Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

zuzu1111
31. aug 2010

@lusinkaj - a kde to presne sídli? vieš to bližšie popísať, kde je tá poliklinika Terasa 😉 ...až tak sa v KE nevyznám, vďaka

zuzu1111
31. aug 2010

@nelake -aj na Dr. Salzerovú mi jedna kočka písala dobré referencie do IP 😉

lusinkaj
31. aug 2010

@zuzu1111 no vies ako je sidlisko terasa?obchodne centrum galeria-kaufland,ta poliklinika terasa je vlastne pohotovost a tam sidlia aj lekari...ak by si sa niekoho opytala poliklinika terasa velmi rychlo ta naviguju 🙂

cukor
1. sep 2010

@lusinkaj ahoj ...uz si sa ozvala richnavskému?

lusinkaj
1. sep 2010

@cukor ahoj,ano uz v nedelu som mu pisala a stale nic,cize neviem co sa deje...ale uz mam sa obj.do nem.kde chcem rodit cize ak budem volat tak sa obj.priamo k nemu

tatita
1. sep 2010

@kali1 BLAHOŽELÁMEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

nice202
1. sep 2010

@nelake ahoj, sorry, ze skacem do debaty. ja s malou chodim k Dr. Gregovej. mozem len odporucit. skvely pristup. moderna a mlada zena. pekna ordinacia, mila sestricka. velka spokojnost.

hhenike
2. sep 2010

Ahojte. Tiez mám v pláne rodit v Saci. Viete mi poradit, co vsetko budem potrebovat zobrat so sebou do pôrodnice. A dostali ste pri odchode nejaky balicek pre drobca?

nice202
2. sep 2010

@hhenike dostali sme balicky. 🙂 zober si nocne kosele, pribor. aj ked to tam nebudes mat napisane. dalej pohar, vlozky. plienky, utierky na ritku. krem na zadocek. vlastne dostanes aj zoznam co si mas vziat.

flamenga
3. sep 2010

@hhenike 😉

hhenike
3. sep 2010

@flamenga Díky krásne za ochotu 🙂 ... problemik je len, ze je to take rozlisenie, ze sa to vobec nedá cítat. Keby ta to velmi nezatazilo a dalo by sa, tak by si mohla skusit este raz v trocha lepsej kvalite..... vopred díky 🙂

flamenga
3. sep 2010

@hhenike

dokumenty:
- tehotenskú knižku
- kartička poistenca
- občiansky preukaz
- sobášny list
- ak nie si vydatá, tak z matriky zápisnicu o určení otcovstva (že partner uznáva otcovstvo)
- výsledky špeciálnych vyšetrení počas tehotenstva (to máš určite všetko založené v tehu knižke).

pre teba:
- nočné košele (odporúčam aj 3-4, po pôrode sa žena veľmi potí)
- župan (ja osobne som nevyužila, ale rodila som v lete)
- uteráky (odporúčam aj 3)
- mydlo, kefka, pasta, hrebeň
- papuče (odporúčam aj šľapky do sprchy)
- popôrodné vložky (mne boli 2 balíky málo)
- voľnejšie nohavičky (najlepšie sú jednorázové určené špeciálne na popôrodné obdobie - dostaneš v lekárni)
- materská podprsenka
- vložky do podprsenky
- odporúčam klobúčiky na kojenie ( ja som po nich siahla hneď na druhý deň kojenia, mala som doráňané bradavky, bez nich to nešlo)
- masť na ošetrenie bradaviek (ak máš blízko pôrodnice rodinu, manžela, tak nemusíš, kúpi ti priebežne podľa potreby... škoda peniažkov, možno nevyužiješ 🙂 )
- nápoje.... ak chceš kojiť, musíš veľa, veľa piť 🙂 Najlepšie Lucka, Vinea...

Pre bábätko:
- jednorázové plienky (my sme nespotrebovali ani jedno 42ks balenie)
- krémik na zadoček proti zapareninám
- vlhké utierky na zadoček
- ja som mala aj dečku, rukavičky, čiapočku... oblečenie ti dajú na novorodeneckom, nemá zmysel si nosiť vlastné, pretože aspoň môj malý bol každú chvíľu povrackaný, očúraný 😀 takže by som potrebovala na tie štyri dni lodný kufor....
- veci na odvoz z pôrodnice stačí, keď ti donesie manžel pri odchode 🙂

Držím palce pri nakupovaní a pri pôrode 🙂

hhenike
3. sep 2010

@flamenga diky 🙂))

kali1
6. sep 2010

@tatita DAKUJEMEEEEEEEEEEEEEEEEE! 🙂 :-*

kali1
6. sep 2010

Pozeram, ze pisete, co so sebou do porodnice. Mne na popraskane bradavky a zapareninky na ritke najviac zabral Bepanthen. Pri prvom som nedala dopustit na rybaciu mast a kalciovku, Bepanthen je ale lepsi a 2v1- pre maleho aj mna. 😉
A mne lekarka na rychlejsie hojenie sitia hradze doporucila dermochlorofylovy sprej. Perfektny. Odporucam tiez. 😉
Drzte sa, tehulky!

lusinkaj
7. sep 2010

ahojte 🙂
nikde nikto tak ja som sa uz rozp.po tel.s dr.Richnavskym tak zajtra mu rano este volam a mi upresni ze na ktoru hod.mam zajtra prist k nemu na poradnu tak sa uz aj tesim,snad sa uz nieco dozviem 🙂

tatita
7. sep 2010

@kali1 čakáme na fotečky 😉 🙂 😉 🙂

nelake
8. sep 2010

@lusinkaj Ahoj, kedy si sa mu ozvala? V ktorom tt? Volala si mu najskor alebo si mu poslala 1x mail? Rozmyslam tiez nad nim ako porodnikom.

lusinkaj
8. sep 2010

@nelake ahoj,ja som mu pisala maeil v 34tt ozval sa mi o tri dni odpovedal mi maeilom...a napisal mi ze mu mam zavolat na toto cislo uviedol....tak som mu volala hned na druhy den....a dohodli sme sa ze v 36tt mam prist na poradnu...a to idem dnes na obed 🙂

nelake
8. sep 2010

@lusinkaj ahoj, daj vediet ako dopadla a prebiehala poradna 😉 A napisala si mu v maili aj nieco o sebe - prvorodicka, vek, priebeh tehotenstva? a ze si si ho vybrala za porodnika?

lusinkaj
8. sep 2010

@nelake Tak sa hlasim,som doma poradna trvala dost dlho skoro vyse hodinku....ale stalo to zato lebo mi urobili monitor,tlak,moc,vysetrenie zo spodu a utz plus prietoky 🙂 a samozrejme sme sa poroz.ze vlastne co ako dalej,kedy sekcia a tak....dnes bolo vsetko v poriadku cize poradna zase o tyzden a plus aj krv mi budu brat 🙂
dr.je mily a hlavne srandovny,vtipkar 😀

ked som mu pisala maeil tak v skratke som mu napisala o sebe a potom som mu volala a teraz som ho videla prvykrat...ale hadam nebudem lutovat a vsetko dobre dopadne-porod! 🙂
ano pisala so mu maeil ze som pocula na neho same dobre odporucania a zeby som ho chcela za porodnika..... 😉

nelake
8. sep 2010

@lusinkaj dik za info 😉 A blahozelam k uspesnej poradni. Ja som ho uz videla, ked som bola v nemocke v 30 tt - som sa otvorila skor trosku. Pri prepusteni ma vysetroval. Tak sa mi celkom pozdaval. A citala som aj o nom, ze je odbornik.

lusinkaj
8. sep 2010

@nelake ja som ho tiez videla ale len tak matne som sa pamätala .....no som rada ze je vsteko v poriadku ani si to neuvedomujem a ja uz fakt budem mat o chvilu to za sebou 🙂

nelake
8. sep 2010

@lusinkaj hmm ja si to tiez velmi neuvedomujem, ze budeme mat o chvilku nase prve vytuzene dietatko. Zatial si uvedujem len to, ze v brusku mi kopka maly cloviecik. Co je to najkrajsie na tehu, hoci vie niekedy poriadne kopat. 😀

lusinkaj
8. sep 2010

@nelake no presne tak...ja tiez,najkrajsie je ked kopka,hybe sa....asi az ked to uvidime na vlastne oci,ze toto su nase deti tak vedy to az bude 🙂

zade
9. sep 2010

Babule ahojte, aj ja pridavam k tejto teme, no ako citam, tak s lekarom v Saci, ste sa zacali kontaktovat az po 30tt. Takze asi este troska pockam, nepoznam nikoho. Pri prvom babatku sme sme mali obrovske problemy (porod radsej ani neopisujem), no dolahlo to hlavne na dcerku. Neustale bola nespokojne babatko, v dvoch mesiacoch sme stale neboli OK, nakoniec sme sa objednali do Sace na odd. rizikovych novorodencov a velmi nam pomohla pani primarka Dr. Viragova. Tak som si povedala, ze ak pojdem este raz rodit, tak urcite do Sace. Snad to bude OK. 🙂

zuzi44
9. sep 2010

@zade ahoj nas maly ked sa narodil,tiez mal trochu zdravotne problemy,ale dali ho do poriadku a velmi pekne sa o neho starali hlavne pani primarka ale aj lekarky a sestricky z novorodeneckeho a to ked som isla rodit tiez som nikoho nepoznala.Takze dcerka ked sa mala narodit ani som velmi o inej porodnici nerozmyslala.Drzim palce aby vam vsetko dobre dopadlo ,uvidis druhy porod bude lepsi 🙂 Pozeram, ze mate krasny termin porodu 🙂

meduliacik
10. sep 2010

@zade Ahoj, ja som rodila v Saci vo februari 2007 a aj teraz sa tam chystam. Dostala som typ na skveleho porodnika MUDr.Lendaka a bol uzasny, aj teraz sa k nemu chystam. Je specializovany na rizika pri porodoch a komplikovane porody a dokazal to aj pri tom mojom. Moj pokladik mal 4000g a 55cm, obmotany pupocnik okolo krku a este aj zdvihnutu rucicku nad hlavou-bola riadna fuska dostat ho von-trvalo to hodinu. Vsetko dopadlo dobre a aj moja rodina (ktora ma pred porodom odhovarala, ze naco sa chcem zbytocne trepat z PO do Sace a pod.) ma velebila, ze som urobila velmi dobre, lebo ktovie, ci by sme inak nasho pokladika mali ziveho. Takze, tohto porodnika ti mozem vrelo odporucit ( hoci su tam aj ini sikovni). Prajem stastny porod a krasne, zdrave babatko 🙂

hhenike
10. sep 2010

Ahojte.
Zaujímal by ma vas nazor. Budem síce rodit v Saci. Teraz je mojim gynekologom spomínaný Dr. Lendak. Je super, som s ním velmi spokojna. Ale co sa tyka porodu, tak si myslim, ze v Saci sú vsetci lekári super, takze ja som zatial rozhodnutá nechat to na náhodu. Ktorý práve bude v sluzbe, pri tom budem rodit. Zdá sa mi zbytocné riesit konkretneho doktora. Co myslíte?

jonki
10. sep 2010

@hhenike ja skusenost nemam...budem rodit len chvilku pred tebou ale pocula som ten isty nazor...ze su vsetci v pohode...ak to bude oki a budem spokojna s porodom budem sa revanzovat potom dodatocne...ale takto dopredu asi nie.......aj ja si necham poradit od vas skusenejsich 😉

a este mam jednu otazku do fora...nakolko su v saci otvoreni alternative??? porodna stolicka, pohyb pri pvej dobe porodnej, skore prilozenie novorodenca kontoktom koza na kozu bez balenia(samozrejme prikryte), porod bez nastrihu...atd???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre