Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

lusilala
30. sep 2009

ahojte babenky,,prosim vas,,,poradte mi niektora,,,,idem rodit do satce a mam uz ist na poradnu tam ale neviem kedy su poradne,tak mi poradte aby som nesla zbitocne lebo to mam daleko...dakujem

tinka2604
1. okt 2009

Ahojky.
Neviem či si ma ešte pamätáte, tak ja len v skratke sa chcem pochváliť, že už máme nášho drobca na svete.
Narodil sa 24.09. o 17.43 hod., miery mal 4050g a 54 cm. Pôrod trvala od odtečenia plodovej vody 18 hod.
Najprv sme šli prirodzene rodiť, ale som sa neotvárala tak to išlo na epidurálnu analgézu- čiastočný cisarák, keď som všetko počula. No nakoniec všetko dobre dopadlo a my sa už tešíme z nášho drobca. Presnejší pôrod vám opíšem neskôr, ak budete chcieť. Držte sa tehulky, všetko sa dá zvládnuť.
pa

aeouliana
1. okt 2009

tinka: oooo..riadny valibuk 😉 GRATULUJEM!!!! jasne, ze chceme presny opis... 😝 my cakatelky sa tesime z kazdej informacie 😀

jawan
1. okt 2009

tinka: gratulujem ti aj ja no dost fuska tych 18 hodin ale zvladla si a napis vsetky podrobnosti ked budes mat cas ako to prebiehalo a ako je v nemocnici. strava izby a tak zatial sa drz a odpocivaj aby si mala vela mliecka 🙂 🙂

smajli
1. okt 2009

aj ja sa pridavam ku gratulacii :o)drzte sa :o)) a tiez si vsetko rada potom precitam:o)

lusilala
1. okt 2009

Jej Tinka ty si rodila skoro ako ja v roku 2005 len mne sa narodilo dievcatko a urcite mensie 😉 ale tiez som sa trapila 18 hodin a nakoniec som sla na cisarsky ked som sa neotvarala...Dufam ze tentoraz ma uz nenechaju sa tolko trapit,mozno by som aj prijala rovno cisarsky rez aj teraz,nemala som nejake velke bolesti potom.ale uvidim.Tak ti tiez gratulujem k valibukovi,mala si co nosit teda 😝 Ja tiez cakam chlapceka teraz ale hadam nie az tak velkeho 🙂)

valhali
1. okt 2009

caute,tak ja som bola dnes na 3D u Dankovcika,tak maly je OK,ale zaostava pod vahovym priemerom, ma 1300g. Vraj do porodu by mal mat max.3000g. To je podla mna fajn,aspon sa nevytrapim,ak pojdem rodit klasicky. Meral mi aj hrbku jazvy,tak je tensia o 2mm,nez bola. Ak by ostala taka tenka,tak idem na cisarak,ale vraj sa rozhodne az okolo 36tt. Takze v Saci mi povedia, ci mi ho naplanuju.

tinka, gratulujem k babatku 🙂 Pozastavila som sa nad terminom,ze ciastocny cisarak 😀 To malo byt asi ze ciastocne umrtvenie,ze? 😉
Ja by som v epiduralke nechcela rodit cisarskym. Ked ciastocna, tak spinalom. Ale pri porode zena nema na vyber, je to asi na lekarovi,ako sa rozhodne...hlavne ak ide o urgentny cisarsky

lusilala
2. okt 2009

ahoj,valhali,citam o tej tenkej ciare,no jazve,to od toho zavisi ci ti naplanuju cisarak? Ja by som chcela ist na cisara ale niektory vravia ze ked ide prve cisarskym tak aj druhe ale vraj to nieje pravidlom...Pri predstave klasickehoo porodu ma mrazí....nejak sa toho bojim..a inak za spinal sa platí???

smajli
2. okt 2009

myslim,ze ked ide o indikovany doporuceny cisarak,tak sa neplati za nic...

jawan
2. okt 2009

valhali: ja dnes idem k dosedlovi na ultrazvuk tak som zvedava ze kolko moj mali murko pribral. kamoska bola po troch tt na ultrazvuk a povedal je dosedla ze pribrala jej mala 1000g a ze mala by sa narodit okolo 5000g 😲 😲 😲 tak dufam ze moj mali po 2tt ma menej mal len 1280g tak ja pocitam takych 1500g ved uvidim napisem vecer ze co a ako.

denulkap
2. okt 2009

ahojky mamičky..mám malú otázočku. je treba ísť aj na mestký úrad nahlásiť narodenie dieťaťa alebo to nahlasuje matrika? Díky za pomoc. pekný slnečný dníček 🙂

traktor
2. okt 2009

ja som bola / teda manzel 🙂 / len na matrike...

fidorka191
2. okt 2009

jawan ďakujem za gratulaciu, dosedla bol veľmi mily pred porodom, počas pôrodu a aj po pôrode som bola u neho ešte na ultrazvuk maternice a bola som s nim veľmi spokojna, nesnastrihol ma ani som sa nepotrhala a to som prvorodička, takže aj za to vďačim doktorovi. bola som na nadstandardke na čisle 9 kde sme boli 2, platila som 800 korun za deň, o neplatenych Ti neviem povedať. posledny deň čo som bola v nemocnici ma dali na 2 hodiny na čislo 8 lebo na 9 mali niečo prerabať a bola lepšie vybavena, tak neviem podľa čoho určuju ceny 😒
pekny deň 🙂

traktor
2. okt 2009

a mam taky pocit ze vsetky co sme rodili pri dosedlovi sme neboli nastrihnute... 😉

jawan
2. okt 2009

fidorka: dakujem za info no neviem ako to je s nadstrihnutim ked mam uz dve deti a bola som nadstrihnuta tak neviem ci sa to da pri tretom ved uvidim. a aky je rozdiel medzi dvojpostelovou izbou ked zanzi bola tiez na dvojke a platila 400 a ty 800sk to uz je dost. ja sa neviem rozhodnut ci pojdem na normalnu alebo na maximalne trojpostelovu izbu dufam ze ta stoji len 250sk a koho sa treba opytat na izbu doktora alebo vrchnej sestry alebo koho a kedy vlastne to sa asi dopredu neda vybavit kde neviem kedy to na mna pride 🙂

jawan
2. okt 2009

traktor: pozerala som si tvoje fotky no mas nadherne deticky a ten najmladsi je taky zlatucky

daniella1978
2. okt 2009

Ahojte som tu nová ...chcela som Vás poprosiť či neviete kontakt na dr. Dosedlu dakujem

smajli
2. okt 2009

edosedla@nemocnicasaca.sk

dosedla ti na mail iste odpovie,aj mne tak odpovedal...
tieto mailove adresy su zverejnene na adrese nemocnice saca,pod porodnickym oddelenim a pracovnym timom... ,potom ti dosedla da na seba aj telefon,bud ho popytaj... ja som ho uz mala...
mne sestricky na poradni,ked som tam prvykrat volala,povedali,ze je lepsie sa mu ozvat prvy krat mailom... ze on mailom komunikuje:o) a celkom mu to vyhovuje,lebo teraz,ked mu sem tam volam... ked on povie,ze mu mam o tyzden zavolat,aby sme sa dalej dohodli...tak vacsinou stale nema cas,ma obsadene abo je na operacke... a tak...
:o) dosedla je zlaty... privetivy

ewana73
2. okt 2009

Joj baby,ja uz neviem co mam robit , moj maly sa asi za kazdu cenu uz chce prekopat vonku.. 😀 😀 😀 , neustale nieco robi ci cez den , ci v noci a do porodu este daleko.. to aj vase babatka su take aktivne ci to len moje 😲 ????

daniella1978
2. okt 2009

Ahoj smajli

dal mi kontakt na seba a večer mu mám zavolať síce neviem kedy myslel....len neviem či mám správne číslo lebo mi ho rýchlo diktoval že neviem či som si dobre zapamätala

cathuska
2. okt 2009

DANIELLA, drzim palce, DOsedla je super doktor,sama som u neho rodila a mam len dobre spomienky na porod.. zavolaj tak o siedmej vecer, tak som ja volala, a bolo to oki...EWANA moje babatko bolo dost kludne az ku koncu trosku viac som ju citila, ale moc nekopala, takze ani neviem co to je tie poriadne kopance 😀

daniella1978
2. okt 2009

Ahoj cathuska

nevieš prosím ťa jeho číslo ? Lebo neviem či ho mám dobre tak rýchlo mi ho diktoval lebo sa ponáhlal k pôrodu že som si ho nestihla zapísať len tak spamäti som si zapísala 😖

daniella1978
2. okt 2009

Cathuska

Ja som zatial 19 týždni a mám ísť na 3D , prvýkrát som bola na ultrazvuku u dr. Dankovčíka ale ked som volala druhý krát tak mi povedala sestrička že majú obsadene až do konca novembra. No ja by som chcela už vedieť či je všetko ok kedže prvé dieťa mám postihnuté tak sa trošku aj obávam. A už som zvedavá aj na pohlavie 🙂 čo to vlastne bude 😀

ewana73
2. okt 2009

inac baby,aj dr. Rozprávka v starej nemocke na Rastislavke robí taketo ultrazvuky.. my sme boli u neho 2x a bol veľmi mily vsetko nam povysvetloval a ukazal.. bolo to super..

cathuska
2. okt 2009

Daniella, poslem ti to cislo do internej posty, oki? 😉 a drzim palce na usg, potom daj vediet...aj ja som najprv chodila k dankovcikovi na usg, ale od 25tt uz do sace k dosedlovi...

traktor
2. okt 2009

no ja ked pocujem meno rozpravka 😅 ....poznam ho uz veeeelmi davno....radsej nekomentujem jeho osobu/ a to som pri tom nebola na vysetreni unho ale videla som ako vysetroval a nie raz / cele tehu som prelezala v nemocke tak viem o com hovorim/...asi mal pri tebe veeeeeelmi dobry den...takze radsej niekto iny...

traktor
2. okt 2009

jawan, dakujem...matko je fakt uzasne babo, neplanovane ale veeeeeeeeeelmi milovane 😵 😵 😵 😵

daniella1978
2. okt 2009

cathuska

dám určite vedieť čo to bude 😉 , neviem sa rozhodnuť či mám ísť rodiť dr. Dankovčíkový alebo ísť do sace každý mi hovorí že sa tam vela platí , a ja mám také zle skúsenosti pri prvom dieťaťi že ja moc platiť nechcem až kým neuvidím na oči že je naozaj všetko poriadku

traktor
2. okt 2009

daniela, aj ja som bola najprv u dankovcika, ten je tiez super...ale fakt sa tam plati a dostala som kontakt na dosedlu, tak unho neplatis a je tiez uzasny.... 😉

daniella1978
2. okt 2009

traktor a môžeš mi povedať čo všetko sa platí saci ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre