Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

usiko
29. sep 2010

@zuzu1111 ahoj, no mne kamoska povedala, ze je na predpis, takze ja spom po tom nepatrala...a kupila som si 250mg magnezium , tusim od Natures Bounty, alebo nejak tak podobne...nemam to u seba, tak neviem firmu...aha, toto to je:

http://www.mojalekaren.sk/natures-bounty-horcik...

je to od Natures Bounty, 100 tabletieak a zaplatila som nieco cez 8 Eur.......

Ale tu mas aj ten druhy, ak je bez predpisu, tak si kup tento:

http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/mag...

Do sace ides prvy krat v 36tt, ale: ja som bola v pondelok /som v 36tt, ale ukonceny mam len 35 plus dva dni z 36tt a zdalo sa mi, ze sa mu to zda skoro...lebo lekari beru 36tt akoze si ho uz absolvovala, a si vlastne v 37tt....cize ked ti napisu 35+2, to znamena, ze ty hovoris, ze si v 36tt, a oni ze 35tt...som to niekde citala.....to asi treba po ukonceni 36tt ist./..a nakontaktujes sa na nich skor....tak tyzden skor, aby si bola kludna...aj skorej, ale skor ako ten 36tt ta neobjednaju na poradnu.....

usiko
29. sep 2010

@zuzu1111 ale ma udivuje ze to magnezii lactici ma iba 51 mg horcika v 1 tablete...je to dost malo...ten horcik cisty je ucinnejsi.....a je to vlatne iba o nejake 3 mg viac ako v Magne B6, takze to nie je o bohvieco lepsie......podla mna skocis z dazda pod odkvap..ale zase asi lactici obsahuje aj ine veci dolezite pre tehu..neviem...ja uz tymto slabym veciam neverim, co som sa tak vystrasila, ked mi brucho tvrdlo po kazdych 5 krokoch......vsadila som na tento horcik a beham si dalej......

vierik78
29. sep 2010

ahoj ja som tam rodila pred 5mesiacmi druhy krat,mala som dilemu ci tam ist znovu rodit,lenze moj manzel mi povedal ze nemam vymyslat,ze kde on bude hladat v Kosiciach porodnicu,no nejak som toho drobca odrodila a prezila tych 5dni,ale ani teraz som nebola spokojna,nic sa tam nezmenilo,mna skor napadlo preco si zeny objednavaju k porodu doktora,ktory ich odrodi,sestricka aj tak len zdvihne telefon a zavola doktora,ktory ma prave sluzbu,skor by to mala byt nejaka sestricka s ludskym pristupom,ktora vas povzbudi,ked manzel tam moze ist aj tak az len k porodu.Co budes potrebovat:porodnicke vlozky,odsavacku mlieka,nocne kosele s rozopinanim vpredu,nohavicky najlepsie jednorazove po porode co su,pre babetko plienky,nejaky krem na zapareniny vlhcene utierky,a popripade cumlik .

fecova
29. sep 2010

@vierik78 uuuuplny suhlas co si napisala

usiko
29. sep 2010

@vierik78 takze si nebola v Saci spokojna?...mozes napisat, preco?

ale aj tak si si myslim, ze v inej nemocke by to bolo este horsie, co som pocula...ale ze sestry v Saci nie su bohvieake, to je zname...musis natrafit na individualne kusy, ktore maju dobry pristup...ono, niet sa co cudovat, ked my dopujeme lekarov evrami a setram sa ujdu dezerty...tiez by ste sa roztrhali za par Eur? nie.......sa pozrite napr. v Saci na parkovisko, kde parkuju lekari.....same drahe znackove auta....a to sme im kupili my....sestry sa na takych asi nevozia....je to smutne ale to, ake je zdravootnictvo, sme urob\ili my, pacienti a my sme tak naucili zdravotnicky personal sa spravat....

Ja idem do sace preto, ze je tam aspon o trochu lepsi pristup ako v novej a starej nemocke, a lepsie prostredie..zazraky necakam ani ja.... ☹

vierik78
29. sep 2010

ako hovoris ten pristup sestier,musis mat stastie aby si natrafila na nejaku normalnu,ja som to teraz brala len rychlo odrodit,a rychlo domov.

vitezova
30. sep 2010

baby nezabudajte ze nemocnica nieje hotel ani dovolenkova destinacia 😀 no to je pravda co pisete ze sestry su na tom horsie ako doktori, ale tak kazdy si moze sam za svoje povolanie ktore si vybral 😀 ja idem do sace koli tomu ze sa mi tam viac paci a citim sa tam lepsie ako ked som bola v starej alebo novej nemocke. a uz ked sa chceme stazovat na zdravotnictvo, tak sme na Slovensku cize lepsie to uz nebude, chodte do Usa ked chcete mat luxus a platte si 10 000dolarov rocne poistku 😀

traktor
30. sep 2010

@vitezova presne..a preboha nestraste...niektore neviem co cakate, ze vas budu ovievat vejarom a pofukovat kazde bibinko?...môzem porovnavat, rodila som aj inde....a budme radi, ze je teraz je moznost vybrat si pôrodnicu, ze su tak vybavene ako su a netreba chodit za ultrazvukom na druhy koniec mesta a skratka tak celkovo..treba si len uvedomit jedno...kazdy den porodi X zien, sestier je malo, tak si neviem predstavit, ze by sa sestricka mala cely den, noc extra venovat jednej mamicke a mala by jej zo vsetkym pomôct...pri mne sa vystriedalo viacej sestriciek a nemôzem povedat krive slovo..ak som nieco potrebovala, jednoducho som isla ku tej miestnosti kde su babätka, zazvonila a ci mi trebalo cistu kosielku, perinku, bez problemov mi ju dali..a sestrickam som nedavala absolutne nic, ziaden dezert...nic..

denne73
30. sep 2010

Ahojte dievčatá. Tiež sa chystám rodiť do Šace pretože u nás v PO je to hrôza. V Šaci som bola už pred rokom v auguste no bohužiaľ nedopadlo to dobre kôli amniocenteze a hrozným vysledkom. Takže náš chlapček je teraz anjelikom. Bola som velmi spokojná no ostala som v šoku , ked som sa dozvedela , že je tam už len jedna normálna izba. *Ja nepotrebujem nadštandard a dosť si zaplatim za epi. Takže absolutne neviem ako v januári pochodíme. Čo tu čitam tak ked sa mi neujde 15eur. Izba tak len 30eur. ,takže mi to fakt príde ako pobyt v hoteli. No uvidíme do januára času dosť.

traktor
30. sep 2010

@denne73 ahoj 😉 nikto ta nemôze nutit , aby si si za izbu platila, tak bud v pohode 😉 ..miesto sa urcite najde 🙂

denne73
30. sep 2010

@traktor ahojki moja. No ja už normálne vystrašená že ma nechaju niekde na chodbe keď si nebudem môcť zaplaťit izbu. Nieže by som nechcela , kto by nechcel , ale jednoducho na to nebudeme mať. ďakujem za povzbudivé slová. 😉 😉 😉

traktor
30. sep 2010

@denne73 aj ja som bola na obycko izbe a nelutujem, boli tam super zeny 😉 ..a tiez to bolo z miestom take vselijake..lebo akurat sa malo ist prerabat..ale aj tak bolo dobre a kazda sme mali vlastnu postel 😀 😉 ..tak sa drz a nech ti tie tyzdne rychlo utekaju..nech uz mas nelly pri sebe 🙂 😵

denne73
30. sep 2010

@traktor 😉 😉 😉 😉 😉

vitezova
30. sep 2010

Kočky ja len koli tomu chcem nadstandart( co je mi trapne hovorit ze nadstandart lebo takto by mali vyzerat izby bezne si myslim ale tak to je na inu temu), ze chcem byt sama, chcem mat proste klud, a chcem mat telku je to moja droga 😅 a je mi jedno aka bude sestricka, ked bude drza budem aj ja 😀

hhenike
1. okt 2010

a ja chcem "nadstandard" preto, aby mohol manzel príst za mnou na izbu na návstevu a aby sme s navstevou nemuseli sediet na chodbe.

meduliacik
1. okt 2010

@denne73 To fakt je uz len jedna standard-izba? Tak, to som zvedava, kde chcu dat "cokoladovo opalene" mamicky (ved tych je v Saci vzdy pozehnane) alebo pre tie maju specialne oddelenie? 🙂

denne73
1. okt 2010

@meduliacik no ja ti neviem. kamoška tam bude rodiť vo štvrtok tak ti dám podrobne info 😉 😉 😉 😉 😉

ica9
1. okt 2010

Cokoladky maju zvlast priestory. K nim sa my smrtelnicky nastastie nedostaneme 😉 Alev jedalni ich stretnes pozehnane.

vitezova
1. okt 2010

@ica9 -to radsej skapem od hladu 😀

gabena1
1. okt 2010

ahojte baby, viete mi poradit? chystam sa balit tasku do porodky, chcem rodit v Saci len neviem co vsetko do Sace potrebujem, budem veeeelmi rada ak mi pomozete pobalit sa a nebrat zbytocne veci...
dakujem vopred 😉 😉 😉

traktor
1. okt 2010

@gabena1 kosielky na kojenie, papuce, / aj do sprchy,/ zupan, hyg. vrecusko / srchac, hreben, pasta, kefka, toaletak, vlozky,kremik../, uteraky, podprdu, gatusky 😀 😉 , podlozku pod seba / mne dali, neviem ako to je teraz..radsej zobrat, ...ak nepouzijes v nemocnici, vyuzijes pri dietatku 😉 , pohar, lyzicku, pero, doklady, sobasny list, pre dietatko plienky, tensiu deku do postielky, aby nelezalo na monitore, latkove plienocky, keby grckalo, tensiu ciapocku, môzes aj rukavicky, aby sa neposkrabalo....oblecenie ti daju...a kremiky som nebrala, boli v babytaske, ktore sme dostali od sponzorov/ bolo toho strasne vela.../..môzes aj cumlik...,vlhcene utierky ..ja som isla velmi nabalena a polku veci hned prvy den bral manzel domov, lebo mi ich netrebalo..

traktor
1. okt 2010

@gabena1 a este som chcela....mne sa najlepsie osvedcili tie sietovane gatky z lekarne..môzu sa aj prat a su fakt super 😉 ..niekto si berie aj vlozky do podprsenky...ale nebrala by som celu krabicu, ked , tak len par, pre kazdy pripad 🙂

gabena1
1. okt 2010

@traktor dakujeeeeeem, si pomohla, radsej sa opytam ako mam byt trapne zbalena 😀 nakolko este nemam skusenosti tak dam na radu inych 😉 v celku mam vacsinu z toho co si napisala okrem pohara, lyzice a nejakych drobnosti a deky...este raz vdaka a keby ta este nieco napadlo kludne napis budem rada 😉

usiko
4. okt 2010

@traktor dakujem aj ja, akurat sa balim, uz som bola kuoit vsetko,co som nemala.....fakt si vsetko z tohto pouzila? lebo ja mam plnu cestovnu tasku...nebudu na mna pozerat ako na idiota? 🙂

hhenike
4. okt 2010

@gabena1
@usiko
baby, pozrite si aj zoznam od uzivatelky flamenga na strane 173... mozno pomoze 🙂

usiko
4. okt 2010

hej,som to skombinovala spolu...vdaka......

traktor
4. okt 2010

@usiko ano vsetko s toho co som napisala , som aj pouzila..a neboj, uvidis ako pridu niektore baby nabalene, ..ako na mesiac 😀 😉 ...a len este napisem, ze jeden uterak som mala polozeny aj na postielke, aby na matko nedostal prievan...teda rano , ked sa zmyvalo, a boli na chodbe pootvarane okna, tak som mala jeden uterak prehodeny cez bok postielky...môzes pouzit aj plienku, decku.. 😉 ...

usiko
5. okt 2010

@traktor dakujem take rady sa vzdy zidu, sama by som na to neprisla 🙂

gabena1
5. okt 2010

baby a ako to je, ked dojdete do porodnice, kam si dam tasku osobne veci ako doklady... 😅 mohol by mi niekto popisat taky standardny postup ako to chodi?viem ze kazda zena je ina a mala to ine, ide sa rovno na sal, alebo dostaneme izbu a tam sa zlozime? velmi mi to pomoze, dakujem.... 😉

traktor
5. okt 2010

@gabena1 mna zobrali do vzdychacky, tam bola skrinka a tam som si dala veci,..potom ked uz to prislo, tak som isla do vedlajsej miestnosti rodit, ..po porode som ostala na sale ..az potom ma odviezli do izby a spolu so mnou isla aj sestricka co mi niesla moje veci...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre