Pôrodnica Komárno. Aké máte skúsenosti?

majacska
5. nov 2008

Ahojte kočky! Je tu niekto, kto rodil v pôrodnici v Komárne? Aké máte skúsenosti? Napíšte, prosím! Ďakujem.

rheia27
4. dec 2012

aj ja som mala lekara, ale pri planovanom cisarskom je to inak, urcil sa mi termin, potom kukli do rozpisu sluzieb a moj doktor mal zrovna sluzbu naplanovanu 😀 vyslo to super 🙂

marianas
5. dec 2012

Ahojte. Aj ja sa rozhodujem medzi NZ a Komárnom. Prvý pôrod som mala cisársky, robia v Komárne automaticky aj druhý cisársky? Lebo v NZ áno. A dá sa byť pri cisárskom v Komárne pri vedomí, čiže len v spinálnej anestéze? Radšej by som rodila tak, nech mi bábätko hneď priložia. Prípadne napíšte pre a proti čo sa týka Komárna. Ďakujem za odpovede.

rheia27
5. dec 2012

@marianas neviem ci automaticky, v KN si mozes vybrat medzi spinalom a plnou narkozou, oni radsej davaju spinal...
ja som lezala pocas tehulkovania v NZ a rodila sekciou v KN a pochvalujem si 🙂 myslim ze zasadny rozdiel mas ze v NZ mas porodnictvo a sestonedelie 2 rozne oddelenia a v KN 1, tym som chcela povedat ze v NZ aj ked si vybavis porodnika a trebars nadstandart tak na sestonedeli budu o tebe sestricky vediet len to ze je ta co ma nadstandart a tak sa budu aj spravat 😝
ale pravda je ze keby sa babo sa pytalo na svet skor ako v termine tak kvoli prenatalnemu urcite NZ 🙂

verkom
6. dec 2012

@heidynka aha, chápem 🙂 to je naše lekárstvo aj z inej strany..... Ale tak hlavne, že to dobre dopadlo.... Veľa vás tu píše o pani Dr. Valašíkovej, tak rozmýšľam aj ja nad ňou... No dobre to začína vyzerať, asi som našla svoju pôrodnicu 🙂 🙂 🙂

heidynka
6. dec 2012

@marianas Ahoj, to teda neviem či v Kn robia automaticky cisársky, hlavné je vychytiť dobrého lekára, podľa mňa ich tu je dosť 🙂 môžeš rodiť v spinále pri cisárskom...ja osobne odporúčam KN, bola som spokojná aj s lekárkou a aj so sestričkami. Ako si bola spokojná s pôrodnicou v NZ?

marianas
6. dec 2012

@heidynka Ja som bola v podstate s NZ spokojná, lekári boli fajn, detskí aj ženskí, sestričky boli tiež milé (okrem jednej detskej). Tam ma najviac lákalo to výborné novorodenecké oddelenie, keby boli problémy s bábätkom, dokážu pomôcť. Teraz mám takmer bezproblémové tehotenstvo, bábätko vyzerá byť zdravé, vraj bude asi trochu väčšie ako priemer, čo bol aj starší syn a preto som mala cisársky.
Ešte by ma zaujímalo, či pri spinále môže byť aj manžel alebo mu bábätko ukážu až po pôrode. A ako je to s nadštandardom? V NZ som ho mala, lebo po cisárskom som sa dosť zle zotavovala a manžel mi aspoň pomáhal. Koľko stojí v KN?

rheia27
7. dec 2012

@marianas 20eur je poradovnik 🙂 ked pojdes do ordinacii tak si povedz

heidynka
7. dec 2012

@marianas koľko vážil tvoj syn, keďže bol nutný cisársky? pozri si tento link: http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn... , je tam nejaké info o komárňanskej pôrodnici (nadštandard je 20 €) ja som mala izbu, ktorá bola kedysi nadštandar, takže sme tam boli len dve a mali sme zvlášt soc. zar.

marianas
8. dec 2012

@heidynka Dakujem za link, precitala som si to.
No, na prijme ukazal ultrazvuk, ze babatko ma 3900 g. Ja mam 155 cm a vahu okolo 50 kg a povedali, ze by som ho nevytlacila, mohli by nastat komplikacie, trochu ma postrasili a tak som suhlasila so sekciou. Nakoniec mal 3600 g, ale vraj to bolo na mna dost. No radsej by som uz rodila prirodzene a ak by bola sekcia nutna, chcem spinal, aby som male hned videla a prilozili mi ho. Starsieho mi doniesli az takmer 24 hod. po porode, bolo to strasne neskoro.

andype
10. dec 2012

@marianas Ahoj, ja som mala spinál v Kn, a opdorucam! Maly sa narodil o 11 a hned som ho videla, a sestricka bola zlatá, hned mi ho potlacila k tvári, a Puszit Neki! 🙂 a zobrali ma na spolocnu izbu, a mlaého uz prilozili okolo 13, a sestrickz nosia babatká kazdé 3 hodiny aj v noci prilozit! 3 dni, a nikdy nezabudnli.

Este ktomu spinálu som ti chcela že predo mnou boli 2 mamicky, pichali im spinál 4-5 krát, a netrafili - a museli ich uspat. a mne sa podarilo na 1 krát. A oni mali aj následky spinálu, a ovela pomalsie sa zotavovali ako ja, mne nic nebolelo. A vecer som jedla párky s rozkom ked oni zacilani pit vodu.
Predtym som rodila v Nz, a vtedy mi bolelo vsetko. A moja dcérka je postihnutá, ma chory pečen, a na novorodeneckom v NZ nevedeli jej pomoct, nevedeli nasadit správne lieky, a poslali nás na Kramáre, kde ju vysterovali 3 mesiace. :(

nika251
13. dec 2012

Ahojte. Vidim ze vyberate medzi KN- NZ. Ja som rodila v NZ u Dr. Stanka, ktory je vynikajuci porodnik oboch synov. Sesterke on robil sekciu pri skoronarodenej dcerke. Robi vynikajuco sitie, mna nebolelo nic- dostala som dve injekcie a bolo dobre. Sesterke sa rana krasne zahojila, nema ziadne bolesti po cisarskom. Teraz som citala na NZ porodnici, ze aj manzelkou budu chodit rodit sem, do KN. Ak tu budete rodit- odporucam vam informovat sa na nich a ak sa da, vybrat si ich k porodu. Stanko je povazovany za najlepsieho Dr. v NZ a ja osobne to potvrdzujem . Zial ambulanciu ma nadalej v NZ- kam nadalej musim dochadzat :(

marianas
18. dec 2012

Ahojte. Tak už som skoro na 100% rozhodnutá rodiť v KN. Stanko a Stanková nemajú problémy so spinálnou anestézou? Rada by som rodila s nimi, ale je pre mňa dôležité nebyť v úplnej narkóze. Ak viete, napíšte.

moon1979
19. dec 2012

@rheia27
ahojky, čo si myslela tým, že ak má niekto nadštandard, že tak sa aj sestry správajú?

moon1979
19. dec 2012

ahojte baby,
kolko postelové sú obyčajné izby ... čítala som tu príspevok že aj 4 mamičky s deťmi sú na jednej izbe, veď to musí byť hrôza ... a tie čo ste po sekcii, koľko dní ste boli hospitalizované teda ak neboli žiadne problémy samozrejme ... ?

rheia27
19. dec 2012

@moon1979 ahoj, to bolo myslene na NZ, nie KN 🙂
inak KN, sekcia mala som nastup v nedelu pobede a domov isla v piatok

edita84
19. dec 2012

@moon1979 Ahoj ja som rodila minulý rok v auguste(sekcia, rodila som v pondelok ráno a v sobotu ráno som šla domov) bola som spokojná, na izbách sú 4 postele a je to pohoda hlavne tam nezblbneš, bola tam jedna kočka ešte na pooperačnom tá sa bála že dostane na izbu jednu z tmavších ( ale o to sa báť nemusíš) tak si zaplatila nadštandard a potom chodila k nám že sa nudí kým babatko spinká 🙂

moon1979
19. dec 2012

@edita84 juj ale 4 mamičky na izbe plus 4 bábatka to sa mi zdá fakt vela ... v NZ jediné dobré je to, že na izbách sú len po dvoch ... ostatné nekomentujem 😠

marianas
4. jan 2013

Dievčence, pomaly sa mi to blíži, chystám si zbaliť tašku do pôrodnice. Prvý pôrod som mala v NZ, tak si chcem ujasniť pár detailov. Treba si priniesť aj odsávačku mlieka? V NZ mali nemocničnú a požičiavali ju. Potrebujem nepremokavé podložky do postele? Nočnú košeľu mi dajú nemocničnú alebo si mám priniesť vlastnú? Budem potrebovať pre bábätko aj krémik proti zapareninám, alebo mi dajú nemocničný? Prípadne, máte niekto aktuálny zoznam, čo mi treba do KN pôrodnice? Vopred ďakujem.

baileyka
6. jan 2013

No, ja keď som sa pýtala tak mi dali stručný zoznam,takže pridávam zopár vecí, keby toto čítali aj prvorodičky a boli hotové ako ja 😝 : župan,nočné košele(najlepšie tie na kojenie), papuče(+šľapky do sprchy), uteráky,spodné prádlo(nezabudni kojeneckú podprsenku a hrubé ponožky,nohavičky mám jednorázové popôrodné),vlastný príbor, pohár, veľa fliaš vody(asi majú nedostatok??), hygienické potreby(odporúčam kozmetiku bez vône, aby si nedráždila bábatko),vložky(asi viac 😉 , tie podložky do postele neviem či treba ale ja si ich radšej beriem. A pre bábo: krém na zadoček a latkové aj papierové plienočky A čo sa papierov týka: tehotenskú knižku, zdravotný preukaz, rodný list a sobášny list(poprípade doklad o otcovstve, ak nie si vydatá). Všetko ostatné je na tvoje uváženie ale oblečenie pre bábo neber lebo ti tam zostane 🙂

edita84
6. jan 2013

+ pre babatko zoberte krémik na zadok a vlhčené utierky na zadoček poprípade dudel. pre seba vankúš zíde sa , pre dieťatko deka( neviem aké je tam kúrenie), pohár ked ma niečo ešte napadne tak napíšem jáj odsávačku som si brala vlastnú ale aj to na mňa kukali že na čo :/

martina786
6. jan 2013

@baileyka keď už budem s bábom na izbe nemôžem si ho prezliecť do svojich vecí, stále budú dávať ich alebo ako si to myslela,"že ti tam ostanu"?

edita84
7. jan 2013

@martina786 kludne si zober vlastné ked už bude na izbe s tebou nik ti tie veci nezoberie

baileyka
7. jan 2013

@martina786 to mi povedala sestrička, že aby som nebrala vlastné veci lebo keď ich prezliekajú, môže sa to popliesť a pošlú tvoje veci spolu s ostatnými do práčovne a už ich neuvidíš(Ale pokiaľ budeš nonstop s babetkom ty, tak hádam by sa to nemalo stať).Ja si tam ale vecičky navyše neberiem, hovorili že ich majú dosť a také v čom odíde domov mi donesie môj chlap posledný deň, keď budem odchádzať 😎

baileyka
7. jan 2013

baby a máte niekto skúsenosti s epidurálkou v Komárne???

andype
7. jan 2013

@baileyka Ahoj, ja som mala epidurál v aprili. Podarilo sa pihnut na prvy krát. Dvom mamičkám ktoré rodili predou mnou sa nepodarilo pichnut, a museli byt uspaty. A boli na tom horsie ako ja. :/ Ja som rodila o 11 a už vecer som mohla jest párky, a rokzy, a jogurt, ked oni zacinali pit vodu. A musela som pit vela aj predtym aj potom, aj liter koly, kávu, koffein, aby my nebolela hlava, ale ani nebolela.

baileyka
7. jan 2013

@andype ahoj.a ako to že sa im to nepodarilo.od čoho to závisí? a keď sa to nepodarilo tak prečo boli uspaté.Keď sa to nepodarí už sa nedá rodiť prirodzene? 😕

andype
7. jan 2013

Pichali im, aj 4- 5 krát, a netrafila miesto dobre. My sme mali vsetcia traja vychystanu operacku, na cisársky rez. Ty budes rodit spontánne?

baileyka
7. jan 2013

Ano, budem rodiť spontáne, ale doktorka mi poradila aby som vyskúšala epi že sa to dá.Tak snáď sa to podarí 😒

andype
9. jan 2013

@baileyka určite sa podari, musiš vydržat kym to pichaju, a nesmies sa hybat.

baileyka
9. jan 2013

@andype Ďiki andype 🙂 keď sa podarí dám vedieť 😅 drž mi palčeky o tri týždne už budem mať po... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre