Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

flamenga
23. júl 2010

@lindusik rado sa stalo 🙂 určite sa ozve 😉

lindusik
23. júl 2010

Inac Vam ktore to mate uz za sebou gratulujem,ale aj zavidim. Nas cakaju este dva mesiace,ale uz teraz mam dost. Pri tychto teplotach je to utrpenie 😝 😝 😝

rainbow16
23. júl 2010

lindusik, ja tiez chodim k luptakovi ale chcela som rodit u dosedlu. aj som sa ho nato pytala ked som bola na ultrazvuku v saci, no povedal mi aby som sa ozvala koncom augusta e-mailom, lebo nevie ci bude v KE cely september...v oktobri a novembri uz bude v BA. tak som sa nakoniec rozhodla pre luptaka...

kasperka1983
24. júl 2010

Dievčata, ja tiež chodim k Luptákovi a aj som u neho rodila, je tiež super a nastrihne len ked musí
😉

kali1
25. júl 2010

@traktor blahozelam ku velkej rodinke 🙂, my mame zatial jedneho certika (5,5) a o cca mesiac tu bude druhy. Manzel tuzi po 3 detoch, ale myslim, ze po tom, ako budeme 4, zisti, ze je to dost. 🙂
Ja akurat zajtra idem prvy krat do poradne, som dohodnuta s lekarom (som v 36 tt), neviem, ci aj na Ctg, ale mala by som, kedze som bola pred dvoma tyzdnami, lebo moj gynekolog ma uz dovolenku, tak som zvedava, ako to v Saci chodi, kedze som prveho rodila v PO.
Rozoberali ste tu temu vsimneho, aj ja mam dilemu, kolko, kedy a ci vobec formou penazi. Manzel je zasadne proti peniazom, nepaci sa mu to. Dostavaju za to plat a basta! 😒 My zeny to asi berieme inac. Ja som mala prvy porod velmi zly, tazky, vakuumextraktor, po vyvolanych kontrakciach (maly mal 4100g), teraz chcem cisarsky. Tak teda neviem, ci nosit nejake pozornosti do poradne, ci az po porode .... joj. Ved ked budem chodit do porodu len ku nemu, aj ma odrodi, tak to asi nie su standardne sluzby, nie? Ci ano? Hm...
A neviete niektora, ci a kolko sa plati za spinal?

lindusik
26. júl 2010

@rainbow16 - ciiiiiiiii,no tak to je zle ☹ ja uz som sa tesila,lebo mi hned odpovedal na email. Este aj v emaily bol mily ... vraj ma vsetky terminy na 150% obsadene ale nejako to zvladneme 🙂 . dohodli sme sa na termine a ja uz som rozmyslala ako sa s nim dohodnem... A co sa tyka Luptaka,tak jasom s nim spokojna ( viete ze sa zenil teraz zaciatkom jula?) ale nemam s nim dobru skusenost co sa tyka porodu. Jadna kamaratka rodila asi pred mesiacom a tak troska sa na nu vykaslal. Nevedeli sa mu dovolat niekolko hodin a potom ked dvihol tak ze zavola do nemocnice ze ako je natom a ze ked bude treba ze pride...tak volal po 2hodinach a potom mu uz len povedali ze "uz rodime" tak ani neprisiel, ze uz netreba.... tak neviem... som bola aj ja dost prekvapena a sklamana. Chvalabohu mala kamaratka lahky porod,ale co keby boli komplikacie? alebo vobec...on proste nebral telefom. a to nieze v noci ale od 6,00 do 10,00 sa mu nevedeli dovolat... nievem ale sa mi to nepacilo....tak mam obavy ci chcem rodit u neho...ale mozno to bol len vynimocne zly den 😎

flamenga
26. júl 2010

@lindusik neboooj, on si ťa niekde šupne ak bude môcť 😉 Ja som mala tiež na mále a vyzeralo to, že ma neodrodí, ale našiel si miestečko, vyšpekuloval a odrodil 😀

lindusik
26. júl 2010

@flamenga 😀 😀 😀 hej tak dufam, no ved uvidim co mi povie buduci tyzden 😀

kali1
26. júl 2010

Tak ja mam dnes prvu poradnu v saci za sebou a som spokojna. Lekar prisiel len 15 minut po dohodnutom termine, bola som tretia v poradi, vysetril, poslal na CTG, tam som necakala vobec, asi viac tehu je tam rano, ja som bola okolo 11:00, potom spat k lekarovi, pohyby aj ozvy su vporiadku, ale ked som sa pytala na cisarsky kvoli mojmu prvemu porodu, tak povedal, ze este mame cas, uvidime, ake velke babo bude a podla toho sa rozhodne. ☹ Joj, ja uz som bola zmierena s tym, ze nie klasicky porod a teraz zasa zvazujem .... ci si presadit cisarsky, ci cakat do konca a podla velkosti ... ach jaj ...

miriama21
26. júl 2010

rainbow16
ahoj chcem sa spýtať písala si že dosedla tu už v septembri nebude tak vari odchádza zo šace do BA?

zuzu1111
26. júl 2010

@miriama21 - nie neboj sa neodchádza - ide len na nejaké školenie či čo...ja som sa ho tiež pýtala, že by som ho chcela ako pôrodníka, tak mi vravel, aby som mu napísala mail koncom augusta lebo október , november je v BA, ale ešte nevedel presne dátumy, že na konci novembra by snáď už mal byť späť...tak ja dúfam, že áno 😉

zuzu1111
26. júl 2010

baby, čo ste už rodili - kedy vám dali zoznam, čo si treba zobrať do pôrodnice pre seba a pre bábo a kto vám ho dal? či je to niekde zverejnené? A ten nový cenník, čo píšete - kde to visí? Alebo je aj niekde na nete?

traktor
27. júl 2010

@zuzu1111 mne ho dal dosedla, som sa ho pytala a dal mi taku karticku 😉

beina
27. júl 2010

mne dala zoznam vecí do pôrodnice sestrička a tiež mi dala prezrieť cenník kým som bola na CTG, tie najdôležitejšie položky majú zvýraznené, ani by ma nenapadlo vypýtať si ho, lebo som vedela aké majú ceny, ale sestrička ma upozornila že zvýšili... inak, keď si to tak zrátam, 5 dní izba nadštandard, prítomnosť manžela, epidurál + nejaká pozornosť lekárovi tak to je dosť, ale čo už 😒

ica9
27. júl 2010

Zoznam veci do porodnice vysi aj v cakarni na nastenke. A inac ten 5 dnovy pobyt v nemocnici sa vysplha cenovo celko vysoko-taka mala dovolenka 😒 Nas to so vsetkym vyslo cca 13 tisic korun. A to sme tam boli len 5 dni-si neviem predstavit, ze by sme tam kvoli zltacke stravili dlhsiu dobu 😢 Ale nelutujem tie peniaze-boli sme velmi spokojni-akurat izby by som nenazvala nadstandartne, alebo by som minimalne znizila poplatok za ich vyuzivanie na polovicu 😎

denne73
27. júl 2010

dievčatá neviete kolko sa v Šaci platí za epi?a dávate niečo aj doktorvi myslím financie. Pozornosť to mi je jasné že ano. Ďakujem

flamenga
27. júl 2010

@denne73 mne bolo povedané, že okolo 4000,- Sk.... ale či aj v tom nedvihli ceny?.... 🙂

denne73
27. júl 2010

@flamenga jeminky 4000?? uf no teda.

denne73
27. júl 2010

@denne73 no ušetrim na izbe 😀 😀 😀 😀 ja nepotrebuj nadštandard. 😉

flamenga
27. júl 2010

@denne73 ja som ušetrila na epi a mala som nadštandard 😀 😀 ale tam sú takmer všetky izby nadštandard... a na obyčajnú by som asi nešla 😒 Ja keď som odchádzala, tak v ten posledný deň môjho pobytu na obede to bola plná jedáleň romale.... 😖

denne73
27. júl 2010

@flamenga No to nemyslíš vážne. ja som tam už tiež bola ale ani jedna romka. To aj romale beru do Šace?? len to nie

flamenga
27. júl 2010

@denne73 no ja som mala s jednou tú česť priamo na vzdychárni 😀 a fakt... v ten posledný deň čo som bola na obede bola v jedálni len čierňava.... a riadne špinavá.... 😖 Však v Šaci je veľa rómov... a kam inam pôjdu rodiť? Len tam..... je to síce súkromná nemocnica, ale keď nechce epi, nadštandardnú pôrodnú sálu, nemá vybaveného lekára a nechce nadštandardnú izbu, tak má pobyt zadarmo.... takže idú všetky tam....

traktor
27. júl 2010

ja som bola na obycko izbe a bolo super, boli sme 4 zeny, postrazili sme si deticky, poradili sme /kedze tam boli aj prvorodicky/, bolo fakt super..a ako dosedla povedal, velky rozdiel v izbach nie je..nadstandard ma skrinu , / stacilo mi miesto pod postelou/, televizor/ niet krajsi obraz ako moje dieta/, plavajucu podlahu/ ked spadnem je mi jedno na co, prdelka boli tak ci tak/....a tym , ze som mala drobca pri sebe, tym ze na izbe je sprcha, wc...nic mi nechybalo, personal bol skvely, doktor tiez...fakt som sa vyborne citila....aj ked som ja rodila boli romky ale tie maju svoju izbu..takze ziaden strach 😉

denne73
27. júl 2010

@flamenga . No teda super. snad v januári budu mať už všeeetky odrodene 😀 😀 😀 😀 😀

denne73
27. júl 2010

@traktor jej to si napisala suprovo

lindusik
27. júl 2010

@traktor 😀 😀 😀 pekne napisane 😀

lindusik
27. júl 2010

Baby ja som si tiez myslela ze v SACI niesu romky...koli tomu ze je to najdrahsia nemocnica v meste...tak to som prekvapena ☹
Inac ja niesom rasista, ale taktiez dufam ze kedd budem rodit ja, tak tam budu len bieli 😲

lindusik
27. júl 2010

Manzel bol pred dvoma dnami pomoct s odvozom mamicky s babatkom jednemu znamemu.... Z novej nemocnice... Tak Vam poviem v skratke (lebo za cely jeho monolog na stav porodnice a jeho navstevnost by ma snad zavreli 😀 ) ze to bolo nieco strasne. spinavi, zasmradeni,kricalo to po sebe....jedneho "cierneho otca" pocul ako hovori ze to je jeho 8 dieta, matka dieta zabalila do starej deky a isli zakurit.... strasneeeeeeeeee 🤐

majka35
27. júl 2010

ahojte, ja keď som rodila prvú dcéru, tak som si zaplatila nadšandard ... bola som sama, návštevy som prijímala na izbe ... mne nešlo o podlahu, či skriňu, išlo mi o súkromie a pokoj, kedže som bola po sekcii a mala som strašné bolesti ... no a do návštevnej miestnosti vám ani neodporúčam ísť, tam je naozaj čierňava a smrad, nevydržali by ste tam ani sekundu 😖 kamarátka rodila o po roka neskôr, zaplatila si nadštandard, ale dvojposteľovú izbu a jej spolubývajúca bola romka, keď k nej prišlo 10 ľudí na návštevu do tej izbym kamoška myslela, že sa zblázni a okamžite požiadala o inú izbu ... 🙄 ja som platila vtedy 500Sk na den, takže to sa dalo zniesť a bolo mi tam super

azuz
27. júl 2010

baby, vraj v lete je to najhorsie, vela porodov maju, ja ked som rodila minuly rok v auguste, ho tova katastrofa, jeden den po porode som lezala na sale a potom ma chceli presunut na popaleniny, ale nakoniec som si vybavila na gynekologiu, aj to len tak tak 😖 vsetko plne bolo, tak ani maleho som pri sebe nemala, chodila som si vzdy na kojenie pre neho 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre