Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

aeouliana
15. sep 2009

ivka: drz sa 😀 ... nech ti vsetko dobre dopadne 😉

aeouliana
15. sep 2009

valhali: volala som tej kamoske. o nicom nevie (ona je rehabka), ale mysli si, ze ked su to take prachy, tak by v tom mala byt aj izba, ale nech sa opytame priamo na gynde, oni by mali vediet.

valhali
15. sep 2009

aeouliana, vdaka,ze si sa spytala 🙂 . 22.9.idem na usg,tak sa tam popytam a dam vediet pre zaujimavost,ze co vsetko v tom je.

aeouliana
16. sep 2009

caute baby..co nove? ivka, este si cela? 😉

ivka29
16. sep 2009

ahojte bambulky
tak som este tu, dnes to tam bol horor cakala som od 9:15 a odchadzala som o 14:00 pozeral ma doktor Lendak pomalicky sa to rozbieha ale na prijem to este nebolo s tym ze kontrakcie nie su velmi pravidelne a usg v poriadku tak ak do piatku sa neudeje nic nove tak mam prist s tym ze uz mi odporucal v piatok hospitalizaciu, tak nejako uz vydrzim co je to 2 dni cakania ked uz 9 mesiacov je za mnou, ja uz vydrzim aj do 20.09.2009. lebo je to pekny datum 😉
tak sa drzte aj vy 🙂

tinka2604
16. sep 2009

Ahoj Ivka. A my sme sa už tešili, že máš bábo vo svojom náručí. Ináč pondelky sú tam najhoršie a dnes je pre mňa ako pondelok. Piatok nieje ďaleko a tá nedeľa sa aj mne najviac pozdáva: 20.09.2009 😉
Už by pomaličky aj Zanzi mali pustiť domov, som zvedavá, či si nájde čas a niečo nám napíše.

aeouliana
16. sep 2009

ivka, tinka: babule, prajem Vam nech je to toho 20-teho. ozaj super datum. 🙂 ale hlavne nech to dobre dopadne a nech ste vsetci zdravi/ve 😀

jawan
16. sep 2009

valhali: ohladom tej zltacky tak moje dve dceri mali len strasne slabu zltacku tak som isla domov normalne s porodnice ale asi je to individualne ved uvidim

ohladom tych tyzdnou tak neviem ako to pocita lebo termin mam 4.12 a pise mi tam ze som v 31 tt a mne v piatok zacne 29tyzden. vcera som bola na ultrazvuk pri dr Grochalovi a napisal mi 3.12 tak sa to posunulo o jeden den ale mali sa bude pytat na svet kedy bude on chciet. ukazoval mi ho doktor no taky je zlatucky uz vazi 1280g. 🙂 🙂 🙂

ivka: ty sa drz a vsetko pozoruj ked tam budes aby si nam vedela povedat co a ako 🙂

ivka29
16. sep 2009

no zatial co som to tam pozorovala tak je tam natresk jak vo vypredaji, prvu som rodila v novej nemocnici tak si to aspon porovnam ake to je
-ohladom zltacky my sme nemali pri prvej a to som rodila v pondelok a v piatok sme isli domou, tak dufam ze teraz to bude tak isto
-ohladom terminov prvy podla pm 13.9. ale ja som bola v case pm na operacii a nejako sa to vsetko posunulo bolo tam meskanie 7 dni, a podla posledneho usg mi vysiel termin 20.9. takze presne tych 7 dni tam nesedi ale vsetci lekari hovorili ze sa budu drzat toho datumu 13.9. tak uz len cakat

valhali
16. sep 2009

ivka, drzim palce,aby sa to rozbehlo same 🙂 Lendak je moj gynekolog 😵

jawan, jeeej, tak to uz maly tolko vazi? 😎 som zvedava,na kolko odvazia mojeho,ked som bola v 26tt,tak mal 600g, dost malicky ,ale urcite uz riadne podrastol 🙂 Idem v utorok, vacsinou mam v utorky stastie na dr.Tomasu, tak som zvedava,ci tam bude on,ci niekto iny. Prijala by som na usg aj ineho dr.pre zmenu

aeouliana
17. sep 2009

valhali: ja idem rodit k Tomasu 😀 ..budem mu akurat volat v pondelok/utorok, ze kedy sa mam prist ukazat 🙂

ivka29
17. sep 2009

vcera robil Tomasu na usg celkom v pohode chlapik, ja som zvedava kto bude mat sluzbu ked budem ja rodit, myslim si ze su tam vsetci celkom v pohode len akurat dr. Hajdu som sa bala je to dost velka zena tak uvidim
dnes je pre mna super pocasie ani zima ani teplo akurat na porod 😀

valhali
17. sep 2009

ivka, ty si este cela? 🙂 citis uz nieco? tak snad sa to samo rozbehne...

ja viem,ze Tomasu je v pohode,ale pocas celeho tehu mam vzdy stastie iba na neho a uz by som rada videla aj ineho dr....inac z prveho porodu nemam na neho dobre spomienky,lebo mi indikovali pocas spontanneho porodu sekciu,ze je nutna,lebo mala sa dusi,tak Toamsu ju zamietol,ze nech sa pokusim vytlacit malu..ale ked jej uz prestavalo bit srdiecko,tak vtedy sa ho uz lekari nepytali,ci mozu a tak mi tu sekciu urobili. Ja len nechapem,naco sa musi vzdy cakat do krajnosti. Preto nechcem zase prirodzeny porod,lebo sa bojim,ze ma tam budu zase trapit,kym sa daco nestane 😠 ...ale to su uz moje bujne predstavy 😝 ...tehotenska demencia funguje 😀

aeouliana
17. sep 2009

valhali: u mna bol presny opak. Tomasu mi indikoval cisara. ale na Tvojom mieste by som uz tiez bola opatrna... 😒 no snad budes mat cisarak aj teraz..mne povedal, ze na 90 percent, tak hadam sa to uz nezmeni. 🙂

ivka29
17. sep 2009

no este som cela ale od rana mam nepravidelne bolesti tak cakam kedy sa to spusti ale rano aj tak idem do saci tak nech to zacne az rano nechce sa mi v noci behat, inac ma aj kostrc boli ani dlho neobsedim, manzel sa zo mna od rana smeje sa ma pytal ci som mu navarila uz aj na zajtra aby nehladoval 😀

fidorka191
17. sep 2009

Ahojte kočky, tak my sme už doma šťastná rodinka, Lilianka sa nám narodila 1 deň pred termínom 4.9. 3650g,
51cm, čierne vlasky mavé modre očká 🙂 . kontrakcie som mala už cez noc,ale ako my všetci tvrdili že prídem na to že sú to kontrakcie tak ja som si myslela že mám len krče od jedla, vôbec sa to nepodobalo na to ako to vsetci popisuju- tlaky, ja som mala skôr krče v podbrušku. Pôrod som mala rýchly, prijali ma o12,00 a malá sa narodila o 13,35, ešte že tam doky stihol prísť 😀 Sestričky aj doktorka čo ma prijala boli veeeelmi milé a aj pri pôrode mi pomahali.

valhali
17. sep 2009

fidorka, gratulujem k Lilianke 😵 Mat taky rychly porod ako ty,tak kludne moze byt aj spontanny 😅

aeouliana, uvidime, mozno sa to este zmeni a bude sekcia...a ked nie,tak nech mam ten porod sup sup,ako fidorka 🙂
inac co je divne,ze ked som bola v 26tt,tak Tomasu povedal,ze mi jazvu este nebude merat,ze je este skoro,ze staci okolo 36tt zmerat a az podla toho sa uvidi,ci bude sekcia. A tebe uz meral...no uviidm v utorok, mozno budem mudrejsia

jawan
17. sep 2009

fidorka: aj ja ti gratulujem a malickej si dala nadherne meno tak je je zdrava a rastie ako z vody a nech mate len vela radosti pa 🙂 😀

tinka2604
17. sep 2009

Ahojte babule.
Najprv chcem popriať fidorke všetko naj pri malej, nech sa vám darí a ste zdravé. Ja sa tiež obávam, že nespoznám kedy mám kontrakcie, lebo ja mám trochu vyšší prah bolesti, no mňa veľa vecí nebolí až tak. A ešte by som ťa chcela poprosiť či by si nám detailnejšie nepopísala pôrod, kto ťa odrodil a tak... Bola by som veľmi rada.
Ináč u mňa sa nič nepohlo. Držte sa všetky tehule. pa dobrú nôcku. 😔

ivka29
17. sep 2009

ahojte
fidorka blahozelam a tesim sa s vami, nech ste zdrave 🙂
ja tiez mam vysoky prah bolesti a cely den take tlaky aj krce neviem to popisat niekedy je to take intenzivnejsie niekedy menej brucho mam od rana tvrde jak kamen a pohyby skoro ziadne len sem tam sa povrti, aj sa chytam za brucho ci este zije lebo sa bojim ze sa zamotala do pupocnikovej snury, tak zajtra uz masirujem tak vam dam vediet ako to bude pokracovat
drzte sa babenky pa

aeouliana
17. sep 2009

fidorka: gratulujem k babatku, vela zdravia obom 😀 .
valhali: on mi nepovedal nejake presne cislo... len USG robil a pozrel ma zdola. povedal, ze pre mna by to bolo rizikove (aj z hladiska veku), ale ze este uvidime (ale tych 90 percent si pamatam). mozno aj mna zavola na utorok 😉 . tiez som zvedava co povie..aj o spinale.
ivka a tinka: drzte sa a informujte nas cakatelky 😀

valhali
17. sep 2009

aeouliana, ja viem,ze kazdy pripad je iny a posudzuje sa individualne. Mna ked pozeral zo spodu,neravel nic,ale teba bude aj rodit,tak teba bral mozno ako "svoju" pacientku a sleduje ta viac,aby mal co najviac informacii do porodu. Ja chcem rodit u dr.Linkesa,ale k nemu pojdem az okolo 36tt,tak uvidime...ale nakoniec je to uz jedno, porodit nejak treba, len nech nie su komplikacie
..mozno sa v utorok stretneme v cakarni 😉

denulkap
18. sep 2009

Ahojte mamičky a tehulky. Mi sme už doma z nemocnice od utorka,tak si to krasne užívame. Musím pochváliť nemocnicu v Šaci. Rodila som pri Dr. Priškinovej a bola úžasná!!!!! 🙂 Také mladučké žiene s úžasným prístupom a šikovnosťou. No mala som pocit že väčšina lekárov čo som sa tam za tých pár dní stretla boli úplne v poho 😀 Tak isto aj sestričky či už na šestonedelí alebo na novorodeneckom boli veľmi milé. Ja som rodila moje druhé dieťa po takmer 9 rokoch, takže to viem porovnať s nemocnicou v Rožňave,kde som rodila syna. Malá sa narodila 11.9.09 a váži krásnych 3600g a meria 50cm. Včera sme už boli u nášho detskára v poradni a bol milo prekvapený,lebo väčšinou mu deti chodia ešte nezaočkované, s neošetreným pupkom a tak. Som rada že som sa rozhodla pre túto nemocnicu,aj ke´d sama som zdravot. sestra u nás v Rožňave, určite by som takú starostlivosť a celkový prístup ani zďaleka tu nedostala.
Akurát čo musím trošku vytknúť je slabšie upratovanie na izbách-ležala som na nadštandarte za 400SK na deň-,posteľ neprezliekli ani raz a ešte dobre že som mala so sebou deku pre malú bo by asi spala v postielky na holej studenej matraci. Takže určite ak sa tam chystáte deku si zoberte pre maličké 😉
A aby som nezabudla , spolu so mnou bola na izbe zanzi takže som mala skvelú spoločnosť
😎 Ak máte nejaké otázky rada pomôžem ,ak budem vedieť.

aeouliana
18. sep 2009

denulkap: gratulujem k bambulke 😀 aj my sa uz nevieme dockat kedy budeme mat brusko v perinke 😉 vdaka za radu ohladom deky. ked Ta nieco este napadne, daj vediet... 🙂
snad uz sa aj zanzi ozve...

aeouliana
18. sep 2009

valhali: jasne, moze to byt tym, ze uz ma rodil a este bude 😉 hlavne nech to mame rychlo a bez komplikacii za sebou 😀

smajli
18. sep 2009

ahojte:o) gratulujem k babenku denulkap...a drzim palce tehulkam...
my ideme na poradnu v nedelu vecer... ... uz mam z toho porodu bliziaceho sa zmiesane pocity...

magdushka
18. sep 2009

Ahojte zienky!
Ku gynekologovi chodim na polikliniku sever. Rada by som rodila v Saci, ale nie u konkretneho lekara. Som v 35.tt a tak by som tam rada zavolala, ze by som mala zaujem chodit uz priamo tam do poradne. Viete mi prosim dat cislo? Na stranke som si nasla gyn-por. oddelenie a tam je cislo na vrchnu sestru a este na oddelenie. Nerada by som rusila na nespravnom mieste.
dakujem.

zanzi22
18. sep 2009

no ahojte babenky.konecne som sa dostala na net...takze ako pisal manzel, v piatok ma nechali v nemocke,s tym,ze ked neporodim do pondelka,tak mi daju vyvolavacku,ale nastastie sa to v nedelu rano o 1:30rozbehlo.zacalo ma pobolievat brusko a odysla mi zatka.tak o hod neskor mi zacala tiect plodova voda a uz som mala aj take mini kontrakcie.vtedy ma zobrali aj na salu.dr tam bola hajdu.som hned volala manzelovy a tak na piatu aj dorazil.kontrakcie som mala,ale to bolo fakt take ani ne bolestne,taze som bola po cely cas s manzelom na chodbe a sme sa prechadzali,aby som sa viac otvorila.tak okolo 7mej som bola otvorena na 3cm,taze robili zaznam a potom dalej som sa isla prechadzat.kontrakcie sa stupnovali,ale to tiez sa dalo v pohode.potom nastupila ina smena s dr.priskinovou a sevcovicovou.ta ma dr prisk. skontrolovala,ale ja som bola stale len na 3cm otvorena,co nebolo dobre.tak kolo 9tej sa rozhodli,ze to urichlia a dali mi infuzku myslim buskopan(?)aby som sa skorsie otvarala.no ale vtedy uz kontrakcie boli fakt silne,som uz ani nevladala stat na nohach,som tak trosku odpadavala,manzel chudak uz poriadne vystraseny,ze mi nevie ako pomoct.radsej som isla dnu si lahnut na bok.cize po tej infuzke behom hodinky som sa otvorila na 7cm.epi som nechcela,ale vam poviem,ze pri tych uz velkych bolestiach som skoro povedala nech mi uz radsej daco daju,ale ked mi povedali na kolko som otvorena,uz som si povedala,ze to uz zvladnem aj bez toho.sestricky boli veeeeeelmi zlate,ma utesovali ze hned to bude za mnou a mi radili spravne dychat,ale ta dychaj spravne,ked sa zvyjas v bolestiach.tak mi to zo zaciatku ani neslo,zacali mi trpnut ruky.tak som sa musela sustredit na to spravne dychanie,ze nosom dnu a ustami von.potom to prestalo.potom mi robila dr priskinova aj ten hamiltonov hmat,ale to som ani nepocitovala.uz ko koncu mi radili,aby som sa dajak vzchopila a vstala a som musela si trosku pocvicit,aby sa to este viac urychlilo.no nakoniec ma zobrali na salu.nikdy nezabudnem na ten pohlad,ked manzela zavolali dnu,ja rozcapena na stole,cela krvava a chudak cely biely nevedel co ma robit,kde ma ist 🙂 sa postavil za moju hlavu a utesoval ma,hladkal ma,nech tlacim spravne.lenze 3kontrakcie presli ja tlacim o dusu,sestricka tlaci na brusko a babo nikde.vtedy mi dali dalsiu infuzku oxitocin,nech sa kontrakcie urychlia a museli ma aj nastrihnut,lebo mam vysoku hradzu a kvoli tomu.noa vtedy na 4tlacenia uz bola malicka vonku.vtedy mi ju ukazali,bola cela od krvy,plackala a kukala na nas ockami.ten pocit sa neda opisat,ani neviem ako vam to mam vysvetlit,co som vtedy citila.som bola strasne stastna a manzel tak isto.trosku ju ocistili a mi ju prilozili na prsia a zacala cucat,uz vtedy som vedela ze to bude poriadna hladoska.no a ked nam povedali ze vazi krasnych 3940g...a 52cm,ta to fakt som mala co robit.potom ma zosivali,sme boli na sale taku hodku a ma zobrali na izbu.som bola na nadstandarke na izbe c 7.sme tam boli 2 za 400sk.len sa mi tam nepacilo,ze za tolko penazi ani raz neprezliekli postel.malu mi potom priniesli o 6tej.vecer som absolutne nic nespala,som mala velke bolesti dole,az na druhy den mi dali cipok a sa mi trosku ulavilo.potom uz som mala aj malu karinku pri sebe.mala som co robit,lebo bolesti som mala stale cize ani poriadne lezat,ani sediet a ni stat.mi tam vysiel hematom(myslim zrazenina krvy)a mam tam aj modrinu co dost boli aj doteraz.cize ani ne to sitie ako to ostatne.mliecko som dostala na 3den,taze vcera nas aj pustili domov.
taze baby cakatelky nebojte sa vobec,porod zvladnete.ja som rodila 9 a pol hod a tie maxi bolesti boli len posledne 2hodky.taze caute a uz aj ja sa presuvam na nase sacanske pokladiky

cathuska
18. sep 2009

ZANZIII, caukoooo! 😉 GRATULUJEM k babatku...tak vitaj v clube, pod medzi nas.,., 😉

aeouliana
18. sep 2009

zanzi: gratulujem! perfektne si to zvladla 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre