Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

tinka2604
30. aug 2009

Ahojte.
Tak to sa aj pripájam k blahoželaniu pre Niku k malému Oliverkovi. Už to má za sebou, aj jej trochu závidím. Ja už sa neviem toho dočkať. Kto bude najbližšie na rade? 😉 Držím palčeky, nech máme všetky ľahké pôrody.
pa

zanzi22
30. aug 2009

mas pravdu cathuska,kedykolvek sa mi moze ohlasit malicka moja.kazdy doma je v pohotovosti,ked dajak zle pozriem,hned sa manzel pyta,ci uz??uz sa velmi tesi aj on,si to chce somnou vychutnat od zaciatku do konca.ako som este v pohode,ziadne naznaky,zeby karinka moja chcela prist von,vcera sme boli aj na oslave 60ky,som aj tancovala,ale len take pomale 😀 som rada,ze aj ty si v najlepsom poriadku.pekny vecer mamicky a deticky pa

fidorka191
31. aug 2009

ahojte
Nika blahoželám k Oliverkovi.
zanzi tak sme už zostali tento tyzden ako cakatelky len my dve 😉 uvidime ktora kočka sa prihlasi skôr 🙂

zanzi22
31. aug 2009

fidorka 🙂 🙂 tak to som tiez zvedava.
tinka ty si mala ist dneska na poradnu,nee??ako si dopadla?co noveho?

tinka2604
31. aug 2009

Ahojky.
Dnes som nebola, lebo moja doktorka nemohla, tak ideme až vo štvrtok.My sa musíme prispôsobovať,kedy má doktorka službu. Ale cítime sa fajn, tak my si ešte počkáme 😵 😵 .Veľmi na Vás všetky myslím a teším sa, keď už napíšete, že máte pôrod za sebou a bábatka so sebou.
Chcela som sa opýtať, či niektorú z Vás netrápi pálenie záhy? Mne sa v noci ani nedá spať a neviem, čo mám robiť.

imfka
1. sep 2009

Ahojky vsetkym.
Tak v prvom rade blahozelam Nike k malemu Oliverkovi. Dufam, ze vsetko islo hladko ... tesime sa na viac info 😵

Tinka, to palenie zahy je hrozne, ze? Ja ho nemam casto, ale ked mam, tak tiez neviem spat. Pocula som, ze pomaha mlieko, ale mne to zaberie tak na 15 - 20 minut a potom sa palenie vrati. Vraj su dobre tortove oblatky, mandle, kysla smotana a niektore dievcata vravia, ze najlepsie su pukance. Treba skusat, co ucinkuje. Mne zabrala kysla smotana so suchym rozkom. Zjedla som vecer a zaha potom nepalila 🙂
A vraj je tiez dobry Maalox (sirup) bezne dostupny v lekarni.
Tak dufam, ze ti nieco pomoze.

imfka
1. sep 2009

Dievcata, ktore ste uz rodili, chcem sa opytat na par veci ... mozno trosku hlupe otazky, ale potrebovali ste nejaku podlozku pod seba na postel? A kolko asi?
Taktiez viem, ze davaju koselu na porod, len by som mala otazku, ci ste mali pod nou (ci uz na nu) nieco oblecene ... spodne pradlo (zupan) a tak? Ide o to, ze keby som chcela pocas 1. doby porodnej vybehnut k manzelovi na chodbu, tak sa budem citit dost odhalena len v koseli (hlavne, ze som pucula, ze su biele) ☹
Ako hovorim, blbe otazky, ale zaujimalo by ma ako to je, ak vam to nevadi 😔

No a este, tie co ste rodili po prerabke, ako to vyzera s nadstandartom. Ake su tam teraz izby? Je aj nejaka jednopostelova? Zmenil sa im cennik?

Dakujem! 😵

aeouliana
1. sep 2009

imfka: ja som rodila pred 3 rokmi. podlozku na postel som si vzala (pre istotu)... obycajnu jednorazovu podlozku na prebalovanie. koselu mi nedali ziadnu (mala som svoju), ziadne spodne pradlo pocas prvej doby. potom som sla na akutny CR, takze som na sebe nemala nic (na JISke) a potom na izbe opat svoje kosele az kym som nesla domov.
myslim, ze po prerabke stale ostali 2 jednopostelovky, ale o cenach si nie som ista. pred 3 rokmi som mala jednopostelovku pri porodnej sale a stalo to 1200,- Skk na noc. nebol tam prebalovaci pult, takze sami po CR dost blbo prebalovalo na posteli, ale inak v pohode izba. ak bude volna, urcite ju chcem aj pri tomto porode... 😉

aeouliana
1. sep 2009

nejake novembrovkyna obzore? alebo som tu sama? 😀

siu3333
1. sep 2009

imfka ja som rodila nedavno a koselu mi nedali,a pod nou nemas nic,lebo oni ta pozeraju aj zo spodu dost casto,,a ked budes mat svoju neboj nebude nic vidno..podlozku som si tiez doniesla ale ze vraj davaju mne dali jednu a tu som zspinila tak som vytiahla svoju...a ked som rodila tak ta izba pri porodnej sale sa neprerabala a normalne sa za nu platilo nejakych 40 eur na noc..

bianocka
1. sep 2009

IMFKA, mne dali na porod bielu koselu, ale to je taka hruba platnena, takze nepresvita 😀 Ale mala som aj satenovy zupan svoj, ked som nahodou isla vonku (mala som zaplatenu nadstandardnu salu, ale wc tam nebolo, tak po klystire som behala na wc von 🙄 ). Spodne pradlo nie, lekar chodi kadzu chvilu vysetrovat. Tiez som si nevedela predstavit, ako budem chodit s vlozkou a bez nohaviciek, ale na moje pocudovanie sa to da 😀

Podlozky mi davali, kolko som chcela (mala som ich na izbe kopu) a taktiez vlozky. Bola som na nadstandardnej jednotke, najprv som bola pri novorodeneckom, ta teraz uz neexistuje, potom ma prelozili k porodnej sale, ta je perfektna a urcite funguje aj dalej.

valhali
1. sep 2009

aeouliana, ja som koniec novembra/zaciatok decembra 😉 Ozaj, ked si mala prvu sekciu, ako budes rodit teraz? Uz vies? Ja som mala tiez CR,ale zatial spekuluju,ze by to mohlo ist normalne, jazvu mi zatial nemerali,takze este neviem. ALe rada by som mala CR, dost som si vytrpela pri prvom porode, 9 hod na porodnom stole,takze pre mna bola sekcia vyslobodenim. Teraz by som mala najradsej planovanu sekciu. Dufam,ze do konca tehu bude nejaka indikacia.

ja som rodila pred necelymi 2r, koselu mi nedali ziadnu, rodila som v svojej,ale tiez som skoncila na cisarskom,takze na sale a na JISke som bola naha. Ked som uz bola na sestonedeli,tak som mala svoju koselu. Podlozky a vlozky dali oni a ked sa minuli, pouzivala som svoje podlozky. Vlozky sa minuli raz -dva, dali mi ach asi 3ks 🙂
Ja som bola na izbe c.8, su tam 2 postele, izba super, plavajuca podlaha, dreveny nabytok..ale teraz by som chcela mat izbu sama, uprednostnim viac sukromia. AKo prvorodicka som chcela mat niekoho na izbe, bala som sa,ze to sama nezvladnem,ze sa budem potrebovat s niekym rozpravat,ale az taku potrebu som nakoniec nemala. Preto by som rada teraz jednopostelovu.

cathuska
1. sep 2009

caves, tak sa pripajam ku spravam od SIU a BIANOCKY, aj mne dali bielu koselu, aj ked najprv som dosla vo svojej, ale sa mi pospinila, tak mi dali tu ich, ale je uplne ok ta kosela, dobre saje pot..je prijemna na telo, a nepresvita....a nemas pod tym nic...a ako pise BIANOCKA tiez sa mi nezdalo, ze ako s vlozkami bez nohaviciek a veru, da sa 😀 😀 a podlozky a vlozky> ano dali aj mne kolko som chcela, aj ked som nebola na nadstandard. por.sale ale na klasickej...Drzim palce 🙂

aeouliana
1. sep 2009

valhali: ja som uz bola za porodnikom a vravel, ze na 90% mam aj teraz ratat so sekciou, ze sa jazva stensuje ale ze to bude este sledovat 😒 termin mam zaciatkom novembra a k voli sekcii povedal, ze ak sa nic nezhorsi, tak to bude asi planovane tyzden pred terminom. no, uvidime. tiez by som radsej asi sla na sekciu 😉

aeouliana
1. sep 2009

cathuska: mne podlozku nedali ziadnu a vloziek tiez malo (asi 4). ja som si pre istotu priniesla svoje a dobre som spravila... a to som bola na nadstandardke. koselu mi tiez nikto neponukol ziadnu erarnu. mala som svoje...striedala som ich takmer kazdy den. rodila som v juni a bolo hrozne horuco. manzel musel este jednu dokupit 😀 )))

imfka
1. sep 2009

Dakujem dievcata za vsetky informacie. Jendoznacne to pomoze vediet par veci, hned sa citim viac ostrielana a nemusim si pripadat ako taky odlud vsetko sa pytat sestriciek 😀

Takze raz davaju koselu, raz nedavaju. Ved uvidime. Idem si pribalit jednu aj na porod, keby mi nedali.

Podlozky mam tiez, len kamoska hovorila, ze jej nebolo treba, lebo jej davali. Ale to bolo v BA. Tak si radsej vezmem.

Dufajme, ze nejaka dobra izba bude volna, pretoze ked som bola na poradni minuly tyzden, tak tam kocka lezala pri sestrickach na monitore, lebo nemali nijaku izbu volnu. 🙄

Este raz dakujem!

aeouliana
1. sep 2009

imfka: tiez som nemala izbu ked som rodila. nic nebolo volne. veci sme mali na "vzdycharni". 😒 drzim palce, nech je lahky porod a nech ste hlavne zdravi 🙂

imfka
1. sep 2009

No ved to. Ono clovek moze snivat, ze taka izba a taka sala a skutocnost je uplne ina 😝
Ale ako vravis, hlavne nech sme vsetci zdravi ... a aj ten porod potom vsetky nejako zvladneme (ak bude lahky, tak to je len bonus) 😵

Tak tiez drzim palceky!

cathuska
1. sep 2009

aeouliana, no mne dali koselu len na porod, potom som uz aj ja mala svoje, a mala som tri a este by sa mi boli tri zisli 😀 😀 strasna horucava tam bola na izbe...viac ako 30 stupnov....rodila som 28,07....baby, zelam vam aby izbicky boli volne, bo lezat na vzdycharni po porode je fakt nudzove riesenie.. 😉 drzim palec...

zanzi22
1. sep 2009

babenky aj ja by som sa rada nieco spytala.som pocula,ze sa da vybavit to,aby bol manzel somnou na tej vzdycharni,a ze za to sa tak isto priplaca,neviete nahodou kolko??a k tym izbam,ked ja budem chcit mat nadstandardnu izbu ale ne tu najdrahsiu,ale napr.len tam to bude volne,tak potom co??lebo ja nechcem byt sama na izbe,najlepsie by bolo 2 alebo 3.
taze ako pisete,mam si radsej zadovazit viac kosiel??
a este ze ked ste boli v tych nadstandardkach,tak tam kedy su navstevne hodiny?cely den do osmej?
diki

tinka2604
1. sep 2009

Ahojky.
Tak to by bolo super, ak by mohol byť manžel na vzdychárni.Ja by som dala za to čokoľvek,mne by to veľmi psychicky pomohlo. Som rada,že sme dnes dostali nové infošky,určite nám to pomôže. Ja by som tiež chcela využiť nadštandardku, ale tak 2 alebo 3. Aby som tam nebola sama, lebo ako prvorodička mám z toho ešte strach, ako zvládnem "obsluhu" bábätka.
Ako sa cítiš Zanzi? Asi ty máš taký najskorší termín. Drž sa

tinka2604
1. sep 2009

Imfka: Ďakujem za rady na pálenie záhy, určite niečo vyskúšam. Mňa to strašne trápi, ani spať nemôžem a potom som nervózna a podráždená. pa

aeouliana
1. sep 2009

zanzi a tinka: na nadstandardku mozete ist len ak je prave vtedy volna. neda sa objednat vopred. okrem jednotiek je aj minimalne jedna dvojka (tam som tiez bola ked som bola na udrziavacke) a vraj aj trojky (rozdiel medzi obycajnou a nadstandard 3kou je vraj v nabytku). ceny a obrazky (sestonedelie) su na http://www.nemocnicasaca.sk/modules.php?name=Ne... (prvy a treti obrazok je z nadstandardnej dvojky). tak ak nechcete byt na izbe same..asi je zbytocne platit za nadstandard, lebo po porode Vam bude lauter jedno aky je v izbe nabytok. jedna vyhoda vsak urcite je: navstevne hodiny su cely den a priamo na izbe. len ja ked som bola na tej 2ke, tak mi bolo blbe aby mi tam chodili navstevy ked tam bola so mnou druha baba pred porodom (niekedy chcela spat ked som mala navstevy, ja som napr. vecer nemohla spavat a pozerala by som TV alebo citala knihu, ale jej to vadilo, lebo chcela spat a pod.). dtto. ked tam budete a napr. ta druha bude dojcit, moze jej byt neprijemne aby tam boli cudzi ludia. takze si myslim, ze ak nechcete byt na 1tke, je nadstandard vyhodenie penazi.
manzel na vzdycharni podla toho co ja viem nemoze byt (jedine, ze tam budete same bez inych rodiciek, co je malo pravdepodobne), ale na chodbe pred nou podla mna moze..aspon moj tam bol kym som ho neposlala do prace, ze mame este cas. moze byt s Vami na nadstandardnej porodnej sale. pred 3 rokmi sa za nu platilo tusim 500,- Skk.
"obsluhu" babenka zvladnete 🙂 ... to sa nebojte 😀 ...ked moja Saska zaplakala, vyskocila som ako srnka aj ked som bola po sekcii. a ak nieco, vzdy mozete zazvonit na sestricku z novorodeneckeho (su mile). a co sa tyka roomingu povedali, ze ked budem mat pocit, ze je toho na mna vela, kludne mi malu vezmu, nech si oddychnem. ale ked uz budete mat babenko na izbe, zabudnete na vsetko a nic Vam zrazu nebude 😀 )))

drzim palceky, mate to za par...my sa este budeme mordovat nejake 2 mesiace ak bude vsetko ok.

tinka2604
1. sep 2009

Ďakujeme Aeouliana.
Ja som nikdy v živote nebola v nemocke a tieto infošky mi pomáhajú si predstaviť celú tú situáciu na ktorú sa jednak teším a jednak veľmi obávam. Ja by som chcela nadštandardku hlavne kôli samostatnej sprche a wc, čo už písali predtým baby, že je to veľká výhoda.
Aj tebe to tie 2 mesiace zbehnú, neboj sa. Drž sa aj ty.pa dobrú noc

ewana73
2. sep 2009

ahojte kocky,ja som tiez novembrovka, presny termin este neviem,stale mi ho menia lebo maly je vraj veeeeeelmi zivy.. 😀

imfka
2. sep 2009

Tinka, dufam, ze nieco zaberie na tu zahu. Ak nic z "babskych" receptov, tak skus si kupit ten Maalox (ale sirup, nie tabletky) z lekarne. Ten urcite zaberie.

Aj ja by som chcela manzela pri sebe cely cas pri 1. dobe. Tiez si myslim, ze to psychicky velmi pomoze, ked je pri vas. Viem, ze sa da zaplatit ta nadstandardna sala a vtedy moze byt manzel pri vas. Samozrejme, ak bude volna, lebo je len jedna 😒 A tie nadstandardne izby maju vyhodu tych navstev priamo na izbe. Ja by som chcela jednotku, aj ked je draha, prave kvoli tym dovodom, ktore uvadza aeouliana, aby som nerusila ine dievcata. Hlavne, ked moj ma volno a moze prist ku mne na vacsinu dna 🙂

valhali
2. sep 2009

zanzi, na vzdycharni moze byt manzel,ked tam nie je ziadna zena...alebo si zaplatis nadstandarnu porodnu salu, tu,kde je polohovaatelne kreslo a vtedy moze byt s tebou pri 1.dobe porodnej aj manzel,lebo obaja ste v tej porodnej sale celu dobu,cize aj tu 1.dobu porodnu. ALe prvorodickam neradi davaju tu nadstandard.salu. Ja som si ju pytala a povedali,ze nedaju,lebo v polohovatelnom kresle rodit nemozem, potrhala by som sa ako prvorodicka 😒

aeouliana , kto je tvoj porodnik? Ja mam dr.Lendaka za gynekologa,ale rodit by som chcela u dr.Linkesa,ten ma rodil aj prvy krat - klasicky a potom mi urobil tu sekciu. AKu mas hrubu jazvu? Ja som mala v 19tt 6mm jazvu,ale lekar mi povedal,ze do konca tehu moze este zhrubnut 😕 Povedal,ze ak by bola 6mm aj pred porodom,tak je to sekcia. Teraz som bola na usg,tak mi ju nemerali,tak asi az teraz v septembri ked pojdem na dalsi usg,tak hadam pomera. Rada by som vedela,ci bude sekcia...

valhali
2. sep 2009

kocky, tie, co rodite druhy krat...ako to poriesite s vasim prvym drobcom? Chcete aby vas dieta navstevovalo,ci nie? Ja bez malej nevydrzim ani pol dna,tak ja ano,len tak viem,ze deti maju zakaz navstev na izbe. Ale keby som mala tu jednotku nadstandard,velmi by frflali,keby za mnou dosiel manzel aj s dcerkou?

imfka
2. sep 2009

Valhali, ja ked som cakala nedavno na usg na chodbe, lebo cakaren bola plna, tak tam na navstevy chodili aj deticky ... vosli dnu a vychadzat som ich nevidela a to som tam sedela 2 hodky. Myslim, ze by to malo by ok. Snad ti viac povedia kocky s detickami.

zanzi22
2. sep 2009

caute baby,ta diki za infosky.jooj ta to by som bola rada,keby prave vtedy,jak ja budem rodit by tam nebol nikto,lebo manzel by ma aspon dajak psychicky podporoval.lebo ako som bola prvykrat na poradni,tak jedna mamicka tam bola sama s manzelom.cize potom manzel sedi na chodbe a caka?ale ja mozem k nemu niekedy vybehnut? 🙂 a manzel moze byt pri porode na tej normalnej sale?lebo on chce byt a som aj pocula,e moze,ked si to zaplatime.
no na to usg je fakt sranda cakat na chodbe,v piatok tam bolo tiez vela ludi a sediet v tej malej cakarni nie je tiez sranda.aj ja som tam presedela minuly piatok 4hodky,ta som zvedava teraz v piatok ja bude 😒 budem prave v termine 🙂
a este sa chcem spytat,ked nadstandardky nie su volne,tak potom kde davaju mamicky?????ta dufam,ze ne na oddelenie kde su 6.
pekny den mamicky aj deticky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre