Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

tinka2604
2. sep 2009

Ja som sa dnes celkom dobre vyspala - pálenie záhy ustúpilo. Manžela mám doma, tak by sa to už mohlo rozbehnúť. Nieže potom on bude v práci a my sami doma. Ináč je veľmi zlatý, aj keď tie moje nálady sú niekedy neznesiteľné. Pomáha mi v domácnosti aj s obliekaním a tak. 😉
Mne tvrdne brucho teraz dosť často, ale ešte mi hlienová zátka neodišla. Som zvedavá, čo povedia zajtra?
Ináč Fidorka sa dlhšie neozvala, žeby už to mala za sebou?

ewana73
2. sep 2009

ahojte baby,citam,ze mate problemy so zahou,mna to tiez niekedy tak chyti,ze nemozem dokonca v noci ani len lezat ,nie to este spat.ja som sa pytala v poradni,sestricka mi povedala, ze obycajne burizony a cuduj sa svete,mne to pomaha..

zanzi22
2. sep 2009

tinka ti držím palce na zajtra,že čo ti povedia,kedy máš vlastne ten termín 🙂 aj mne často tvrdne bruško,ale ináč ani náznak toho,žeby som rodiť mala...a zátka ešte stále drží.manžel je cez výkend doma,takže maličká by sa už mohla hlásiť 🙂
ewana aj ja som počula niekde,že ten burizon fakt pomáha,ale ja som mala to šťastie,že mňa žáha nepálila vôbec...papa

ivka29
2. sep 2009

ahojte tak ja uz tiez finisujem........... vcera som malatake silne kontrakcie az som sa bala ze do rana nevydrzim, ale v noci to preslo dnes tiez uz boli nejake naznaky tak si myslim ze to bude coskoro. Termin mam 13.9. ale neviem ci to vydrzim, mam taky pocit ze mi pomaly odteka plodova voda len nie som si ista zajtra idem ku svojmu dr. pre posledne vysledky lebo mal dovolenku tak sa ho na to spytam 😕
inak ta zaha je pre mna peklo ale ja na to pouzivam obycajne tycinky 🙂 drzim vsetkym palce nech je to ok

valhali
2. sep 2009

zanzi, ak by nebola vzdycharen prazdna, ty nemusis byt na vzdycharni ak chces byt s manzelom, mozes 1.porodnu dobu byt aj na chodbe a prechadzat sa tam s nim. ALe vzdy ta bude chciet pozriet lekar a sestricka popocuva ozvy plodu,vtedy ta zavolaju z chodby dnu. Ked lekar zisti,ze este nie si otvorena na porod,tak mozes ist zase na chodbu. Ja som tak chodila. A ked lekar povedal,ze som uz otvorena na 8cm,tak ma zavolali do saly, manzelovi povedala sestricka,ze uz rodime a on vosiel do saly inymi dverami. A tlacili sme spolu na sale este 9hodin 😀 . Ale to je uz o inom,kazdy porod je iny a ja dufam,ze teraz ma uz nebudu tak dlho trapit 😝

aeouliana
2. sep 2009

valhali: ja budem rodit u dr.Tomasu. porodil mi uz moju bambulku a bola som max. spokojna. a dufam, ze deti tam pustia. moja uz vie, ze pojdem do nemocnince, aby mi babenko vybrali z bruska a potom ma pride pozriet s tatom 🙂 .. v kazdom pripade chcem aby prisla, nech sa hned od zaciatku zblizuje s babatkom. neviem aku hrubu mam jazvu, nepovedal mi. ale idem koncom sept, tak sa ho opytam. mne uz koncom augusta povedal, ze tak na 90% sekcia.

aeouliana
2. sep 2009

no, maminky aj cakatelky..idem si asi schrupnut..dnes bol narocny den..bambulkaprvy krat v skolke 😉 drzim palceky ak sato niektorej rozbehne 😎

bianocka
3. sep 2009

Ahojte, ja som tiez bola prvorodicka a dali mi v pohode nadstandardnu salu. Cely cas bol so mnou manzel a bolo to naozaj super. Pomohol mi fyzicky aj psychicky.
Na samotny porod som potom presla na normalnu salu vedla na klasicke porodne kreslo. Manzel isiel so mnou aj tam. Nakoniec to vsak bola akutna sekcia, tak som presla na operacnu salu, kde uz manzel nesiel, ale videl ma z dialky, lebo dvere nezavreli. A malicku videl hned po porode, ako ju preniesli na ocistenie a osetrenie 🙂

Na izbe bol tiez stale so mnou, od rana do vecera, odchadzal okolo 21.00 az 22.00, dokonca aj o 23.00 raz odisiel, nikdy ho nikto nevyhadzoval, myslim, ze by si ani nevsimli, keby neodisiel 😀
Prave to je vyhoda nadstandardnej jednotky. A samozrejme vlastne wc a sprcha, ja po sekcii som sa ledva dotrepala par metrov, neviem si predstavit chodit niekde na chodbu 😕
A este jedna vec, na nadstandardne izby nosia jedlo, na obycajne vraj nie.
A aj ked som bola prvorodicka, nebala som sa, ze by som sa nevedela postarat o malu, vsetko bolo uplne v pohode, toho sa fakt nebojte. Myslim, ze ked chcete mat pri sebe blizku osobu co najcastejsie, najlepsia je jednotka. Ked ste na izbe viacere, nie je to take sukromie.
Drzim palce! 🙂

fidorka191
3. sep 2009

ahojte
my sme este stale doma, naše krsniatko malo 1 ročik tak sme sa pripravovali na oslavu 😵 .
na poslednej poradni v pondelok mi doktor povedal ze ked neporodim do soboty tak idem v pondelok 7.9. na vyvolavacku.
dnes v noci som sa vystrasila lebo hlienova zatka mi odchadza už par dni,ale dnes bola s primesou krvi (nie čista krv,ale krv s hlienikom) ,myslite ze je to ok? mate niektora taku skusenost?
mam este otazku ku tym podložkam pod seba, to ste použivali na prvej dobe, alebo až na izbe?

aeouliana
3. sep 2009

fidorka: podlozku som mala az na izbe, ale rodila som akutnou sekciou, takze neviem ako to je. ale pocas prvej doby som sa aj tak len prechadzala po chodbe s casopisom v ruke, tak som to ani nepotrebovala. 🙂 a ked uz budes rodit, tak asi ju tiez nebudes potebovat. s hlienovou zatkou nemam skusenosti, mne nestihla odtiect ani plodova voda, ani zatka 😒

nikajanko
3. sep 2009

Ahojte ... uz to mame za sebou a sme doma a dakujem vam za gratulacie 🙂
Oliverko sa narodil s vahou 4030 g a 51 cm a mali sme spontanny porod a to v 39 tt.

Bolesti zacali v sobotu rano o 5.OO ale nebola som si ista ci to su tie prave. Popisala by som ich ako menstruacne boleti, kt. som mavala. Bolesti sa opakovali asi 8 - 10 min. Naozaj v pohode ... Tak som pre istotu zavolala moje Dr. a povedala mi aby som sla do nemocnice, kedze mi medzi tym vytiekla v malom mnozstve taka ruzovkasta tekutina a potom som mala chvilku aj krv na nohavickach. Do nemocnice sme dosli o 11:30.

V nemocnici ma vysetril sluzbu konajuci DR. a ten skonstatoval, ze vsetko pojde ako ma ist a dnes spontanne porodime.

Bolesti pokracovali, ale stale to boli take v poho, ze som nechcela verit, ze rodim. Kedze som prisla do nemocnice na 3 cm otvorena (ako som pisala skor), hned po klistire som sa otvorila na 4 cm a uz mi pichali epi. Ten bol uplne bezbolestny a po nom som necitila uz ziadnu bolest. Vtedy bolo asi 14:00. Kedze som nemala ziadne bolesti a chceli sme to vyuzit aby som sa otvarala rychlejsie, napichcli ma na oxytocin. Medzitym davkovali epi ak som mala bolesti, takze hned presli...nie uplne ale na take, kt. sa dali v poho predychat.

Ked sme boli uz asi okolo 17:00 na 8 cm (pokial si pamatam dobre) tak uz mi epi nedoplnili a po otvoreni a tlakoch nankonecnik sme sli na 2 fazu porodnu. Toto bolo pre mna najtahsie 🙂 nespravne som totiz tlacila ... tlacila so zvukom a tym padom ten tlak nebol dostatocny na to aby drobec vysiel rychlo. No, ale povedzme si, ze nebol ani najmensi. Nakoniec prisiel aj sluzbu konajuci Dr. a ten mi pomohol este silnejsim zatlacim na brucho. Uf fuska. Som sice zasivana, ale ani sa necudujem, chlap ako buk a bolo mu treba urobit trosku priestor.

Cele to hodnotim fakt ako velmi dobry porod na prvorodicku a musim povedat, ze sa o mna staral super tim ludi. Bola tam fajn atmosfera, a starali sa (debatili, vtipkovali, pomahali, povzbudzovali ... ) Este som zabudla ... mali sme nadstandardnu porodnu salu, lebo tam boli v tom case len ja a este jedna rodicka.

Teraz sa mi nexe verit, ze to mam za sebou, maly je prekrasny 🙂 Trosku sme sa trapili skojenim, kym sme si na seba zvykli, ale teraz uz mliecko krasne papame. Netreba vzdavat a v tychto pripadoch sa doslovne robia pokroky z hodiny na hodinu.

Drzim Vam palce 🙂

Nika Janko

smajli
3. sep 2009

nikajanko aj ja blahozelam a dakujeme za podrobny opis porodu:o))) ako dobre,ze sa tu da takto podelit o svoje skusenosti:o)

smajli
3. sep 2009

ja som bola v poradni u Dr. Dosedlu vcera prvy raz...,bola som na monitore 15 minut,potom ma dr.vysetril a vraj mam krcok maternice 2cm dlhy a hrdlo je pre prst tesne priechodne... ,Dr. srandoval,ze vraj budem mat rychlejsie porod... no ktovie,ci len fakt nestrandoval. Ani neviem,ci je to priemer,ci to tak byva,abo ci to nie je otvaranie skoro... ale verim doktorovi,ze on vie,co ma byt a ze je to ok,ked nic nehovoril. a potom mi robil ultrazvuk a chcel mi ukazat aj tvaricku baba na 3D,ale babo malo akurat rucku cez tvaricku:o) ale potvrdil mi,ze dievcatko uz z toho nebude. fakt bol dr.dosedla srandista a sympatak..spravil na mna dobry dojem:o)

cathuska
3. sep 2009

caves smajli, tak vidis, som rada, ze si spokojna s dokym...drzim palceky 😉

cathuska
3. sep 2009

Nika, no krasa! gratulujem este raz 😉 tesim sa, ze ste doma ste ok, a ze mas mliecko a ze si spokojna a stastna maminka, presne viem, ako sa teraz citis 😝 posielam velku pusu.

smajli
3. sep 2009

dakujem cathuska:o)) fakt je zlaty ten dosedla,mne az pripominal hlavne hlasom Juraja Mokreho...xiixx 😀 a taky mladnacik to je...

zanzi22
3. sep 2009

nika gratulujem este raz,som rada,že si prežila pôrod v pohode 🙂 🙂 sa teším s tebou.ti gratulujem aj k malému valibukovi 🙂 teším sa,že aj mliečka máš dosť.
ja ešte stále nič,ani zátka mi zatiaľ neodyšla,malej sa dajak nechce ku nám 😒 zajtra ideme na poradnu,tak som zvedavá čo mi povedia.
baby ktoré ste mali sekciu,tak vás uspali,alebo len umrtvili??

aeouliana
3. sep 2009

nika: gratulujem k valibukovi 🙂
zanzi: ja som mala akutnu sekciu, takze plna anesteza..spinalka by uz nestihla zabrat...ale ani si celkom dobre neviem predstavit mat sekciu pri spinalke (aj ked kamosky vraveli, ze pohoda a ovela lepsie ako plna anesteza) 😒

lealulu
3. sep 2009

ahojte tehulky,neviete nahodou , ci v Saci pichaju injekciu na umrtvenie, ked zasivaju po porode?

cathuska
3. sep 2009

cauko smaili, ano je mladnacik, ale velmi skuseny, ma bohatu prax a je sikovny 😉

cathuska
3. sep 2009

ahoj zanzi, aj ja som tak cakala a malinkej sa nechcelo, bolo jej v brusku dobre, ale uvidis, raz pride von a mozno nakoniec ked uz pojde tak ozaj rychlo 😉 u mna to tak bolo, ze ked uz sme isli na to, tak to bolo sup sup.. 😅 😵

zanzi22
3. sep 2009

bodaj by si mala pravdu cathuska.to čakanie je hrozné.možno už veľmi chcem,aby už bola pri mne...
pomaličky už každá jedna tu porodí,ktoré mali podobný termín jak ja. 🙂

tinka2604
3. sep 2009

Ahojky.
Nika tak ten tvoj opis bol super, tak si ma naladila, že by som už aj išla. A ktorý doki ťa nakoniec odrodil? Najdôležitejšie je myslieť pozitívne. 😉
Ja som bola dnes na poradni a nič nové. Termín nám zasa posunuli, ale teraz na neskôr na 15.09.,tak ja mám ešte veeeeeeeeeeľa času. ☹ ☹ ☹ 😒 😒 😒 Vôbec sa neotváram,žiadne kontrakcie, krčok drží, iba malý je už dole a nalieha hlavičkou. Tak si ešte počkáme na chladnejšie počasie, lebo dnes bolo horúco, ale nie už tak strašne.

valhali
3. sep 2009

zanzi,ja som mala pri sekcii spinal a super 🙂 . Tiez som mala akutnu, malej prestavalo bit srdiecko..ja som chcela narkozu,ale mne ju nedali, pretoze vraj by nestihali, ze spinal zabera rychlejsie. Neviem,ci je to pravda,ale tak mi povedali doktory na sale. Odkedy mi pichli spinal, tak o 5min bola mala na svete...a pocut jej plac bolo uzasne. Hned mi ju ukazali,este taku mokru, stocenu do klbka a potom mi ju ukazali uz oblecenu v perinke a mna medzi tym zasivali a bavila som sa s lekarmi a sestrickami. Ak by som mohla mat zase sekciu,tak jedine spinal 🙂

siu3333
4. sep 2009

nikajanko gratulujem 🙂 🙂 🙂 a kto ta odrodil?nie nahodou LAENDAK?

sup do temy:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

siu3333
4. sep 2009

Lendak som chcela napisat... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ewana73
4. sep 2009

ahojte,je tu niekto okolo 14.novembra ?? 🙂

nikajanko
4. sep 2009

Siu333 a Tinka 2604

Rodila ma Dr. Vargova a sluzby konajuci Dr. bol Dr. Luptak. Su obaja velmi fajn a urcite ich odporucam.

zanzi22
4. sep 2009

ahojte baby,tak som ešte tu.dneska som bola na poradni a zatiaľ nič.tak mi povedala dr.,že som sa už zdola trošku uvolnila...malá je v poriadku má už 3490g 🙂 🙂 je už veľká kočka.a nabudúce mám ísť na poradňu najbližšie v stredu,keď dovtedy neporodím.čo by som už aj teoreticky bola veľmi šťastná,keby hej.
tak ja by som teiž bola za spinalnu anestézu jak celá narkozu.pri nej hneď môžeš vidieť babatko.
dr.vargova mi dneska robila ultrazvuk,celkom sa mi pozdávala.
už by som aj ja veľmi rada písala svoj pôrod.cawte a pekný dníček

tinka2604
4. sep 2009

Čauky.
Ja sa chcem opýtať, či aj vy ste si všimli, že odkedy majú nový utz, tak ten neukazuje veľké váhy pre bábatka. Nás najprv postrašili, že je veľmi veľký a teraz je v pohode.
A ešte mám takú blbú otázku: keď ste už niektorá otvorená, cítite to? Alebo tie, čo už porodili, či cítili otváranie sa? A či je to aj vidieť, keď pozriem zrkadlom? Môj manžel ma "odborne" 😀 😀 pozerá a vraví, že je tam zmena. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre