Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

aeouliana
9. nov 2010

@usiko @meduliacik: mam cislo na super laktacnu poradkynu ak chcete. mozem poslat cislo cez IP 🙂

meduliacik
9. nov 2010

@aeouliana Ja si prosim. A je z PO alebo z KE?

gabrielkap
9. nov 2010

zoznam a kontakty na laktacne poradkyne
http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po...

odporucam aj stranku www.mamila.sk, fakt vsetko potrebne tam najdete..
ja som v tehotenstve absolvovala prednasky, ale robia to vacsinou materske centra..

gabrielkap
9. nov 2010

@denne73, @jonki
co sa tyka porodneho planu, ja som ho nazvala porodne prianie a nastastie sa mi aj splnilo 😉
inspirovala som sa na nete, kde su aj vzory a tym co som vedela z predporodnej pripravy..
samozrejme je tam uvedene, ze si prajes aby to zdravotnicky personal respektoval, pokial sa počas pôrodu (všetkých jeho fáz) nevyskytnú stavy vážneho ohrozenia zdravia dieťatka alebo tvojho zdravia..
sucastou mojho planu bola osobna, gynekologicka a rodinna anamneza a to co som chcela, som zhrnula do jednotlivych bodov, podobne ako na nete..
dolezite je vsetkemu co tam napisete rozumiet, napr. ze si neprajete epiziotomiu a pod..
ked som sa na zaciatku zacala o to zaujimat, vsetko sa mi zdalo take samozrejme, ze naco to vobec pisat, ale zistila som, aj z osobnych skusenosti, ze to tak vobec nie je..
a najdolezitejsie je podla mna byt na porod pripravena.. 80% (ked nie viac) uspechu je psychika, pozitivne myslenie, klud.. treba verit sama sebe a robit instinktivne to co citim.. nestresovat a byt v pohode, tesit sa na babo a mysliet na to, ze ten okamih kedy uvidim svoje babatko je s kazdou kontrakciou blizsie..
jasne ze komlpikacie mozu nastat, ale aspon viem ze som urobila co sa dalo..
drzim palce 😉

denne73
9. nov 2010

@gabrielkap 😉 😉 😉

22mamina
9. nov 2010

@gabrielkap velmi pekne si to napisala 🙂 🙂 🙂 🙂

jonki
9. nov 2010
evicka1
9. nov 2010

ahoj zenusky
pridam ja svoju skusenost s porodnicou. 1.oktobra ma priali do nemocnice s tym ze mam kardiologicke problemi a prenasam uz 5den. takze reku pod dievca vezmeme ta. pani dr tam boli mili ochotny ale sestricky jedna katastrofa. som si tam pripadala ako "debil" ze nerozumiem madarsky a sestricky na mna pozerali ako na nejaku menejcennu ze im nerozumiem 😠
v piatok sa rozhodli ze mi vyvolaju porod. au 😅 zo zaciatku ako som lezala na monitore tak chodili sestricky pozerat co a ako a po 2hodinach mi pani dr pichla vodu.a potom to zacalo. ja tlak tisic strach neskutocny a bolest tiez. no sestrickam bolo jedno ze mi je zle ze to je bezne... hovorim si tak fajn. potom prisiel pirmar ze reku tak sa pzrem ako to ide a ten skoro skolaboval. nechali ma pochodovat v tej cakacej miestnosi, bez ekg bez monitoringu bez infuzky a tak. dal ich krasne do late a to vam poviem potom to bola starostlivost ako mala byt 😉
zaplatila som si nadstandard a ej hla. nebola som tam sama. teda okrem baby o kt.som vedela ze tam je sme tam mali aj kopec mravcou.liezli vsade. do postielky aj nam do postele a do skrine...hnus fialovy... krasne nam to tam vystriekali smradu ako v carihradu... ale mravce to znicilo. nikomu nevadilo ze skoro aj nas 😀 😀 😀 😝
maleho som mala len cez den a a na noc si ho bravali. na druhy den sme podpisali roaming a slovicko baby friendly je podla mna len na papieri. ja som mala problem s dojcenim zo zaciatku mi to neslo a sestricky namiesto toho aby mi povedali ze si maleho prikladajte k prsniku kedy kolvek zaplace nech sa to rozkoji tak mi ho doniesli prilozit po troch hodinach a ze ho mam davat len tak po troch ze to staci... prve dieta vystrasena ze nieco pokazim tak som ich pocuvala.a samozrejme ze mu zacali davat bebu lebo chudacik vyhladoveny tak plakal ze az nedobre. az na treti den som si maleho prikladala kazdu hodinu na co ma krasne madarsky hovoriaca sestricka zjazdila ko malu ze co to robim ci som normalna. tak som podala ofigo staznost a poviem vam .
bola som velmi sklamana , necakala som ze mi budu s pierkom okolo z...u behat ale ze mi poradia ukazu. mozno sa to za tie dva roky zmenilo, ale ja o tom vazne pochybujem.
prajem vam teda nech mate rychle porody a ziadne problemi s dojcenim... vela sil a mliecka 😉

traktor
9. nov 2010

@evicka1 😅 tak neviem ci si rodila v tej saci co ja 😉 😝 , ale tak ja som bola neskutocne spokojna, vsade bolo cisto,skvel odbornici, mile sestricky...nemozem povedat krive slovo a to som tam rodila len posledne dietatko..ak by som vsak vedela skor, ze je tam taka starostlivost, tak tam odrodim vsetky deti 😉 ...ako neberiem..kazdemu sa ine paci..ale moja skusenost bola taka a fakt obdivujem doktorov a aj sestricky , ze na to maju nervy..lebo zeny sa pri porode spravaju rozne..a ukludnovat zenu a plus dbat o dietatko..nie je sranda... 🙂

evicka1
9. nov 2010

@traktor pisem ze su to dva roky tak sa to hadam aj zmenilo ...

fecova
9. nov 2010

@evicka1 myslim si, ze pises pravdu, ja som tam zazila nieco podobne

evicka1
9. nov 2010

@fecova to ma mrzi ☹ no kazda skusenost je k niecomu dobra.

fecova
9. nov 2010

@evicka1 ako vies, ja len nechapem tie zeny, ktore sa tam mali asi ako v perinke a idu ta tu presviedcat, ze to nie je pravda, co si zazila, ked som to raz zazila, tak to tak bolo a nikto ani nic sa na tom nezmeni.,

aeouliana
9. nov 2010

@meduliacik: je z KE a je z Mamily. ako nspisala @gabrielkap ta stranka je suprova. este odporucam http://dojcenie.wordpress.com/ a pozerat temu .. dakujeme annag... na tomto fore. t.c. mas v IP 😀 prajem vela mliecka 🙂

meduliacik
9. nov 2010

@aeouliana Dakujem 🙂

traktor
9. nov 2010

@fecova ..ja nikoho nepresviedcam...pisem moja skusenost je taka 😉 ..a mozno to pred par rokmi tak bolo..ale myslim, ze teraz je to ine, vsetko je modernejsie, bola prerabka...ved kopec bab co teraz rodilo, pisalo, ze bolo dobre...mrzi ma , ze mas taku zlu skusenost...vidim, ze cakas babo, tak ti prajem, nech na tento porod budes mat krajsie spomienky a nech sa ti narodi krasny zdravy drobcek 🙂

fecova
9. nov 2010

@traktor no mas pravdu, pred styrmi rokmi to bolo o niecom inom, myslim nemocnicu, a prave kvoli tejto skusenosti do Sace rodit nejdem, a dakujem

usiko
9. nov 2010

@evicka1 no s tymi sestrami je too skoro tak...su sice mile, ale aj vdaka nim nedojcim...sme to neroychodili..inak som bola so vsetkym spokojna v saci...no ale co chceme,ked platime len lekarom a sestram sa ujde cokolada? aj tak by sa mali spravat inak a poradit....

aeouliana
10. nov 2010

@fecova, @usiko, @evicka1: no ja som tam tiez rodila pred styrmi rokmi. mala som nadstandardku jednotku pri porodnej sale. lekari boli fajn, sestry nie az tak celkom fajn. kedze som mala akutny cisarsky, tak som lezala na JISke a dieta mi priniesli asi az 6 hod. po porode aj to, lebo uz som kricala na sestricku na JISke, ze chcem vidiet svoje dieta. take nieco ako prilozenie k prsniku sa konalo az na druhy den, aj to mi malu priniesla kamoska, ktora tam pracovala,inak by som ju ani nevidela "lebo mali vela". podpora dojcenia bola tym stylom, ze vosla sestricka do izby a spytala sa "dojcite?" a ja ze asi ano. odpovedala dobre a odisla. dalsia pikoska bola, ze na jedno dojcenie mi sestricka doniesla nie moje dieta 😕, na co som ju ja musela upozornit 😒
minuly rok som tam sla opat rodit a opat som mala tu istu izbu. lekari ok - okrem jedneho, sestry na JISke nic moc (z coho som bola prekvapena, lebo pamatala som si, ze tam boli sestry fajn). ale co sa tyka dojcenia, bolo tam urcite zlepsenie. dieta mi prilozili k prsniku uz na sale, potom este asi o 3 hodky na JISke a na druhy den mi ho uz nosili na izbu kazde 3 hodky a dalsi uz bola na roomingu. kedze som bola druhorodicka, tak to uz nikto nijako zvlastne neriesil. trochu som riesila stravu, ked nam po porode dali paradajkovu polievku a maly mi potom plakal celu noc, kedze ho bolelo brusko. dalsiu noc to iste. tak som pockala do 5 rana a cela vyklepana som s nim na rukach sla na novorodenecke, nech mi poradia co s tym. rozpospata sestricka mi otvorila a povedala, ze mu mam spravit masaz chrbta. 😠 myslela som si, ze jej jednu flasnem. a ze co som neprisla skor? reku na co? aby mi povedala, ze mu ma spravit masaz chrbta?
ALE ked to mam celkovo zhodnotit. ak by som otehotnela, sla by som tam rodit zas 😀

jankah77
10. nov 2010

@usiko no s tou sestrou co sa vyziva v stlacani preplnenych bolavych prs mam aj ja svoju skusenost, skoro som klakla na zem...to som ju len prosila, aby mi ukazala, ako spravne rozmasirovat prsia, tak sa na mna vyjacala, ze ako chcem odsavat a malemu davat pit, ked to poriadne nerozmasirujem a tresla dvermi... 😢

evicka1
10. nov 2010

@usiko je smutne ze kazdemu nieco do vrecka treba dat aby sa ti venoval aspon tolko malo za co je plateny 😅
@aeouliana he he matka odvazna... ale nie urcite tam su super lekari a uz ked to tretie dieta tak uz co to vies, ako dojcit kedy prikladat ako rozmasirovat prsia ak ta bolia ale ako prvorodicka tam velmi nepochodis 😔

aeouliana
10. nov 2010

@jankah77,@usiko : velmi pomaha prsia nahriat. ja som si preto vzala do porodnice fen. fajne som si ich pofenovala a potom odsala bez problemov 😉
@evicka1: no ako prvorodicka som aj tak dopadla..dokrmovala som uz po mesiaci. teraz stale kojime, aj ked som mala aj druhy cisarak. ale musim povedat, ze vdaka porodnici Saca to nie je. podakovat mozem laktacnej z OZ MAmila Maji Krupovej, ku ktorej som sla na prednasku o dojceni + som jej volala, kedykolvek som mala problem a vzdy milo a ochotne poradila 🙂

usiko
11. nov 2010

@aeouliana jaaaj, nebol problem odsat, odsala som aj ja, aj mi sesra pichla oxitocin do zadku, takze to tieklo ako salene....problem bol, ze mala sa neprisala......a niketo mi neveril, az na tu lekarku posldeny den....dovtedy sa na mna pozarali ako na blazna, co nechce dojcit.........a ja materialy o dojceni po posteli, polohy pri dojceni nastudovane, odsavacka stale pouzivana, mala stale prikladana astale ked videla bradavku tak vreskot........niekto vravi neprikladaj ked place lebo si vypestuje odpor...ini ze prikladaj aj ked place a azvykne si....ja robila tak aj tak a nic...zmena ziadna,....dieta hladne.....

aeouliana
11. nov 2010

@usiko: no, to je dost blbe. a hlavne ten pristup sestier. na to by mozno pomohla ta laktacna keby si jej vtedy zavolala. mam kamosku, ktorej sa mala neprisala vobec. pol roka si odsavala a krmila z flase vlastnym mlieckom. no akoze klobuk dole, ja neviem, ci by som to robila. a bola sama doma, MM pracoval v BA, takze cele dni nerobila nic, len odsavala, sterilizovala, odsavala a sterilizovala. do nemoty. takze teraz ste uz na UM?

usiko
11. nov 2010

@aeouliana volala som laktacnu,poradila mi taku cievku, hadicku, ze jeden koniec vmlieku a druhy na mojom prste a mala sala prst a popritom sala mliecko cez hadicku...takto nemala prist o saci reflex a mala sa neskor prisat...ibaze takto vypila straaaassne malicko, bola hladna a aj tak sa vobec neprisala..... 🙂 my to mame aj v karte napisane,takze fakt sa nedalo..... 🙂 odsavala som, co sa dalo , ale proste sa mi mlieko uz uplne stratilo....a to som mala kvalitnu,dvojfazovu Medelu.....

evicka1
11. nov 2010

@aeouliana ja som kojila rok ale fakt nie diky nemocnici 😀
@usiko tie laktacne su super., mne teda pomohla aj ta anag tu na mk. a mala som kamosku a ta s odsavackou avent elektickou vydrzala odsavat tiez rok ... ja neviem ci by osm to zvladla

palesandra
11. nov 2010

dievcata, ktore ste boli na prietoky u Dosedlu, viete mi prosim povedat, ci je mozne sa unho objedant na presnu hodinu alebo treba prist rano a cakat v poradi..? dakujem za info. a ci maju presne vymedzene hodiny kedy ich robia...?

azuz
11. nov 2010

@palesandra ano objednava sa na cas telefonicky, ale nemam uz to cisielko 😖

palesandra
11. nov 2010

@azuz cize da sa aj poobede? alebo maju presne vymedzeny cas kedy robia prietoky?

aeouliana
11. nov 2010

@usiko: hmm. to Ta obdivujem, ze si to skusila aj s tou hadickou. vela zien nechce. no, spravila si vsetko. nie vzdy vsetko vypali tak, ako chceme 😒 tak sa vytesuj zo svojej malej Sasenky 😀 drzimpalce nech ste zdrave a stastne 🙂
@evicka1: annag je super, mne ta tema tiez velakrat pomohla 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre