Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

nice202
22. jún 2010

v beznej nemas ani skrinu, veci mas pri posteli v taske. a je tam 5 zien. nadstandardnych je tam neviem kolko, ale dost. ved sa opytaj v nemocnici

mandyk
22. jún 2010

Baby Saca je na na naj nemocnica.Ako pise tatita naozaj su tam vsetci veelmi ochotní.Ja som rodila u Dosedlu a cely porod sme sa presmiali, spravil neskutocnu naladu.Manzel bol pri porode a myslela som ze on tam umrie ale nejak mu to nevyslo 😀 .Vravim strasne super kolektiv a nalada.Mimochodom Dosedla sa snazi rodit bez nastrihu.Ja som za 2 hodky behala.
Velka vdaka im.

kejtty
22. jún 2010

Aj ja som rodila u Dosedlu, ale s nastrihom,kvoli komplikaciam pri porode. No na neho tiez nedam dopustit, super clovek. Nezabudnem na jeho vetu hned ked som porodila,ze: "lahsie to islo dnu, ako vonku,vsak?" aj ked ma vsetko bolelo,no museli sme sa aj s manzelom rehotat :D On sa snazi odlahcit stres a nervozitu pri porode🙂

ica9
23. jún 2010

Aj ja som rodila u Dr. Dosedlu-ODPORUCAM!!! Za 5 hodin som to mala za sebou-a bez nastrihu samozrejme. A to aj napriek malym komplikaciam. Na porod vdaka tomu spominam s usmevom a hlavne bez traumy! Kiez by bolo takych porodnikov viac...

ica9
23. jún 2010

Aj ja som rodila u Dr. Dosedlu-ODPORUCAM!!! Za 5 hodin som to mala za sebou-a bez nastrihu samozrejme. A to aj napriek malym komplikaciam. Na porod vdaka tomu spominam s usmevom a hlavne bez traumy! Kiez by bolo takych porodnikov viac...

traktor
23. jún 2010

veru dosedla je perfektny..my sme sa smialiii...sme boli na ultrazvuku a vzala som aj syna nech si vidi braceka..a ked sme vosli dnu tak patko zahlasil..mamka ved to je mokryy 😀 😀 😀 ...tak potom sme to stale rozoberali...a pri porode tiez vtipkoval a tiez to bolo bez nastrihu 😉

tatita
24. jún 2010

Tak už len 4 dni a nástup do Šace 🙂 v pondelok to už budeme mať za sebou,dúfam len,že všetko prebehne v najlepšom poriadku 🙂 neviete mi baby povedať či v Šaci dávajú ešte klistír (pri cisárskom)? A ked Vás prijimaju na plánovaný tak Vás dajú na izbu kde budete aj po pôrode?Či sa potom sťahujete,neviete niektorá ako to je? Ďakujeeem

seuska
24. jún 2010

Tatita ja som bola prijata den pred porodom a ubytovali ma na izbe kde som uz zostala az do dchodu domov z porodnice. O klystyre neviem kedze som rodila prirodzene, ale ja som si klystyr uzila, asi som nejaka uchylacka, ale ja som sa tesila po tom ze mam ciste creva 😉 😀 😀 pre mna nebol az taky hrozny... drzim ti palce, vsetko dobre dopadne neboj, budem sledovat ako sa ti darilo, tak daj vediet... 😵 🙂

traktor
24. jún 2010

@tatita pri cisarskom neviem, pri normalnom davaju...ale sa ma najprv pytali ci s tym suhlasim a dali podpisat papier...a podla mna je lepsie, ked ho daju...a je jedno pri akom porode...ako mat potom daky problem ci u pocas porodu, ci po porode...a nie je to vobec strasne 😉

karinnka
24. jún 2010

A este ma napadlo,tie co ste rodili na cisarsky v Saci,rodili ste v spinalnej anesteze alebe v epidurale a ked tak ste si za epidural platili ako pri beznom porode tych 130eur?Dakujem..

tatita
24. jún 2010

No neviem, ja niesom veľkým 🙂 zástanco klystíru 🙂 ale prežijem ho určite, viem že je to pre črevá lepšie 🙂 len ma zujímalo či ho ešte dávaju,lebo na svojej stránke uvádzaju že je len na vyžiadanie pacientky 🙂
traktor : dakujem za info, toto som potrebovala vedieť tiež mam nastup den pred takže dufam že kde sa ubytujem tam aj ostanem 🙂
karinnka: pokial je cisarsky planovany, tak sa neplati..take mam info

kali1
24. jún 2010

Ahojte tehulky, aj ja sa chystam rodit v Saci, som z PO a som v 32. tt. V pondelok som tam bola so synom (5r. na urologii- fimoza 😒 , operoval Mudr. Milichovsky- uuuuuzasny clovek, lekar) a som max spokojna s prostredim, pristupom lekarov, sestier a aj upratovaciek 🙂 . Stale sa z toho neviem spamatat, pretoze sa ku nam spravali, akoby sme boli nejaki prominentni pacienti, vsetci boli mili, empaticki a to sme nemali nikoho vybaveneho.
Nas lekar mi ochotne vybavil Mudr. Richnavskeho, ked som mu povedala, ze nemam nikoho dohodnuteho k porodu. Dohodli sme si stretnutie v 36. tyzdni. Ale neviem, ako to tu "funguje". Ak mate niekoho dohodnuteho dopredu, platite oficialne nemocnici? Kolko? Prveho syna som prenasala 10 dni, nakoniec dllllho a tazko porodila vakuumextraktorom (4100g) v otrasnej presovskej nemocnici 😢 a preto chcem druheho rodit cisarskym a v Saci. Tiez by som rada v spinalnej anestezii. Ak ste takto niektora rodili, prosim, napiste mi ako to prebieha, ci sa dopredu dohodne termin a ako je to s platenim. Dakujem! :-*

flamenga
25. jún 2010

tak už aj ja mám za sebou pôrod v Šaci... rodila som pri Dosedlovi (odporúčam, je to PÁN doktor)... Prišla som na príjem otvorená na 1cm, kŕčok nespotrebovaný.... o 21.00 pichnutá infúzia s vyvolávačkou a o 0,45 sa malý narodil. Veľkú zásluhu na rýchlosti pôrodu má Dosedla, porodila som bez nástrihu, len sa mi trochu natrhla koža, keďže mám vraj vysokú hrádzu.... 🙂

kejtty
25. jún 2010

flamenga gratulujemeeeee k super porodu 😀 nakoniec ste to lepsie zvladli ako my 😠

karinnka
25. jún 2010

tatita mozem sa opytat aku si mala hrubku jazvy?Ja som mala dnes 10mm a vravel,ze je to v pohode.Dakujem

cka
26. jún 2010

Ja tiez mozem len a len vrelo odporucat dr. DOSEDLU, sledoval ma cele tehotenstvo, chodili sme k nemu iba tak na kontroly, lebo moj gynekolog za vela nestal (uz som si ho aj zmenila na odporucanie dr. Dosedlu za ineho, a je taky isty zlaty ako on 🙂 ), a porod bol fajn, len som nemala odvahu mu zavolat v noci ze som uz na prijme, tak som predychavala do rana, potom mu zavolala a samo, ze mi povedal, ze som trubka, ze som to uz mohla mat v noci za sebou. Ale ja som sa hrala na charakternu pri kontrakciach kazdych 5 minut 😀
Ale inak je uzasny PAN DOKTOR, aj druhe urcite pojdem rodit k nemu, ak dufam, ze bude este svoju pracu tak vykonavat ako ju vykonava 🙂

fuggi24
26. jún 2010

Gratulujem flamenga!
Napíš bližšie pocity, aké to bolo, a tak. Keď bude času popri nových povinnostiach.

tatita
27. jún 2010

karinnka: ja som mala 4,5 milimetra teraz ked merali.. ale počas celeho tehotenstva som mala tých 10mm...dobre sa držíš ked mas ešte aj teraz 10mm.. tak to možeš teoreticky rodiť aj normálne 🙂 ja som bola rada, že nato že som jazvu cele tehotenstvo vobec necitila tak že stenšila, chcela som rodiť aj druhe cisarskym... ved nakoniec už zajtraaaaaaaaa 🙂

tatita
27. jún 2010

držte nám zajtra všetky palčoky ... ide sa nato... dnes nastupujeme poobede do nemocky... a zajtra už odrodíme... plánovaným cisárskym... dám echo ako sme dopadli ked sa vrátime domov 🙂 dve 🙂 papa a všetkým prajeme krásny týžden a hlavne dávajte na seba pozor tehulky 🙂 🙂 🙂 🙂

karinnka
27. jún 2010

tatita dakujem 🙂 Tak ja som rodila pred 12timi rokmi na cisarak,tak mozno kvoli tomu...ale lekar vravel,ze sa to moze este zmenit....tak uvidime o tyzden na kontrole ...tak budem drzat palce zajtra!a tisko zavidiet v dobrom 😉 pretoze uz aj ja by som brala porod 😉

tatita
27. jún 2010

karinnka : dakujemeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ( ja rodim skoro po 8mich) preto som sa bala ako jazva 🙂 ozveme sa po 🙂 juuuuuuuuuuj už nech je zajtra 🙂

lenik23
28. jún 2010

Ahojte baby, ja som rodila v Saci 23.5. a mozem vrelo odporucat. Rodila ma Dr.Pankuchova, ktora mala akurat sluzbu a bola strasne zlata! Porod trval sice dost dlho, lebo som sa pomaly otvarala a rodila som bez epi - dalo sa prezit, aj ked doktorka mi potom vravela, ze som si mala dat, ze by to slo rychlejsie. Robila mi aj nastrih, co nebolo az take hrozne, ale jazva potom bolela a trosku zle sa sedelo 🙂 ale kym sme prisli domov bolo to uz v pohode. Byvala som na nadstandarde, kedze vtedy mali natresk, tak volne mali len ten za 26e, ale stalo to za to. Boli sme tam dve a bola to fakt pekna izba! Personal- od upratovaciek az po doktorov boli strasne zlati a ustretovi. Takze pri dalsom tehotenstve idem urcite opat tam!

usiko
28. jún 2010

Baby, prave som dostala echo /od personalu nemocky v Saci/ ze Dr. Linkesch je len obvodak, nie porodnik, takze by som si mala vybrat niekoho ineho.......je to pravda? alebo to nemam brat vazne.....

macilaci
28. jún 2010

@usiko dr. linkesch tam už nerobí, odišiel ☹ ☹ ☹ ☹

usiko
28. jún 2010

skvele, tak co mi este zostalo?☹((( to kazdy odide, koho si vyberiem? 😒 to jak keby som ich vyhanala....

garonka
28. jún 2010

@macilaci odišiel? škodaaaaaaaaaa, veď on je taky skvely doktor, robil mi utz od neho som sa dozvedela že čakame chlapa, fakt užasny bol.

macilaci
29. jún 2010

@garonka aj ja si myslím, že je skvelý, škoda 😖

fecova
29. jún 2010

ahojte neviete niekto poradit, ako dlho sa caka ku dosedlovi na ten ultrazvuk v 20tt? dakujem

nika.r
29. jún 2010

fecova, ja som nečakala ani 10 min. Objednali ma na konkrétnu hodinu, apsoň teda do telefonu mi povedala, že mám prísť o druhej a fakt ma niekedy vtedy aj vzali, predomnou bola len jedna mamina.

ja sa chcem opýtať ako dlho sa čaká na tie poradne v poslednom mesiaci. keď som bola na prietokoch a videla tú plnú vydýchanú čakáreň, skoro ma prešla chuť tam ísť rodiť. Nedá sa tam tiež nejako objednať na hodinu alebo ku konkrétnemu lekárovi? ďakujem

camilla_1
30. jún 2010

ahojte kocky rodil niekto u Mudr. Richnavskeho ???? aebo viete mi niekoho v saci odporucit? vopred dakujem

atka27
30. jún 2010

@camilla_1 ahojky, ja som u neho rodila, mozem odporucit 🙂)) je to skvely doktor

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre