Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

jawan
25. sep 2009

tarra: no moje dievcata to zobrali celkom fajn hlavne ta starsia dcera. ta mladsia ma m taky pocit ze trocha ziarli ale dufam ze to bude ok ma 13 a to je taky vek na hrane ani slecna ani dieta ale bude to fajn. od dnes som uz doma na materskej tak jej to nevonia lebo som doma ked pride zo skoly a mam ju pod kontrolou. ale zviknu si moje babenky 😀 😀 😀 co im ine ostava 🙂 🙂

jawan
25. sep 2009

dievcata napadla ma jedna otaska ako budete nosit svojho pokladika prve dni v aute?? ja cakam v decembri a ked pojdem z porodnice alebo aj prvi mesiac niekam v aute tak ho budem mat v perinke a tym padom mi do vajicka nevojde. ako to beru policajti ked by nas nahodou zastavili?? nemozem ho dat ani do vanicky od kocika lebo mam 2 dcery a potom by sme sa nevmestili do auta. ked ho budem mat na tukach tak dostaneme pokutu?? 😢 😢 😢 neviet nahodou ako to je?? 😲 😲 😲

tarra
25. sep 2009

jawan: tak moja to vzala doslova uzasne, nechcela byt jedinacik 🙂 a ja som doma uz od zaciatku teh. som na PNke 🙂 🙂

tarra
25. sep 2009

jawan: no ja som uz nad tym uvazovala a mam takyto plan, z nemocky si ju odnesiem vo vanicke a neskor ju budem vozit vo vajicku, v obchodoch s detskym oblecenim som videla taky overal specialne pre babatka do vajicka 🙂 a myslim ze vo vajicku bude vo vacsom bezpeci ako vo vanicke. 😉 🙂

aeouliana
25. sep 2009

ivka: GRAULUJEME bambulky, budte zdravucke a veeela mliecka 😀
tarra: to ja tak volam. je na podstavci na takej nozke 😀

aeouliana
25. sep 2009

jawan, tarra: ja mam taku "deku" do vajicka, ktora je tvarovana (ma nozky) a vrch sa vlastne zabali ako perinka a popruhy idu navrch, ale aj tie novsie fusaky by mohli byt ok. maju dierky na popruhy... este som neskusala..uvidime. inak vraj ked mas taku vanicku, ktora sa da priputat, tak mozes aj vo vanicke, ale podla mna vajicko je neporovnatelne bezpecnejsie. ja by som sa bala mat take male babo pocas jazdy ma rukach..hlavne v zime. nevies kde koho smikne, budete musiet prudsie pribrzdit a moze Ti vyletiet z ruk...

tarra
25. sep 2009

aeouliana: ved prave to taky overal som mala na mysli, ma take nozky 🙂 a vo vajicku take babo je vlastne v takej polohe ako ked bolo este v brusku 🙂 🙂

valhali
25. sep 2009

ivka, GRATULUJEM 😵 😵 😵 Rychle otavenie a vela mliecka 🙂

jawan, ja tiez budem riesit asi vajicko. Ja mam este po dcerke taky fusak do vajicka, alebo skor taky hruby overal,takze maly bude v tom. Ten overal po dcerke je ruzovy 😀 No a co, nebudem predsa kupovat zase novy, len aby bol v modrom. Na prevoz vajickom nejaku dobu vydrzi v ruzovom 😅 . Manzel prska,ze chalan v ruzovom nebude,ale tolko bude musiet vydrzat. Potom ked bude vacsi,bude mat 3m,tak mam fusak do vajicka, bezovy,takze my to poriesime tak. Ale z nemocky asi pojdeme iba vo vanicke, pretiahnem cez nu pas a ja budem sediet vedla.

katik
26. sep 2009

aeouliana : diky..ozaj mas vybaveneho dr alebo nie?
ja som cely cas bola presvedcena za novu nemocnicu, ale ten mail od kamosky ma neskutocne dostal..ze same romky.. 😠 ale zas co pise kamoska zo sace, tak tam su tiez ako doma..proste tych sa nezbavime ☹ mne to prihara tp mam 10.okt a neivem kde sa pohnut...ja uz ani kvoli tomu v noci nespim:(dik

aeouliana
26. sep 2009

KAtik: mam vybrateho Dr. chodim k nemu uz od jula. porodil mi uz dceru. aj v Saci je ich vela. 😒 ja som rodila v Saci, takze idem aj teraz. sestra rodila v marci v novej a bola spokojna. 🙂

ivka29
27. sep 2009

no tak som tu a som stastna ze som to zvladla
ako som uz pisala bolesti take este znesitelne mi zacali v nedelu okolo 15:00 bolo to v 20 minutovych intervaloch, kedze som v pondelok rano tak ci tak mala ist do Sace tak som bola pokojna a cakala som kedy sa bude skracovat interval bolesti, zacalo to v noci okolo 02:00 ale bolo to kazdych 12 minut a este stale som to vedela vydrzat, no a rano okolo 6:30 mi zacala odtekat plodova voda. Dala som si sprchu vychystala dcerku do skoly, manzel sa este zastavil na rehabilitaciu a okolo 9:15 sme dorazili do Sace, hned ma zobrali na monitor aj na vysetrenie robila dr. Priskinova co ma velmi potesilo lebo pri nej som chcela rodit to co mi odtieklo nebola plodova voda ale nejaka zadna voda, po vysetreni ma prijali s tym ze pockame ako sa to bude vyvyjat, kontrakcie stale silneli a ja som bola otvorena iba na 2cm, kazdu hodinu mi tocili monitor 10 minutovy zaznam a robili vysetrenie, okolo 13:00 boli kontrakcie kazdych 5 minut ale stale som bola malo otvorena manzel tomu ani nechcel verit ze tak dlho sa da rodit, o 16:00 mi urobola dr. vysetrenie a povedala ze tomu trocha pomozeme tak mi prepichla plodovu vodu a potom sa to zacalo trochu zrychlovat kontrakcie kazde 2-3 minuty no a ja otvorena len na 4cm, musim povedat ze dr. Priskinova ma velmi psychycky podporovala lebo ja som uz bola zufala, o 19:00 sa tam menia smeny lekarov a ja som vedela ze dr.Priskinova konci a nevedela som kto nastupi na nocnu nastastie prisla dr. Petrickova, u nej rodila moja kamoska takze som vedela ze som v dobrych rukach. Este sa prisla rozlucit dr. Priskinova a povedala ze nech sa nebujim ze do hodiny porodim, a mala pravdu ked uz som nemohla ani chodit sestricka povedala nech skusim fit loptu vydrzala som na nej 15 minut a uz to bolo neznesitelne prisla ma pozriet dr. a povedala to krasne slovo ideme rodit. Na salu sme prisli o 20:04 pockali sme na 2-3 kontrakcie a uz to islo same na 4 zatlacenia a o 20:15 bola malicka na svete, bol to krasny pocit a perfektna praca dr. Petrickovej. Bolo to s nastrihom do 2cm koli prvemu porodu, lebo nechcela dr. aby mi to tam prasklo, zasite perfektne uz na druhy den poobede som sedela normalne na zadku a pre mna to bolo neuveritelne, lebo po prvom porode som si poriadne mohla sadnut po dvoch tyzdnoch. Takze z vlastnej skusenosti mozem na 100% odporucit Sacu je tam vynikajuci personal a najlepsi porodni lekari, domov nas pustili v piatok aj ked to nebolo celkom 4 dni od porodu lebo to by bolo az vecer ale mali tam plno tak mozno aj koli tomu nas pustili uz naobed. Tak a teraz si uzivame teplo domova aj s novym clenom rodiny nasim pokladom ktory sa vola Alexandra-Natalia.
Tak dufam ze mate dost info sak som tu napisala hotovy roman, drzte sa. 😵

cathuska
27. sep 2009

IVKA, gratulujem Ti k babatku! 🙂 zelam Vam obom nech ste zdrave a stastne a mas vela mliecka. 😵

cathuska
27. sep 2009

Ivka, nasa je Nella Natalia a Tvoja Alexandra Natalia, takze mame v podstate obe Natalie 🙂

aeouliana
27. sep 2009

ivka: super si to napisala....uz som cela nazhavena 😀 drzte sa! 🙂

zanzi22
27. sep 2009

ivka gratulujem ti z celeho srdiecka.som rada,ze si to zvladla aj ty v poho.ja som rodila pri dr.Priskinovej,je to super baba.dufam,ze ste v poriadku,ze mas vela mliecka.

svezami
27. sep 2009

jawan a tarra: mne sa narodila sestra ked som mala 17 rokov a najmladsia sestra z nas troch starsich mala 14...najprv som sa zlostila na mamu, aka hanba a ked sa ma na gympli triedna spytala, ze preco som sa nepriznala, tak som nevedela co na to povedat, ale ked ju mama doniesla domov, tak asi zaucinkovali tie nase vrodene materske pudy a vsetky sme to vzali ok a tesili sa...len prebalovat som musela ja, mladsie sestry sa od toho distancovali 🙂

svezami
27. sep 2009

Ivka: gratulujem, dlhy opis porodu 🙂 ale mne sa aj zda ten porod dlhy, no ale super si to zvladla, hoci ta nepoznam....
inac baby, ktore riesili ten prevoz z nemocnice, hadam policajti preziju a nebudu pokutovat ak to bude len cestou z nemocnice vo vanicke, ktora nie je vybavena pasmi na to urcenymi...no a potom sa da vozit vo vajicku v takych tych overaloch s otvormi na pasy, ja taky mam po svagrine, taky uz mala pred 13 rokmi a jeden tensi som si podla neho usila, lebo neviem aka to je velkost a ako bude zima, ked pojde domov...ale pravdupovediac ja si neviem predstavit ako toho maleho drobceka napcham do neho, to este ako tak, ale do tych pasov? zda sa mi to dost tazke...no ale bezpecnost je bezpecnost....

jawan
28. sep 2009

ivkagratulujem ti a aj mne sa to zda strasne dlho kod si dostala uz v noci bolesti a porodila az vecer. no tak ja sa chystam prist do porodky a sup sup odrodit 😀 😀 😀 😀 joooooj keby to tak bolo 😅 😅 😅 😅

no s tou sedackou musim pouvazovat lebo ja taky fusak nemam a nechce sa mi vyhadzovat peniaze na iny a co potom nim. ale ved uvidime nieco s tym spravime

ewana73
28. sep 2009

baby,este sa vas chcem opytat,babatka maju v nemocke erarne oblecko alebo mam malemu pripravit svoje,ktore donesiem so sebou?

aeouliana
28. sep 2009

ewana: moja mala erarne. az ked sme sli domov, tak manzel doniesol nase.

lealulu
28. sep 2009

ivka: velka vdaka za ukludnenie, ze v Saci sme v dobryc rukach, tiez tam chcem rodit, termin mam 22.10.
nech sa malickej dariiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

traktor
28. sep 2009

baby po odchode s porodnice mozte babo niest aj vo vanicke, nie len v skrupinke, je to povolene, ale len ten jeden den 😉

traktor
28. sep 2009

a oblecko si noste az na odchod s porodnice, v porodnici su babetka oblecene v erarnom, a je to tak aj lepsie, ...ked sa babu vygrgne...kolko by vam trebalo oblecenia z domu....tak staci len povedat sestricke a ta da druhe... 🙂

ewana73
28. sep 2009

aha,takze aj perinka je potom asi erarna. 🙂 no baby vdaka za rady ..

aeouliana
28. sep 2009

ewana: ano, ta urcite na 100%. 🙂

traktor
28. sep 2009

vsetko je erarne aj perinka, akurat si zoberte zo sebou tensiu deku / na monitor dychu aby babo nelezalo na holom/, latkovu plienocku pod hlavicku a podbradnicek 😉

smajli
28. sep 2009

aj ja gratulujem ivka k dcerke:o)

... ja som dnes ako na ihlach... dnes som mala volat dosedlovi,posledne som bola u neho minulu nedelu... mal mi povedat,kedy mam prist najblizsie..aby sme sa dohodli na dalsom postupe...lebo mi hrozi planovany cisarak... ale mal doobedu akurat pracu a bol na operacke,tak len velmi rychlo mi povedal,ze mu mam poslat rodne cislo cez sms a ze sa na to pozrie... tak som ako na ihlach,ci mi zavola on teraz abo mu mam zajtra zavolat ja... dufam,ze sa mi ozve... lebo uz to mam za dva tyzdne,a ak by to slo na tu sekciu,tak ta sa vraj robi tyzden skor...a to je uz o tyzden... a nic nevediet...tak to je take ... cela som nesvoja... ak by som mala ist rodit riadne,tak nech to pride kedy chce...ale ak to pojde na tu sekciu...tak by som chcela vediet kedy... nieze sa mi to rozbehne samo skor,ako mi da termin... och...som z toho nerzvozna musim priznat... ani neviem,ako to v saci pri sekcii chodi...co a ako prebieha... ,ak by ste vedeli ako to tam chodi so sekciou,prosim napiste... ja som aspon pocula,ze sa zvykne robit tyzden pred terminom... neviete nieco o tom...? :o) asi sa este nacakam,lebo cakanie cas predlzuje:o).....

traktor
28. sep 2009

neboj dosedla sa ti urcite ozve, aj u mna tak robil, ze som poslala cez sms a potom mi zavolal, ked odoperoval..vydrz... 😉

valhali
28. sep 2009

caute, ja som bola dnes na poradni,tak vsetko OK, vo stvrtok idem na usg, kvoli hrubke jazvy po sekcii,tak som zvedava...inac,aeouliana : vies co mi povedal doki na tu hrubku? Ze cim vyssie stadium tehu,tym je hrubsia 😒 . Ze ked som v 20tt mala jazvu 0,6cm,tak ze teraz bude urcite hrubsia,lebo rastucim bruchom sa nestensuje,ale hrubne 😝 . Vraj je to tym,ze maternica sa stale viac a viac prekrvuje a hrubne vystelka. Takze ked sme sa smiali,ze mi urcite nezhrubne,tak veru,ze tak moze byt 😖 No ale mudrejsia budem vo stvrtok na usg...

smajli, kvoli comu mas planovany cisarsky? Tak viem,ze ked sa planuje,tak sa robi o 10-7 dni skorej,ako je TP. Ja som mala neplanovanu sekciu,takze neporadim...

jawan
28. sep 2009

smajli: aj ja som dnes volala dosedlovi lebo mam ist k nemu v 30tt na ultrazvuk a velmi nemohol rozpravat tak mi povedal ze nech mu zavolam dnes po osmej tak ked sa ti neozve tak mu kludne dnes vecer zavolaj aj ty.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre