Pôrodnica Komárno. Aké máte skúsenosti?

majacska
5. nov 2008

Ahojte kočky! Je tu niekto, kto rodil v pôrodnici v Komárne? Aké máte skúsenosti? Napíšte, prosím! Ďakujem.

mimkao
22. apr 2010

Diuš, to s tým, že chlapci sú viac uplakaní, je podľa mňa pravda. Teda, aspoň u nás to tak bolo... JA som pri dievčatách jedla hocičo. Ani z kapusty ich nenafukovalo... A si myslím, z vlastnej skúsenosti, že žena by mala viacej piť a nie jesť, keď chce mať viacej mlieka. Mne to že som veľa jedla, vôbec nepomohlo k tomu, aby som mala viac mlieka. Až keď som začala veľa piť a hlavne čistú vodu, tak vtedy sa to pekne rozbehlo..
Diuš, skúšala si pre malého kvapky subsimplex? Mne pri Reném veľmi pomohli, aby sa mu uľavilo na brušku a aby stále neplakal..

diusik
23. apr 2010

Ahojky,no ja mu davam niekedy Infacol,to je nieco take nove,neviem to zhodnotit ci to pomaha.Dr mi odporucila espumisan,ja neviem,ale skusim subsimlex...
Inak ja pijem strasne vela vody,2 litre urcite,a este aj tak som smadna.
Mimka a ty si chudla pri kojeni?
ja mam inak pocit ze maly place aj ked ho neboli brusko.a este strasne vela sa mu cka ☹

diusik
23. apr 2010

Mimka,este sa chcem spytat odkedy sa moze nosit male v tom nositku?Nie v babysatke ale v tom kde sa tvarou opiera o hrud a vonku ma nozicky aj ruky...

mimkao
23. apr 2010

Diuš, pri Mime som nechudla. Nie žeby som nechcela, ale nejak to nešlo. Hoci som sa snažila veľa nejesť a veľa piť, ale aj tak sa mi Váha držala vysoko. Až keď som prestala kojiť, tak som prešla na diétu a ppotom to už išlo pekne dole. Ale zase pri Hanke som sa ani nesnažila, teda, nič som nerobila, len som kojila a váha mi išla stále dole a dole. A kebyže neostanem tehotná s Mimkou, ta by som už bola ako prútik... 🙂 Tak uvidím, ako to bude tentokrát.
Ak myslíš klasickú klokanku, tak ja som mala takú s pevnou výstužou na chrbátiku a tá sa dá od tretieho týždňa používať. MAlo by to byť na nej uvedené. Teda aspoň ja mám na svojej.
JA som espumisan neskúšala, bo mojím deťom hneď zabral subsimplex, ale kebyže nezaberie, tak by som určite vyskúšala všetko, čo sa dá. A mne ešte lekárnička poradila, že si mám urobiť silnejší odvar fenyklového čaju, piť ho trikrát denne a že to pekne prechádza do materského mlieka, takže aj to by malo pomôcť. Ale to odskúšané nemám, lebo ja nemám rada fenykel, tak som to nevedela vypiť...

pukica
23. apr 2010

Ahojte baby,ako pise mimka,podla mna tiez treba viacej pit a nie jest,ja niekedy jem len 2x denne a mlieka mam habadej,sice tomu pitiu tiz nejak extra nedavam ale budem sa musiet polepsit lebo som si vsimla ze mam strasne vysusenu pokozku ruk ☹

dius neboj,maly sa polepsi,vsetko chce cas,aj moja cka,skoro po kazdom papani,je tak hltavo ze sa nalapa vela vzduchu a potom sa jej cka...
skus dius ten subsimplex,vraj to fakt pomaha ale zas je pravda ze kazde babo je ine,individualne...drzim palce nech sa vam cim skvor polepsi...

mne pomaly odchadzaju kila,uz mam len nejake 3-4 navyse...
sice sa do povodnych nohavic zmestim este len do dvoch,no snad to pomaly pomizne 🙂 verim tomu

diusik
24. apr 2010

Ahojte,
Mimka a ako ti priberali?Kolko asi gramov za mesiac?Vraj norma je 600g za prvy mesiac,Atinko pribral 500g za 3 tyzdne mne sa to zda trosku malo ☹ ale ked sme prisli z nemocnice tak mal uz porodnu vahu,narodil sa z 3200g.
Puki a kolko mala tvoja?

mimkao
24. apr 2010

Diuš ja si už nepamätám koľko mesačne priberali, viem len, že to bolo strašne veľa. Až toľko, že mi dr. hovorila, že im mám dávať menej jesť, lebo im už to už tlačilo na bránicu a cgrčali pri dýchaní. Vravela, že to je s toho, že majú plné žalúdky. Ale po prvom polroku sa to upravilo, keď už začali jesť aj príkrmi, takže potom už aj chrčať prestali. Takže ja som, vďaka Bohu, nikdy nemala taký problém, žeby málo priberali. Skôr naopak.

pukica
24. apr 2010

dius preco sa ti tach 500g za 3 tyzdne zda malo?sak to je v pohode,nie?ked je norma za mesiac 600 tak podla mna 500 za 3tyzdne je dobre...
my sme z nemocnice odchadzali s porodnou vahou,teda 3700g a za 3 tyzdne sme mali 4400 takze sme pribrali 700g,v stredu 28ho ideme opät na kontrolu,som zvedava ako na tom budeme

Tamarka mala dnes den blbec,spanok sa niekde pozabudol,od pol 7mej rano bola hore,cez den spala dokopy 2 hodky,neviem ci vobec...a od pol 6tej az dotertaz plakala a vysela na prse ☹ takze dius,uz nie je co zavidiet...no este stale nespi takze asi si k nej idem lahnut a spolu zaspime,ach jaj,uz ani nepamatam kedy som si vecer nieco pozrela v telke,takmer pravidelne pri uspavani zaspim aj ja a ak nie tak ked vylezem z izby tak pred telkou vydrzim max hodinu a som mrtva...

pukica
30. apr 2010

no baby vy sem nejako nechodiiiiiiiiiiiiiiiiiite?

my sme mali v stredu poradnu,za mesiac sme pribrali kilo a meriame 59cm,taaaakze pekne naberame a rastieme,Tamarka je straaaaaaaaaasne zlata a ja neuveritelne stastna ze ju mam,kazdy den absolvujeme niekolko hodinove prechadzky,zhruba od 11tej do 18tej 🙂 vonku nam je najlepsie,mala pekne spinka vonku a ja sa opalim 🙂 sice podla tricka ale dnes to idem napravit,vyvalim sa s kamoskou do zahrady,mala snad pospi ked bude kocik stat 🙂

ozaj disu,ako si na tom s bradavkami?ja som si ich minuly tyzden zacala natierat bepanthenom bo sa to nedalo vydrzat a ted je to uuuuuuuuuuuuuuplne v pohode,pomohlo
maly sa ma ako?
maminy kedy dame to rande???????????????

mimkao
30. apr 2010

puki, ja som tu. Aj chodím kukať, čo je nové... 🙂 K tomu stretku-mne je to v podstate jedno. Ale teraz v stredu pôjdem do Kn, na poradňu, tak by sme sa mohli stretnúť aj vtedy. Ak sa Vám bude dať a chcieť. Ozaj, baby, ja som ešte stále nebola na tých glukózových testoch, som tam mala ísť ešte v 24tt a už som 27 a ešte furt som nebola... Neviem, či tam ešte mám ísť, alebo sa na to vykašľať. Vy ste boli všetky? 😅

diusik
30. apr 2010

Ahojky 😀
no take dlhe prechadzky?to ti zavidim,ja tak akurat na 2 hodky,z toho maly spi asi 40 minut ☹ proste staaale place alebo tak mrnka,cez den toho vela nenaspi 😒
aj my ideme v pondelok do poradne tak som zvedava,ale taky velky ako ste vy asi nebudeme 😉
Bradavky strasne bolia,uz neviem co mam robit,asi skusim aj ja zasa bepanten alebo tie naplaste co mam.Uplne nanich mam take ragady.No des to je.
Ozaj aj ty si pisala ze sa ti tamarka vyhadzala,no aj Atinko sa teraz strasne,dufam su to tie potnicky,taek drobne cervene bodky ma na licach a na cele 😒
ja asi na rande nemozem ☹ ja mam blby kocik a do mojho mini auta sa nevlezie,a aj tak by maly stale vrestal.Tak si namna aspon spomente ked budete kocikovat 😉 Teda Mimka ty si este trosku pockas,ale cochvila je tu august 😀
tak ja bezim rychlo zehlit kym mam cas.
Mimka ja ta obdivujem ako to s tolkymi detmi stihas 😝

diusik
30. apr 2010

ja som bola na testoch,ale tiez sa mi to zdalo zbytocne aj ked sa to nesmie podcenovat ale pri 5.tehotenstve by som to asi tiez odflakla,no neviem co ti nato povie Dr 😒

mimkao
30. apr 2010

Diuš, to ma mrzí, že Atinko toľko plače... Viem, že to je slabá útecha, ale po treťom mesiaci by sa to malo upraviť.
No, tiež som tak rozmýšľala, že keď som doteraz nemala tehotenskú cukrovku, tak nebudem mať ani teraz...
Jáj, šak ja sa už tak strašne teším na august, nech je to už tu. Ale už som 27 tt, tak to už fakt nie je ďaleko... 😵
Diuš, no, ta ja stíham, jak stíham, deti sú v škôlke, takže to je dobre. Práveže sa nudím. 😀

diusik
30. apr 2010

ja uz stale castejsie myslim na to kedy bude dalsie dieta 😀 dve deticky 2 krat vacsia radost 😀 no nie?urcite nechcem dlho cakat,sak uz som stara koza 😒
len tieto sproste kila uz chcem mat prec,a pri druhom sa nebudem tolko prejedat 😀
A co uz aj Miriamka chodi do skolky?

mimkao
30. apr 2010

Diuš, hej, už aj MImka., bo sa doma nudila a stále sa pýtala za deťmi do škôlky, tak som ju tam dala.
Aj ja som sa nechcela teraz prejedať, ale nejak mi to nejde.... a priberám a priberám.... 😖 ale už sa začnem krotiť, žeby som si nemusela kupovať väčšie nohavice... 😝 😀
Diuš, druhé bude dievčatko a to bude kľudné.... Tak hor sa do toho.... 😀

diusik
30. apr 2010

Este som sa chcela spytat,Puki ty davas malej aj nieco pit mimo mlieka?Mne Dr povedala ze mu mozem dat aj trochu vody(caju) ked uz bude tak teplo.Ja neviem,mozem?Je to dobre?Mimka ty si davala aj pit ked si kojila?

mimkao
30. apr 2010

Diuš, prvé 4 mesiace som nedávala nič, iba som kojila. Ale teraz, keď sa maličké narodí v júli-auguste a bude strašne teplo, tak možno prevarenú vodičku pár-krát dám. S lyžičkou. Ale ináč, nejak vo veľkom určite nebudem nič dávať.

pukica
30. apr 2010

no pekne dievcata,ked tu trcim pri pc tak sa neozvete a ked som prec tak si tu pisete o106 🙄 ejne bejne

jaaaaj dius to je mi luto ze maly je furt uplakany ☹ skoda ze si nemozeme dat rande,ale ako je to porekadlo ci co to je?ked nemoze mahamed k hore,pojde hora k mohamedovi? 😉

mimka no odo mna mvozme hodit rande my dve,priatel v stredu robi takze buem sama doma...a nejak by sme vyspekulovali ako sa stretnut aj s diuskou 😉

dius,hej tamaika sa vyhadzala,mala take vyrazky ako pubertak,s takym bielym hnisom,natrela som jej to holtovym kremom,strasne smrdi ako naftalen,ale pomohol,sice este ma mala troska vraj suchu pokozku na tvaricke a trosku pupaciky ale uz to nie su take nahnisane...
ejha dius,ty takto frisko chces druhe babo???hmmm...
my mse dnes stretli v podniku kde sme boli na pifko dr Ipotha,priatel sa mu prihovoril a sranda,doktor si nas pamätal 🙂 bolo to takeeeeeeeeeeee mile

dius,ja malej nedavam nic,len mliecko,detska lekarka vravela ze pol roka netreba davat ine ako mlieko,ale ze v letnych horucavach prevarenu vodu,normalnu alebo lucku,alebo cajik,taaaakze ked nastanu horucavy budem mat po ruke vodicku 😉 tak ako pise mimkao 😉

diusik
1. máj 2010

caute,no diky za rady,vravim opytam sa erudovanych mamiciek lebo kazda tetka vratane mamy babky mi tu tlacia ze mu musim davat cajik,tak mozno ked bude tak teplo tak mu dam par kvapiek vodicky.
A mimka preco lyzickou?Myslis ze uz nebude chciet prsnik potom?nemozem mu dat z flasticky?Inak aj v nemocnici mu dali z flasky a nemal problem...Inak aj mu radsej dam castejsie mlieko

fuj toto teplo sa mi inak moc nepaci,hlavne ked si nemam co obliect lebo som do vsetkeho tlsta 😢 😒 ☹ ale uz to pomaly snad ide dole,strasne si sledujem co jem,ziadne tucne a hlavne ziadn sladkosti a pravidelne kazde 3 hodiny nieco male zjem.No a kazdy den mam maso,vraj to je dobre na tvorbu mlieka.dufam do leta zide aspon 5 kg.

Puki to by bolo fajn keby ste vy prisli kumne,u nas v dedine sa da pekne kocikovat :o)

Idem rychlo nieco kym Atus spi,vcera sme boli v tom novom Praktikery kupovat lustre,no co tam stvaral,v celom obchode ho bolo pocut 😒
este sa vratim k porodu,do konca zivota budem lutovat ze som rodila sama 😒 druhy krat to bude urcite inak,aj ked to uz bude ine,lebo teraz uz viem ako sa rodi 😀 ale strasne mi tam chybal Attila,straasne som sa tam citila sama ☹
no nic,uz to nezmenim,len nato casto myslim...

cmulinko
1. máj 2010

Ahoj Dius?rastiete do krasy ako vidim fotky.....aj tych par dni robi svoje.doma bol mensi ako na fotkach vidiet.ja sice nie som az tak skusena mama ako mimka,ale viem len tolko k tomu povedat,ze s pitnym rezimom u deti to nie je rovnake ak su kojene ci na umelom mlieku.Pri kojeni predne mlieko sluzi na smad a zadne na hlad,takze tam je to takto biologicky vyriesene.moze sa baabtku podavat vodicka...to aj zlepsi stolicu a napomaha traviacim enzymom k lepsiemu chodu criev,ale to asi vies aj sama.U deti na umelom mlieku musis davat ci vodu ci caj,lebo oni dostavaju len to mlieko co je pre nich ako jedlo.u kojenych deti sa lyzicka pouziva preto,lebo pri flaske zleniveju v sani a mozu,ale nemusia odmietnut prsnik.z prsnika sa totiz tazsie pije ako z flasky.

pukica
1. máj 2010

bre ranecko,dius ja ked budem davat malej vodicku tak asi z flasky bo niekedy ked sa malej cka tak jej par kvapiek zvyknem striekackou kvapnut a furt ju z toho napina tak nech si potiahne kolko ona chce z flasky 🙂

jaaaaj ja zase furt nieco tlacim do hlavy,mam sice strach ze naberiem opat nejake kila ale niekedy si neviem odtrhnut jedlo od ust 😒

no dius ja bych dosla veeeeelice rada no nemam autoooooo ale sak neboj,nejak to poriesim vyspekulujem,natrepem sa do busu a hajde,alebo zlanarim priatela a tak sa lepsie budem vediet vteperit do busu 😉 ak teda nevadi ze tam budem mat chlapa...

no dius nechcem byt muuuuuudra 🙂 ale vidis to,jaaaa sem ti rikala ze je dobre mat partnera pri porode...nepisem ti to v zlom,dufam ze som sa ta nedotkla...no jo,najblizsie budes rodit s priatelom,je to fakt pravda ze si tam tak sama ked nemas pri sebe niekoho blizkeho,ja si to neviem vynachvalit,som povedala ze radsej sto krat vyhodim peniaze za to aby bol pri mne ako raz za 3D ultrazvuk...

no ja som isla,ideme do zahrady,nieco posadime a dufam ze slniecko nezalezie ze ablaky a aj sa troska opalim,sice na mna nie je boh vie aky pohlad v plavkach...ale nevaaaaaaaaaaaaaaa 😉 chcem byt hnedaaaaaaaaaaa

diusik
1. máj 2010

Veru veru bola to chyba ze tam nebol,plakala som tak mi tam bolo smutno ze som tam sama s tou harpiu co spala v sesterni ☹ tak ma to dodnes trapi....
my pojdeme von az poobede,tak je strasne teplo,fuuuj 😝

diusik
5. máj 2010

Caute,
co nove?boli sme v poradni a maly mal v 5.t yzdni 4130g tak som hned spokojnejsia,dufam bude pekne priberat.No len tie potnicky s mi nepacia,Puki tvojej to uz zmizlo?Maly to ma aj vo vlasoch a este sa mu robia aj take suche skrny,mozno je to z tych vyrazok ja ani neviem.Chudacik,vyzera to hrozne. 😖
Ako mimka,kedy mas dalsie sono?asi v 30tt ze?budes patrat po tom co to bude?alebo to nechas tak? 🙂

pukica
5. máj 2010

ahojky dius,Tamika ma uz len take biele bodky kde tu na tvaricke a na telicku,neviem ci su to potnicky...take skarede pubertacke nahnisane vyrazky uz nema,tvaricku ma troska posiatu neviditelnymi,ale za to na dotyk citelnimi drobnymi vyrazockami,posobi to akoby mala suchu pokozku...pediatricka nam dala vymenny poukaz ku koznej tak tam mozno skocime

no vidis to,maly krasne pribera,vravela som ze ziadne strachy 🙂
pozerala som tvoje fotky,zlatunky ste s malym

skusila si ten holtov krem na tie vyrazky?

diusik
5. máj 2010

Jaaj zlatunka je 😀
nie neskusala som ho,aj som sa chcela opytat co to je za krem,to ti Dr odporucila?Kupila si ho v lekarni.Dr pozerala maleho aj som jej to hovorila ale nic nepovedala,ku koznej ma neposlala.Teda povedala ze to su asi tie potnicky a ze to moze byt aj suche.On to ani nema take hnisave vyrazky,len take drobne cervene a je ich vela.Nejak mu to nemizne 😒 no uvidim.
Co bradavky.zlepsilo sa ti to?Ja mam dojem ze to bude taketo do konca kojenia 😒 vobec ziadne zlepsenie,prosim ta napis mi aky to je krem,nechce sa mi to hladat v predoslych prispevkoch 😅 diky 😀 ja lenivec 🙂

pukica
5. máj 2010

dr.mi dala nejaku tekutinu do kupela ze nach ma vlacnejsiu pokozku mala na tvaricke ale zeby to nejak zaberalo no neviem,asi kupim aj kremik na tvaricku,ten krem tu na konovi rozoberali baby v sekcii marec 2010 kam chodim,tak som to skusila

ja mam po tom kreme bradavky uplne v pohode,na dotyk nebolia absolutne a to predtym veru boleli statocne a ted ani pri kojeni necitim nic,zato dnes ma boli zadok,som bola na velkej potrebe rano a odvtedy ma to boli auuuuuuuuu

takze nech sa paci tie kremiky: malemu na tvaricku Holtov krem
na bradavky Bepanthen

a kedze ja som taka zlata dusa 😉 tak ti prikladam aj fotku kremikov 😉

diusik
6. máj 2010

Diky moc Puki,no panthennol poznam,co ja viem,tiez som sa nim natierala ale mne nejak nic nezabera.
Dnes to ma uz take skarede ze som chcela ist ano k Dr ale este pockam do pondelka,teda tie cervene bodky sa menia na take suche chrasticky alebo ako to mam nazvat,ja uz neviem,dufam sa to zlepsi,dufam to nie je nejaky ekzem ci co 😒
cim je starsi tym je to s nim horsie v noci 😅 teraz uz aj v noci chce pit kazde 2 hodky,cez den vcera spal dokopi asi 2 hodkym,tak som myslela ze aspon v noci bude a figu borovu 😝 no musim bezat,zase sa nudi v postielke,malo podnetov 😀
pa

pukica
6. máj 2010

nie je zac dius,no to ma mrzi ze ti ten bepanthen nezabral,ja som s nim spokojna,fakt mi zabral
drzim palce nech sa malemu tie vyrazocky cim skvor vytratia...
teda Atinko je riadny hlados ked este aj v noci kazde dve hodky chce papat 😉 bude z neho valibuk
moja Tamika uz druhu noc prespala 6hodin,som bola prekvapena a nechcelo sa mi verit,vcera zaspala okolo 21vej a vstala o 4tej na kojenie,no dufam ze jej to zostane a ten treti mesiac nebude zlomovy opacnym smerom...
u nas sice dost fuka vietor ale najem sa a hajde von bo cez den sa malej jaksik nechce spat doma,minule ani vonku nespala,tak uvidime co ma caka dnes 🙂

mimkao
6. máj 2010

Diuš, a skúšala si klasiku Erevit, Kalciovú masť, alebo Infadolan? Mne veľmi pomohli tie mastičky. Síce sa musia zmývať pred kojením, ale aspoň pomohli.

pukica
7. máj 2010

veru dius oskusaj vsetko co sa len da,nevzdavaj to a nehovor ze to tak bude pocas celej doby kojenia,sak uz musis byt zblaznena od bolesti ☹ drzkaj sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre