Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

aeouliana
26. nov 2009

petronelka: moja kamoska chodi ku MUDr. Zgodavovej (ale, ze nie je velmi mila), je spokojna, ale hovori, ze sa jej zda, ze MUDr. Telepovska (je hned vedla a je velmi mila) je lepsia. zas, ze Zgodavova ma velmi milu sestricku a Telepovska nejaku harpiu.

petronelka77
26. nov 2009

Dakujem Aeouiana, uz si len spravne vybrat.

tarra
26. nov 2009

baby ked ste sa prvykrat objednali do Sace na poradnu pred porodom museli ste doniest aj moc ??..lebo ja som sa objednala a sestricka , ze si mam doniest aj moc ale ja som sa neopytala ake mnozstvo..ci staci skumavka? nevie niekto?

jawan
26. nov 2009

aeouliana: no to som zabudla napisat ze moj mali sa otocil takze uz len porodit a vsetko bude ok 🙂 🙂 aby si to nerozmyslel a otocil sa naspät ked mu daval doktor 1% ze sa otoci a predsasa to podarilo 🙂 🙂

aeouliana
26. nov 2009

TARRA: nikto tam odo mna nikdy nepytal moc 😒

JAWAN: to je SUPER! tak si to chcela..tak drzim palce 😀

vaysnavi
26. nov 2009

ahojte..mne sa saca ties celkom zapacila...ale mam na porod este cas. 🙂 .som len v 18t...ale uz pomalicky vyhladavam co je naj..vedeli by st mi niak pomoct s cenikom sace a ake su mooznosti porodu?dakujem 😉

vaysnavi
26. nov 2009

ahojky...da sa niekde ziskat celkovy cenik??a ake moznosti porodu saca ponuka...dakujem 😉

aeouliana
26. nov 2009

VAYSNAVI: http://www.nemocnicasaca.sk/modules.php?name=Ne...

http://www.nemocnicasaca.sk/modules.php?name=Ne... - pozeraj sestonedelie. to jeale nadstandard (ja som mala pri oboch porodoch..odporucam). za bezny porod sa neplati nic. ani za vysetrenia. len za nadstandard a pokial chces epidural tak za ten tiez (okolo 4000,- Skk).

vaysnavi
26. nov 2009

mno dakujem obzrem to... 😉 a prosim ta ako je to s porodmi napriklad voda a tak..ty si rodila normalne?

aeouliana
26. nov 2009

VAYSNAVI: do vody sa tam urcite neda rodit. ja som mala sekciu (vlastne dve sekcie)..teraz aj pred troma rokmi... 🙂

katrinb
26. nov 2009

aeouliana - dakujem pekne za kontakt

aeouliana
26. nov 2009

fleury: na izbu nie..len na nadstandard pokial viem;

fleury
27. nov 2009

aeouliana a kedy si treba zajednat nadstandard, staci az ked sa chodi do poradne do nemocnice? Je mi jasne, ze termin porodu sa moze kedykolvek zmenit, ja som zatial len v polovicke tehotenstva, ale rada by som mala v nemocnici aspon ake take sukromie..

valhali
27. nov 2009

aeouliana, to si mala uzasne,ked ti mliecko nabehlo tak rychlo. Dufam,ze moj maly sa bude chciet prisat a potom si ho budem prikladat casto na prsnik a snad sa rozbehne lakatcia rychlo aj mne.
Inac dnes som uz pobalila tasku, cez vikend sa budem venovat uz iba malej a manzelovi a potom hura v pondelok do nemocnice 🙂 Sice sa bojim,ale uz sa tesim,ze uz to bude za mnou a chcem,aby ten cas rychlo presiel,aby to cakanie na sekciu nebolo take dlheee

valhali
27. nov 2009

fleury, nadstandard sa neda dopredu zahovorit, iba ze das sponzorsky prispevok. Ale pokial viem iba jedna izba je tam neplatena, ostatne su vsetko nadstandard,takze by nemal byt problem s nadstandardom.

katrinb
27. nov 2009

valhali - drzim ti palce, nech ti to prebehne rychlo a co v naj pohode

valhali
27. nov 2009

katrinb, dakujem , dufam,ze to zbehne rychlo a nech uz sme aj doma z nemocnice 🙂
ty cakas dvojicky,tak teba asi tiez caka sekcia...

aeouliana
27. nov 2009

FLEURY: pokial viem, tak sa neda zarezervovat nadstandard. jedine ak zaplatis 20000 ci kolko sponzorske.ale skus sa pred porodom dohodnut s porodnikom, ci Ti nerezervuje...

VALHALI: uz na JISke skus pit co najviac vody. a potom na izbe si rob ten cajik pre kojacie matky...oni Ti babo budu nosit kazde 3 hodky, tak len prikladat a prikladat...neboj, bude dobre. uzi si vikendik...o chvilu sa uz budes vytesovat zo svojho zbojnika 😉 budem na Teba v pondelok mysliet..joj, ale rodia Ta az v utorok, nie?

valhali
27. nov 2009

aeouliana, ano, rodia ma v utorok,ale na prijem mam dojst uz v pondelok poobede. Jasne, budem hlavne vela pit, cajik pre kojace matky uz mam tiez zbaleny 😎 Vdaka,ze budes na mna mysliet, potom ked nas prepustia domov,tak sa ohlasim, ze uz som stastna mamina 😵

katrinb
27. nov 2009

valhali - ano, cakam dvojicky, ale pravdupovediac este sme neriesili s doktorom, ako budem rodit. Ono bambulky su obe uz teraz dole hlavickou (ja viem, moze sa to zmenit...no mozno nie)...a mozno ak bude do konca vsetko ok...budem rodit normalne. ale necham to cele na doktora,....on je odbornik. Ja urobim tak, ako mi povie...ked sekcia, bued sekcia. Vobec to neriesim.

vaysnavi
28. nov 2009

aeouliana:mno tak dakujem...vsak sa tam chystam ist pozriet🙂myslis ze sa tam mozes ist pozriet aj skor?ako zatial som len v 19t..a niak po vianociach by som tam chcela ist to omrknut🙂

aeouliana
28. nov 2009

vaysnavi: podla mna sa mozes ist pozriet kedy chces. skus tam zavolat a dohodnut sa. medzi sviatkami mozno aj tam bude kludnejsie a budu mat na Teba cas 🙂

VALHALI: budem cakat na oznam stastnej mamulky 😀

valhali
29. nov 2009

aeouliana, vdaka 🙂 uz som nervozna, vymyslam si rozne prace,len aby som sa zamestnala...
ozaj, pocula som od kamosky, co tam nedavno rodila,ze nemozno mat zapnuty telefon na JISke? 😕 Lebo ked som pred 2rokmi rodila dcerku,tak som mohla telefonovat v pohode. Zmenilo sa to?

aeouliana
29. nov 2009

VALHALI: nic sa nezmenilo, kludne mozes telefonovat 😀 ...nikto mi nic nepovedal a ja som telefonovala teda dost..len zvonenie som mala vypnute (mala som len vybrovanie). aj nad navstevami prizmuria oci. hlavne teda ked pride manzel (moze aj doobedu ked nie su navstevne hodiny). poobede bola uz aj sestra so svagrom...len aby neprislo vela ludi naraz. inak v pohode. a ked budes mat bolesti, tak si pytaj nieco hned, lebo mne nieco pichli asi tak 3/4 hodiny potom,co som si pytala nieco na bolest.
tak DRZIM PALCEKY 🙂 VSETKO BUDE OK... 😅

valhali
29. nov 2009

aeouliana, tak to si ma ukludnila 🙂 Vdaka za pozitivne informacie 😅 Inac s tymi navstevami neviem,neviem,ked je teraz ten zakaz,ale urcite sa spytam,ci moze prist aspon manzel. Mne pred 2rokmi pichli hned infuzku s analgetickym mixom, len co ma doniesli na JISku, ale urcite si budem nieco pytat, este kym mi vyprsi spinal. Uz sa aj tesim,ze bude drobec na svete, len nech je to uz tu.

Tak zatial sa drzte mamulky, verim,ze v sobotu nas pustia,ked bude vsetko OK 😵

ewana73
30. nov 2009

ahojte kocky.velmi pekne dakujem za gratulacie.konecne mam chvilu cas na pc .vsetkym ktore mi pisali intenu postu odporucam zabezpecit si vlastny odvoz do sace.pytali ste sa na porod tak snad to tu nikto nevymaze ale bohuzial taka je realita ... ☹ asi o 01.rano mi odtiekla hlienova zatka tak som zobudila muza ze ideme do sace kedze som myslela ze je to plodova voda.ked sme tam prisli vysetril ma doky urobili mi ctg a usg a povedal ze som otvorena len na spicku prsta a kedze som este nemala bolesti poslal ma domov.tak sme isli.muz potom rano o 4.30 odisiel do prace,. asi o 5 rano mi zacali kontrakcie a to som uz vedela ze je zle.tak sa to stale stupnovalo a o 12 na obed to uz bolo kazdych 5 minut a bolesti uz boli dost silne.tak som zavolala muzovi nech ide do nemocnice do sace, ze si volam zachranku.ta sice prisla do 5 minut no ked som nastupila jednoducho mi oznamili ze oni do sace nevozia ze taky maju zakon !!!!!! ze som si mala zavolat taxik.no a keby som totol bola vedela tak ho urcite zavolam. no uz som musela podpisat papire lebo oni mali vyjazd s tym ze ma odnesu do novej nemocnice a tam ma vysetria a sa uvidi.ked ma vysetrul PAN DOKTOR asi o 13,uz ma nepusili prec lebo porod sa uz zacinal.dali m a hned na porodny sal ale to som uz mala silne bolesti. no otvarala som len pomali nechceli mi dat ani oxytocin,plodovu vodu mi prpichol asi o styri hodiny ked som uz bola asi na 8pstov...no maly stal na jednom mieste nechcel ist do porodnych ciest lebo sa zakliesnil .a PAN DOKTOR stale cakal ci sa nieo bude diat.cely ten cas som tam lezala v silnych bolestiach lebo sa mi pridruzili k tomu este aj nejake krce co mi doktor samozrejme neveril a poznamenal v tom zmysle,te si vymyslam... prisiel sa na mna poriet asi tak raz za hodinu,sestricka asi tak isto..stale sa nic nedialo ani po 4,5,6,7,8 hodinach,maly stale stal na jednom mieste... to uz som kricala od bolesti a PAN DOKTOR sa vyjadril ze ked sa do vecera do 20.00nic neudeje urobia sekciu... prisiel sa na mna pozriet asi o 21.00 a skonstatoval ze malemu sa zacal robit na hlavicke hematom tak ze predsa len urobia tu sekciu...fofrom volali na aro ihned ma priprvili a a moj maly drobcek sa konecne o 22.05 dostal na svet.takze to je asi zhruba len tak 50% z porodu v novej nemocnici.. nehovoriac o nevhodnych poznamkach PANA DOKTORA... no sestricky a ostatni personal ktore sa o mna starali boli fakt velmi mile to musim uznat... lezala som na nadstandardke takze esteze toto bolo fajn...

aeouliana
30. nov 2009

ewana:fuuu..tak to si ma prekvapila s tou zachrankou.... 😨 tiez by si mohla napisat menopana doktora, aby ostatne baby vedeli....ja mam tiez zlu skusenost z novej nemocky a to som tam bola len na USG a pan doktor ma tamtakvyocil,ze som prisahala, ze radsej porodim doma sama ako tam.
drzim palceky nech sa rychlo zotavis, mas vela mliecka a hlavne si uzivaj babenko 🙂

jawan
30. nov 2009

ewana: Tak to je hrozne co si prezila mna to tiez uz kazdu chvilu caka tak uvidim ale nastastie idem do sace 🙂 🙂 . valhali ma uz opustila tak dufam ze pojdem hned za nou. idem zajtra na kontrolu tak uvidim co mi povie doktor. Ja som povedala ze si sadnem na chodbu a neodidem kym ma neodrodia 😀 😀 😀 .

tak mi kocky dezte palce nech to uz tento tyzden mam aj ja za sebou.

katrinb
30. nov 2009

ewana - ty kokos....to je sila.... Ale uz si domka, tak si to uzivaj

jawan - drzkam zajtra palce, nech sa dozvies pozitivne spravy

aeouliana
30. nov 2009

jawan: no..mozno sa stretnete s valhali. rodi zajtra..drzime palceky aj Tebe, nech to mas za sebou rychlo a co najbezbolestnejsie... 😀 potom sa babule ozvite co a ako....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre