Pôrodnica Komárno. Aké máte skúsenosti?

majacska
5. nov 2008

Ahojte kočky! Je tu niekto, kto rodil v pôrodnici v Komárne? Aké máte skúsenosti? Napíšte, prosím! Ďakujem.

lucia23611
12. jún 2010

ahoj mimkao. kamoška mi hovorila, že to stojí na jednu noc 20,-eur takže do tých 100,-eur by si sa mala zmestiť. neviem ja som najprv tiež rozmýšľala ale potom som sa rozhodla pre nie.

kila
12. jún 2010

Ani ja som nemala nič proti nemocničnej strave, varili dobre diétne, aj mne chutilo, aj doma by sa nám niečo také zišlo... 😅 Ja som už veľmi zvedavá na tie nadštandardné izby, o týždeň ideme pozrieť bábätko mojej kamošky ktorá rodila vo februári a mala takú izbu, tak ju vyspovedám. A keď pôjdeme na prípravu na pôrod s manželom tak nám ich možno aj ukážu. Mimkao bude pri pôrode tvoj manžel? Možno sa na príprave stretneme... 😀

pukica
12. jún 2010

dius maly je aky frajer?zlatunkyyyyyyyyyyyyyyyy az mnam 😉

kila ty mas veliku slecnu,to bude ina pomoc a starostlivost a vasho drobceka 🙂

mimka spravne,s mensinou,cize romkou som bola obdarena tych par dni bleee

akoze to som ja rozmaznana ci co ze mne v nemocnii nechutilo jest????nieee sak ja zjem vsetko co nzie mna al co je vela je vela 😀

jou nadstandard stoji 20eur na den,podla mna su to zbytocne vyhodene peniaze...

kila
12. jún 2010

Pukica, uvidíme ako bude pomáhať, to by som brala, ale ja sa obávam že bude veľmi žiarliť a budem musieť byť v strehu aby neublížila malému. 😅 Réka na fotkách vyzerá ako anjelik, ale je veľmi tvrdohlavá, rozhodná a vie si vybojovať svoje.

diusik
13. jún 2010

caute,fiiha,a ja som si myslela zenadstandart stoji okolo 12 eur.Inak vraj ja ako zdravotnik som mala narok nadstandart zadarmo,no volajak mi to nikto nenukal 😒 ale ked budem najblizsie rodit tak by som ho asi chcela,aj keby om zanho musela platit,ale inak je to diskutabilne,komu co vyhovuje v danej situacii...
No Puki,podla mna musis byt trosku rozmaznana ked ti ta strava nechutila 😀 pozri my vsetky sme s nou boli spokojne 😀
@cmulinko,no hej myslim ze keby som aj ja mala kocik kde nahodim sedacku tak by sa mu to tiez pacilo,ale nevadi nejak uz dobacujeme.teraz je aj tak strasne horuco...
@kila mala bude urcite ziarlit 🙂 to bude sranda 🙂
@mimkao tvoje deti neziarlia na to najmensie?

henrieta76
13. jún 2010

ahojte
teraz som si vsimla ze tu je dalsia komarnanska tema.ja som tiez s komarna.s kilou sa aj pozname prave odtialto z konika.
no bruskatym maminkam nezavidim toto teplo ja som to prezivala minuly rok.
citala som ze riesite kociky.mam na predaj cierny pegperego uno.je to sportovy ktory sa da pouzit aj ako hlboky.ak by ste niektora mala zaujem nahodim fotky.

mimkao strasne ti zavidim tolko deticiek.ja by som tiez chcela ale bohuzial uz viac nemozem mat.aj ked mi tieto moje pokladiky daju velakrat zabrat.

pukica
13. jún 2010

no kebyze ten nadstandard mam zadara,tak to asi zoberiem 🙂 no fakt keby to nestalo taku nehoraznu sumu a priatel by mal volno tak by som aj ja nad tym pouvazovala,ale takto...neva,prezila som aj smrad aj chrapanie,sak nie som rozmaznana,aj ked mila dianka si to o mne mysli 😠
ja ti chystam prekvapko pre maleho ked budeme mat rande a ty takto,ze ja som romaznana?no pekne nad tym este pouvazujem ci nezmenim nazor 😠

my nastastie teplo znasame v pohode,mala vonku nestrajkuje,je sice pravda ze cez to najväcsie horko von nechodime ale zas neuveritelne teplo je aj o 4tej poobede,vcera som lezala pol hodku na slnku a veru ma chytilo,nestazujem sa tesim sa 🙂 ja len ze za taku kratku dobu...

ozaj,budete sa s babatenkamiv lete kupkat v bazene ak mate?moja skorosvokra ma v zahrade taky nafukovci do ktoreho sa napraceme aj s priatelom a ked nam dojde slnecnik s bocnou clonou tak by sme o chceli skusit troska sa poclapka s Tamarkou 🙂

diusik
13. jún 2010

caute,
no jaku novinku sme vymysleli,dali sme vajicko do kocika a isli sme 😀 malemu sa celkom pacilo,ani si to nikto nevsimol celkom dobre zapadlo do kocika 😀
Puki to som ta chcela len postuchnut 😉 vedela som ze nato budes reagovat...
no mysa chystame kupkat,ale ja by som chcela az na konci leta,to uz bude mat maly skoro pol roka,tak snad vtedy by sa mohlo,sice na kupalisku som videla mamicky aj s takymi malinkymi babatkami,ale v takomto horku by som tam atinka asi netrepala...
Veru henrieta,aj ja by som prijala este dve deti,skoda ze nie som mladsia 😒

cmulinko
13. jún 2010

@diusik s tou sedackou to je na 100 bodov 😀 a este nie si vobec stara..na 2 deti este kludne mas...vsak budes mat len tolko kolko budes mat 😀 😀 😀 a myslim si,ze v pohode sa za tie roky do tych bezpecnych 35 da zvladnut aj 2 dalsie deti.ak by som ja nemala prve dieta cisarskym a teraz druhu operaciu pred sebou,tak urcite si splnim predmanzelsky plan 5 deti.

lucia23611
13. jún 2010

kočky, neviete náhodou kde v Komárne sa konajú prípravy na pôrod? v akých dňoch sú a o koľkej? ďakujem🙂 inak mali ste alebo budete mať oteckov pri pôrode? mi by sme chceli. aký to bol pocit?

pukica
14. jún 2010

luci,mas na mysli cvicenie?
ja som mala priatela pri porode a som moc rada,to zbytocne vyhodene peniaze neboli podla mna 🙂
bol pri mne uz taku hodnu pred porodom,ked sa statocne stupnovali bolesti,doletel za mnou na vzdycharen a bol uplne vyjaveny vyplaseny ze co sa deje,vravim pohoda,kludne si sadni 🙂
aj ked pri porode sme moc nekecali ale kd bolo po vsetkom tak ked ma doktor sil sme sa bavili spolu aj s lekarom a potom som nieco vyse hodiny lezala na chodbe a cakala na prevoz na izbu tak tiez bol pri mne,je to moralna podpora a spolocna radost z babatka hned od sameho zaciatku,vrelo odporucam 😉

dobre dius,mas odpustene 😉 jou na kupko ani ja s malou nechcem ist,sk je hic jak blazon a tam nie je ziadny tien,preto chcem na zahrade slnecnik vycapit nech sme v tieni,som zvedavaaaaaaaaaa
no vidis to ze si nejak poriesila maleho nechcenie byt v kociku,tak mu este dohovor ze nech poslucha v autosedacke ze s nim chces ist este na rande kym mimka porodi bo potom to zase budeme musiet odlozit na dobu neurcitu,takze Atinko posluchaj maminu a sup sup na rande Tamarka caka 🙂

mimkao
14. jún 2010

Čavte, zase len tak narýchlo.... 🙂
Čakala som, že ten nadštandard stojí menej.... 😒 Takže sa na neho asi vyprdnem... 😝
Ja ešte stále neviem, či môj mangel bude pri pôrode... To nezávisi odomňa, ale od neho... Tlačiť ho do toho určite nechcem, lebo ani ja si niesom 100% istá, či chcem aby tam bol... 😝 Všetko závisí od toho, čo poriešim s mojím dr. a kedy budem naozaj rodiť...
Som staršne rada, že sa konečne trošku ochladilo, bo už mi boloz toho tepla blbo... 😒
Diuš, moje deti doteraz na seba nežiarlili.... Ale neviem, ako na tom bude MImka, bo ona jej taký mazel, takže si viem predstaviť, že dačo bude mať za lubom.... Aj keď viem, že bábu by neublížila, ale asi si bude vyžadovať ešte viacej pozornosti, ako do teraz...

My na kupko nechodíme, máme doma bazén. 😎 A ja by som tam môjho Peťa nedostala a sama s deťmi ísť na kupko, to je o držku... 😒

Ozaj, keby chcel niekto z Vás klímu, ozvite sa... 🙂

lucia23611
14. jún 2010

áno mám na mysli cvičenia🙂 musí ísť aj partner na prípravu aby netlačil viac ako my ako som počula🙂 určite ho chcem mať pri sebe, to sme sa dohodli už hneď na začiatku, nech si to aj on užíva🙂

pukica
15. jún 2010

luci mne sa zda ze v nemocnici kde sa chodi na ultrazvuk je bud na dverach alebo pri zvonceku vycapeny papier kde je pisane o predporodnom cvicenim,ale netvrdim to na 100%
a este sa mi mari ze v egyetemovskej telocvicni sa kona nejake cvicenie,skus sa tam ist kuk 😉

ejha mimka vy mate doma bazen?sa mate teda...tak to fakt naco chodit na kupko a s tolkymi deturencami sak by si sa pojasila 😀 viem si to zivo predstavit,kazde by utekalo inam,furt by nieco chceli aaa budem rada ked toto budem ja zvladat s jednym šidlom 🙂

no vcera bolo veru fajne pocasie,no dnes to opät vyzera na hic 😖

pukica
19. jún 2010

halooooooooooooo vas uniesli?
to sem nikto nechodi??? aaaaaaaaaaaaa

lucia23611
20. jún 2010

ahoj kočky ako sa máme?🙂))))
znova by som potrebovala poradiť aj keď moja otázka sa netýka pôrodnice Komárno. Potrebovala by som vedieť ako si vybaviť papiere na materskú? čítala som na stránke soc. poisťovne že potrebujem tlačivo Žiadosť o materské ktoré mi potvrdí lekár, toto tlačivo si mám pýtať v poisťovni alebo ho má lekár??? nemám v tom celkom jasno. prosím Vás mohli by ste mi niektorá popísať postup, ako sa papiere vybavujú? ďakujem veľmi pekne🙂

mimkao
21. jún 2010

Lucia, papier na materské ti vystaví tvoj gyndoš, on ti tam napíše predpokladaný termín pôrodu a nástup na MD, ty alebo sestrička, ti vyplní, meno, r.č., atď a potom ten papier zanesieš do Soc. poisť.
Môže byť, že za vystavenie tej žiadosti si bude lekár niečo účtovať... Môj si pýtal 3,50€. Normálne by to ale malo byť zadarmo....

pukica
21. jún 2010

Luci,ziadost na matersku dostanes u lekara ked ta vypise na matersku,ja som to zobrala do socialnej poistovne,tam mi k tomu dali jedno tlacivo a obidva papiera som mala zobrat do prace,aj sa tak stalo,no u nas robia nejaky divny ludia bo nevedeli poriadne co s tym tak som cakala ako debilek a matersku som dostala neskoro,teda jeden mesiac som dostala dokopy za dva 🙂 no cize toberies to do socialnej,tam kde sa odovzdava PNka,prve ci druhe okienko a tam ti uz povedia co s tym 😉

ak este nieco nevies,kludne sa pytaj,ked viem poradim 😉

pukica
21. jún 2010

mimka si ma predbehlaaaaaaaaaaaaaaaa

ako sa mas inak?ani sa neozves...uz strihas meter? 😉

diusik
21. jún 2010

ahojte,puki a ty si uz dostala tie prispevky,asi hej ze,len sa chcem spytat ci ti chodi aj ten rodicovsky prispevok,vies to na dieta tusim to je okolo 20 eur,lebo mne doslo tento mesiac vsetko naraz a neviem ci v tom je aj ten rodic prispevok alebo ako sa to vola

mimkao
21. jún 2010

puki, ja som mala pokazený NB, ta som si vás len čítala na i-phone, písať tam nerada píšem.... 😝
Aký je ďalší postup, čo sa materskej týka, teda s tým druhým papierom ja neviewm, lebo ja som DNPO, takže mne to so zamestnaním nemalo nič spoločné....
Strihám meter, strihám... už mi je dlho a ťažko a to ešte min. mesic by som mala vydržať.... 😒
Ale počkám aspoň do nástupu na materskú a potom sa už šetriť nebudem... 😝

pukica
21. jún 2010

dius,jou tento mesiac mi dosiel aj ten prispevok ci co to je,22e,no a tie peniaze,co sa dostavaju pri narodeni mi doslo 722e,tebe kolko doslo?

mimka pises zasifrovane? 😲 co je probuh DNPO???

nebooooj,ubehne to ako voda,mne sa nechce ani verit aka je malinka uz velika,ako sa skeri,keca s nami jaaaaaj je to uzasne

mimkao
21. jún 2010

puki... 😀 Dobrovolne Nemocensky Poistená Osoba 🙂
No, normálne to aj mne beží rýchlo, ale s bruchom ee... 😒

diusik
21. jún 2010

aha tak ja som dostala 895 ci tak nejak... asi tam bol aj ten pridavok
ako Mimka,manzel si to este nerozmyslel,nechce byt pro tom?

lucia23611
21. jún 2010

ďakujem kočky🙂 konečne som o niečo múdrejšia lebo z toho čo mala poisťovňa na stránke napísané som veľa nechápala🙂 do pôrodu máme ešte síce 13 týždňov ale tak radšej sa pýtam aby som vedela🙂))

mimkao
21. jún 2010

Diuš, sme sa o tom odvtedy vôbec nebavili. Teraz má dôležitejšie veci... 😝 😀

lucia23611
21. jún 2010

ešte by som sa chcela spýtať, to potvrdenie musím odovzdať hneď v 34tt alebo môžem aj v 35tt? chodím na poradne vo štvrtok a účtovníčku vo firme nemáme vždy. ďakujem🙂

diusik
21. jún 2010

@mimkao- no nedivim sa zivitel takej velkej rodiny sa musi obracat 😉
@lucia23611 ja si uz nepamatam,ale podla mna 34 alebo 35 by nemal byt problem
@pukica,tak rozmyslam,nedoslo tebe nejak malo?Ja som to akurat pozerala a vseko dokopy mi doslo 895.83e,mozno ti prislo nieco zvlast nie?tie prispevky su dva jeden mensi druhy vacsi

mimkao
21. jún 2010

Lucia, odovzdaj to hneď po vyplnení dátumu. Ja to už mám síce celé vyplnené, ale dátum som zámerne ešte nedala, lebo ho dám až k takému dátumu, v aký deň to budem niesť. Ono neni problém, ani keď to odovzdáš v 36tt len sa ti to neskôr zaráta a tým pádom prídu neskôr peniažky...
Diuš, no, hej, teraz ho hlavne pracovné povinnosti ťažia. A ešte sa k tomu pokazilo moje auto, tak ho zaťažujem aj ja, nech ho čo najskôr opraví... 😒

lucia23611
21. jún 2010

dobre v poriadku🙂 ďakujem veľmi pekne za rady🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre