Pôrodnica Komárno. Aké máte skúsenosti?

majacska
5. nov 2008

Ahojte kočky! Je tu niekto, kto rodil v pôrodnici v Komárne? Aké máte skúsenosti? Napíšte, prosím! Ďakujem.

diusik
28. jún 2010

Jaaj fakt prazdniny 😀 no Mimka to bude sranda,ale sak detitcky pomozu maminke 😀

mimkao
28. jún 2010

hej, pomôžu... dúfam, že nie do hrobu.... 😝 😀
Ale chystám sa s nimi chodiť do parku pri Dôstojníckom pavilóne, tak snáď prežijú prázdniny bez ujmi na zdravy A ja tiež... 😀

diusik
28. jún 2010

a tam sa nenudia?ja uz ani neviem ako to tam vyzera,tam je nejake ihrisko pre deti?

mimkao
28. jún 2010

hej, také pekné. Nie, nenudia, bo tam je kopec preliezačok, šmýkačky, atď. Ale Hanka tam, teraz v sobotu keď sme boli, dostala s tou kovovou hojdačkou po hlave. Až dvakrát, bo podbehla do dráhy jednému dievčatku. Takže nevýhoda, že keď tam je veľa detí, tak mám problém ustriehnúť svoje...

kila
28. jún 2010

Mimkao a je tam aj strašne veľa komárov, ako ste to prežili?!?! 😅 Minulý týždeň sme tam boli, skoro nás zjedli... 😖

mimkao
28. jún 2010

Kila, teraz tam nebol ani jeden. A všetok hmyz tam práve dodýchaval, aj včielky a muchy, takže predpokladám, že tam bolo čerstvo postriekané...

kila
28. jún 2010

Asi áno, inak aj my sme tam veľmi rada chodili minulé leto, pretože tam je naozaj fajn aj v tých najväčších horúčavách. 😉

lucia23611
28. jún 2010

ďalší deň za nami. kočky aj vy ste mali/máte toľko energie v tehotenstve? ja by som stále niečo robila celý deň. ale to je asi za to, že som vypísaná a nemôžem robiť v kancelárii.

kila ja tvojho manžela odniekadiaľ poznám, ale neviem prísť na to odkiaľ.🙂

kila
28. jún 2010

Lucia dúfam že máš na neho len dobré spomienky. 😀 😀 😀 V ktorom týždni si že máš toľko energie? Inak aj ja som mala, ale teraz sa mi už nič nedarí, som veľmi nemotorná, všetko mi padá z rúk, neviem sa poriadne ani zohnúť... 😝

lucia23611
28. jún 2010

neviem odkiaľ ho poznám naozaj, ale možno sa mi len na niekoho podobá. ja som len v 28🙂)) 😉 noo som zvedavá keď ja budem tam kde vy, čo budem robiť, ma porazí asi.

lucia23611
28. jún 2010

@kila kde pracuje? ak sa smiem spýtať?

kila
28. jún 2010

Lucia tak do 30 tt sa to dá vydržať, potom sa to začne zhoršovať... 😀 😀 😀 Manžel pracuje momentálne vo Veľkých Kosihách, podľa mňa ho nepoznáš odtiaľ.

lucia23611
28. jún 2010

odtiaľ mám švagrinú🙂)) ale veľmi sa mi podobá na jedného šoféra autobusu, tak asi preto sa mi zdá že ho poznám🙂

kila
28. jún 2010

Šoférom autobusu určite nie je... 😉

pukica
29. jún 2010

bre ranecko,hej mimka podla fotiek spoznal tvojho mangela aj ked som nechapala sak len raz si ich kukol 🙂
my sme sa vcera uprechadzali aaaaaaaaaaaaaaa
konecne je teplo aj ked to co je o pol 8mej,ze 21stupnov,je teda dost

teda mimka ty chodis do detskeho parku a ani sa neozves...no pekne od teba 🙂

lucia23611
29. jún 2010

ahojjte kočky🙂)) toto teplo je proste super🙂 konečne stupne pre mňa🙂))

mimkao
29. jún 2010

Puki, strašne sa za to hanbím, ale ja soms a ti pokúšala ozvať, ale nemala som na teba číslo. Bo som mala pri sebe len druhý mobil. Ináč by som sa ti určite ozvala. Ale ešte pôjdem, tak sa ozvem. Už si uložím číslo do všetkých mobilov...

Lucia, ta mi daj trochu aj z tvojej energie, bo ja sa cítim jak lemra 1.triedy. Absolútne nič sa mi nechce, len sa povaľujem, rozvaľujem... 😝

Už nech toto celé skončí. Sa tešm na pôrod, jak malé decko... 😀

lucia23611
29. jún 2010

mimkao ale ty si už blízko pôrodu: ja mám ešte 12 týždňov. možno sa potom budem aj ja tak cítiť🙂 ale zatiaľ som v pohode🙂)))

mimkao
29. jún 2010

Luci, no, hej, ja viem, že je to už asi kôli tomu, bo donedávna som som ešte vládala... Ale snáď už nie dlho a budem vládať opäť... 😅

lucia23611
2. júl 2010

ahojte kočky. ako sa máme???? nejako sem nechodíte🙂)))
mimkao - bola som za Dr. Urbanom, a prijal môj pôrod, veľmi ma potešil. je úplne super ako mi všetko porozprával a hlavne aký je kľudný, dobre ti je, že máš takého lekára. som si ani nemyslela, že z neho raz bude lekár. my sme sa poznali už od dávna🙂

kila - v časopise Mama a ja sú kupóny na zľavy do Brandonu🙂 ak by ťa to zaujímalo🙂

pukica
4. júl 2010

ahoj Luci,no vies,v takomto pocasicku...je hic jak neviem co no ja sa aj tak vacsinou cely den motkam po vonku alebo zajdem k tete na dvor sa troska opalovat a ona sa zatim hrajka s malou...
inak sa mame fajne,pred chvilou sme dosli z prechadzky z kauflandu,priatel odkvecol bo de na nocnu,aj ja by som si najradsej pospala ale mala tolko keca a vrti sa ze mi nedovolila pospat si 🙂
uz to nie je len tak,polozim ju a mam troska casu pre seba,ee,tolko sa vrti,prevracia na brusko ze huuuuuuuuumusim byt v strehu...ty ku komu patris k lekarovi?ja konecne pestupujem tento mesiac k Ipothovi sa tesim

v piatok sme boli na kupalisku aj s malinkou,sme jej nafukali bazenik a rosku ju okupkali,pacilo sa jej velice byt nahata a vegetit jaaaaj parada bola

lucia23611
4. júl 2010

ahoj🙂))))) jááááj veru veľľmi dobre teplo je🙂)) ja si ho tiež užívam🙂))

ja patrím zatiaľ k Hollósymu ale chcem potom prejsť k Dr. Urbanovi keď porodím.

kila
9. júl 2010

Ahojte! My sme s nočníkom stále rovnako. Posťažovala som sa aj susedke že ľahšie by mi bolo už plienkovať len jedno dieťa, ale ona ma schladila že je to vôbec nie je tak. Ona má dcérku ktorá bude mať v septembri 3 roky, sú už bez plienky ale vraj jej bolo ľahšie keď ešte mala plienky, lebo sa nemusela starať o to či malá ciká alebo kaká, a teraz jej dcérka za hodinu aj 3x chce ísť na wcko a ona musí behať s ňou. A v noci samozrejme tiež vstávajú cikať. Tak som si povedala, že aj tak s tým neviem čo robiť a musím byť trpezlivá - len predsa závidím vám, ktoré ste už bez plienky...
Ja sa cítim stále fajn, pobalila som sa do nemocnice, ale ešte musím nejaké maličkosti dokúpiť. Stále nemôžem uveriť, že o mesiac už možno bude malý na svete. Neviem si to ani predstaviť. Manžel vymyslel pre malého meno Krištof a hoci mne sa to meno zo začiatku vôbec nepáčilo a ani teraz nie som nadšená, ale stále sme nenašli meno ktoré sa páči aj jemu aj mne a ja už ten boj pomaličky vzdávam... 🙄
A ešte sa musím aj pochváliť, že včera sme absolvovali s malou prvú návštevu zubára. Išli sme na preventívnu prehliadku, celá rodina, aj ocino a Réka bola úžasná! Poslušne otvorila ústa a dostala pochvalu aká je šikovná, aj ja sama sa čudujem ako pekne to zvládla. Chcela som ju zobrať k zubárke lebo má zvnútra čierne fľaky na zúbkoch, ale vraj to nie je kaz ale z niečoho sa je zúbky zafarbujú. Inak to vyzerá ako čierny zubný kameň - a darmo jej umývame zúbky o 106 vraj to zdedila po otcovi 😖 (ako všetko ostatné zlé 😀 ). Zubárka ešte by jej mohla zúbky očistiť, ale také malé dieťa je vraj zbytočné s tým trápiť.

edita84
9. júl 2010

@kila ahoj no s tým že bez plienok je ťažšie nesúhlasím ved si t len zrátaj koľko peňazí dáš za jeden mesiac za plienky a ked ich už nemáš nemusíš zo sebou vláčiť veľkú tašku aby sa do nej plienky zmestili síce zo začiatku budeš chodiť s taškou plnou nahradných šiat ale to prejde a bude to fajn a to piškanie sa dá vybavyť doslova všade či už v meste alebo na sídlisku 😉 jáj a k akému zubárovi ste šli malá nemá zo zúbkami žiaden problém len som počula že už aj jej treba preventívka porad mi prosm ku komu ísť

kila
9. júl 2010

@edita84 naša zubárka je Dr. Hedviga Vucicová, ordinuje na ulici Pri panoráme. Ja som sa jej spýtala kam chodiť s malou, či existuje nejaký detský zubný lekár v KN, ale vraj máme chodiť s malou k nej. Inak je veľmi veľmi milá a simpatická žena a všetky zuby zachráni, ona je jediná lekárka ku ktorej chodím rada. 😅 A vraj zvykne radiť aby detičky chodili k zubárovi od 3 rokov, lebo vtedy už dokážu ako tak spolupracovať. To že deti by mali chodiť k zubárovi od 1 roku je nezmysel, veď Réka nemala ešte ani jeden zub keď mala rok, prvé dva jej vyšli keď mala 13 mesiacov a ostatné až v minulom roku na jeseň. 😅

edita84
9. júl 2010

@kila díki moc ja som akurát volala zaťkovej a ona hovorila že najprv sa mám spýtať tej ku ktorej chodím ja tak jej aj v pondelok zavolám a uvidíme či ju príjme ked nie tak mi dáš číslo na tú tvoju?

kila
9. júl 2010

@edita84, jasné že dám, hneď to číslo aj vyhladám a pošlem ti IP, lebo neviem či pondelok tu ešte budem... 😉

edita84
9. júl 2010

ok díki pekne

pukica
11. júl 2010

ako mimka?este si kinderko?uz sa ti to fakticky poriadne krati 😉

kila,ty si tiez uz blizko ciela,drzte sa baby a bezproblemovy porod prajeeeeeeeeeeeeeem

musim sa pochvalit,uz mame nausnicky,mala straaaaaaaaaaaasneplakala a ja za dverami tiez ked jej to robili,trosilinka nam to hnisa ale nic tragicke
juj taka so z toho vytesenaaaaa

kila
17. júl 2010

@pukica Tamarka je veľmi veľmi zlatučká, krásnučká! 😵
Tak ja mám za sebou rušný týždeň, v pondelok som mala prvý krát poslíčkov a bruško mi tak kleslo dole, že som sa modlila aby sme ešte aspoň nejaké 2 týždne vydržali... 😅 Celý víkend sme boli u mojich rodičov a keď ma potom v pondelok svokra uvidela, tak vyvalila oči, že ježiši, veď ty o týždeň porodíš... 😅 ale našťastie to tak nevyzerá... 🙂 Odvtedy som žiadne bolesti nemala a v stredu som bola na poradni a tiež vyzerá všetko ok. Malý má 2900g a zatiaľ sa neotváram. @mimkao boli sme aj v pôrodnici vybaviť otca pri pôrode, ale nie je to také jednoduché ako to bolo keď som rodila Réku. Dostali sme len telefónne číslo na hlavnú sestru, že ona robí tú prípravu (je to asi 30 minutová prednáška o pôrode) keď sa jej nazbierajú 2-3 páry týždenne raz a navyše teraz bola na dovolenke, takže v pondelok jej máme zavolať a prihlásiť sa na prípravu. A po tej príprave nám zapíšu na tehu knižky že sme ju absolvovali a tak môže byť otec pri pôrode. 😉 Inak keď sme zazvonili, tak nám otvoril práve Dr. Urban, aj som bola prekvapená a bol strašne zlatý lebo nám tam všetko pobehal aby zohnal niekoho kto nám dá telefón na hlavnú sestru. Ja som tiež rodila u neho, ale on si nás už samozrejme nepamätá.
Potom sme vybavili aj pediatričku, pretože chceme chodiť k inej, aj s Rékou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre