Pôrodnica Komárno. Aké máte skúsenosti?

majacska
5. nov 2008

Ahojte kočky! Je tu niekto, kto rodil v pôrodnici v Komárne? Aké máte skúsenosti? Napíšte, prosím! Ďakujem.

martina786
9. jan 2013

@edita84 aj si beriem, prvú som rodila v NZ tam tiež kým bola bezomňa, lebo som musela mať CS, tak bola v ich veciach ale ako mi ju priniesli v ten deň sa aj okúpala a dávala som jej moje oblečenie len ich perinku som používala. Ako je to v KN ako často kúpu detičky, je mamička pri tom?môžem si ju okúpať aj sama?

martina786
9. jan 2013

@baileyka ja si beriem veci pre malú, nech je potom v našich vecičkách keď už budeme spolu.

martina786
9. jan 2013

Ženičky, viete mi povedať ako je to teraz v pôrodnici, dajú vodičku na ošetrovanie pupčeka pre bábenko, alebo si mám priniesť svoje?A tak isto ako je to s kúpaním, mám si priniesť svoje mydielko, teda sprcháčik. Ďakujem

edita84
9. jan 2013

@martina786 pri prvom kúpaní ich kúpala sestrička a potom už my ale sestrička tam bola a myslím že každý deň ale ja som rodila v najväčších teplách. áno vodičku si tam zober a sprcháč ti dajú a aj utierku čím utrieš bábo

baileyka
10. jan 2013

@martina786 mne povedali že vodičku netreba, vraj majú dosť, ale keď myslíš tak radšej zober.A čo sa týka kozmetiky vraj najnovšie nie je dobré pre bábo nič len čistá voda.Ale aj to si radšej zober.Ja som sa rozprávala len s jednou sestričkou a neviem aký názor majú ostatné 🙂 držím palce

martina786
10. jan 2013

@edita84 dakujem

martina786
10. jan 2013

@baileyka Dakujem. Tak isto drzim palce aby vsetko hladko prebehlo 🙂

dorka21
10. jan 2013

@martina786
Tu vodicku si zober svoju,keby si zabudla daju. Ked som bola ja rodit,kupali babatka kazdy druhy den a
obili tp sestricky. Sprchac a uteracik daju oni.

martina786
10. jan 2013

@dorka21 Dakujem ti. Zda sa, ze ty mas "najcerstvejsie" skusenosti 🙂 .

rheia27
10. jan 2013

@martina786 jedine co bolo treba boli plienky, ale je fajn ked si vsetko zoberies svoje 🙂
cs som mala v pondelok, v piatok nas pustili domov a v piatok ukazala sestricka aj kupanie, inak predpokladam ze oni kupu kazdy den, aspon mala tak vyzerala 🙂

martina786
10. jan 2013

@rheia27 malinku si nemala pri sebe? ja si beriem aj veci pre malu, aj pri prvej som mala svoje, len tu som rodila v NZ ale teraz idem do KN. Prvu som mala CS tak aj druha bude CS. Dobre sa o teba postarali?

baileyka
12. jan 2013

@baileyka Ešte jedna otázka mi napadla.Kedy si tú Epi vybavovala? bolo to treba zaplatiť dopredu alebo stačí v deň pôrodu?Lebo ne každý hovorí inak.Už som každému v nemocnici povedala že ju chcem ale ešte som neplatila ani mi nerobili žiadne pred vyšetrenia. 😕

baileyka
12. jan 2013

@andype Ešte jedna otázka mi napadla.Kedy si tú Epi vybavovala? bolo to treba zaplatiť dopredu alebo stačí v deň pôrodu?Lebo ne každý hovorí inak.Už som každému v nemocnici povedala že ju chcem ale ešte som neplatila ani mi nerobili žiadne pred vyšetrenia. 😕

andype
12. jan 2013

Ja som neplatila nic, pri cisárskom je to zadarmo, ale pri normálnom pôrode tiez moze byt zadarmo.

baileyka
12. jan 2013

@andype to bohužiaľ nie.Pri klasickom je to 130 eur.len neviem kedy zaplatiť ale veď ja si to tam ešte overím.Zatiaľ ďakujem za info 😉 pa

heidynka
12. jan 2013

@baileyka Ahoj, ja som rodila v marci 2012 a podložky do postele mi dali v nemocnici, ale tiež som mala pre istotu zo sebou a pre bábätko ešte potrebuješ lieh na pupček a vlhčené utierky (najlepšie bez vône)

heidynka
12. jan 2013

@baileyka musíš mať vybaveného anesteziológa, keď chceš rodiť s epi, ale neviem ako je to s platením...myslíš, že je nutná tá epidurálka? ja som pred pôrodom tiež nad tým uvažovala, no viac ako pôrodu som sa bála práve tej epi :D

baileyka
13. jan 2013

@heidynka to chápem aj ja sa toho bojím, však injekcia do chrbta neznie lákavo ☹ Ide o to že keby som mala vybavenú epi tak (možno by som ju ani nevyužila) by som mala dobrý pocit že keby dačo, tak môžem....Budem pokojnejšia keď budem vedieť že mám určitú možnosť uľaviť od bolesti keby niečo.A čítala si hodnotenia na epi? 90% žien na nete si ju chváli a keby mali možnosť dali by si ju znovu 😉

edita84
13. jan 2013

@baileyka neviem či to je aj u nás v Kn ale niektoré baby tu písali že si dopredu vyplatili epi ale nevyužili ju a peniaze im nevrátili :/ toto si radčej overte lebo 130€ je dosť velký peniaz, čo sa týka inekcie do chrbtice tak ja som mala oba pôrody sekcie so spinálom a poviem vám pichanie spinálu bolelo dosť

baileyka
13. jan 2013

@edita84 ďakujem za radu Editka. Ja som tiež počula že s vrátením peňazí majú problémy 😖 musím si to samozrejme ešte overiť. Neviem si predstaviť ako bolí injekcia do chrbta ale moc sa mi tá predstava nepáči.Mám ešte nejaký čas na rozmyslenie, ale v každom prípade až budem mať po tom, hneď píšem aké som mala skúsenosti, aby som mohla poradiť aj ostatným maminkám v Komárne.Zatiaľ sa mi lekári zdajú veľmi sympatický ale však uvidíme....

heidynka
13. jan 2013

@baileyka viem, že mnoho žien si ju pochvaluje, presne ako píšeš aj ja som ju chcela mať pre istotu zaplatenú, ale odhovorili ma...keď sa takto spätne pozerám na svoj pôrod, nebolo to také hrozné ako to niektoré opisujú, niektoré rady zveličujú, nemáš sa čoho báť , kedy máš termín? 🙂

edita84
14. jan 2013

@baileyka držím palce aby si mala rýchly pôrod 🙂

baileyka
14. jan 2013

@heidynka termín mám o dva týždne.pred dvoma som začala trošku stresovať 😨 , ale už ma to pomaly prechádza.Teraz sa hlavne strašne teším až toho môjho drobca uvidím 😀

baileyka
14. jan 2013

@edita84 ďakujeeeem .snáď sa podarí 😅

martina786
14. jan 2013

@baileyka presne ako píštu baby, netreba sa toho obávať, telo si aj poradí a hlavne počúvaj čo ti budú hovoriť pôrodné asistentky a aj potom lekár. Čo som počula od samotnej lekárky, tak pôrodné sú veľmi príjemné a nápomocné v KN a snažia sa byť vždy po ruke ako sa hovorí. Ja som rodila síce nakoniec CS ale prešla som si všetkými fázami, len malinká nechcela zísť dolu. A čo sa týka spinalu, tak ja by som si to nedala pichnúť do chrbtice, ja som už mala ihlu v chrbte a poviem ti nestojí to za to a dovolím si tvrdiť že ma to bolelo viac ako pôrodné bolesti. Ale to je na každej, každá sme iná

baileyka
14. jan 2013

@martina786 ok.ďakujem za podporu baby.už aby to bolo za mnou a ja som mohla držať môjho malého chrústika v náručí.Musí to byť krásne 🙂)))) veľmi sa na to teším

martina786
14. jan 2013

@baileyka veru veru, neboj bude to "coby-dup" a potom už ten malý uzlíček ti všetko vynahradí a budeš mať energie až sa budeš sama čudovať

heidynka
14. jan 2013

@baileyka držím palce, aby to bolo čo najrýchlejšie ;) potom napíš, keď budeš mať po 🙂 havne nestresuj a dobre robíš, že myslíš na malinké (spolu to zvládnete), je to skvelý pocit, keď ti ho prvýkrát priložia..

baileyka
15. jan 2013

@heidynka Ďakujem 😀 čoskoro sa ozvem ako to dopadlo.... 😉

martina786
16. jan 2013

žienky, viete mi napísať ako je to v KN s podaním klistíru a holením pri CS? Ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre