Pôrodnica Komárno. Aké máte skúsenosti?

majacska
5. nov 2008

Ahojte kočky! Je tu niekto, kto rodil v pôrodnici v Komárne? Aké máte skúsenosti? Napíšte, prosím! Ďakujem.

aname
12. jún 2012

Ja som 3 krát rodila v KN a bola som spokojná. Nemala som dopredu dohodnutého lekára. Prvé u Dr. Marakyho /starší doktor/ vyzerá prísne ale je dobrý a veľmi starostlivý. Druhé u Dr. Urbana /mladý/ super doktor, a do tretice u Dr. Valašíkovej je to veľmi milá mladá Dr. a bola veľmi dobrá. Ja som mala len dobrú skúsenosť. Samozrejme medzi sestričkami je taká aj taká, ale v podstate boli dobré. Ja keby som ti mala odporučiť lekára tak Dr. Urbana alebo Dr. Valašíkovú. Prajem dobrý pôrod, aby dopadlo všetko OK, nech je to v KN alebo v NZ. 🙂

gabcsika85
18. jún 2012

Ahojte! Aj ja mám dilemmu, kam ist, ci do KN, alebo do NZ. Mám termin v juli, do teraz som povedala, ze radsej by som isla do NZ, lenze moja sesternica mi pisala, ze radsej nech idem do KN, v NZ je kupleraj-rodila pred 6.mes...Ale sa mi paci, co tu pisete, tak mozno ostanem pri KN...:D

mimkao
23. jún 2012

@veronikakira Určite dr. Valasikovu. Je najlepšia.

veronikakira
28. jún 2012

baby dakujem za odpovede a nazory velmi pekne🙂 poznate tu v KN nejaku dulu, ktora moze byt pri mne a pomohla pri porode /okrem partnera/???????

sz.zuzana
28. sep 2012

ahojte baby.rodila niekto u Dr.Korčoka?ďakujem

martina786
22. okt 2012

ahojte, ja budem v KN rodiť koncom marca. Máte niektorá z vás nejaké nové poznatky o pôrodnici?

janinka84
29. okt 2012

Ahojte. Ja budem rodit zaciatkom februara a tiez sa neviem rozhodnut ci KN alebo NZ. Pocula som, ze v KN uz pichaju aj epiduralku, co je pre mna velke lakadlo. Viete, zmiernuje mi to strach z porodu, ked viem, ze by to mohlo boliet menej. Asi si pojdem pozistovat ci je to naozaj tak.

dorka21
31. okt 2012

@janinka84 Ano, pichaju EPI v komarne, len si musiš dopredu dohodnuť s anesteziologom. Bližšie ti určite povedia, keď zavolaš na oddelenie.

janinka84
31. okt 2012

Jeeej dorka21, to si ma teraz potesila. A nevies, kedy je vhodne sa s anesteziologom dohodnut? som v 27. tyzdni. Nevies mi poradit, kedy je vhodna doba? Aby som to nakoniec nepresvihla 🙂
@dorka21

dorka21
31. okt 2012

Noo to neviem. Radim zavolať na oddelenie a opýtať sa. Prípadne sa spýtaj svojho gyn. či o tom niečo nevie.

dorka21
31. okt 2012
janinka84
31. okt 2012

@dorka21 Vidim, ze teba velky den caka uz coskoro. Drzim palce, nech ste zdravi ako rybicky.

andype
2. nov 2012

@sz.zuzana Ahoj, ja som rodila v Komárne v aprili, a chodím k dr Korčokovi, velmi bolo super, vsetko! Bola som maximálne spokojná, pristup, starostlivost, sestricky, vsetko. Pred 6 rokmi som rodila v Nz, ale tie dni boli najhorsie dni v mojom zivote.

sz.zuzana
2. nov 2012

@andype ´dakujem velmi pekne za odpove´d... 🙂 som rada že si bola spokojná,dufam že budem aj ja.idem do KN rodi´t,a porodnik bude Dr.Korčok 🙂 bola si sama na izbe?

andype
2. nov 2012

@sz.zuzana ano, bola som sama, lebo som chcela ist na nadstandardnu izbu. A super bolo v tom to ze chodili zamnou stale muz s malou boli snami aj 3 hodiny denne. Prvy den po cisarsom som bola na poopracnej 24 hodin, a tam sme boli 3, dobre sme sa skamaratili. Babatko je 3x 24 hodin u sestriciek, ale pravidelne ich nosili na kojenie, kazde 3 hodiny. Ale ked ides na klasicku izbu, tak su tam 4 postelove izby, ale stane sa aj to ze je tam 1 alebo 2 mamiciek. AK budes mat otazku, tak kludne spytaj, ja som tiez nevedela ako bude, jedno som vedela len ze do Zamkov nechcem ist, a chodim k Dr. Korcokovi dlho verila som mu, a som neolutovala, a dalsie deti chcem rodit s nim a v Kn. 🙂

erikaflenderov
2. nov 2012

Ahojte. Ja som rodila dvakrát v KN a som bola spokojná, rodila som u Dr. Urbana a bol super, môžem ho len a len odporučiť, vďaka nemu som porodila malého zo všetkým spolu za 3,5 hodiny. Ja som dostala rajský plyn, je to lepšie ako epidurálka, lebo to netreba pichať nikde, len sa to vdychuje a účinky sú také isté, žiadnu bolesť som necítila🙂

sz.zuzana
3. nov 2012

@andype ďakujem ti velmi pekne za odpovede🙂)) aj ja chcem isť do nadštandardnej izby...ale to nerozumiem,že prečo nemože byť deita somnou po cisárskej ☹ ...synčeka som rodila tiež s cisárskym,porodila som o 19:01/pondelok/ večer na druhý deń ráno okolo 9tej som už išla na normálnu izbu a bábatko bolo somnou celý deň aj celu noc,a v piatok ráno už mohli sme isť domov... rodila som v Ostrihome.

andype
3. nov 2012

Ano, ani mne sa to nepacilo na zaciatku, ale bolo to dobre, lebo som si oddychla. Ja som rodila stredu a maleho som dostala v sobotu rano a pondelok sme mohli ist domov. A strvtok sme mali navstevy, a maly bol pri mne od 14 do 18 hodiny - ale samozremjme sestricka bola viackrat spytat vo je vsetko v poriadku, ci nie som unavena.Svagrina rodila 2 mesiace po mne, a ona uz mala malu pri sebe skor o den. Ked poprosis sestricky, a budes sa citit dobre, tak ti daju babo skor.

martina786
5. nov 2012

ahojte, neviete ako to je, je to pravda že v KN môže byť otecko aj pri CR? Teda nie priamo, ale že môže počkať na bábenko a potom ho pred ním vyšetrujú?

mamiedi
5. nov 2012

@martina786 ano moze tam otecko pockat. Ja som rodila epiduralkou v roku 2009 a mala som tam manzela ktory sa s nasou Edinkou hned aj vyfotil :D

mamiedi
5. nov 2012

@mimkao Valasikova ma zasivala pri cisarskom 😉

bubla30
15. nov 2012

tiež som rodila u dr.. valašíkovej, možem len odporučiť, ustretovy ludsky pristup, super mila zienka. sestričky nič moc, ako ktorá, ale to je všade...

verkom
20. nov 2012

Ahojte, čítam tu príspevky a vidím, že dávno nikto nepísal o pôrodnici..... Ja mám termín na 19.2.2013 ale už teraz poctivo vyberám pôrodnice. Chcem sa opýtať či sa v KN dá dohodnúť s pôrodníkom na nejakých veciach počas pôrodu, napríklad na hudbe, alebo tlmenom svetle..... A či ste niektorá žiadala o priloženie dieťatka na prsník hneď po pôrode? Veľmi by ste mi pomohli.

Ďakujem 🙂

heidynka
30. nov 2012

@verkom Ahoj, pôrodnicu v Kn môžem odporučiť, rodila som 29.3.2012 u Dr. Valašíkovej, bola super 🙂 aj sestričky v pohode..Neviem či sa dá na niečom dohodnúť, ja som nemala žiadne požiadavky...Malú mi položili na hruď hneď po pôrode, ale až keď ju obliekli a celý čas počas zašívania bola so mnou 🙂 bol to skvelý pocit...no prvýkrát mi ju priložili k prsníku asi tak o 3 hodinky

verkom
1. dec 2012

@heidynka Ďakujem za info 🙂 veľmi rozmýšľam, ale asi nakoniec bude Komárno 🙂

heidynka
3. dec 2012

@verkom aj ja som váhala, rozhodovala som sa medzi viacerými pôrodnicami, ale nakoniec som si predsa vybrala KN a vôbec neľutujem...chceš si aj zajednať lekára?

meganka
3. dec 2012

Ahojte, obraciam sa na Vás s prosbou o vyplnenie dotazníka, v prípade, že prežívate rizikové tehotenstvo ( ochorenie, patologická tehotenská anamnéza, nutnosť hospitalizácie či návštevy rizikovej ambulancie....) Dotazník je anonymný a je súčasťou diplomovej práce na tému: Rizikové tehotenstvo- prežívanie budúcich mamičiek, veľmi mi tým pomôžete, ďakujem, klik na odkaz 🙂
http://dotaznicek.sk/dotaznikplus/?ID=000000382...

verkom
4. dec 2012

@heidynka ak by sa dalo tak áno.... len neviem či sa dá, niečo som čítala, že to nie je možné.... alebo to je mylná informácia? ako to bolo s tebou? 🙂

rheia27
4. dec 2012

oficialne sa neda 🙂 treba ist do ordinacie a spytat sa 🙂

heidynka
4. dec 2012

@verkom presne ako píše rheia27, oficiálne sa nedá...ja som mala zajednaného lekára (nechcem tu písať meno) dostal zaplatené vopred a nakoniec ani neprišiel k pôrodu a peniaze si samozrejme nechal, ale zas na druhej strane možno aj vďaka nemu som rodila u Dr. Valašíkovej 🙂 (teda aspoň on to tak podal)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre