Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

ined
5. nov 2009

Ahoj anasta, v ktorom si tyzdni? Ja by som uz od decembra mala chodit do Sace, kedze tam chcem rodit a zvazujem dosedlu. Vela rodiciek pisalo samu chvalu. Vies mi poradit, kedy sa s nim na porode (aj poradniach) mam dohodnut? Aby potom nebolo neskoro...

anasta
5. nov 2009

ja som ešte iba 24-25 tt ale ja ku Dosedlovi som začala chodiť, keď som ešte nebola tehotná. potom keď som otehotnela, tak sme sa dohodli, že budem chodiť ku nemu aj na kontroly.mám síce obvodného ale ten mi robí iba poradne a Dosedla mi robí usg.....Skús mu zavolať už teraz, povedať, v ktorom týždni si a on ti povie, kedy máš prísť....podľa mňa, ťa bude chcieť vidieť už skôr a potom ti povie, kedy máš ku nemu chodiť...
Vieš ja som tiež na Dosedlu počula len chváli a v podstate, že som tehotná vďačím jemu, on mi poradil, čo robiť, urobil mi usg, poradil aké lieky.....Rodila pri ňom aj moja švagriná a bola veľmi spokojná....ak nemáš číslo tak ti pošlem...

jawan
5. nov 2009

valhali: chcem sa este opytat ci si musim robit aj predoperacne vysetrenia alebo ako to je teraz??

svezami
5. nov 2009

no baby takze v skratke:
Dosedla nic nezbabral (aspon to neviem posudit, nie som lekarka) aj ked za jednu jeho poznamku by som mu dala facku....to skor suhra okolnosti - mne v noci o jednej odtiekla plodova voda, po prichode do porodnice som mala kontrakcie kazdych 5-10 min po 2 hned po sebe, take co sa dali prezit a predychat, no potom od 4 boli kazde 2 - 3 minuty a hrozne neznesitelne s nastupom vrcholu hned na zaciatku, nedali sa predychat, az som klacala na 4 pri posteli a hlavou tlacila do stolika, no hroza...nikto si ma ani nevsimol...len ozvy mi obcas zmerali, otvorena som bola len na prst...neskor na 4, to mi dali klystir a volala som Dosedlovi, ci pride k porodu a muzovi tiez aby dosiel...ked dosiel doktor, tak mi pichli oxytocin, ale kontrakcie som mala furt take ze som isla zosaliet, hned ma dali na stol a pri vyväzovani noh som dostal do nich take hrozne krce...otvorila som sa hned na 10 prstov a ze ideme rodit...tlacila som, ale zle, lebo sestricka mi prilahla brucho skor ako som sa donho nadychla, kontrakcie boli kratke, tak na jeden - dva nadychy a prestavky medzi nimi coraz dlhsie, no a najhorsie ze maly bol este vysoko a ja som nemala vobec pocit tlacit do konecnika, akosi to neslo dokopy...tak vytiahli klieste a dvakrat to skusali zvonom a maly sa vzdy vysmykol, ja som kricala na doktora ze to nezvladnem, nech urobi cisarsky, on ze je neskoro...vtedy mi bolo jedno ako to skonci, ci zomriem...nech je uz len koniec...vzdala som to, napadlo mi, ze mne nie je dopriane mat dieta a k mojmu anjelikovi v nebi pribudne dalsi, ked som si predstavila ako sa tam zasekne...no a vtedy Dosedla povedal, ze ideme robit cisarsky, lebo to tu bude krvak...pesi som sla na operacku a potom si pamätam, len ze sa mi nechcelo prebudit...ani mi nenapadlo, ze sa mi narodil chlapcek a ci je ok...az manzel mi povedal dobru spravu...no maleho mi doniesli ukazat az po 5 hodinach na moje prosby a prisat mi ho dali cca po 30 hodinach, v nemocnici sa ani neprisal schudol nad 10 % a to 420 g (a naucili ho na flasu)...proste tyrania, ziadna sestricka an i doktorka si nevedeli rady s tym aby sa mi prisal, sklamana som z nadstandardu...za taku som sumu som ocakavala nieco ine....no a maly sa mi stale nechce prisat, mliecka mam malo, takze musim krmit umelym...ale inac uz akon 6 dnovy dvihal hlavicku a otacal zo strany na stranu, nabral naspät stratene gramy, tak sa tesime...este pridam foto do albumu, aby ste ho videli ak stihnem zajtra

svezami
5. nov 2009

este: maly sa narodil na obed

petrapa
5. nov 2009

Milé dámy. Po prečítaní vašich prispevkov som zhrozená. Pôrod je intímna zaležítosť a vy tu vypisujete veci, ktoré pre každú normálnu ženu, budúcu matku a jej partnera by mali ostať v rámci sukromia. Je to neetické, úbohe, často sa vyjadrujete ku konaniu lekárov, bez toho aby ste mali zakladné medicínske vedomosti. Škoda komentovať, ale ak Vas to baví a nudíte sa, prosím pokračujte.

jonas17
5. nov 2009

svezami, s otvorenými ústami som si prečítala tvoj príbeh.asi nejdem do šace.presne toto počúvm na šacu, že takým spôsobom sa tam rodí. je normálne toľko trpieť v dnešnej dobe pri pôrode?! ja som rodila už dávno, ale moje pôrody boli v pohode, po dvoch hodinách boli deti na svete a moja lekárka, ktorú som si vybrala, ma celý čas držala za ruku.bola to dr. jeleneková.bolesti som mala len tie dve hodiny a podotýkam, rodila som bez epidurálky.akurát, že táto lekárka si pôrody plánovala na sobotu, ked mala dennú. číže som mala oba vyvolané.ale neľutujem.šacu som si vybrala teraz kvôli tým izbám s kúpeľňami a véckom, predsa, už som chcela rodiť pohodlnejšie.v starej to nie je také "luxusné".ale teraz váham...ale aj tak dík,máme čas sa ešte rozhodnúť.

cathuska
6. nov 2009

ahojte, ja som tu uz pribeh pridavala..len chcem povedat, ze moj porod bol uzasny...rodila som u Dosedlu, a nemam ani nastrih ani som sa nepotrhala, dcerku som vytlacila na tretie zatlacenie...a cely porod zacal o 10.00 tym ako mi napichli oxytocin a zacali kontrakcie a o 14.35 bola mala na svete....mam nadherny zazitok...aj vdaka tomuto doktorovi..mala som len jeden vnutorny steh..este v ten den som sedela, a vobec ziadne bolesti som dole nemala..okrem hemoroidov, tie som mala par dni porode...aj intimny zivot je este lepsi ako pred otehotnenim..takze tym chce povedat, ze porod je individualny u kazdej zeny, neda sa to nijako zovseobecnit..proste kazdy organizmus je iny a inac zareaguje pri porode...akurat Svezami mala si epi?...ja ano, a som rada, lebo aj ked ten tlak som citila a velky a aj kontrakcie som si uzila, kym som sa otvorila tak aby mi mohli dat epi a aj to tlacenie nie je uplne bezbolestne, ale zmierni to bolest to je naisto...a tym ze to tak neboli tak aj zena vie lepsie tlacit a dychat podla mna..to je moja skusenost,...mrzi ma, ze ta tak potrapili..o ktorej sa ti narodilo babo?...tak drzim palce vsetkym maminkam, drzte sa!

cathuska
6. nov 2009

aha je tam ta informacia, ze na obed, oki..hm, no, hlavne, ze to mas za sebou a rychle zotavenie ti zelam...

tarra
6. nov 2009

svezami,tak to si sa teda dost vytrapila ale na druhej strane hlavne, ze Ty a Tvoj malicky ste v poriadku, prajem Ti any si co najskor zabudla na bolest a zle spomienky a tesila sa z malickeho.
Ja by som tiez chcela rodit v Saci ale nevybavujem si ziadneho lekara, odrodi ma ten kto bude mat sluzbu. Mam pred sebou este jednu poradnu u svojej gynosky a potom by som mala ist do Sace na tie predporodne vysetrenia, tak uvidim ako to tam chodi.

svezami
6. nov 2009

baby ja som nikoho nechcela nastrasit ani odradit od Sace...ja na nikoho nenadavam, ani nikoho nevinim, proste taka bola suhra okolnosti, stalo by sa to mozno aj inde...akurat ma mohli upozornit dopredu ze s mojou ocnou diagnozou mozem rovno rodit cisarskym, mala som hrozne cervene oci, este teraz mam okolo jednej zrenice cervenu skvrnu a slabsie vidim.... nechcela som tiez dlho opisat svoj porod kvoli osobam typu petrapa, podla ktorych je to intimna vec, tak preco tu cita intimne veci inych? pri tolkych ludoch pri porode vobec nejde o intomnu vec a tie intimne veci z porodu som si nechala pre seba....moje prve myslienky boli, ze porod uz nikdy viac, no uz ma to preslo...ale bude s epiduralom, teraz som si myslela, ze som silnejsia, ze to zvladnem bez neho....jonas17: aj mne Jelenekovu odporucala kolegyna, ktovie ako by to dopadlo...ale na to vsetko, maly je zdravucky, aj ked musime na kontrolu do rizikovej poradne a ja som ok tiez ...takze vsetko dobre dopadlo a vdaka Dosedlovi aj ten cisarsky, lebo maly uz bol zakliesneny v porodnych cestach...a ja sa hrozne tesim z mojho anjelika 🙂))

tarra
6. nov 2009

svezami, ze vraj ked tlacis babo nesmies mat otvorene oci lebo vtedy tie zilky popraskaju... ked som rodila dceru tak to som mala tuho zatvorene oci lebo som nechcela videt tu pupocnu snuru 😀 a az potom mi baby na izbe povedali ze som urobila dobre lebo by som mala krvave oci 🙂

jawan
6. nov 2009

svezami: nemam ten pocit ze si na niekoho nadavala napisala si to tak ako to bolo a 100 porodov maju 100 komplikacie a stale ine. nemyslim si ze by sa o tom nemalo hovorit ved kazda skusenos moze kazdej druhej rodicke pomoct a dozvediet sa nieco viac aj ked kazdy clovek a kazdy porod je iny. ja som tiez rodila pri jelenekovej a prvu som rodila 14 hodin a druhu som porodila za hodinu takze mozes mat vvbaveneho doktora a nemusi to byt take jednoduche a na Jelenekovu nemozem povedat krive slovo aj ked som prvu rodila tak dlho a robila co mohla jednoducho taky je zivot a mozu pri tebe stat aj 10 doktorov a bude to tak ako to ma byt a s takych ludi si ja nic nerobim lebo asi ma problem sama zo sebou. pozrela som si fotky a mali je kraaaasny 🙂 🙂 🙂 🙂 tak nech vam robi radost a skoro sa zotav na porod velmi rychlo zabudnes a vsetko bude ok 🙂 🙂 🙂

nikush
6. nov 2009

svezami: som rada, ze to u teba nakoniec dobre dopadlo. Prajem tebe aj malemu dudnacikovi vela zdravia, aby sa vam darilo v kazdom smere a tesili sa vsetci traja zo seba 😉.
ja som rodila pri Priskinovej, bola som s nou spokojna, za jej chrbtom bol tusim Linkes. zacala som v stredu o 12tej s oxitocinom a skoncila som vo stvrtok o 18:50. vobec som sa nechcela otvarat ☹ . jeden lekar mi nedaval sancu na spontanny, aj preto, ze maly zacal vo stvrtok po oxi kolabovat. dala som si pichnut epi, co bolo super, ale ta ne a ne sa otvorit, tak ju nechali vyprchat. musim povedat, ze fit lopta a tepla sprcha urobili v mojom pripade zazrak, az nato ze hodinu pred porodom som myslela, ze rozzujem tycku na porodnom stole. kontrakcie kazdu minutu a trvali minutu, skoro som tu loptu nohami rozpucila 🙂 . nakoniec to vyslo. maly sice nedychal hned sam, tak mu museli pomahat. ani sa mu necudujem, ale je zdravy, papat papa, aj ked pouzivam klobucik na jeden prsnik, lebo moj bradavky su katastrofa ☹ . snad bude mat dnes lepsiu noc ako vcera...inac baby, masirujte si prsniky o dusu, nikomu neprajem take stavy ako mam ja 😖 .
tak budem na vas mysliet, nech vsetko prebehne v poriadku a nech sa uz tesite zo svojich pokladikov.
inac tie nadstadartky som si uuuuuuplne inac predstavovala 😠 .

svezami
6. nov 2009

tarra: ja som mala zatvorene oci, lebo som vedela o tych zilkach, ale aj tak to nepomohlo, lebo ja mam silne dioptrie, aj ked skla na okuliaroch si davam stensovat a mam este astigmatizmus....
jawan: si mila, dakujem
nikush: ja tebe prajem to iste, nech ste zdravi obaja...aj ten moj drobcek musel dostat kyslik po narodeni...no a ja mam tiez problem s malymi bradavkami, resp. moj ma take ustocka, ze ju nevie uchytit, potrebuje dlhsiu, tak som skusala ten klobucik, prvy krat to slo, prisal sa a cical, som bola stastna, ze aspon takto...no mne ten klobucik vobec nedri, neviem ako na to, odpadava to...tak som to nechala tak

asandys
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jonas17
6. nov 2009

svezami, som rada, že si napísala pravdu, nech vieme všetky , že pôrod nie je prechádzka ružovou záhradou a každý je iný, výnimočný, nikdy nevieš, aké budú okolnosti.je lepšie si prečítať aj horšie zážitky, nie len tie pekné.mne bola dr. jeleneková dobrá, ale pokiaľ viem, neskôr jej zakázali rodiť, tak ktovie, prečo.lenže, pokiaľ nemáš problémy, odrodíš aj pri babici.niekedy stačí len držať za ruku a povzbudiť.táto stránka je tu na to, aby si každý napísal , čo cíti.či príjemné, alebo nepríjemné zážitky.napr. na dr.Dosedlu som od kámošiek počula, že je namyslený, arogantný a čaká úplatok. na tejto stránke o ňom čítam len samé dobré veci. každá si nakoniec musí vybrať,ale rada si prečítam aj za aj proti. 🙂

nikush
7. nov 2009

mne tie klobuciky drzia, len maly je straaasne dlho, net pana konca...aj na 3krat niekedy a to vazne na nervy ☹ . och, takym systemom na psycho...inac mne sa zdal Dosedla taky nemastny neslany, taky, ze menej ludsky...ale inac som s lekarmi v Saci nadmieru spokojna...

jawan
7. nov 2009

dievcata pozrite si na internete relaciu damsky magazin ktory vysielali v stvrtok 5.11 na stv1 tam bola poradna ako kojit a ake najcastejsie chyby sa robia pri kojeni mozno sa tam nieco dozviete ja to zaujimave a nieje to dlhe. 🙂 🙂 a mozno ste to aj pozerali 🙂 🙂

svezami
7. nov 2009

nikush>
a ake klobuciky mas? ja neviem preco, mne to nedrzi, ale skusila som natriet s kremom a je to lepsie, len maly uz cez to nechce sat, len to cmula

nikush
8. nov 2009

svezami: ja mam mendela, tusim tak sa volaju, velkost L. len to potriem vodou a drzi, a ked kus slabsie, tak to maly tlakom zabije 🙂 .

svezami
8. nov 2009

nikush: mne kupil manzel tiez tie mendela, ale poradili mu najmensie S, mam dom aj nejaky väcsi, aj som potierala vodou a bars nedrzalo, kremom lepsie, no maly sa raz prisal, potom som sa nastvala a hodila klobuciky prec, lebo nemal trpezlivost vysat si to, aby to drzalo a teraz si uz tak zvykol na cumel od flase, ze ten klobucik uz nechce sat...tak odsavam jedna radost, no mam malo mlieka, takze musim dokrmovat

aeouliana
8. nov 2009

zdravime vsetky mamulky aj cakatelky..tak my sme uz doma. Danko sa narodil toho 4.11 - 3150 g a 50 cm...som hrozne unavena, porod opisem neskor ..papa 😀

ewana73
8. nov 2009

aeouliana: gratulujem a zelam vsetko naj 🙂 ...

svezami
8. nov 2009

aeouliana:
pripajam sa ku gratulacii, nech ste zdravucki a v pohodicke 🙂

valhali
8. nov 2009

aeouliana, gratulujem a prajem rychle zotavenie 😅

jawan,pytala si sa ma ohladne predoperacneho pri cisarskom...zatial vela info nemam,ale tak viem,ze den pred sekcou treba byt v nemocke kvoli predoperacnym,alebo sa daju urobit u tvojho lekara (interne) a nesmu byt starsie tusim ako 1-2 tyzdne. Ale to len co som pocula...ja idem do Sace v piatok, dozviem sa termin sekcie a snad aj blizsie info

jawan
9. nov 2009

aeouliana: gratulujem k malemu a nech sa vam dari

jawan
9. nov 2009

valhali: dik za info ja idem dnes vecer kza doktorom tak mozno mi povie ze co a ako

nikush
9. nov 2009

aeouliana: gratulujem, prajem vela zdravicka a pokojnych noci

aeouliana
11. nov 2009

dakujem babule za gratulacie... 🙂 som teraz trochu v casovom strese. maly v noci miesto spania zurkuje a ja cele dni len prebalujem, kojim a odsavam.
jawan a valhali: mne pred sekciou robili len EKG (neviem, ci sa robia ja ine predopoeracne vysetrenia). anesteziologicka bola tiez prekvapena preco som nebola u nich na "pohovor".

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre