Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

tarra
31. dec 2009

ined: cim mi pomohli? v podstate nicim, dali mi fit loptu nech na nej skacem ale zeby som sa z toho rychlejsie otvarala tak to sa neda povedat, sprcha troska pomahala ale ked som z nej vysla nekontrolovatelne som sa klepala od zimy a mozno tym stresom ☹ jedna sestricka bola chapava milla ta druha skor odmerana....dr. Dosedla mal vtedy sluzbu obcas prisiel pozrel ako som na tom...asi vedel ze porodim az rano..aj tak bolo....oxitocin mi neponukli...mozno som si predsa mala vybavit nejakeho lekara a islo by to o nieco lepsie 😲

jawan
31. dec 2009

delina neboj zvladnes to super ja som teraz rodila po 13 tich rokoch a mam aj vek tak to preto 🙂 🙂 🙂

jawan
31. dec 2009

mne napriklad fit lopta velmi pomohla 16 hodin som sa neotvarala a na fit lopte som sa otvorila za hodinu ale na kazdeho to inac posobi kzde telo reaguje inac

delina1
31. dec 2009

jawan: ja si to zopakujem "len" cca po roku a 9 mesiacoch, ale aj tak.... kazdy porod je iny... ale snazim sa byt v pohode, lebo si myslim, ze psychika pri porode vela robi!

Vsetkym babenkam co to este maju pred sebou prajem, aby im to dobre dopadlo, hlavne rychlo a co najmenej bolestivo, aby nam ten novy rok priniesol to najkrajsie - zdrave, krasne babatko!!!!! 🙂

jawan
1. jan 2010

ahojte vsetkym mamickam aj tym co este len cakaju babätka prajem len to naj naj najlepsie vela zdravia vela lasky vela stastia a rodinnej pohody 🙂 🙂 😀 😀 😀 😀

marunka71
1. jan 2010

aeouliana :Mala si celkovú anestézu?????

suzan280
2. jan 2010

Mile mamicky a buduce mamicky!!!! Prajem vam vsetko dobre v NOVOM ROKU,hlavne zdrave babätka a rodinnej pohody!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

noellia : gratulujem !!!! 🙂 🙂 🙂 Malickemu prajem vela zdravicka, mamicke skore zotavenie po porode a nech ste cim skor doma!

Baby,uz pomaly aj mna chyta strach ,ale beriem to este s rezervou. Kazda to vydrzala,vydrzim to aj ja! 😅 😅 😅

noellia
2. jan 2010

ahojte baby, konecne si sadnem a napisem vam ako to bolo,..
kedze som prenasala tyzden v pondelok 28 som mala ist do poradne ale uz z vecami ze mi porod vyvolaju,ako zazrak rano okolo 2.30 som uz spat nemohla, mala som bolesti ktore prichadzali kazdych 10 min, dalo sa to este vydrzat, okolo 6 rano mi zacala odtekat plodova voda, a krvacala som, potesila som sa ze z vyvolaneho porodu nakoniec nic nebude, ze maly si to nakoniec rozmyslel, ked sme odchadzali do nemocnice okolo 7.30 no uz bolesti prichadzali kazdych 5 min, aj som sa tesila ze mozna sa to rozbehlo, a porodim skor 😉 .. vsetko bolo inac
ked sme prisli do nemocnice, prijali ma tam, taka, sestricka flegmaticka 😠 ... uz jej bolo na obtiaz dvihat telefon nie este sa starat o pacientky, ale nic,, ked ma lekar vysetril mi povedal ze ani nie na palec som otvorena, noo nepotesil ma kedze to poriadne bolelo, ale po klystire som si myslela ze mozna sa to rozbehne viac ,.. veru to tak nebolo, hodiny utekali, bolesti strasne,, a nic, stale len na 1cm,, dali mi infuzie, aby to islo, zase hodiny,, a nic aj cipky nic, stale som bola len na 1cm.. uz som bola taka slaba z bolesti, ze ma uz nic nezaujimalo len to skoncit,, vecer o 6 konecne som dostala epidural, na ziadanie, a taktiez aj manzel uz prosil aby mi to skoncili nevedel sa pozerat ako trpim, noo ked som dostala to epi, bolesti konecne zmizli, noo uz to bolo dobre, manzel konecne mohol byt pri mne, a cakali sme co sa stane,, ci to postupi alebo nie, zase hodiny isli, a vecer okolo 11 mi vysetril lekar , a bola som stale len na 2cm otvorena,,povedal ze to nema zmysel, nepostupuje a uz ukonci trapenie, a tak sa maly narodil sekciou 23.23 hod,.. vazil 3800 g a meral 54cm,, je to krasny chlapcek, tesiime sa z neho, aj ked to teraz boli, ale som rada ze som to mam za sebou,,
a na zaver,,, ja som az taka spokojna nebola, nie s lekarmi ale s pristupom niektorych sestrier, lekari boli super, hlavne dr, dosedla, a olsavsky, a taktiez aj anesteziolog myslim dr novak,, tiez mi to pichol bezbolestne bez nasledkov,, dakujem im zato,, a ze ma podporovali,, teraz sa uz len tesime a sme stastny,, Do noveho roku chcem popriat kazdej mamine vsetko naj,, a babatkam aby boli zdravucky a vzdy sa usmievali ako slniecka

miriamah
2. jan 2010

ahojte, viete mi prosím poradiť ked som mala ctg už 100 čo to znamená? bolesti som nemala žiadne aj lekárka sa mapýtala ale žiadne som nemala. môže to signalizovať že sa pôrod blíži? to sú už kontrakcie?dakujem vám.

ined
2. jan 2010

Ahojte, tak po dnesnej poradni je nalez rovnaky a najblizsie idem na kontrolu v utorok. Lekar sa ma pytal zase na epidural, tak som odmietla. Na konci povedal, ze sa ma spyta aj nabuduce... Uz pri tom jeho vypytovani zacinam uvazovat, ze pojdem aspon na poucenie (co mi tiez navrhol).

jawan : to si na tej lopte bola pocas kontrakcii, alebo medzi nimi? Ja si totiz neviem predstavit byt na lopte prave ked budem mat najvacsie bolesti ☹

marunka71
2. jan 2010

ined:Práve som na Teba myslela, že už si asi po......Ja idem na kontrolu v pondelok.Podľa mňa choď aspoň na poučenie.Nemôžeš vedieť ako sa situácia vyvinie a bez toho Ti epidurál nepichnú.

ined
2. jan 2010

Este sa chcem opytat mamiciek, ktore popri babetku maju male dieta... ci nemaju pocit, ze starsie dieta je ukratene. Co sa tyka hrania (pozornosti), vychadzok vonku (kedze sa neda ist s babom von hned) a pod. Vdaka za odpovede 🙂

ined
2. jan 2010

Uz by som chcela byt po 😉 Este si asi este pockam 😉

ined
2. jan 2010

V utorok sa este rozhodnem a ked stihnem, tak pojdem na poucenie. Ako tak citam, tak vela cakateliek ma problem s otvaranim a pravdupovediac sa velmi bojim vyvolavaneho porodu (nejak je ich tiez dost) a vtedy je to vraj hrozne... tak uvidim 😒

ined
2. jan 2010

marunka71 : drzim ti v pondelok vsetky prsty 🙂

cathuska
2. jan 2010

Noellia GRATULUJEM k babatku!! tak vidis uz aj Ty to mas za sebou 🙂 vela zdaru, energie a radosti z malinkeho Ti zelam 😵 a skore zotavenie, mrzi ma, ze si mala tazky porod, ale hlavne, ze uz mas po a tesis sa z malinkeho..

marunka71
2. jan 2010

To poučenie trvá pár minút- krátky rozhovor a podpíšeš papiere.Ja som to absolvovala minulý týždeň kvôli anestéze pri cisaráku.Aj keď ešte stále nie som rozhodnutá či celková alebi spinál 😝

cathuska
3. jan 2010

ahojte kocky, presne ako pise Marunka je to otazka par minut to poucenie...odporucam na to ist, je to poistka, kebyze sa rozhodnete pre EPI, predsalen je to ulava, ja som mala a som velmi rada, aj nabuduce ked budem rodit tak si dam..neodstrani to bolest uplne ale velmi ju zmierni...drzim palce

gabika82
3. jan 2010

Ahojte, ked mozem poradit, urcite chodte na to poucenie. Ja som nebola a velmi som to lutovala ... mala som hrozne bolesti 12 hodin a dala by som v tej chvili vsetko za epidural ...

petronelka77
3. jan 2010

Ahojte, tak my sme porodili 18.12.09, Davidko je krasne, zlate babatko s mierami 3300g a 49cm.
Poucenie som nestihla z dovodu, ze maly sa narodil predcasne, skoro o mesiac skor. Ale aj tak by som nemohla mat epidural zo zdravotnych dovodov. Ale urcite velmi odporucam.
S pristupom lekarov som bola velmi spokojna, horsie to bolo s pristupom niektorych sestriciek.

tarra
3. jan 2010

suhlasim s Gabikou82, ked pridu take tie ozaj bolesti tak by ste dali cokolvek len aby to tak nebolelo...

ined
3. jan 2010

ahojte, este sa chcem spytat, ze ked vam pichnu epidural tak mozte chodit? celkovo citite cele telo, len bolesti sa zmiernia?
A este ked ste na vzdycharni, tak lekar vas chodi vysetrovat tam? To je nej. velka miestnost, kde su postele, alebo co tam vlastne je? Su tam aj sprchy?
Vdaka za odpoved 🙂

ined
3. jan 2010

Inak co sa tyka sestriciek, tak suhlasim. Mam pocit, ze skor tie mladsie su horsie ako tie starsie... Aspon mne sa zda, co chodim na kontroly... Najmenej sympaticka je taka vcelku mlada tmavovlasa... dost odmerana. Tu som zazial viackrat. Kto vie, preco to tak je...

gabika82
3. jan 2010

ined - na vzdycharni su 4 postele, lekar chodi tam vysetrovat. A je tam 1 sprcha a 1 WC-ko ...
a neviem, ale ja som bola spokojna so sestrickami, podla mna boli mile ... asi som mala stastie 😝

petronelka77
3. jan 2010

Sestricky na vzdycharni boli fajn, to sa nemozem stazovat, horsie to bolo na inom oddeleni.
Ale zvladli sme to.

jawan
3. jan 2010

ined: tak ty si este tu?? ja som na teba dnes tak myslela a ty si este cela. na fit lopte som bola celi cas aj pocas kontrakcii a ked mi bolest ustupila tak som na nej kolisala z boka na bok a predu do zadu tym ti babetko klesne nisie a ked prisla bolest tak som na nej len sedela a dychala. je to dobre lebo ked pride bolest tak sa potrebujes alebo by si mala ist do takeho polopodrepu lebo vtedy babo sa tlaci dole. ale je lepsia ta vätsia lopta nie ta mensia. maju ich tam dve. a na tu epi chod aj ked ju nechces lebo ako hovori gabika boli by sme dali co kolvek keby nam ju mohli pichnut. my sme totiz rodili spolu a boli sme aj spolu na izbe. 🙂 🙂 🙂

suzan280
4. jan 2010

Ahojte babenky! Gratulujem čerstvým mamickam a ich babätkam!!! 🙂 🙂 🙂 Zavidim vam,ze uz ste po všetkom ! Ja som uz otvorena na dva palce,babätko je uplne dole,uz ani hlavicku nevedel odmerat.Dr.Dosedla mi povedal,ze to uz moze prist. Tak som zvedavá dokedy to budeme tahat.Vo stvrtok idm do poradne,tak uvidime co povie Dr.

suzan280
4. jan 2010

Petronelka: Davidko je krasny chlapcek! gratulujem!!!! 😀 😀 😀

petronelka77
4. jan 2010

Dakujem Suzan 🙂 .
Za chvilu budes mat drobceka pri sebe. Lekarsky pristup bol v Saci velmi dobry,ja som bola velmi spokojna.
Mas poucenie uz za sebou?

suzan280
4. jan 2010

Poucenie som vybavila uz pred mesiacom.Chvala mojej kamosky,ktora mi radi vo vsetkom . 😉 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre