Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

flamenga
24. aug 2010

@usiko ja som bola prvorodička a porodila som za 3,5h po vyvolávačke 😉 Neboj, nie každá prvorodička MUSÍ rodiť 20h 😵

lusinkaj
24. aug 2010

@usiko no ako?napisala si dr.? 😉

usiko
24. aug 2010

@lusinkaj este nie, esteja radsej pockam, aspon 2 tyzdne...ty?

lusinkaj
24. aug 2010

@usiko ani ja,sakra uz sa hnevam na seba.... ☹
zajtra sa musim prinutit uz 😉

zade
24. aug 2010

@spapulka jejj, krasne 🙂 🙂

nelake
27. aug 2010

Ahojte babenky,
na tomto portali som nova. Chystam sa rodit v Saci. Cakame nasho prveho drobceka. Mala som tu cest lezat minuly týzden na sestonedeli. Zacala som sa trosku otvarat. Z personalu a celkovo z oddelenia mam dobry pocit. Chcela by som sa vas opytat ake mate skusenosti s porodom u Dr. Luptaka, ci zvlada aj tazsie porody, a pod. Resp. koho by ste odporucili k porodu zo Sace.

flamenga
27. aug 2010

@nelake ak si prelúskaš aspoň pár posledných strán tejto témy, tak si urobíš aký taký obraz... a ktorý lekár by ti vyhovoval... ak nemáš čas na čítanie, tak najviac je tu chválený ( a rozhodne právom 😉 ) MUDr. Dosedla.... ale najlepšie je prečítať si celú tému... nie všetkým ženám vyhovujú rovnaké veci....

držím palce pri výbere lekára a pri následnom pôrode 🙂

ica9
27. aug 2010

@nelake Aj ja odporucam Dosedlu. Len tazko povedat ako zvlada komplikovanejsie porody. Je este dost mlady. Na druhej strane aj my sme mali mensie komplikacie o ktorych sme sa dozvedeli len den pred porodom a zvaldol ich na 1*. Drzime palce 😉

spapulka
27. aug 2010

caute, no ja len tolko by som chcela, ze na veku nezalezi pri vybere Dr. 😀 a neviem, co je podla niekoho mlady, ale mat po 30 a mat odrodene cez 100 porodov, to je celkom slusne. Okrem toho sa rodi v nemocnici, kde su dalsi Dr. ak by sa nieco skomplikoovalo, je tam aj iny personal. Ja poznam x pripadov, ked stary kader pohnojil co sa dalo, mlady sa rychlo ucia, rychlejsie a triezvejsie sa rozhoduju...ale vo vseobecnosti, v Saci je dobry vyber porodnikov, neda sa povedat, ze by niektory z nich bol zly, zalezi na sympatiach a na referenciach 😉

traktor
27. aug 2010

@spapulka suhlasim...to , ze je mlady nevadi..ved ma za sebou tolko porodov , ze az...a je este sviezi , cerstvy 😀 😉 ...hlavne sa netreba bat...to , ze tu vsetky chvalime dosedlu..tak to jednoducho vyslo, ze sme pri nom rodili..to ale neznamena, ze ked budete rodit pri niekom inom, ze porod nedopadne dobre...v saci je vela dobrych lekarov, skvely personal a prima ukecane upratovacky 😀 😉 ...tak hor sa rodit... 🙂

spapulka
27. aug 2010

@traktor a obzvlast jedna pani upratovacka, ktora so mnou mala debatu o Vinee, lebo nikdy nepocula o tom, ze je dobra na tvorbu mliecka...ked videla, ze ju pijem, tak povedala, ze nevie, nevie, ale podla nej, je to ako jablkovy dzus-moze nafukovat, predsa hrozno je ako jablko 😀 tak som jej povedala, ze z vlastnej skusenosti viem, ze neskodi...
no a na druhy den som dostala darcekovy balik od novoredeneckeho a v nom okrem ineho Vinea 😀 😀 😀
no a nato mi pani upratovacka povedala, ...clovek sa uci kazdy den 😀

oacka
27. aug 2010

@spapulka mne tam rovno jedna sestra povedala,že to s vineou je blbosť,že to nemám piť,že malú bude nafukovať...

mimikuku
27. aug 2010

caute kocky ked tu pisete o tej vinee tak ja osobne som ju nepila lebo som o tom nevedela, ale suseda ma 5 mesacneho chlapceka a pije ju od kedy sa narodil a pomaha jej to a ma to aj rada a maly z toho nema ziadne nafukovania 🙂

traktor
27. aug 2010

@spapulka 😀 😀 😀 ....

kali1
27. aug 2010

Ahojte babulky, som taka stastna, ze sme doma! V nedelu mi odtiekla voda, ked sme boli s manzelom a starsim drobcom Viktorom na nanuk a pivo na terase, nastastie je to "krcma", ktoru mame pred blokom, synovi som otvorila twister, ale svoj som uz nestihla, ani manzel dopit pivo, nastastie 🙂, lebo sme leteli domov po veci, ja este do sprchy, Viki ku babke, o dva vchody od nas, a rychlo do Sace. PO-Saca- 28 minut 🙂. Kontrakcie mi to riadne urychlilo. O deviatej sme boli na prijme, robila veeeelmi mila por. asistentka a aj lekarka, Vargova, vysetrili ma, sla som do sprchy, potom cipok, klistir a kontrakcie sa spustili este silnejsie a hnusnejsie 🙂. Volala som primarovi, ze idem rodit, ci pride, alebo je to pre neho neskoro, kedze som sa ho na to nestihla spytat na poradni, no prisiel o pol noci, anesteziolog mi pichol epiduralku, dalsi dosiel pichnut este raz, lebo sa to nepodarilo (ale o tom tu asi nechcem pisat, vam sa to urcite nestane), poslednych 15 minut som teda necitila kontrakcie a vytlacila na dva krat. Miery nasho Oskara- 4200 g a 53 cm. Toto keby mi povedali na poslednom USG pred tyzdnom, tak idem tvrdo za sekciou (lekarka tvrdila, ze to vidi na 2980g +- 400 g- rozdiel, ze?) a bojiiiim sa o to viac. Ale primar a por. asistentka to zvladli. A bez vakua! Ja som taka stastna! Tak, ako mi tvrdili, je dolezite, ako sa vedie prva doba porodna, aby sa zena nevycerpala. Potom to ide. Takze porod cca 4 hodiny od zaciatku kontarcii. Primar skvely, por. asistentka fantasticka, mila, na sestonedeli tiez. Maximalna spokojnost. Az na tu epi.... Manzel bol pri mne aj pocas 1. doby porodnej, pretoze nikto nerodil 🙂, potom som mala nadstandard, jednotku, lebo dvojky boli obsadene, ale v mojom stave, kedy som musela lezat dva dni, ani hlavu nedvihat som bola rada, ze mam sukromie a nikto ma nevidi v takom stave. Proste vsetko nakoniec dopadlo dobre a Sacu ODPORUCAM kazdej. 😉

zuzi44
27. aug 2010

@kali1 gratulujeme 🙂 prajeme vela zdravia 🙂 pekny valibuk 🙂 vidis ze ste to super zvladli,porod bez vyvolavacky,bez sekcie,bez vakua,super.Odkaz manzelovi ze aj on podal super vykon za 28 minut cesty 😀 Rodila som obe deti v Saci a nedam na tu nemocnicu dopustit

ica9
27. aug 2010

@kali1 Gratulujeme a prajeme hlavne vela zdravicka 😉

lusinkaj
29. aug 2010

ahojte,poradite mi...uz som si tu o tom pisala,ze kto je dobry ako porodnik v saci tak vela sa zhodli na dr.Dosedla ale zevraj v tom case co ja mam termin september je mimo .....je to pravda?cize neoplati sa mi mu pisat maeil,mam rovno napisat dr.Richnavsky? 🙂

cukor
29. aug 2010

@lusinkaj ...primar richnavský je tiež fajn.síce ja mam do pôrodu ešte daleko ale v piatok som bola za ním sa dohodnút čo a ako.a posledný septembrový a prvý oktobrový tyzden tu nebude.

lusinkaj
29. aug 2010

@cukor to vazne tu nebude?posledny tyz.sep.tak ja mu idem hned pisat a sa s nim dohodnut,dakujem za info 😉

zuzu1111
30. aug 2010

baby troška od témy, ale väčšinou ste tu košičanky, potrebujem poradiť dobrú pediatričku pre naše miminko. V KE bývame krátko. Mám tu akurát gynekologičku a endokrinologičku, ešte ani svoju praktickú lekárku som nestihla zmeniť a o pediatroch nemám ani potuchy. Poraďte prosím. Najlepšie by bola taká, aby k nej bol dobrý prístup autom zo Šace, kde bývame 😉

jonki
31. aug 2010

ahojte chcem sa opytat....som 28tt1d...mam ist na prietoky v 30tt chcem rodit v saci a teda tam chcem ist aj na tie prietoky..neviete mam sa dopredu objednat alebo len dojst? ak objednat..kam ste volali koli objednavke?

nelake
31. aug 2010

Ahojte, @zuzu1111 precitaj si toto forum https://www.modrykonik.sk/forum/hladame-lekara/pediatericka-kosice-poradte-niekoho/
Ja som si vybrala Dr. Salzerovu v Novej nemocnici - dufam, ze budeme spokojni 🙂

lusinkaj
31. aug 2010

@jonki mozes sa obj.na prietoky ale ani nemusis,proste prides hociktory den do nem.saca tam kde sa robi utz zapises sa a ked si v poradi ides dnu,prietoky sa robia utz trva to asi ani nie 5min. 🙂
ja som tam tiez bola lebo tam idem rodit.... 🙂

lusinkaj
31. aug 2010

@zuzu1111 ja som si vybavila dr.pre nase male po znamosti lebo som pocula vela odporucani na tu dr.sidli na poliklinike terasa vola sa dr.gregova 🙂
ak chces viac vediet napis ip 🙂

jonki
31. aug 2010

@lusinkaj vdaka 😉 takze sa asi nebudem objednavat 😉 vdaka za info 😉 treba ist asi zrana ked to chcem mat co najskor za sebou nie? o ktorej zacinaju???...takze mozem ist hocikedy v 30tt?...to znamena od 29tt1d do 30tt alebo ako to rataju? alebo na tom az tak nezalezi?

lusinkaj
31. aug 2010

@jonki kludne tam mozes ist od 8.h.ja som tam prisla bolo asi 10h.a v cakarni boli dve zeny cize uplne v pohode,ale to zalezi ako na aky den natrafis ale neboj dlho sa necaka....a tie prietoky to je rychlovka vysetrenie 🙂
kludne ak ti zacne 30tt chod nezalezi na tom aby to bolo presne v 30tt ci 31tt

nelake
31. aug 2010

@lusinkaj Nemozes prosim ta napsiat viac o tej Dr. Gregovej? Mas s nou uz osobnu skusenost? Ja som si sice uz vybrala, ale este som sa s nou nedohodla. Teda, ak by som nasla niekoho ineho ...

lusinkaj
31. aug 2010

@nelake ja osobne nemam snou este skusenost,ale kamoska k nej chodi a si ju nevie vynachvalit je spokojna snou...ja ked som s nou tel.tak bola strasne mila cize prvy dojem po tel.uz urobil na mna vela 🙂
a potom ak budme k nej chodit tak verim,ze to bude to iste ze budem spokojna 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre