Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

flamenga
16. jún 2010

@azuz a smiem sa spýtať, koľko si platila za tú nadštandardnú sálu?

flamenga
16. jún 2010

@azuz a za manžela? 😀

azuz
16. jún 2010

za salu sa vraj plati okolo 500sk, neviem v eurach, ale pisala som ze som nemusela, platila som len za manzela pri porode a to si uz celkom nepamatam, myslim ze to bolo do 20 ur

beatrixe
16. jún 2010

@flamenga neviem ako je to teraz, ale za manzela sa platilo 500 Sk ked som ja rodila.

zuzi44
17. jún 2010

@oacka neboj na vzdycharni ti to ubehne raz-dva hlavne ked budes mat kontrakcie ani cas nestihnes sledovat,ja som pri prvom vyvolavanom porode bola na vzdycharni dlho -celu noc a maly sa narodil az o 12:50 ta noc bola fakt dlha lebo nebol pri mne manzel ale potom od rana uz ano a to som nestihala ho ani velmi vnimat ale pri porode bol a velmi mi to pomohlo ,teraz pri druhom uz som vedela co a ako, takze som sa neplasila do nemocky prisla som nieco okolo 4:00 a rodila som o 6:20 takze to bolo rychlejsie a nestihli ani zavolat manzela k porodu ☹ Aj teraz som mala ist v pondelok na prijem na vyvolavacku ale rano o 6:20 som porodila, takze netrebalo 🙂

ica9
17. jún 2010

Za nadstandardnu salu sa plati presne 23,24 eura a za manzela 20 eur. Inac ta sala je super-velmi pomaha, ked manzel moze byt s tebou pocas prvej doby porodnej, ktora byva najdlhsia. Ja som sa bala, ze nebude ta sala volna, ale mali sme stastie. Inac manzel nemoze byt na vzdycharni, je na chodbe.

karinnka
17. jún 2010

https://www.modrykonik.sk/forum/porodnice-a-doktori/porodnica-kosice-saca-rodili-ste-tu-niektora/

ica9 a manzel musi byt pred tym na pouceni,alebo moze sa rozhodnut tesne pred porodom,ze tam bude so mnou?

azuz
17. jún 2010

ziadne poucenie netreba 🙂

nikush
17. jún 2010

na nadstandartnej sale je potom trocha problem, ak babo nejde von a sestricka by chcela zatlacit na brucho, nepodari sa jej to velmi, lebo na tom kresle su po bokoch rucky...inac ak by vam pichli epi, tak hned v tom momente moze byt pri vas manzel aj na normalnej sale 😉

usiko
18. jún 2010

ahojte,

neviete nahodou, ktory lekar /okrem Dosedlu samozrejme/ preferuje porody bez nastrihu v Saci?a ma aj dobry pristup, je odbornik a tak podobne?

zuzu1111
18. jún 2010

ahojte baby, mám síce do pôrodu ešte ďaleko, ale pomaly zbieram info - všetko je pre mňa nové, neznáme, keďže to bude prvé bábo.
Chcem, aby bol manžel pri mne - ale čítam tu, že sa to rozdeľuje, či je na vzdychárni alebo na sále. Keď si zaplatíme tých 500SK tak môže byť pri mne kde? Treba mať tu nadštandardnú sálu alebo môže byť manžel aj na "klasickej"?
Tá vzdycháreň, či ako sa to nazýva - to je len jedna miestnosť, kde sú všetky maminky spolu??? 😅 Či ako to je?
Prepáčte mi moje možno troška hlúpučké otázky, ale fakt sa v tom ešte vôbec nevyznám. 😅

oacka
18. jún 2010

zuzu, vzdycháreň je miestnosť s posteľami,s fitloptou,sprchou,kde viaceré mamičky čakajú,kým môžu ísť rodiť. tam prežívajú tie prvé pôrodné bolesti,predýchavajú kontrakcie a čakajú,kým sú dosť otovrené na pôrod. to je prvá doba pôrodná.. keďže je tam viac rodičiek pokope,muži tam nemôžu. ale rodičkyy môžu ísť za mužom na chodbu,to je hneď vedľa,prechádzať sa tam a predýchavať, ak im je to príjemné. ak si zaplatíš nadštandardnú sálu,tak si v prvej dobe pôrodnej tam, iba ty a teda môžeš byť s manželom už v tej prvej dobe. keď zistia,že si dosť otvorená,ideš na sálu, tam sú dve kreslá, oddelené nejakou stenou,takže dva porody naraz môžu prebiehať a tam už je s tebou mmuž. stojí pri hlave,takže ten masaker dole by nemal vidieť. 😀

oacka
18. jún 2010

no a ak máš tú nadštandardnú,tak už ťa nikde nepremiestňujú,tam aj porodíš,ak sa dá prirodzene. ak treba sekciu,berú ťa inde a tam muž nemôže.

zuzu1111
18. jún 2010

@oacka si zlatá, ďakujem za vysvetlenie....už mi to je trocha jasnejšie 🙂 ...a koľko sa platí za tú nadštandardnú sálu?
ty to už máš za pár dní.....tešíte sa? ty ako plánuješ? bude manžel s tebou? máš aj rezervovaného pôrodníka, či nie? epidurálku chceš?

oacka
19. jún 2010

@zuzu1111 plánujem normálnu sálu, epidurálku - treba mať poučenie o rizikách absolvované, to robia na 5.poschodí- a s pôrodníkom neviem,ako bude,lebo ide na dovču... manžel bude so mnou, tak uvidíme,ako to napokon dopadne...

azuz
19. jún 2010

oacka, aj ked mas tu nadstandardnu salu ides rodit na normalnu salu, ja som to tak mala, tesne pred tlacenim som si musela prejst na normalnu salu, niekde som pocula, alebo citala, ze tam sa nerodi, to iba vtedy ked je vsetko plne na sale 😖

oacka
19. jún 2010

@azuz a mne mpvoedala poôrodná asistentka,že sa tam aj rodí,ale že ten nový stôl neni moc dobrý,lebo že asistentka nemôže v prípade potreby zatlačiť rodičke na brucho...asi ako sa kto rozhodne,ak netrvá na porode tam,tak tam len prečká tú prvvú dobu...

zuzu1111
19. jún 2010

@oacka a pôrodníka si koho chcela? Dosedlu?
Ešte jedna vec ma napadla baby - keď je manžel pri pôrode navlečú ho do toho zeleného nemocničného oblečenia ako som videla na niektorých fotkách báb z iných nemocníc tu na fóre? 🙂

azuz
20. jún 2010

@zuzu1111 ano daju manzelovi oblecko, ale to len plast si navlecie na svoje oblecko 🙂

@oacka uvidis ako to bude, kde nakoniec porodis, ja som len napisala ako som rodila ja 😉

atka27
21. jún 2010

oacka, aj ja som bola pocas prvej doby porodnej na nadstandardnej sale, no rodila som uz na normalnej sale

gabrielkap
21. jún 2010

ja som tiez bola na nadstandardnej porodnej sale pocas 1. doby, ale nerodila som tam.. povedali mi, ze je lepsie rodit na normalnej, ale je to tak, ze lekarom sa lepsie rodi v klasickom kresle.. inak, aj v novej nemocnici ked sme boli na exkurzii, lekarka otvorene povedala, ze neradi rodia na tom nadstandardnom kresle.. podla mna by sme ale mali rodit tam, kde je to pre nas lepsie a nie pre nich 🙂

kejtty
21. jún 2010

lekarom sa lepsie rodi??? A na rodicky nemyslia? Ved tie stare kresla co su na obycajnej sale su otrasne! Nejedna rodicka sa stazovala na tie lehatka, ja som tiez mala problem s tlacenim, lebo to kreslo je hrozne. Tu nadstandardnu porodnu salu maju len na prezentaciu? Naco ju potom zriadovali? Aby sa mohli chvalit buducim mamickam co tam chcu rodit a ked pride samotny porod tak ho jednoducho zbuchaju na starej sale...

tatita
21. jún 2010

Ahojte po dlhom čase čítania Vašich skúseností som opäť tu :O)
dnes som bola na poradni v Šaci, službu mala dr.Pankuchová, taka sympatická mladá doktorka a veľmi príjemná :O) to bol pocit :O) termín máme až 8.7 ale dnes sa rozhodlo o cisárskom,kôli jazve po prvom cisárskom a nástup mám už túto nedeľu a pôrod v pondelok :O) normálne sa teším,hlavné je že je všetko OK.
prekvapilo ma len aká bola fakt milá a ochotná a sama išla vybaviť termín - objednanie na cisársky (to sa robí len utorky-aby som zasa zajtra nemusela prísť) skoro mi to vyrazilo dych,aká bola ochotná,milá,ústretová a to ma videla dnes prvý krát a ja ju tiež 🙂 toto je fakt dobrý dojem z pôrodnej ambulancie..a tiež sestrička,milá,usmievavá..fakt som nestíhala oči očiť ako to pekne išlo, dnes mi vzali krv, že nebudete chodiť hore-dole dnes vybavíte všetky papiere a v nedelu už prídete na hotove,takže ma fakt dostali,obehala som aj EKG aj Anesteziológiu a za dve hodinky som mala všetky potrebné papiere na príjem. fuuuuuu tak tomuto hovorím prístup :O) tak som odchádzla dnes s úsmevom a spokojná,popriali mi pekný deň..toto by sa v novej nemocnici určite nestalo,žeby Vás lekár (nevybavený) išiel objednať na sekciu...takže prajem Vám všetkým takýto bezproblémový priebeh tehotenstva a takýto super prístup lekárov a sestričiek na poradni v Šaci,klobúk dole

seuska
21. jún 2010

MUDr. Pankuchová je zlatá. Ja som mala tiez to stastie par krat ju vystihnut na poradni 🙂 Bola ozaj mila. Tatita drzim palce 🙂

seuska
21. jún 2010

kejty nehnevaj sa, ale ja ked som rodila tak som vobec nemyslela na to ako ten stol vyzera a ci by mi nebolo lepsie niekde inde. Tlacila som uplne v pohode a na nejake rozmyslanie ci by sa mi ozaj dakde inde tlacilo lepsie som fakt ani nepomyslela....

tatita
22. jún 2010

@seuska veru zlata, namna urobila dojem ako hrom a pritom som ju videla prvý krát v živote, človek pri takom lekárovi stratí všetky pochybnosti a rodiť bude s usmevom 🙂 tak nech to všetko dobre dopadne 🙂 myslite na nas v pondelok 🙂

kejtty
22. jún 2010

seuska ved to ani ja, co ine mi uz vtedy ostavalo, ale myslela som ze na Sacu to tam budu mat trooosku lepsie. Kedze som nemohla ist pred porodom ani na exkurziu, pretoze vtedy boli zakazane na oddeleni kvoli prasacej chripke, tak v den porodu ma teda to kreslo trosku sklamalo..... Len vravim ze ked si niekto chce zaplatit nadstadardnu porodnu salu, preco mu nevyhoveju...

fuggi24
22. jún 2010

Ahojte baby, tak to som naozaj v poriadnom šoku, že čo sa to rozmáha ohľadom výberu pôrodnej sály. Ja som bola pri oboch pôrodoch celý čas na nadštandardnej pôrodnej sále od prvého okamihu až po 2 hodiny po pôrode (v druhom prípade ešte 2 ďalšie noci kvôli nedostatku izieb). To, že vás lekár vyzve opustiť nadštandardnú pôrodnú sálu a ľahnúť si na lehátko a priviazať vám nohy bez možnosti zvolenia si vlastnej pôrodnej polohy, je len a len kvôli pohodliu službukonajúceho lekára. Nesmiete sa vzdať svojich práv a trvať na svojom o vami zvolenej pôrodnej polohe, lebo len pocity rodičky sú tie najdôležitejšie a nie, či lekár má dobrý výhľad. Normálne čumím, že čo sa to tam deje. Je to hrozné. Tlačenie na fundus pôrodnou asistentkou je nebezpečné pre dieťa a aj pre rodičku a slúži len na urýchlenie pôrodu. No nikto neberie na vedomie, že to WHO už neodporúča. Preto asi je to nové kreslo aj tak navrhnuté, lebo sa to nemá robiť!!! No naši lekári boli vychovaní poväčšine ešte za starých čias (česť Dosedlovi) a rodia tak ako to boli naučení. Lenže čo na to dieťa? Na to nikto nemyslí. Každopádne je lepšie rodenie v prirodzenej polohe čiže nie v ľahu na chrbte - a to vám umožňuje nadštandardná sála s moderným pôrodným polohovateľným kreslom alebo aj iné polohy (v stoji, v podrepe, v ľahu na boku, na štyroch apod.)

zuzu1111
22. jún 2010

baby, čo ste mali vybaveného pôrodníka - koľko pred pôrodom ste ho oslovili? Chodili ste potom ten posledný mesiac pred pôrodom už len k nemu? Či vás vyšetroval hociaký lekár, ktorý mal službu na ambulancii? A ešte čo sa týka "sponzorského" pre neho - dávali ste niečo, či nie? Pred pôrodom alebo až po? A koľko?
Môžete mi napísať aj do IP, potrebujem sa zorientovať, vďakaaaaaaaaa 😉

karinnka
22. jún 2010

Dievcata chcem sa opytat,kolko je tam nadstandartnych izieb?A v beznej izbe je kolko mamiciek?Dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre