento cas 🙂

cmulinko
21. máj 2010

Dius..umele mlieko nie je az taky hnus...hnus by som nedavala mojim detom a niektore zeny zial nemaju na vyber.Ale mliecko priamo z prsicka to je ina kava urcite 😀 kym ma zena moznost dojcit,tak urcite je to pre dieta najlepsie co len moze byt.A ja by som sa uz doma obesila na tvojom mieste...mne staci len tyzden byt v takom muuuudrom prostredi 😀 😀

diusik
21. máj 2010

No hej,nemyslela som to tak,samozrejme to kvitujem co hovoris,len ja som sa tak velmi upela na to kojenie,ajked pri tom trpim ti poviem,ta bolest bradviek,ja uz neviem co nato mam mazat 😖

cmulinko
21. máj 2010

Dius s tym ti ja zial neporadim,ale vravi sa,ze po case len zle dojcenie boli,takze mozno je problem v tom,ze maly saje zo zleho uhla ci zle ma prichytenu bradavku ci nieco podobne.Neviem naozaj..na to tu mas viac kompetentnych mamiciek 😉 ale obdivujem kazdu z vas,ktora s tym bojuje a dava dietatku len to najlepsie.

mimkao
24. máj 2010

No, čavte, dlho som tu nebola....zatiaľ sa len tak narýchlo spýtam... ...dáme teda to stretko v stredu? Neviem, ešte o ktorej sa dovalím na poradňu a kedy tam skončím, ale ešte po tom pôjdem so švagrinou niečo vybaviť , ale neviem do kedy to bude trvať. Mne by vyhovovalo, keby sme šli do detského parku pri Dôstojníckom pavilóne... Neviem, ako Vám... Diuš, kočík zoberiem.

pukica
24. máj 2010

mimka mne je to v podstate jedno o kolkej sa stretneme 🙂 pojdeme sa hojdaaaaaaaaaaaaat,huraaaaaaaaaa 😀 poslem ti v IPcke na mna cislo a potom sa nejak cez tele dohodneme jo? 😉

baby moja malá mala dnes iny rekord,zaspala vecer o 21vej a vstala az o 5tej 😲
vcera sice moc nenaspala cez den no v noci....uuuuu
ja ju taaaaaak luuuuubim

diusik
24. máj 2010

Baby ja asi nedorazim,musime ist s Attilom(velkym) este co to vybavit do KN,no a maly strasne place v kociku,urcite by robil randal a ja by som bola v strese 😒 Sak ked podrastie 😀 snad to bude lepsie
Takze Mimka diky,ale nemusis ten kocik.

pukica
25. máj 2010

hmmm,mimka sa neozvala,diusik nevie dojst,tak nic,co uz ☹

diusik
26. máj 2010

Puki mna to mrzi 😒 ,my ideme s Attilom do Kn,dokupit este nejaky nabytok,skoda fakt ze nemam iny kocik,alebo auto 😀
Inak mna to tu unas strasne nebavi kocikovat.ty mas v kn nejake kamosky,alebo chodis sama von?

diusik
26. máj 2010

cmuli,ty i vravela ze si Palka kojila 2 mesiace,preco si vlastne potom prestala?

cmulinko
26. máj 2010

ja som pri Palkovi zacala dojcit este v nemocnici,ale hned som dostala zapal prsnika..potom sme dosli domov a nevedel sa prisat.sestricka povedala,ze mam ploche bradavky,tak som to riesila tak,ze som si 2 mesiace odsavala...ku koncu som nebola schopna odsat viac ako 30ml,tak som zacala davat umele.pri druhom som tiez zacala dojcit v nemocnici a 3 dni maly len reval a dostal zltacku a povedali mi,ze nieco uz maly jest musi a nech si zatial odsavam pumpou..odsavala som max 25ml co bolo ubohe...zacala som mu davat umele mlieko uz v nemocnici...hned po prvom mlieku spal 4 hodiny a zltacka po 2 dnoch uplne ustupila...i ked som mu davala umele mlieko tak som si aj odsavala asi 5 dni a zakazdym to nebolo viac ako 25 ml....to absolutne nestacilo,ked mne maly ako 7 dnovi pil uz 100ml....kazde 3 hodiny.

cmulinko
26. máj 2010

mozno som uz priliz moderna,ale ja v tom nevidim ziadny problem,ze som detom dala umele mlieko a vlastne na tom ficime dodnes u Simonka.Moje deti neboli nikdy chore a nemaju ziadnu vadu sposobenu tym,ze piju umele mlieko.,mozem povedat aj priklad mojej svagrinej,ktora dojcila do 15 mesiacov obe deti a obaja uz mali tisic druhov antibiotik v sebe a su furt chore.Moj Palko mal 1 krat atb za cely zivot a druhy mal 1 krat horucku pri prerezani zuba...co nie je nic vazne.

edita84
26. máj 2010

cmulinko máš pravdu nič na tom nie je ked je dieťatko na um aj Bejuš bola na ňom od 3týždňa a je zdravučká síce mala oslabenú imunitu ale to majú aj detičky čo bli kojené. je pravda že pri druhom by som tak rýchlo nevzdala kojenie ako pri Bejuke ale pri nej som nemala ani net ani mi nikto nič neporadil okolo kojenia 😒

cmulinko
26. máj 2010

este k tomu dojceniu..dius ja sa necitim byt menej milujuca matka ci neschopna,tym,ze som nedokazala dojcit svoje deti.chvala bohu v mojej blyzkosti som nemala osoby,ktore mi davali najavo,ze som nemozna matka a nedokazem taku banalnu vec ako je dojcenie.Podla mna to nie je nic jednoduche a naozaj nie kazda zena je obdarena schopnostou dojcit dokonale bezbolestne a dlho.ak ma zena problem s dojcenim tak sa to ma riesit.ale ani problem nie je vzdy rovnaky..niekto ma mlieka dost,ale zlu techniku a bolestive bradavky..ina ma dobru techniku,ale nestaci mnozstvo dietatu,aby sa nasitilo a bolo spokojne.ten druhy pripad bol ten moj...a zila aj ked sa na hlavu postavim,nemala som viac a dieta nenecham kvoli tomu hladne a revat cely den,kym sa mi mozno do vecera naleju prsia.

cmulinko
26. máj 2010

hlavne je,ze deti rastu do krasy a moje nie su vobec spuchnute od umeleho mlieka...lebo uz som aj take hovadiny citala.Myslim si,ze maju vahu aj primeranu vyske.Palko ma 17kg a 104cm a Simonko ma 11,3kg a 80cm...nie su to ziadne obrovske vypasene decka.

diusik
26. máj 2010

cmulinko celkom s tebou suhlasim,aj to ze zena je casto bezradna a nikto jej neporadi a potom je jednoducho chtiac nechtiac vzda 😒

cmulinko
26. máj 2010

diusik..viem ako sa citis a viem aj to ake nazory sa tu objavuju ohladom dojcenia a zlyhania matiek a je to absolutne ubohe si mysliet a dokonca vnucovat druhym matkam,ktore sa trapia,ze nie su dobre matky a nerobia vsetko pre svoje dieta.myslim si,ze zena,ktora dokaze dojcit aj v polohe stojka na hlave nemoze vediet ako sa citi zena,ktora trpi bolestami uz viac mesiacov...ale to je len moj primitivny nazor 😉

cmulinko
26. máj 2010
diusik
27. máj 2010

pozerala som ten dotaznik,to je naco?Co sa tym zistuje?spravim ho len teraz nemam cas

diusik
27. máj 2010

cmuli,ty si to vyplnala?napisali ti?

cmulinko
27. máj 2010

dius..to je dotaznik a pomoc v jednom pre mamicky,ktore maju problemy s dojcenim...oni by sa ti mali ozvat potom.Ja som to pre seba nerobila...to som ti len poslala link a snad ti pomozu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre