Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

zuzkazrzka
29. apr 2008

ahojte, budem rodit cisarakom v Saci asi bud. tyzden a chcem sa spytat, ci neviete co vsetko si mam vziat zo sebou. pre mna aj pre maleho. Viete mi niektora poradit. Dakujem

valhali
2. máj 2008

pampuliacik, ja som v saci rodila, chcela som si zazmluvnit lekara a ten mi sam povedal,ze existuje aj oficialne zazmluvnenie,ale nie je to prilis casta volba pacientiek. Ale u mna prisiel porod tak necakane,ze dohodnuty lekar nemohol dojst, pretoze ma aj ambulanciu a nemohol nechat v cakarni pacietky,tak ma odrodili 4 porodnici, pretoze sa radili, co so mnou,kedze to bolo velmi komplikovane. A tak som neplatila nikomu,pretoze na sale mi pomahali rodit styria a nakoniec dvaja z nich mi urobili sekciu 🙂

danuska24
2. máj 2008

ja som mala zazmluvneneho lekara, ale na recepcii som nic neplatila, az po porode sme dali dr.
nastrih mozes odmietnut, ale niekde som citala ze odporucaju nastrih pre ulahcenie porodu. ja som sa tomu vyhla 😀
zuzkazrzka - neviem ci to je este aktualne: pre babo akurat plienky, krem na zadocek a vlhcene obrusky
pre teba: pyzamo, zupan, podprsenku, vlozky do podprsenky, hyg. vlozky, pohar, ..

sisa79
autor
3. máj 2008

Ahojte... takze co potrebujete vy...zupan, pohar, pribor, osusku, uterak, 2 nocne kosele so zapinanim vpredu, pruzne sietovane nohavicky, 2 dojcenske podprsenky, balenie tamponov do podprsenky, veela baleni poporodnickych vloziek, ponozky, papuce, slapky do sprchy, toaletny papier, kozmeticke potreby, doklady{tehot. knizku, sobasny list, obciansky preukaz, preukaz poistenca}, mobil, nabijacka, mast na bradavky, hemoroidy, no a vela pitia a nieco na zahryznutie. Co potrebujete pre male... balenie pampersiek, mast na ritku, vlhcene utierky. To je vsetko co potrebujete do Sace... Slavka

zuzkazrzka
3. máj 2008

dakujem baby, myslim, ze len pohar a pribor zbaleny nemam 🙂

valhali
3. máj 2008

ja som pribor nemala, pretoze ku kazdemu jedlu ho davaju v jedalni

elfka.elfka
3. máj 2008

Caute baby,
aj ja som rodila v Saci a neviem si to tam vynachvalit. lekari fantasticki, sestricky uzasne. na vsetko ti odpovedaju, sestricky pomahaju, vsetko s vami precvicia a ukazu ak ich poziadate. ja som mala skusenost aj s Dr. Fricom a je to velky sympatak a srandista a je to fakt chlap ako hora... 😎 no a je fakt dobry odbornik. Ja som rodila u Sefcovicovej no a ta bola rozkosna a velmi velmi jemnucka pri vysetreniach.
este odporucam cvicenia pre tehotne u rehab sestricky Brisiakovej ta je uplne fantasticka. cvici sa nie v nemocnici ale na rehabke priamo v Saci a staci zavolat na recepciu, cvici sa tusim v utorok a vo stvrtok o druhej.. bolel ma velmi chrbat a po 2 tyzdnoch cvicenia s Brisiakovou som bola ako znovuzrodena 😀
inak v nemocnici je lekaren cize hocico co zabudnete sa da tam dokupit, aj odsavacku maju tkaze vpoho..
este by som do zoznamu doplnila antibakterialne mydlo pre navstevnikov co ti budu chodit a chytat babo.../ tiez som kupovala dole v lekarni. 😉
a pre babo ciapocku keby fukalo a bol na chodbe prievan...

pampuliacik
3. máj 2008

danuska24- ako si sa nastrihu "vyhla"? nebolo to nakoniec potrebne alebo si mala sekciu?

martinusa
4. máj 2008

Hi-chystam sa rodit v Saci v juni, chcem sa spytat, plati sa za dohodnuteho lekara oficialne porodnici? A plati sa za obycajne izby? Je niekto kto caka prirastok okolo 19. juna a chysta sa rodit v Saci? Dakujem za odpovede. Majte sa. Pa. 🙂

gianni
5. máj 2008

ahoj,ja mám termín 27.júna a idem do Saci,dohodnutého lekára nemám ani nechcem,chvália si všetkých tak to nechám na náhodu,23.mája som prvý krát objednaná tak uvidím aj sa popýtam že čo a ako,pa

martinusa
5. máj 2008

Hi - diky. Ja som sa zatial dohodla s MUDr. Luptakom. Chystam sa tam aj bubuci tyzden, ak nieco zistim dam vediet. Mozno sa tam este stretneme.Maj sa.Pa.

hodmon
7. máj 2008

kocky, ak chcem mat manzela pri porode, tak sa to riesi az priamo ked tam doletime? alebo treba dat vediet skor? ja sa na to v nemocnici vzdy zabudnem opytat
mali ste niektora v saci muza pri porode?

martinusa
7. máj 2008

Hi-ja som mala manzela pri prvom porode a riesilo to zda az potom, ale skusim sa ti spytat. Ty to mas uz za par. Ako sa citis? U koho rodis?Drz sa.

hodmon
7. máj 2008

rodim u sevcovicovej, aspon zatial ......ak sa mi nezmeni nemocnica, tak u nej

danuska24
7. máj 2008

riesi sa to az potom 😉

martinusa
8. máj 2008

Danuska24 ty si rodila v Saci? 🙂

danuska24
8. máj 2008

ano

martinusa
9. máj 2008

Hi Danuska - plati sa tam za doktora, ak rodi mimo sluzby? A za izby okrem nadstandardnych? Diky. 🙂

val01
11. máj 2008

ahojte,
tiez som rodila minuly rok v Saci u Dr. Luptaka, nemozem povedat nic zle...bola som spokojna, akurat sme tam boli s malickym az 9 dni kvoli zltacke, tak to som sa nevedela dockat domova...ale prezili sme to 😉 rodila som doobedu, vsetci pomahali a boli mili 🙂 lekari, sestricky, anesteziolog, aj na novorodeneckom boli super...akurat mozno boli tam dve sestricky menej ochotne ale to asi ma kazda nemocnica, tomu sa nevyhneme..takze ja osobne odporucam Sacu 😉
manzela som mala pri porode a mali sme aj tu zvlast izbu kde som bola este pred porodom, bolo to v pohode..sice teraz sa mi uz o tom inac pise 😉 urcite ked budeme cakat druhe babo nebudem rozmyslat a opat pojdem tam 😎

finanzata
15. máj 2008

ahoj baby, je tu nejaká ktorá chce rodiť v Šaci do vody a má termín v septembri? 🙂

stalida
15. máj 2008

ahojte, chcem sa opytat zien co rodili v Saci, ake mate skusenosti s novorodeneckym odd?

gianni
15. máj 2008

finanzata ,pokiaľ viem tak v Šaci sa nedá rodiť do vody,aspoň to nespomínajú na ich stránke

daniela84
16. máj 2008

finazata a to mas dohodnute ten porod do vody, lebo ja som tam rodila a neviem o tom ze by sa tam take nieco dalo?
Stadilada ja mozem novorodenecke len pochvalit, su tam prijemne sestricky, ale najde sa jedna az dve take hrozne, ale inac su zlate a pani doktorky ani nehovorim.

finanzata
16. máj 2008

gianni, ak si dobre spomínam, tak práve na ich stránke som čítala, že je to možné. ale bola som tam znova včera a nič také som nenašla.

daniela84 nemám. zatiaľ len zbieram info. musím to ešte raz pohľadať. 🙂

silvinocka
19. máj 2008

Ahoj Sisa.Ja som tak isto rodila v Saci a povedala som si nikdy viac.Sestricky uplny nezajem ba priam az arogantnost voci prvorodickam.Mne napr neprisla doktorka na sal od pol siestej vecera do pol siestej rana.Tam ma rano nasiel doktor ktory ma hned odrodil s tym ze odo mna nechcel nic len nech nic nerozpravam. On bol fakt zlaty a staral sa o mna velmi pekne kym sme neodisli.Co sa tyka maleho je tam super starostlivost.Tak sa rozhodni ale ja by som Ti radila novu alebo rastislavku.Z mojej skusenosti nikdy viac Saca.Drzim Ti palce.Daj vediet ako si sa rozhodla.Maj sa krasne

finanzata
21. máj 2008

no čo baby, žiadne ďalšie skúsenosti a rady? ☹

majkes
21. máj 2008

Ahojte dievčatá.Zhánam si na internete nejaké info o dr.Luptakovi a tak som objavila vaše forum.Chcela by som zmenit gynekologičku,nakolko mám z prístupu tej mojej nie práve najlepšie pocity.Mám 33 rokov a čakám prvé dietatko po umelom oplodnení,takže si viete predstavit,že citlivý prístup lekára je premna velmi doležitý.No moja gynekologička,hoc som už pomaly v 5 mesiaci,mi ešte ani raz neukázala moje miminko na ultrazvuku,neopýtala sa ma na problémy,spojené s tehotenstvom,nic neporadi,proste nič...Je to take chladné,na poslednej poradni mi dokonca ani neurobila ultrazvuk,vraj na čo,ked som bola pred takmer troma týždnami na 3D ultrazvuku.Myslím si,že pri vysoko rizikovej pacientke,ako ma s oblubou nazýva,by sa toto stavat nemalo.Na dr.Luptaka mam vyborne referencie od sesterníc a známych,len mám obavu,či by ma k sebe zobral,ked som už v 5.mesiaci a som samozrejme na marodke.Neviete mi niekto poradit,ako postupovat?Budem vam vdačna za každú odpoved a radu.Ahojte,Majkes

finanzata
21. máj 2008

majkes ahoj dr Luptaka nepoznám, ale ja som tiež v piatom mesiaci menila gynekologyčku za gynekologa. zobral ma bez problémov. určite to stojí za skúsku. 😉

pampuliacik
21. máj 2008

Ahoj Majkes, neviem ci sa nieco zmenilo ale este pred takym mesiacom bez problemov Dr. Luptak bral pacientky. ale je pravda, ze ich je tam pozehnane a stale ich pribuda 😉 myslim, ze to ze si v 5. mesiaci nebude ziadny problem, ja som tiez prestupila dost neskoro, uz neviem- v nejakom 24.tt. jedine, co mi tam vadi je hrrrrrrooooozne dlhe cakanie 😠 . ma sice objednavanie na konkretnu hodinu, ale sustavne je sklz jeden a pol az 2 hodiny. ale da sa to zniest- hoci v tehu to nie je bohvieco. mne sa Dr. Luptak pozdava tiez, je sice velmi mlady, ale myslim ze sa snazi a hlavne- s pacientkou komunikuje. zodpovie na vsetky otazky a nemam pri nom dojem, ze by ma nejako odbil alebo odpovedal stylom, ze co zas ta zenska vymysla atd. zatial ma celkom dobry dojem. ked tam chodim- pocula som, ze sestra telefonicky "odsuhlasila" a objednala novu pacientku, ktora chcela prist, niektore dojdu osobne sa spytat. alebo telefonicky si vypytat priamo lekara- predsa len ta sestricka je obcas velmi svojska 😉 😉

pampuliacik
21. máj 2008

este som chcela k tomu, ako to prebieha- doktor sa vzdy spyta, ako sa zena citi, ake ma problemy, pripadne vysvetli preco je to tak a tak... a rovnako ukazuje aj pacientke, co vidi na ultrazvuku... po nie velmi ludskom pristupe predoslej lekarky je toto ovela lepsi pristup. majkes- mozem sa spytat na meno tek tvojej lekarky? mozes aj cez IP ak nechces verejne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre