Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

nedockava4
19. nov 2009

ahojte, tehulky, maminy 🙂
Chcela by som sa spytat...co vsetko potrebujem so sebou do nemocnice?...tiez sa chystam rodit v Saci...
Dakujem

valhali
20. nov 2009

aeouliana, ja tiez este nemam termin,lebo drobec je malicky,tak sa mi to asi o par dni posunie, nech trochu priberie

svezami
20. nov 2009

aeouliana:
tak to je super, ze ti ho hned prilozili, neviem preco mne ho sestricka nechcela dat prilozit, asi to fakt zavisi od sestry...ja som si ho fakt musela pytat na JIS-ke asi 3 az 4 krat, kym mi ho doniesli a bolo to asi 5 hodin po sekcii, viem, ze je to ine pri celkovej anesteze, no keby som takto mala rodit druhe, tak by som uz narobila taky krik, keby mi ho nechceli doniest hned a dat ho prilozit, ale viete prvorodicka, nevedela som ako to chodi a ze moze nastat taky problem s prisatim sa...ja som to ratala, mne ho dali prilozit cca po 30 hodinach...viem, ze po takom porode bol maly stresovany a potreboval rozne vysetrenia, ale mohli si uvedomit, ze viac potreboval moju naruc a moje mliecko...tak sa drzkajte 🙂 a inac ja som uz v nemocnici fungovala naplno, problem bol len so vstavanim z postele (doma som to rozbehala po schodoch co mame doma - pomohli 🙂, ale dalo sa to prezit, lebo to vsetko clovek robi pre nasich krasnych anjelikov 🙂

aeouliana
20. nov 2009

svezami:mne tiezpri prvomporode malu doniesli asi azpo 5hodinach..sestricka mi ju dala na ruky...ziadne prilozenie (tiez to bolo po plnej anesteze). potom mi ju nosila kamoska na JISku (robila vtedy v Saci rehabku) a ona mi malu prikladala... z novorodeneckeho sestricky vraj nestihali. 😖 tiez sombola ticho, bo prvorodicka a nevies co cakat a co si mozes dovolit. ale oni nesu status "baby friendly hospital" a preto su povinny Ti babo prilozit hned ako to Tvoj stav dovoluje.
teraz to bol spinal, takze hned na stole mi zbojnika prilozili a potom na JISke (tvrdili, ze pridu tak o 2 hodky), ale prisli tak o 5 hodin, ale bola som vdacna aj za to.

kasperka1983
20. nov 2009

Ahojte
Prosím Vás viete mi niekto poradit nejakeho dobrého pediatra???Bývam na Furči a neviem sa rozhodnút koho mam nahlásit, nechcem skončit ako moja sestra ked mal malý v 7 mesiaci - mesiac salmonelu a ani mu pediatrička neurobila výter, že to už mu idu zuby a chudáčik sa mesiac trápil.
Ďakujem za pomoc pri hladaní dobrého pediatra 😉

ewana73
20. nov 2009

no ahojte baby.uz sme konecne aj my domka.ale ja som nakoniec skoncila na akutnej sekcii ,trapili sme sa v ukrutnych bolestiach 10hodin na stole.. to sa ani neda opisat.. a nakoniec sme skoncili v Novej nemocnici kedze zachranka ma odmietla odniest do sace.tak co sa tyka "PANA"doktora,ktory ma rodil,tak to bolo otrasne,neviem ci tu vobec mozem nieco take opisat a celkovo absolutne neprofesionalny pristup...na takyto porod urcite nikdy nezabudnem..mna dali po sekcii na izbu,maleho mi iba ukazali a hned hoo odobrali na Jisku.ale uz sme koncne doma a zaciname fungovat.maly sa boji tmy kedze na jiske stale pozeral do tych hnusnych neoniek a tiez vstava kazdu hodinu..takze zatial ponocujeme... 😝

aeouliana
20. nov 2009

ewana: gratulujem k babenku 😀 ... nech mate vela mliecka, zdravicka a neboj, uz sa to bude len zlepsovat..aspon ja si tak hovorim 😉 ked maly v noci zurkuje...

jawan
20. nov 2009

ewana: gratulujem k malickemu aje mi luto ze si tak trpela cim si to zeny zasluzia ze musia tak trpiet. ale uz to bude len a len dobre. prajem vsetko dobre

nedockava4
24. nov 2009

ahojte....chcela by som sa vas spytat, co potrebujem do porodnice do Sace?
Dakujem, za odpoved...

cathuska
24. nov 2009

ahoj NEDOCKAVA 😉 ja som rodila koncom jula, v saci..tak Ti napisem co teda treba>> plienocky asi cca 28 kusov pre babo, bavlnene plienocky si zober tak tri, deku, polozit na postielku na monitor pod babatko, ja som rodila v lete a mala som to, tak teraz ti to bude treba urcite v zime...sebe zupanik, nocne kosele aspon dve, ...vela mineralky bezbublinkovej...mast na bradavky....kojenecku podprdu dve, aby si si mohla preprat jednu a mala druhu do zasoby, a vlozky do podprdy BABYLOVE su fajne, nepretecie mliecko....poporodne vlozky kludne aj 4 baliky...podlozky pod seba na postel tak 5 ks, poporodne take sietkovane nohavicky (su fajne, vetra ti to, a drzia vlozku a su len take ako sietka-tak cca 2-3 si kup , preperies a vyschnu ti)...cumlik pre babo, rukavicky proti poskriabaniu, ciapocku...ziadne oblecenie pre male netreba oni obliekaju a aj kupu..takze len nma cestu domov potom zavinovacku atd...ale to ti donesie manzel..samozrejme hygienicke potreby pre seba, ale to je jasne...zatial ma napadlo to, ked si spomeniem na daco, napisem ti..

cathuska
24. nov 2009

no a SUDOCREM je vyborny kremik na dupku, ten budes potrebovat pri prebalovani babatka a taktiez vlhke utierky na utretie dupky...tak este toto.. babatka kupu oni, ale inac si prebalujes babo na izbe ty sama..takze k prebalovaniu, bud plienocka pod babo ked das na pultik, alebo take podlozku dostat v DMku, Babylove je to znacka pozri si...maju to pri plienkach a je to v takom modrom obale..

ined
24. nov 2009

Ahoj nedockava, tiez sa chystam rodit v Saci a chcem sa ta opytat, ci si vybavujes nej. lekara a ak ano, tak ktoreho. Dnes som bola posledny krat v poradni u svojej gyn. a naznacila mi, ze je lepsie, ak si niekoho vybavim. Pravdupovediac som pri dcerke nemala vybaveneho nikoho, ale teraz nad tym zvazujem.
Mohli by mi mamicky, ktore rodili v Saci napisat, koho by odporucali? Viem, ze Dosedla je tu casto spominany, ale zaujimali by ma aj ostatny doktori, aky su, prip. aky ste z nich mali dojem ak ste sa s nimi stretli.
Dakujem krasne za odpovede. 🙂

aeouliana
24. nov 2009

INED: ja som rodila 2x u Dr. Tomasu - ODPORUCAM! super pristup 😀
NEDOCKAVA: este si vezmi uteraky pre seba. mne v Saci dali vlozky aj podlozky (bola som na nadstandardke, tak mozno preto). ja som si vzala aj fen (na nahriatie prsnikov..lepsie sa spusta mliecko). zvysok to, co napisala CATH. 😀

cathuska
24. nov 2009

ja som rodila u Dosedlu...bol skvely.....

dadka28
24. nov 2009

ined,ja som rodila u Dosedlu,bol uzasny..a este si velmi vela pochvaluju dr.Totha..

bombulka200
24. nov 2009

ano DOsedla je super aj ja som u neho rodila ... ked budem mať dalšie bábo tak určite u neho 😉 ak tam bude pracovať ... EWANA no to muselo byť strašné ☹ a to ťa nechali 10hodin na pôrodnom boxe aj ked to nešlo????nechápem 😕

aeouliana
25. nov 2009

JAWAN a VALHALI: ako babenky? este ste 2 v 1? 😉

kasperka1983
25. nov 2009

Ahojte ... ja sa tiež chystám ísť rodiť do Šace, budem rodiť u doktora Luptáka, počula som na neho iba chválu ale tu akosi nieje o nom počuť 😒

aeouliana
25. nov 2009

kasperka: ja chodim k Luptakovi ako ku gyndosovi. je super! nedavno pri nom rodila kamoska a je tiez velmi spokojna 🙂 ja keby som nemala uz jedno dieta odrodene inym, asi tiez idem k nemu. ale ked uz mi Sasku odrodil Tomasu, tak som pri nom aj ostala, lebo sombola spokojna...

ined
25. nov 2009

O Luptakovi som pocula, ze chodi k porodu iba ak nema v tom case ordinaciu a ze je velmi dobry. Meli som rodila pri doktorke Hajdu. Vcelku som bola spokojna, ale na izbe boli dve rodicky, ktore odrodil Toth a veeeeeelmi si ho pochvalovali, tak zvazujem jeho alebo Dosedlu.
kasperka: uz si telefonovala do Sace?
Ozaj baby, treba sa tam tel. objednat, alebo mozem len tak prist 😅
Nerodila som tak davno a predtym som tam volala, ale neviem, ako to je teraz.
Este sa chcem opytat mamiciek, ktore tam rodili: Mali ste babetko automaticky aj cez noc pri sebe? Alebo beru babetka na noc na oddelenie? Ako to je?

kasperka1983
25. nov 2009

Aeouliana- aj ja chodím k Luptákovi aj ako ku gynekologovi - je veľmi milý, ale kedže náš maličký je náš prvý tak neviem aký je pri porode, ale počula som o nom iba dobré veci.
INED-V Šaci som už bola na prietokoch, som sa objednávala a teraz v piatok idem do Šace na kontrolu prvýkrát ale idem za Luptákom takže som sa neobjednávala tam, som dohodnutá s ním.
Asi tak a ešte som tu čítala že treba nejaku podložku pod seba na postel, to kde kúpim??

valhali
25. nov 2009

aeouliana, ja som este cela, v pondelok idem na prijem a v utorok je maly na svete 🙂

valhali
25. nov 2009

dost ma mrzi ten zakaz navstev ☹ to si manzel neuvidi cely tyzden svoje druhe dieta? 😕 A ja neuvidim svoju 2 rocnu dcerku? Uz teraz mi je za nou smutno a to som s nou este doma 😢 Kto vie,kedy planuju ten zakaz zrusit...ja ani nemam predstavu,ako je na tom ta chripkova epidemia,ci je uz aspon na ustupe

katrinb
25. nov 2009

aeouliana - ahoj, vies mi dat meno tvojej pediatricky na Severe? A kde ma ambulanciu? Ja cakam dvojicky, mam sice este cas na porod...ale kedze som doma na PN..mam kopec casu...zatial 😉 tak uz pomaly rozmyslam nad pediatrickou

aeouliana
25. nov 2009

KATRIN: jasne..vola sa Danka Vojtkova.ked vojdes na Sever, vlavo za PNS stankom jechodba kde su detske ambulancie..je to niekde v strede. 🙂
INED: babo mas pri sebe aj v noci.
KASPERKA: jednorazove podlozky kupis hocikde..v lekarni, zdravotnickyc potrebach..TEscu... ja som si kupila Fixies (jednorazove detske prebalovacie podlozky) - su lacnejsie ako tie dospelacke a potom ich vyuzijes pre babo. ja som v nemocke pouzila jednu.
VALHALI: fuuu..tak uz sa to aj Tebe krati. budem na Teba mysliet! to je este stale zakaz navstev? ved to zacalo ked som ja odisla z nemocky. drzimpalceky..urcite sa este ozvi. 🙂

jawan
25. nov 2009

aeouliana: tak ja so este tiez cela dnes som bola na kontrole tak este je mali hore tak uvidime kedy to pride 🙂

valhali
25. nov 2009

aeouliana, vies uz ako mi lepi? 😝 😒 ta predstava,ze sedim na posteli a cakam,kedy ma zavolaju a tie minuty tesne pred sekciou...ach jaj 😒 Ale uz sa tesim,ze uz to budem mat za sebou,ze uz bude maly na svete a dufam,ze bude vsetko v poriadku. Chcem len,aby bolo vsetko v poriadku a nabehlo kojenie. Ozaj, na ktory den ti prislo mliecko? Pichali ti oxytocin na rychlejsie uvolnenie mlieka? Mne pri malej pichali a potom som ho mala az na rozdavanie 🙂
pozerala som albumcek, maly je krasnucky, vidim,ze sestricka sa o neho stara, pomaha pri kupani...mas doma pomocnicku 🙂 Aj moja Emmka je taka starostliva, vsetky babiky uklada spinkat, dava im papat, hajka ich...takze som zvedava,ako bude reagovat na braceka

aeouliana
26. nov 2009

VALHALI: aj mne hrozne lepilo. cela som sa klepala. dufam, ze budes mat tu anesteziologicku co ja..tam mi velmi pomohla. a pichla tiez velmi dobre..nic som necitila. mliecko mi prislo v piatok. uz vo strvtok ked som bola na izbe som pila caj pre kojacie matky a na JISke som pila vela vody. neviem ci mi pichli oxytocin, ja sombola taka KO, ze ani neviem co mi pichali, ale mliecka som mala vela. dokonca som aj kolostrum musela odsavat. pri Saske som si pocas celeho kojacieho obdobia odsala len RAZ..aj to asi 20 ml. teraz som musela odsavat kazdy den. teraz sa to uz upravilo a od utorka uz nemusim odsavat. asi sa to uz prisposobilo tomu, co maly vytiahne. Emmka urcite bude braceka milovat. Saska je uzasna...pomaha kazdy den (skor zavadzia, ale musim ju nechat 😀 ).stale ho pusinkuje...zlata je...

JAWAN: tak nas potom informuj. a ak sa neotoci..neboj ..sekciu zvladnes 🙂

petronelka77
26. nov 2009

Ahojte maminy, viete mi poradit vybornu pediatricku v Tahanovciach? Pripadne v blizkom okoli? Dakujem.

fleury
26. nov 2009

Ahojte, chcem sa opytat ako to je s navstevami, pokial nemate nadstandard. Pustia rodinnych prislusnikov na izbu k mamicke?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre