Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

ewana73
18. sep 2009

zanzi aj ja gratulujem k malinkej.tak super si to opisala,ze teraz ja sa uz ani nebojim... 😉 🙂

jawan
18. sep 2009

zanzi: no tak trocha som si poplakala tak si to krasne opisala. gratulujem ti k bambulke nech je zdravucka a krasna a aj ty sa rychlo daj do poriadku. viem si predstavit tie bolesti a vobec ti nezavidim ja som pri prvej mala take silne bolesti 8 hodin a porodila som za 14 hodin ale to neprajem nikomu ale zato tu druhu som mala za 1 hodinu to bolo lepsie. 🙂 🙂

jawan
18. sep 2009

denulkap: aj tebe gratulujem nech ste zdrave tiez si to zvladla a teraz sme narade my 🙂 🙂

valhali
18. sep 2009

zanzi, gratulujem!!! 😅 zvladla si to super, necudo,ze ta mala potrapila,ked mala taku krasnu vahu 😉

valhali
18. sep 2009

jawan,my to este mame daleko... 😝 prve tehu som si vychutnavala,ale teraz som nedockava, vlecie sa mi to a ratam kazdy den...a to mame pred sebou este 10tt ...ale tak hadam zbehnu 🙂

ivka29
18. sep 2009

no ahojte este stale som doma samozrejme ze zanzi blahozelam a vela zdravicka prajem
ja som dnes bola v saci 2 krat rano som bola na monitore aj na vysetreni pri dr. Priskinovej velmi milucka doktorka, bolesti mam od vcera ale su stale nepravidelne a ani sa velmi neotvaram tak mi povedala ze o 1,5 hodiny mam prist na dalsie vysetrenie ci sa to nejako nezmeni ale zase nic len tie nepravidelne bolesti, tak sme sa dohodli ze pojdem domov ak by sa to rozbehlo tak mam prist hned ak nie tak zase v pondelok a sa rozhodne co dalej. pytala som sa kedy zvyknu vyvolavat porod tak mi povedala dr. Priskinova ze medzi 7 a 10 dnom po termine, kedze ja som mala termin 13.9. tak najneskor toho 23.9. by mi ho aj vyvolali tak sa uvidi, mozno to bude uz v pondelok. Inac neviem ci dr. Priskinova uz robi porody sama ale keby hej tak si ju urcite dohodnem som s nou maximalne spokojna od nej mam najviac info aj ked som druhorodicka vela veci si nepametam rodila som v roku 2002 a odvtedy sa aj vela veci zmenilo. 🙂
uz sa neviem dockat ahojte............urcite sa este ozvem

jawan
18. sep 2009

valhali: no my este mame naozaj cas ale este do 24.9 chodim do prace tak sa mi to vlecie ale od piatku uz budem doma na materskej tak si myslim ze to pojde rychlo. ale mam normalne strach aj ked som uz 2x rodila. mozno preto ze viem co ma caka a ze to nebude take strasne ako pri prvej. doktor mi sice povedal ze malicky je uz pripraveny na porod ze ma hlavicku dole a nemal by sa uz otocit lebo uz ma malo miesta ale ze stat sa moze vsetko. aj ta prva dcera sa mi neotocila a isla von zadockom a preto to trvalo 14 hodin ale tie silne bolesti som mala 8 hodin. nemohli mi nic dat ani prepichnut pladovu vodu tak to bolo dost tazke a bola som prvorodicka. no ale tu som my zeny prezijeme vsetko no nie?? aspon mame na co spominat 🙂 😉

tinka2604
18. sep 2009

Ahojte.
Zanzi: ešte raz blahoželáme k maličkej, nech sa Vám darí. Ja som bola 13.09. na kontrole v Šaci okolo 11-12hod. Vtedy obidve doktorky rodili niekoho-možno si to bola aj ty. Nakoniec si sa dočkala.
Ja tu budem asi posledná septembrová, alebo to potiahnem na október 😕 Bože,nie!! 😨 😨 😨
Ivka: tak ma počkaj, aby som nebola sama.
Ešte som sa chcela spýtať, či ste mali podložky vlastné, alebo Vám ich dali v nemocke? A ako je to s tou dekou v postielke pre bábo?
Dobrú nôcku.

smajli
19. sep 2009

magduska... cislo na objednanie sa do poradne rovno do sace je 72 34 213,ja som si pytala rovno doktora Dosedlu,tak mi potom dali cislo 72 34 212 .... :o)

valhali
19. sep 2009

jawan, to ta nechali ako prvorodicku spontanne porodit babo koncom panvovym? 😕 Viem,ze pri dievcatkach sa to da,ale ak by bol chlapec,tak by bol cisarsky,chlapci sa KP nemozu rodit spontanne. Ale verim,ze to musel byt zaberak 😝 Ja som tlacila 9hodin v silnych bolestiach a nakoniec museli aj tak sekciu,ale mala som dost. Preto sa tiez bojim,lebo uz viem do coho idem. A mozno budeme prekvapene a tento porod bude super 😉
Ja este neviem,ako je maly otoceny, naposledy ked som bola v 26tt este nebol otoceny hlavickou dole,ale teraz 22.9.idem na usg,tak mozno uz bude.

tinka, ja som mala vlastne podlozky,ale na zaciatok ti daju tusim 2 podlozky a ked by si nemala svoje,tak treba opytat a oni daju dalsie. Co sa tyka deky,tak ja som pri prvej dcerke mala so sebou. Je pravda,ze do postielky nedavaju nic a tak by lezalo babo iba na gumenom matraci. Takze tu deku treba pre babo urcite.

ivka29
19. sep 2009

tinka2604: tak mozno ze sa aj stretneme, aku si beries izbu? ja by som chcela tu co su tam 3, myslym ze sa plati okolo 250 skk, ked bude volne ale to vraj povedia az ked rodis tak uvidim
dnes mam pekny horoskop ze mi pride navsteva alebo dostanem darcek tak som zvedava, manzel ma v horoskope ze ho caka necakana cesta, tak mozno sa nieco udeje 😀

jawan
19. sep 2009

valhali: no mna prijali ze pojdem na sekciu ale potom sa to rozbehlo samo tak mi povedali ze musim porodit normalne lebo teraz sa uz cisar.neda urobit. ale neviem preco ked teraz sa neda porodit normalne tak ta beru na sekciu. ale ja som stale ina. aj teraz ked som bola na odber plodovej vody lebo mi prisli zle vysledky tak boli sme tam 3 a kazda bola 5 minut len ja 20 lebo sa im upchala ihla potom zacala krvacat plaenta a nebola cista plodova voda takze mam asi stasie. dosedla mi povedal ze toho roku este taku pacientku nemal a robi to stale. tak cakam co bude s porodom. 😕 😕 snad to bude ok. ja tiez buduci tyzden budem volat dosedlovi ma ma objednat na ultrazvuk tak uvidim ci mali pribera a dufem ze sa uy netoci ale citim ze ma stale rovnako kope dole v podbrusku. a musim sa pochvalit ze uz som si kupila aj kocik tak sa tesim. 😀 😀 😀 😀

ivka29
19. sep 2009

jawan: nic sa neboj aj moja malicka sa nechcela otocit, ked uz bola rec ze to bude asi sekcia tak sa mi v 37tt otocila, vsetko bude ok

tinka2604
19. sep 2009

Ďakujem za rady všetkým.
Ivka: aj ja chcem nadšandard 3 alebo 2, ale bude to závisieť od situácie ako ty vravíš. Musím si aj ja prečítať horoskop, lebo celú noc som nespala a mala nepravidelné kontrakcie. 😖 😖
Ešte sa chcem opýtať, aké číslo oblečenia pre bábätko treba na cestu domov.
Zajtra idem do poradne, tak dám vedieť čo nové. pa pekný slnečný dník

svezami
19. sep 2009

ahojte, som tu v tejto téme nová, lebo len uvažujem nad pôrodom v Šaci, termín mám 21.10., no ešte 1.10. mám ísť k svojej lekárke, môžete mi poradiť komu potom zavolať, ak by som si vybrala už na 100 % Šacu? ktorý lekár resp. lekárka je tam naj?

jawan
19. sep 2009

svezami: no tak ja idem rodit k dr. dosedlovi bola som uz s nim aj osobne je to dobry lekar ale ked si precitas niektore nazori dievcat tak v saci su vsetci lekari dobry takze asi je to jedno ku komu pojdes. v starej a novej nemocnici vraj nieje dobry personal sestricky su tam vraj dost ukricane. nebola som tam ale pocula som ze vraj je to tak ale ako sa hovori 100 ludi 100 nazorov. mne sa najviac pozdava saca. 😀 😀 😀

svezami
19. sep 2009

ved to ze kazda ma inu skusenost

jawan
19. sep 2009

svezami: no ja som rodila pred 15 timi rokmi v starej nemocnici bola to este stara budova uplne v zadu a bolo ham otrasne ako v base ☹ 😒 . teraz je to v predu a navstevi su tam uz lepsie mozes ist na chodbu ale kamoska tam rodila v auguste a povedala ze nikdy viac ze su tam take hnusne sestricky ze keby sa mala este raz rozhodnut tak by tam nikdy nesla 😖 😲 . moja sestra rodila v januari v novej nemocnici a taktiez povadala ze by tam nesla 😒 ☹ a prveho syna rodila v saci a tam si to pochvalovala 🙂 😀 . bolo to sice pred 5 rokmi ale aj teraz su na sacu same dobre odporucania. ale uz ako kolvek sa rozhodnes tak vsade porodis a tich par dni vydrzis 😉 🙂 babätko mas vsade pri sebe a to je zaklad a nic ti vtedy ku stastiu nechyba no nie 😀 😀 😀 😀 😀 😀

valhali
19. sep 2009

jawan, tak to ked si rodila pred 15timi rokmi malu zadockom,tak zato ta asi nechali, lebo vtedy sa postupovalo mozno inac. Kto vie, ako by postupovali dnes...zalezi od lekara,ako sa rozhodne. Ale na prvorodicku to musel byt teda riadny porod 😕 Ty ked si toto zvladla,tak horsi porod mat uz urcite nebudes, to uz jedine lepsi 😉
To ked babo kope uplne dole,tak to je otocene hlavickou dole? 😕 Ved ked tam dole ma hlavicku,tak nemoze kopat dole 😅 Teda to si len ja tak vystetlujem,ze moj maly je asi otoceny este hore hlavou,lebo kope ma vzdy len dole do bruska, hore necitim nic. Alebo zeby tie "kopacne" dole boli to,ze vrti hlavickou? 😨 No som zvedava na usg. Moja mala sa mi otocila dole hlavickou v 32tt,takze asi ju bude bracek nasledovat 😉

ivka29
19. sep 2009

svezami: ja som rodila v novej nemocnici v roku 2002 a mala som aj vybavenu lekarku a tiez by som tam uz nesla rodit, este dobre ze teraz si mozes vybrat porodnicu aku chces, ja viem ze ked mna rodila moja mama musela ist do tej nemocnice kde patril ten okres, chvalabohu ze uz to tak neni 🙂
ku tym lekarom: ja som bola na vysetreniach pri dr.Priskinovej, Vargovej, Tomasu, Lendakovi, Sevcovicovej, Petrickovej a Hajdu vsetci mali ludsky pristup na vsetky moje otazky odpovedali tak aby som tomu rozumela, ja sa stale nieco pytam lebo ja som taka zvedava a ich to vobec neotravovalo a to je aj dobre vediet o vsetkom lebo ta potom nic neprekvapi a netvaris sa jak sprosta
vela stastia a dobre si vyber 😉

cathuska
20. sep 2009

ahoj svezami, pripajam svoju skusenost s dosedlom, rodila som u neho, som absolutne spokojna...pocas poradni, pocas porodu aj po porode...drzim palce! 😉

aeouliana
20. sep 2009

ivka a tinka: vidim, ze ste este cele 🙂 babatkam je v bruskach dobre 😉 moj zbojnik kope ako divy (vcera v noci si robil asi diskoteku..nevedela som ci mam sediet, lezat, alebo co..tolko sa vrtel). dufam, ze sa tychot nocnych navykov zbavi po porode 😉 a presunie aktivity na den 😝

ivka29
20. sep 2009

aj moja mala je v noci viac aktivna posledny tyzden som toho vela nenaspala, maximalne ked spim tak takych 5 hodin a potom cez den som jak lemra aj ked citim ze mam v sebe vela energie ale nevladzem ju prejavit
tinka ty by si dnes mala ist na poradnu, tak dufam ze das vediet co a ako 😎

jawan
20. sep 2009

valhali: urcite boli ine metody ako teraz ale uz je to za mnou a myslim si ze mala som dost tazky porod ale urcite su aj horsie porody. ale ja sa drzim pravidla cakaj horsie a pride lepsie 😀 😀 😀 😀 a k tomu kopkaniu tak presne som si myslela aj ja ze este nieje mali otoceny alebo ze mi lezi priesne pozdls bruska ale doktor mi povedal ze je otocene dole hlavickou a ze ma aj rucky 😀 😀 😀 tak preto ho citim dole a ruckami asi hybe viac nozky tak nec itim ale dnes ked som varila obed tak som mala taky pocit ze mi nozky tkacil niekde do rebier. 🙂 🙂 🙂 a moja mladsia dcera sa mi otocila tesne pred porodom ona lezala uplne hore pozdls brucha a to je este horsie aspon tak mi to povedala vtedy moja doktorka lebo keby mi odtiekla pladova voda tak malicka by spadla dole a to by nedopadla dobre ale nastastie vsetko bolo ok 😉 😉 takze ja som si pri kazdom nieco preskakala a pri tomto malom som musela ist na amniocentezu no tak to som preplakala tyzden a pol velmi som sa bala ale nakoniec som isla a testy dopadli dobre tak dufam ze to bude ok. a teraz by som vedela povedat z vlastnej skusenosti povedat kazdej mamicke ze odber plodovej vody fakt neboli ale je to taky zvlastny pocit. ale doktor bol super vsetko mi povedal a sestrickam rozpraval vtipi tak som sa aj zasmiala ale nebolo mi vsetko jedno 😝 😝

aeouliana
20. sep 2009

jawan: aj mne doky odporucil amnio (vzhladom na vek), ale nesla som. vsetky vysledky boli OK, aj USG a ked mi Dankovcik na 3D povedal, ze nie je dovod...nevahala som ani sekundu..bala som rizik. uvidime po porode, ale verim, ze vsetko bude v poriadku. 😀 uz len porod prezit a potom len nastane ozajstna zabava 😉
utekam: peciem jablkovu strudlu..manzilek siel aj s malou na hokej..tak mam cas na pedikuru 😉 papa

jawan
20. sep 2009

aeouliana: aj ja som bola u Dankovcika sice robil mi to Grochal ale oni sa vraj striedaju a povedal mi ze tam nic nevidi na 99% ale ze niektore davnove deti sa spravaju ako normalne a niekedy az po porode na druhy den sa to zacne prejavovat. ale nastestie sa to nepotvrdilo a dufam ze to bude ok. kazdy doktor u ktoreho som bola mi povedal ze tie skriningi su na 99% nespolahlive lebo ked ti ich urobia skor tk uz ti tam vijde riziko davnovho sindromu ja by som mala mat 1k 420 a mala som 1k 55 a po 3d ultrazvuku mi vyslo riziko 1k 980 ale ja som sa bala bola som aj na genetike aj tam mi povedali ze cic tam nevidia ale amnio je 100% tak som sa potom rozhodla ze tam pojdem. tak dufam ze uz ma caka len to nalepsie. no a vies ze aj ja som dnes chcela robit jablkovu strudlu ale potom s toho zislo urobila som agarove pohare to moje dievcata miluju 😀 😀 😀

ivka29
20. sep 2009

tinka sa este neozvala tak asi si ju tam nechali, ja od obeda nevladzem uz ani chodit mam bolesti ale este sa to da vydrzat tak pockam co z toho bude, boli sme u nasich a mama povedala ze nevydrzim cela do rana lebo chodim jak 90 rocna starena tak uvidime 🙂

aeouliana
20. sep 2009

jawan: jasne, ze testy su nepresne...mne dali 1:7500...keby som mala tak ako Ty, tiez by som asi zvazovala... nie som taka hrdinka...
ivka: tak drzime palceky! mozno to bude dnes (krasny datum 😉 )....tinke samozrejme tiez. potom sa urcite ozvite..nech nas cakatelky trochu povzbudite 😀

tinka2604
20. sep 2009

Ahojte.
Tak ja som ešte doma, po poradni sme boli na návšteve sa trochu odreagovať. Pre mňa dopadla poradňa smutne, lebo malému sa nechce ísť von, neklesá a ja sa moc neotváram. Pritom už je v termíne a má váhu 3930 g. 😨 😨 😨 😨 😨 Tak mu dali ešte týždeň a keď nič, tak ideme 28.09 na príjem.
Dnes bol v nemocke božský kľud, nikto nerodil, málo ľudí, tak by som chcela rodiť. A čím skôr, aby môj valibuk viac nepriberal.
Ináč aj ja som bola na amniocentéze pri Dankovčíkovi a vôbec to nebolelo, len odporúčam pre pokoj v duši. Nám vyšli tiež tripple testy zle, pritom mám 26 rokov. Ten týždeň bol najhorší v mojom živote.
Tak ja budem dopĺňať môj stav. Pa pekný večer

svezami
20. sep 2009

ahojte vsetky co mi poradili, asi pojdem do Sace, dnes som rozpravala s jednou znamou co tam rodila cca pred 2 tyzdnami u Dosedlu a bola spokojna, sice kolegynina sestra tam mala velmi zlu skusenost, doteraz ma s malym problemy, ale vraj je ta lekarka uz prec....inac je to asi fakt jedno, zavisi to od okolnosti ake kde nastanu a kto je aky clovek 🙂 viete ja sa pytam preto, lebo ja som sa sem presťahovala po svadbe a som tu čosi vyše roka, takže to veľmi nepoznám...tak vďaka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre