Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

valhali
26. mar 2008

marhulka, po cisarskom som si myslela,ze sa uz nikdy nepostavim 😝 Porodne bolesti som si uzila az-az,ale oproti bolesti po cisarskom su nic. ALe kazdym dnom to bolo lepsie. Prvy den si 24 hod na JIS-ke. Tam je zena napojena na infuzie, mocovy mechur ma vycievkovany a vyvedeny vonku sacik. Sestricky na JIS su anjelikovia 😵 Maju velky zmysel pre humor, snazia sa odlahcit bolestivu atmosferu. Ale davaju infuzky proti bolesti,takze pobyt na JIS bol pre mna super. Potom ma previezli na odd.sestonedelia, vypytala som si nadstandard za 550sk. 2 dni nemozes jest,takze jedlo sa ma netykalo. A na 3.den mi nosili sestricky jedlo,ako ryzova kasa, biela kava...proste dieta,aby zacali crievka pracovat. Sestricky su aj tam super. Malu mi doniesli na rooming,ked som sa sama rozhodla,ze uz vladzem. Inac mi ju nosili iba kazde 3 hod na kojenie. Nevladala som ju ani drzat v rukach, kvoli bolestivej jazve. Vytrepat sa z postele bolo nemozne,ale zachod ma netrapil,lebo po cisarskom mas minimalne 3 dni vyvedeny mocovy mechur vonku,takze sestricky len vymienaju plne vrecuska. 😵 Kedze po porode dietatko prikladaju neskorsie, mne ju prilozili o 4 hodiny,tak sa mi kojenie rozbehla na 5.den. ALe zenam po cisarskom pomahaju sestricky rozbehnut laktaciu injekciami,aby sa uvolnilo mliecko. Ked si po normalnom porode,tu injekciu nedostanes,ani na poziadanie. Domov ma pustili na 5.den po porode a o 2 dni som mala prist nazad vybrat stehy. ALe o 2 dni som tam uz ostala zase na dalsich 6 dni,lebo sa mi zapalila jazva a bola som 6 dni napichnut ana infuziach a brala antibiotika. ALe kojit som mohla,lebo to boli take,co babu neskodia. Ale keby som nebrala do uvahy tu druhu hospitalizaciu,tak po cisarskom je tam zena 5 dni. Na ten 5.den sa uz da celkom dobre existovat 🙂

marhulka88
26. mar 2008

Valhali vdaka za info dufam ze to nejak prezijem stale si tak hovorim ze nejak bolo nejak bude ... najviac ma trapi to ze ked by ozaj ten cisar prisiel na rad tak sa potom nebudem moct poriadne starat o malinkeho a tiez to kojkanie sa bojim aby sa rozbehlo lebo na umelu vyzivu som ani len nepomyslela
ty si pri cisaraku dostala nakrozu alebo epi?

valhali
26. mar 2008

ked mas naplanovany cisarsky,tak si mozes po dohode s lekarom vybrat narkozu,alebo spinal. U mna to bolo akutne,lebo malej prestalo bit srdiecko,tak na narkozu nebolo casu. Zavolali hlavneho anesteziologa, ten mi hned na prvu supu pichol spinal a nelutujem. Bola som pri vedomi a pocula som prve zaplakanie malej, pocula som, o com sa bavia lekari, rozpravala som s nimi, plakala som tam od stastia a oni mi hned gratulovali,ked ma este sili...ak cisarsky,tak urcite spinal. Ja som sa tiez bala,ze nebude mliecko. Mohla som ho mat aj skorej, na taky 3.den,ale ja som taka padavka,ze ja som ujukala,ked som si mala s odsavackou odstriekavat prve mliecko,tak som to nechala tak a same mi buchlo az na 5.den. A to uz boli ciciky tvrde ako kamen a vacsie o 3 cisla 😀 A tak mi sestricky pomahali odstriekavat a ja som tam jojkala od bolesti. Ale potom som uz bola frajerka, uz som to vedela aj sama a mlieka so mala pre cele oddelenie 😀
Vzdy odsavaj, ked babo nebudes mat pri sebe,alebo bude slabe,ze sa nebude vediet prisat,odsavaj vzdy. Aj ked nic nejde,nevadi,treba nastartovat kojenie.

marhulka88
27. mar 2008

cisarak naplanovany nemam radsej by som asi rodila klasicky ak to bude mozne .. kvoli tej rekonvalescencii tak uvidim ako to pojde..moje prietoky sa zazracne zlepsili comu som sa neskutocne potesila a tak mozem uz len cakat kedy na mna pride nieco ako kontrakcie 😀
Valhali vidim ze si to mala fakt perne po porode ... inac dnes som si kupila odsavadlo mliekove aby som v pripade nudze odsavala ako vysavac 😀
...chcem sa este opytat ako je to s epiduralom v saci ci treba robit vopred nejake vysetrenia a podpisovat suhlas alebo ako to je? ak by som to do porodu nestihla tak mi epiduralku nedaju alebo ako? dalsia vec z ktorej som celkom PAF .. 😝 😀

valhali
27. mar 2008

marhulka, v saci potrebujes mat podpisany dopredu suhlas o epi. Speci vysetrenia netreba.Bud ti tvoj gynekolog napise sprievodny papierik do sace na ARO,kde ta poucia,alebo si tam zajdes sama.
je to na prizemi. Poucenie trva 5 min, vysvetlia princip epi, popripade im das otazky a podpises papier. Ked budes rodit,iba povies,ze si ziadas epi a oni uz kuknu do zaznamov,ci si poucena a zavolaju anesteziologa a pichne ti ju.
Ja som pre istotu uz sla na poucenie v 34tt,aby som mala brutal istotu,ze mi ju daju. A dali mi fugu borovu 😀

daniela84
29. mar 2008

Valhali a nevratili ti naspat peniazky? Aj ja som bol avo stvrtok v Saci u pani doktorky sevcovicovej, je to mila zena. Na dalsiu kontrolu idem 12 aprila, ale aj tak musim este naspat k ocnemu, lebo moja ocna nedala presne stanovisko ci odporuca cisarak alebo nie. Lebo ocna ked videla nalez povedala len ze ona ho odporuca, lebo sa mi este zhorsi tlak, ale ze potrebuje priame odporucanie, tak dufam ze u ocnej o pojde hladko.

valhali
30. mar 2008

danielka, za kazdy nadstandard (epi, nadstandard izba, partner pri porode...) platis az pri odchode z nemocnice. No a kedze mi epidural nedali,tak som ho ani neplatila.Spinal je nieco ine, za to sa neplati,ten sa dava iba pri cisarskom. Dokonca manzel bol pri porode (klasickom), za to sa plati 500sk,ale nakoniec som skoncila na cisarskom a tam uz partner nemoze,takze mi nedali preplatit ani manzela pri porode. Platila som len za izbu.

gabkazabka
15. apr 2008

Ahojte,
nerodili ste nahodou niektora u pana Dr. Frica?Alebo nemate na neho nejake referencie?
Dakujeeeem 😵

gabkazabka
15. apr 2008

valhali
19. apr 2008

gabkazabka,ja som sice u neho nerodila,ale ani by som nechcela. Uzila som si ha aj tak dost na vizitach,pri prepustani a pri vyberani stehov,ktore mi potrhal,az ma museli zase hospitalizovat. Pre mna je to chlap ako hora,ruky velke ako lopaty...ale ako porodnika som ho nezazila,takze nemozem hodnotit.

petka.m
19. apr 2008

ahojte, gabkazabka ja sa tiež prikláňam k názoru valhali. tiež síce neviem aký je dr. Frič pri pôrode, ale ked ma vyšetroval poriadne to bolelo, no čistý mäsiar... 😠 .
ked išiel po chodbe, tak sa triasla celá nemocnica tým jeho hrubým hlasom, no fakt je to chlap jak hora.

gabkazabka
19. apr 2008

Taaaaak baby,
velmi ste ma nepotesili,lebo ja by som pri nom mala rodit... 😅 2.5. idem k nemu na vysetrenie,tak sa mam na co tesit.... 😒

gianni
20. apr 2008

ahojte,chcem rodiť v Šaci,kedy mi stačí tam zavolať a dohodnúť sa?niekde som čítala že v 35 tt,môžem priamo nejakému dr.,alebo na informácie a prepoja ma?

ajula25
20. apr 2008

ahojte. Gabkazabka ja som síce tiež nerodila pri Dr. Fričovi, ale vraj je to odborník. Tak neviem. Kámoška rodila pri ňom, ale ona rodila cisárom, takže asi to nebolo také. Ale nesťažovala si....

giani ja som rodila v Šaci pred takmer 4 mesiacmi. Termín som mala 14.12. a volala som koncom novembra. Objednali ma na 3.12.. Takže tak. Volala som priamo na gyn. ambulanciu a oni ma objednali. Ale ja som nechcela nejakého konkretného doktora k pôrodu. Bol tam ten, ktorý mal službu. Nakoniec to "vyšlo" na Dr. Dosedlu a bol super. Takže ja som bola nadmieru spokojná.... 😉

gianni
21. apr 2008

ajula 25 díky,tak to mám ešte čas,ja tiež nechcem konkrétneho doktora k pôrodu a mala si EPI,lebo tú asi chcem

danuska24
21. apr 2008

aj ja som chcela EPI, ale nakoniec ,,nevyslo,, isla som na sekciu

pampuliacik
28. apr 2008

caute bambulky, dako tu nic nove nepribuda k tejto teme ☹ co je nove? ziadne nove infosky o saci, ako bolo, ako to tam bezi a hlavne - plati sa za vyber porodnika alebo nie? niekde baby popisali ze ano, dokonca som videla aj linku na stranku nemocky, ale tam som nic o poplatku nenasla.... inak - ako sa ma marhulka? vsetko ok a stale este 2 v1? alebo som nieco "prespala? 😀

daniela84
28. apr 2008

ahoj pampuliacik ja idem rodti do sace, zatila viem len o tom ze su priplatky za izby, teda nadstandard, ale ja idem rodit cisarakom, tak manzela pri porode mat nebudem, a ci sa plati za vyber doktora netusim, ale ja chodim k pani doktorke sevcovicovej je velmi mila, a urcite jej budeme nieco davat uz len za ochotu ze ma prijala, elbo tam maju nejak furt plno, a ze sa sprava ako sa sprava o ostatnom asi napisem az po porode za co som platila

valhali
28. apr 2008

pampuliacik, za konkretneho doktora si platis, zaplatis to oficialne na recepcii (5000sk). Takze si ho "zazmluvnis" a tym mu zaplatis pohotovost,ze ked to na teba pride,tak dojde hoc aj v noci. Ale k zazmluvnenemu lekarovi musis chodit zopar tyzdnom pred terminom, lebo potom ta vysetruje uz iba on

gabkazabka
28. apr 2008

😲
ahojte,aj ja budem rodit v Saci,ale este som nepocula o tom,ze lekar sa da takto zazmluvnit(na recepcii).Viem iba,ze sa s nim mozes dohodnut a potom po porode sa dava nejake vsimne....ale takto oficialne-neviem co to funguje...
Ja by som mala rodit pri Dr.Fricovi..

valhali
28. apr 2008

po dohode s lekarom sa vystavi "faktura" ci co to je a s tym sa ide na recepciu a tam sa to vyplati. Tam je vlastne kasa, tam sa vyplaca po porode aj nadstandard. Ale lekari preferuju cash do vrecka,lebo z tych oficialnych 5000sk idu 3000 lekarovi a 2000 nemocnici. Takto je to vsade,aj v kazdej kosickej nemocnici.

gabkazabka
28. apr 2008

😒 hm,to som nevedela,ze aj v Saci to tak funguje....o ostatnych porodkach som vedela,ale o Saci mi vraveli,ze jedine ty sa dohodnes s lekarom... 😵

daniela84
28. apr 2008

No aj pre mna je to novota, kedze ja chodim k sevcovicovej, ale na recepcii som este nic nepodpisocvala ani nic podobne, to je mam dat tu sumu do obalky alebo co? A na recepcii nevedia pri kom rodim a ja ani neviem ci ona bude viest moju sekciu, spominala primara

pampuliacik
28. apr 2008

hm, to su mi veci. ved ja som mala dojem z toho co pisali ine baby, ze v saci sa fakt neplati, ale das len "vsimne"... ale daniela84- ved ty ak uz chodis k sevcovicovej a ak by to tak naozaj bolo s tym "zazmluvnennim", tak by si to uz zrejme mala mat alebo apson o tom vediet nie?...valhali-odkial to mas ty? ty si tam rodila a tak to fakt bolo? inak, so z toho stale "jasna" ako to funguje. viem, ze ak chcem rodit v saci tak najneskor v 36.tt tam mam chodit do poradne...? teda zavolat a spytat sa na dalsi postup? nerozumiem tomu, ak napr. planujem rodit u nejakeho konkretneho lekara, napr. Dr. Luptaka, tak chodim do poradne k Sevcovicovej (ak som dobre pochopila, tak ta na to tam dozera), alebo chodim k vybranemu lekarovi? dr. luptak ma ambulanciu v meste, tak treba vlastne chodit od 36.tt do sace alebo nie? 😀 som z toho fakt dopletena... 😀 😎

gabkazabka
28. apr 2008

Pampuliacik,
jednoducho-zavolas,ze chces u nich rodit.Od 36.tt budes chodit do Sace na kontroly.Ak chces konkretneho porodnika,pojdes za nim(vacsinou maju baby kontakt od znamych) a poprosis ho,co by bol ochotny odrodit Ta.Ak ano,tak samozrejme,ze budes chodit na tie kontroly k nemu-teda vtedy ked bude v ambulancii on.O ziadnom zazmluvneni neviem,viem iba,ze baby co mali vybrateho porodnika mu po porode dali vsimne.Ak si chces vybrat porodnika,je to jednoduchsie,ak mas nejaku znamu,ktora pri nom rodila a odvolas sa na nu....
Ak nechces konkretneho porodnika,nechas to na nahodu,kto ta odrodi...vraj su vsetci dobri.... 😉
Aj ja som v tom mala chaos....uz si rozmyslala,ci chces niekoho konkretneho k porodu?

pampuliacik
28. apr 2008

ja este neviem koho chcem, mam rozne infosky, na Dr. Ivanovovu, na Sevcovicovu, aj na Dr. Luptaka... tak este uvidim. dik za info 😝 a ty mas vybrateho? koho si si vybrala ty?

daniela84
29. apr 2008

No pampuliacik, ja som sla na odporucanie mojho gyna priamo za sevcovicovou ziadne zmluvy anoi nic podobne som nepodpisovala, takze je budem fdavat asi len vsimne, alebo uvidim ako to bude ked budeme odchadzat, k sevcovicovej som chodila do poradne normalka, ale ostatne co budu trebar rodit u Tohta chodili k nemu, cize chodis k tomu co si vyberies alebo ak prides do Sace kto si ta zoberie, zrejme.
A co sa tyka porodu zjavne je, ze 30 aprila teda zajtra ked pridem budem rodit u nej, plus este asi u primara alebo tak nejako, lebo ja ked som jej spomenula ze by sme chcveli prvomajove dieta povedala ze uvidime prinajhorsom by prisla na prveho maja.
Takze zjavne je, ze asi ked som chodila k nej do poradne budem u nej aj rodit, len na sekcii musia byt dvaja

gabkazabka
29. apr 2008

Ahojte,
no Dani,Tebe sa to blizi....tak drzim palce zajtra.... 😉
Potom das infosky,ako si bola v tejto nemocke spokojna....
Ja mam vybrateho Dr.Frica,v piatok za nim idem,tak sa mozno uvidime.... 😉

pampuliacik
29. apr 2008

baby a neviete ci sa da dohodnut s porodnikom, ak zena nechce nastrih? nooo - nemam s tym skusenosti, ale myslite, ze sa da odhadnut, ci ten nastrih treba alebo nie a urobi sa len v nevyhnutnom pripade? mam dojem, ze som uz kedysi davnejsie citala, ze nejaka doktorka zo sace nerobi nastrihy pausalne, len neviem, kto to bol... 😖

daniela84
29. apr 2008

No pampu neviem ako to je, viem ze predtym ich robili aby si doktori ulahcili porod a teraz neviem, mozno ked by si mala vybrteho doktora a porozpravas sa s nim vedela by si viac.
No gabka hej blizi sak potom podam info, ked budem vediet sa dostat k netu lebo v nemocke ho mat asi nebudem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre