Pôrodnica Komárno. Aké máte skúsenosti?

majacska
5. nov 2008

Ahojte kočky! Je tu niekto, kto rodil v pôrodnici v Komárne? Aké máte skúsenosti? Napíšte, prosím! Ďakujem.

diusik
6. apr 2010

No toho sa prave desim,ze ten "vchod" sa zvacsi 😢 a manzel sa nestazoval 🙂

mimkao
6. apr 2010

Môj mangel sa nesťažoval, len ja, bo mňa to predtým bolelo. A potom chvíľu po pôrode to bolo také čudné, ale zvykol si a potom asi po polroku sa to upravilo, dalo do pôvodného stavu, ale mňa to už menej bolelo. Ale to tak bolo až po Mimke, čiže po 4tej v poradí. Po prvej si to už nepamätám ale myslím že žiadné podstatné zmeny tam dole, čo sa veľkosti týka, neboli... 🙂

diusik
6. apr 2010

Mimka,este ma tak napadla jedna vac,neviem ci budes vediet trochu mam obavy o maleho,akurat som niekde citala ze velkost penisu novorodenca by mala byt aspon 2 cm,no a moj maly ho ma asi 1 cm.Dufam to nie je nejaka anomalia ☹ Ma aj vodu v miesku,ale to by sa vraj malo vstrebat.Strasne sa bojim aby chudacik moj nemal nejake problemy 😢

mimkao
6. apr 2010

Diuš, tak v tomto ti fakt neporadím, lebo neviem, vôbec si nepamätám, akého mal René. Ale spýtaj sa na to dr. na poradni, ak máš obavy. Chodíte k pediatričke tuto do Marcelovej? Či niekde inde?

diusik
6. apr 2010

Chodime u nas v dedine, zatial nikto nic nepovedal,dufam ze je to individualne,snad to nie je nejaka vada 😢

mimkao
6. apr 2010

Diuš, neboj, si myslím. že ak na to dr. nič nepovedala, tak to bude o.k., veď on dorastie... 😀

cmulinko
6. apr 2010

Dius,ten pipik je absolutne v poriadku...moj Palko ho mal tiez asi tak a aj miesok mal dost malicky.Casom sa mu to tam upravilo,ale uz je to vopred vidiet,ze nie je extra obdareny chlapcek.Simonko sa narodil s mierami,ze som len gulala ocami.....maju znacny rozdiel aj v dlzke pipika a aj vo velkosti mieska.Simonko ma aj miesok obdarenejsi 🙂 .vsak ja ti ukazem oboch chalanov doma,ale urcite sa s toho neznervoznuj.

pukica
7. apr 2010

no parada,ja som pisala na predoslej strane,ked som to mala dopisane som si vsimla ze sak uz ste pisali na dalsej,tak som preklikla a cely moj text je fuc,aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaac 🙄

no k tomu otvoru,ja som si minule kukala v zrkadielku stehy a veruze som mala statocny prievan,ina jaskyna 🙂 som zvedava ake to bude pri sexe 🙂 no uz len dva tyzdne a otestujeme 😉

dius neboj,to ze ma maly mensieho pindika vada nebude,je to sice moc skoro hovorit,ale ako sa vravi,aj maly saso vies spravit velke divadlo 🙂

diusik
7. apr 2010

Ahoj,no aj ja som pozerala zrkadielkom a vooobec sa mi to tam nepacilo ☹ 😢 som si kupila dnes dermochlorofil,tak si to s tym striekam.Inak okolo tych stehov to mam nejake kopcovite,teda tie okraje nepriliehaju tak pekne k sebe 😖 no uvidim ako sa to este bude deformovat.
No Pukica ta obdivujem ze uz sa nato chystate,ja si to ani nahodou nechcem pripustit,aj ked este mam 4 tyzdne do ukoncenia sestoned.strasne sa toho bojim,aj ked to uz prestalo boliet,ale este stale tam je taka nejaka divna pichava bolest pri klitorise 😖 a mozno aj jeho citlivost sa niekam vytratila 😒 dufam sa vrati...
jaaka zlata je mala 😀 aj nas tak podobne spinka 😀
A takto vresti 😀

diusik
7. apr 2010

Cmulinko,no to ma trapi,ze chudacik moj asi nebude tak moc obdareny ☹ vies co to robi s muzskou psychikou ☹ Chudacik moj malinky 😢

mimkao
7. apr 2010

Jéj, baby, aké máte zlatučké detičky... Aj ja už cem také malinéééé... 😵 😵
Dnes som bola na poradni, všetko o.k., čaká ma glukózový test na ďalší týždeň...
Už začína byť zase pekné počasie, tak sa teším. Kedy dáme stretko...? 🙂
Nebojte sa, tam dole sa to dá všetko do poriadku. Aj keď jazva ostane, ale určite to bude oveľa, oveľa lepšie vyzerať, ako teraz.

cmulinko
7. apr 2010

Dius..s tym pipikom moc nenarobis,lebo to co mu pan Boh da,to bude mat.Zial to si nemozeme vyberat.Ku tej dierke z hladiska dizajnu len tolko,ze uprimne povedane nemozete cakat,ze to tam bude ako za mlada a pred porodom 😉 ,ale zas nie je to ani tak hrozne,ze by vasmu partnerovi z toho prislo zle 😀 .Myslim si,ze normalny a tolerantny muz sa nebude stazovat,ze uz to tam nie je prenho pritazlive.Ak sa jeho tuzby a potreby zakladaju iba na tomto,tak to je smutne.A smutne je aj to,ze zena este po tazkom porode skor mysli na muza,aby ho uspokojila a aby sa mu pacila nez na to,ze stastne ma vsetko za sebou,krasne dieta a nech sa cim skor zotavi a ma silu fungovat ako matka 24/7.Samozrejme muzov nerteba odsunut na druhu kolaj.Som nesmierne stastna,ze ja som sa v zivote nemusela bat ci sa pacim manzelovi aj po porode,lebo on to bere vsetko uplne zodpovedne a prenho je samozrejmost vsetky zmeny ci uz telesne,alebo to,ze uz nie on je priorita.Zas kecam...bla bla ..uz koncim 😀

diusik
8. apr 2010

Samozrejme problemy s "dierockou" su pri babatku irelevantne,len je to jedna z veci ktora sa tiez zmeni a treba sa s tym zžit 😅

pukica
9. apr 2010

avojky baby,jou pocasie konecne vyzera ako na jar 🙂

mimka,suer ze je vsetko ok,no odo mna dajme stretko hoci kedy,ked bues v kn,kludne sa mvozes hoc kedy ozvat 😉 ked myslis si vymenime cislo a ozves sa...

dius,no viech,chystat sa chystame nakuknut do dierky 🙂 no uvidime ci odvaha neopadne ked uz ten cas pride 🙂 no snad nie,sak sme bez sexu straaaaasne dlho,sa divim priatelovi ze o tolko vydrzal,ale je zlaty,lebo vobec nenaliehal v tehotenstve na mna,teda zo zaciatku troska hej,ale ked videl ze sa neviem tak uvolnit,bo som mala strach o babo.tak to nechal na mna...no haluz je ze sme sa na sex chystali po dlhom case v den ked sa mala narodila,no nestihli sme 🙂

podla mna to nejaka nehorazna zmena dierky nebude,dobra bude aka bude,nebudeme predsa priebercive 🙂 a dufam ze ni chlapi nie 🙂

pukica
9. apr 2010

dius,maly je chutny,take ukricane zlaticko 🙂

diusik
11. apr 2010

Caute,ako deti?
Pukica ty kojis?Ja neviem ako teba,ale mna strasne bolia bradavky,ja neviem kedy to uz prejde a znormalizuje sa to,je to ako pichanie ihlou.Ked maleho zacinam kojit tak musim poriadne zatinat zuby ☹

pukica
11. apr 2010

ahoj dius,moje dite v pohode,je to fakticky dobre babo,cez den vela spi,no vacsinou len vonku,takze kazdy den absolvujem min 2-3 hodinove prechadzky 🙂

jou kojim,mna zo zaciatku boleli bradavky ked som kojila,potom to preslo a ted ma bolia aj cez den,v stave kludu ☹ neviem co s tym,rozmyslam nad nejakym kremom,musim pozistovat co je na to dobre...ked kojim tak ma to tak troska boli,normalne ma obcas stekli v krku pocas kojenia 🙂

diusik
12. apr 2010

Ahojky,mne kamoska poradila Bioclin naplaste,vraj su velmi dobre,aj ja som si ich dala kupit tak sa tesim jak uz dnes vyskusam lebo je to cim dalej tym horsie.Su trosku drahsie,ale je to nejaky prirodny gel a hlavne super ze to nemusis pred kojenim zmyvat.tak potom napisem jak zabrali.
No to dievcatka su take dobrucke podla mna a chlapci taki certikovia 😉
Intimna otazka,ty pochadzas z ciech?

pukica
12. apr 2010

nazdarek dius 🙂 oki daj potom vediet ako zabrali tie naplaste lebo fakt je to obcas na nevydrzanie tie bradavky...

intimna odpoved 🙂 nie nie som z ciech,narazas na to moje JOU?ci na co?teda z coho usudzujes ze by som mohla byt z ciech?som priamo z kn,tu som sa narodila a tu zijem uuuuuz dost dlho 🙂

diusik
12. apr 2010

Jeeej jaka dobra fotka 🙂
no ano,sem tam sa v tvojom texte objavilo nejake ceske slovicko,tak ma to pomylilo 😀
Inak keby som mala dievcatko,tiez sme mali nachystanu Tamarku 🙂

pukica
12. apr 2010

nedaj sa pomylit tou fotkou,ma uz paaaar rockov a je to parochna,dnes om ju objavila mezdi ostatnymi fot a sa mi zalubila tak som si ju sem hodila,to je z jednej oslavy 🙂

uz ani neviem kde som nachytala tie ceske slovicka,ale som si na to zvykla a pouzivam ich,ale sranda ze len ked pisem text,ked rozpravam tak nie,vtedy skvor madarske slova 🙂

som divna co? 😀 😀 😀

to by bola aka sranda keby ste nakoniec mali dievcatko,mali by sme dve Tamarky jeeeeeej
takze mame podobny vkus,aspon teda co sa tyka mien 🙂

pukica
14. apr 2010

haloooooooooooo to sem uz nikto nechodi???

ako dius?naplaste pomohli?mna zacali statocne boliet bradavky a ked kojim tak taktiez zatinam zuby auuuuuuuuuuuuu

ty kokso,uz len tyzden a idem na kontrolu ku gynekologovi,ubehlo to ako voda 🙂

mimka s tebou je coooo?

diusik
15. apr 2010

Ahojky,no zial neprestali boliet,ako ked som nanich mala tie naplaste tak to bolo fajn,ale aj tak boleli,ked maleho kojim tak to idem az do slz,strasne to boli 😢 som citala niekde tu ne koniku ze najlepsie je nedavat NIC lebo tieto vecicky len zmakcuju bradavku a su potom len citlivejsie a ked s nedava nic tak su potom take "otrlejsie" ze je to ako s rukami,ked s nimi clovek vela pracuje tak si zvyknu na zataz 🙂 tak som sa nastvala a uz nedavam nane nic!
Ozaj a stehy ti vypadali?Ja teraz citim palenia a svrbenie ☹ asi mi tie "ocistky" pekne narusili floru.Pochybujem ze na konci sestonedelia budem fit ☹
maly uz je pekny manipulator 😠 stale by sa len na rukach nosil a na bradavke vysel 😀 toto su jeho oblubene cinnosti

pukica
15. apr 2010

takze s bradavkami sa nekona nic,nebudem to teda provokovat ani ja nicim,snad to raz prejde...

jou stehy mi vypadali,ani neviem kedy,ale zadna dierka ma este stale stipe no pamaly to odchadza,ale fakt len pomaly,neboj,budes fit do konca sestonedelia,ja som si to tiez nemyslela kedze uz mam len tyzden do konca ale dnes som milo prekvapena ako bolest slabne...

no tvoj maly vam dava najavo ze je sefom 😉
nasa sa nastastie naucila len tak lezkat a nenosit sa,nie ze by sme ju nenosili ale len kolko treba,no vcera aj v noci mala nejaky deravy zaludok,kazde dve hodky som ju kojila 😲

peknu fotecku mas dius,mne by sa uz tiez zisla nejaka aktualna no nejak furt zabudneme nafotit 🙂

diusik
15. apr 2010

este ma napadlo,ako spinka tvoja v postielke?ja mam este stale taku deformaciu z nemocnice ze davat tak trochu na bok,vies opriet o postielku,no neviemci by som ho nemala davat rovno na chrbatik.a este ja ho ma stale v tej klasickej perinke,myslis ze je to dobre?Nemam ho nechat niekedy len tak na volno?
Jaaj,uz sa maly ozyva 😀 no ja kojim niekedy aj kazdu hodinu 🙂 ale v noci len 2 krat.

pukica
15. apr 2010

moja v postielke skoro nespi 🙂 nie ze by nechcela ale ja ju uspim u nas v postely a potom tam prespi celu noc,ale uz by som ju mala dat do postielky bo ja furt spim len na jednom alebo druhom boku

to nie je deformacia ked ju davas na bok,u nas dost casto lezi na gauci a tiez ju davam tak bokom,ale aj tak ju mavam ze na chrbatiku,a tiez ju mam este stale v tej klasickej perinke,neviem dokedy ju v nej budem mat ale asi kym sa do nej zmesti,nechavaj maleho tak na volno podla mna,nech si troska pokopka nozickami

no tak to mas riadneho papkaca ked si kazdu hodku pyta jest rychlo narastie 🙂

mimkao
19. apr 2010

AHOJTE. 🙂
Puki, so mnou nič... Len sme boli v Košiciach a predtým som maľovala detskú izbu, ta nejak som nestíhlala...
Vy sa pochváľte... 😉

pukica
21. apr 2010

pekny slnecny dnik prajem,u nas zatial nic nove,pekne papame a rastieme,teda dufam 🙂 o tyzden mame poradnu tak som zvedava kolko pribrala mala,inak je to zlate dieta,neplace skoro vobec,fakt len ked je hladna alebo pocikana ci pokakana,spinka pekne,aj ked doma len tak po pol hodkach,no zato vonku v pohode potiahne aj tri hodky...
ja som dnes mala ist na kontrolu po 600nedeli ale moja derava hlava zabudla ze gyndos dnes neordinuje,taaakze ideme az zajtra a konecne zoberieme aj papiere co bolo treba vybavit...

mimka,ty si oficialne z kosic?no ty si teda tiez akcna zienka ked si malovala detsku izbu 🙂

ja som v 5tom mesiaci u znamej prerabala izbu,teda skrabala tapety,stierkovala,malovala,plavajucu podlahu pokladala a potom sme este aj balkon omietali,takze tiez som bola akcna,dufam ze mala bude v tomto aspon trosku po mne,ze nebude leniva 😀

hodim sem jednu fotku,ako bola Tamika v pondelok oblecena na prechadzke,prvy krat bez perinky 🙂

mimkao
21. apr 2010

Puki, krásnučka je Tamarka... 😵 😵

Áno, ja som rodená Košičanka... 🙂

Ta neviem, či som akčná, ale robiť treba a hlavne pri totych mojich deťoch.... Ja keĎ som bola ešte s Hankou tehotná, ta doobeda som maľovala obývačku a večer som už rodila.... 😀 A tak sa mi perfektne rodilo. To bol jeden z mojich najkrajších pôrodov... Taže nemožem ani teraz leniť, Ale sme boli pred včerom na bicykloch vo Virte a keď som sa vrátila, ta ma tak strašne bolelo brucho, že som myslela, že som už kontrakcie dostala... 😒 Ale som sa nadopovala magneziom a potom to prešlo... Ta snáď to potiahnem aspoň do polky júla... 😅
Aj ja sa už teším na kontrolu po 600nedelí... 😀

diusik
22. apr 2010

Caute,
no to ti zavidim Puki ze malinka je taka dobrucka 🙂 to nas stale vyplakava.A ze tvoja aj dudlik znesie ako vidim,to nas ani to 😖 ja neviem,to asi tie dievcatka su take dobrucke,kazda co ma dievcatko tak hovori to iste,ze len papaju a spinkaju a tie co maju chlapcov tak same koliky a vrestani,no nejak to prezijeme 😉
Ja by som uz tak chcela byt fit ☹ ale tak rychlo to nepojde,mam depky z tych 10kg navyse 😒 snazim sa jest tak vyvazene.$ kg sa celkom rychlo zmizli uvidim ako to pojde dalej.Kazdy hovori ze musim vela jest aby som mala mlieko,podla mna je to blbost,podla mna ide skor o kvalitu ako o kvantitu.Co myslis Mimka?A nechapem preco vsade pisu ze sa majest vela ovocia a zeleniny ked vlastne kojacia ani ziadnu pomaly nemoze.Ani jablko ani pomaranc,ani paradajku ani brokolicu,tak ja uz fakt neviem co mam jest ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre