Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

lauraespozito
12. okt 2010

@usiko väčšinou ich mávajú v lekárňach a v zdravotníckych potrebách ale sú dosť drahé sada stojí 33 eur približne to je aj s flaškami.

traktor
12. okt 2010

baby , nekupujte si dopredu odsavacku, neviete ci ju vôbec vyuzijete...ja som si tiez kupila a bola mi nanic...pri patkovi mi tieklo mliecko skoro same, stacilo stlacit, netrebalo odsavacku..a pri matkovi neslo vôbec nic a pritom som mliecka mala dost, lebo krasne priberal, ale z odsavackami som sa trapila a nic neslo, teda malinko, tak som to vzdala...a len som kojila, neodsavala...rieste to az po pôrode, uvidite ako na tom budete 😉 ...a kazdej môze vyhovovat ina..takze asi skôr pozicat, vyskusat a tak kupit..niekedy aj lacna posluzi lepsie ako draha...vela zalezi , kolko mliecka je, ake prsniky su..

lauraespozito
12. okt 2010

mne tiež tieklo mlieko samé ale malá mi nechcela papkať a potom ked mala žltačku tak už duplom nejedla tak som musela odsávať a nakoniec som aj tak išla po dvoch mesiacoch na operáciu prsníka lebo som mala zápal a museli mi vytlačiť hnis lebo sa už nedalo nič robiť.A ako som povedala chlapci sú pažravejší ako dievčatá takže stíhajú vypiť skôr ako sa poriadne naplnia .

zuzu1111
13. okt 2010

Baby ani mi nehovorte, že Avent manuálna odsávačka je zlá 😠 ...Ja som si ju už kúpila ☹ . Boli sme na nákupy v Poľsku v obchoďáku a tam bolo všetko od Avetnt-u o toľko lacnejšie než u nás, že som kúpila aj odsávačku....
Ešte mám nejaké otázky ohľadom kojenia - detičky sú v Šaci pri maminkách stále, aj v noci? Odkiaľ viem ako často treba kojiť? A ako dlho - ako budem vedieť, že kedy už ma maličká dosť? Prípadne naopak, či nemám málo mliečka a ona bude hladná? Alebo že kedy treba mliečko odsávať?
Ja mám pocit, že to kojenie je hotová veda 😅 😕

matulka616
14. okt 2010

@zuzu1111 Ahoj, kde v PL ste boli na nákupy? Ja sa totiž tiez chystam a nerada by som sla na slepo. Oplati sa aj kociarik?

lauraespozito
14. okt 2010

@zuzu1111 tak ak budeš po pôrode v pohode tak ti dajú dieťa už na izbu aj v noci ale môžeš aj požiadať o rooming a môžeš ho dať na noc na novorodenecké ak si budeš chcieť pospať ale inakšie čo sa týka kojenia tak väčšinou každé dve tri hodinky kojíš ale ak chce dieťa častejšie tak na začiatku mu treba dávať stále ked si pýta to ti vysvetlia .Prídeš do toho rýchlo neboj

lauraespozito
14. okt 2010

@matulka616 my sme boli minulý rok v Krakowe a tam sa oplatia kočiare ale len v tom prípade že chceš ten ťažký polský sestra tak kúpila a už ho predáva a kúpila si športový ja som si kupovala kočiar cam ale to je drahší

matulka616
14. okt 2010

A maju tam aj tie znacky ktoré sú u nas v obchodoch? Pacia sa mi totiž kociare Concord ale su dost drahe ☹ nevies ci sa to tam da zohnat?

lauraespozito
14. okt 2010

no ja som tam videla len tie polské s velkými kolesami také mohutné

palesandra
14. okt 2010

@lauraespozito ahoj a co hovoris na ten Cam...asi mas Cam cortina? zda sa mi taka stredna cesta medzi lacnejsimi a drahymi...nezda sa ti dlhy? zas tiez rozmyslam nad polskom a nakupmi v targu, mna zaujal este Camello, Espiro GTX a z ABC design sa mi zda ze condor nema nafukovacie kolesa, ma tensie futro a neviem ci sa da dat sportova cast uplne do lahu.
@matulka616

lauraespozito
14. okt 2010

@palesandra tak ja mám cam ale nie cortinu ale ja mám s malými kolieskami ale ten espiro gtx je tiež dobrý som rozmýšlala nad tým aj nad cam ale som spokojná s tým cam až na to že kolieska čerkajú ked ideš po kamienkoch lepší je s velkými kolesami ale treba hlavne zmerať či sa vode do výťahu niektoré nevojdu

lauraespozito
14. okt 2010

mala by som ísť do targu na druhý týžden v sobtu tak sa popozerám na kočiare aké tam majú

zuzu1111
15. okt 2010

@matulka616 - boli sme v Nowom Targu v Babyboo. Nakúpili sme tam dosť vecí - oplatí sa hlavne všetko od Avent-u - toto tam bolo neporovnateľne lacnejšie ako u nás. Za dobrú cenu sme kúpili aj plachty do postieľky, tie farebné zavinovačky, vaničku a rôzne maličkosti okolo kúpania, česania, cumlíkov....aj hrkálky a hryzadlá - či už ich značky alebo aj Fisher price. Dosť tam ľudia pozerali aj tie sady do postieľky - ale toto sme my už mali objednané tu na SR. Kočík sme mali tiež vybratý na Slovensku (ale poľská značka 😀 ), išli sme len pozrieť, či tam taký nebude lacnejšie. Ale nebol....Z ostatných nás nič viac neoslovilo. Majú tam aj ich poľské značky - menej známe, aj poľské ktoré sú známe u nás ako X-lander, Tako, Atlantic Espiro a pod. Z tých lepších viem, že tam mali Quinny. Viac si nespomínam.

Baby ešte mám otázočku - aký teplomer a odsávačku hlienov máte pre detičky? Lebo odsávačku riešime, či na vysávač alebo elektrickú a teplomer - viem že existujú všelijaké do uška, na čielko, cumlíkový...alebo stačí klasický digitálny?

lauraespozito
15. okt 2010

@zuzu1111 no čo sa týka teplomeru je najlepši ten na čelo je drahší ale oplatí sa lebo to máš hotové za sekundu dva a nevrti sa pri tom dieťa a odsávačka je super na vysávač aspon ja som s tým spokojná

lauraespozito
15. okt 2010

@zuzu1111 a v polsku si si nevšimla oblečenie či sa oplatí ?

zuzu1111
15. okt 2010

@lauraespozito - oblečenie bolo to, z čoho som bola najviac sklamaná....jednak ani výber nič moc a ceny ako u nás. Máločo som tam našla také, že by bolo lacnejšie...Ale niečo sme aj tak pokúpili,lebo sa mi nechce tu na SR po obchodoch behať...
A vďaka za tipy na tepomer a odsávačku. Kde si tu kupovala? Cez net? Či niekde v lekárni alebo v klasickom obchode?

lauraespozito
15. okt 2010

@zuzu1111 v lekárni som to kúpila

zuzu1111
16. okt 2010

Baby poznáte niekto Dr. Pankuchovú? Lebo ja som bola dohodnutá s Dosedlom, že ho chcem k pôrodu,ale keďže je teraz mimo, tak mi napísal, že kým sa vráti, mám chodiť za ňou a že keby som aj rodila skôr, tak ona sa o mňa postará.
Teraz s mojimi problémami, čo mám si myslím, že asi maličká nevydrží čakať až do termínu....Tak neviem, či si potom nemám radšej vybaviť niekoho iného 😖

nunusimi
16. okt 2010

ahojte
mam este cas vybavovat porodnika, len sa chcem opytat kto momentalne v Saci rodi. Ja som tam rodila pred 4,5 rokmi pri Fricovi, ale uz by som ho asi nechcela. nemozem povedat, ze sa o mna nestaral, kedze hned na druhy den po porode siel na nejaky kongres ci co, no ale starala sa o mna miesto neho Dr. Vargova. Ona tam este robi?
Pocuvam chvaly na Dosedlu. Odporucate? ja budem mat isto sekciu aj prve som mala a mam vysoky tlak aj mimo tehotka tak je to na 100% preto hladam niekoho, kto by ma odrodil, lebo dohodnut sa musim. Neda sa, ze pridem a kto sluzi ako ked rodite normalne.
Diiik za kazdu info.

kejtty
16. okt 2010

@zuzu1111 Ja som sice rodila pri Dosedlovi, ale ta Pankuchova je strasne mila doktorka, aspon na mna tak posobila, ked ma bola pozriet na vizite po porode...

kejtty
16. okt 2010

@usiko ahoj, tak ja som si kupila tu MAM odsavacku - v Carefoure (hore oproti Blsaku) v lekarni - tam hned pri vchode... kupila som si rucnu odsavacku, ale to je des, tolko som sa s nou natrapila. Radsej odporucam elektricku ci ake to su...

nunusimi
16. okt 2010

@kejtty ona je tiez nejaka mlada? alebo? ako vyzera? lebo stranka nie je aktualizovana,tak si ani neviem vybrat ze kto tam este robi co ich poznam....

zuzu1111
16. okt 2010

@kejtty -to je super, že je milá, poteší to....Ale rada by som,keby sa našiel niekto, kto má s ňou skúsenosť pri pôrode...Lebo ja mám hrozný strach z pôrodu, bojím sa, že nebudem vedieť spolupracovať a ohrozím tak bábo, tak aby tam bol taký doki, čo vie, čo treba robiť....samozrejme, že chcem aj chcem aj epidurálku a Dosedlu kvôli tomu, že vraj vie tak odrodiť, že nástrih robí minimálne

kejtty
16. okt 2010

@nunusimi ano ona je taka mlada baba (tipujem okolo 35r,), vtedy mala hnede dlhsie vlasy, ale velmi mila a prijemna doktorka.... ale ja osobne by som isla rodit len ku chlapovi - doktorovi, tebe odporucam dr. Dosedlu, ja som pri nom rodila a je suuuuper. No na ich webstranke je vacsina porodnikov - su tam aj s fotkami, akurat asi zeny doktorky tam niesu pridane.

kejtty
16. okt 2010

@zuzu1111 no ja som rodila pri Dosedlovi, ale nemala som lahky porod ani pri nom. To neznamena ze ked je dobry porodnik, ze to odrodi aj za vas on sam... Boli tam komplikacie (samozrejme prvorodicka tak nevie ako ma tlacit 😠 ), ale dr. to zvladol a nastastie to dopadlo dobre, aj bohuzial s nastrihom...

nunusimi
16. okt 2010

@kejtty dik 😉

zuzu1111
16. okt 2010

@kejtty - jasné, že to neodrodí za nás 😀 ...ale keď človek vie, že je taký dobrý odborník, tak má taký lepší pocit, že keby niečo, tak vie, čo má robiť - presne ako ty píšeš - prvorodička, nevie čo má robiť....ale on to zvládne
@nunusimi - vraj aj primára Richavského si baby celkom pochvaľujú

lauraespozito
17. okt 2010

ja som mala sekciu pri dr.Tóthovi a bol super inak aj primár je velmi dobrý a aj dr. Ševčovičová

lauraespozito
17. okt 2010

čo sa týka odsávačky tá na elektrinu strašne hučí nespala som celú noc v nemocke ked vedla spolubývajúca si odsávala

vadelka
17. okt 2010

Ahojte 🙂
tak pred týždňom som rodila v Šaci a musím povedať,že so všetkým som bola spokojná.Rodila som pri Dr.Dosedlovi(bola som s ním dohodnutá) a porod bol fakt rýchly,teda na prvorodičku po vyvolávačke určite 😉 Rodila som bez epi a podarilo sa to aj bez nástrihu,ráno som už cupitala ako srnka 😉 Aj sestričky na šestonedelí boli milé,na všetko mi odpovedali a poradili aj ohľadom kojenia a tak... Ak sa odhodláme na ďalšie bábo,tak určite chcem zasa rodiť v Šaci pri Dosedlovi. Pekný deň 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre