Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

cathy77
8. feb 2011

stanly - pre dve osoby? ja by som ju totiž chcela. ja som bola presvedčená, že je to single izba...

slecna0071
8. feb 2011

@ingemor ..Ahoj..moj porod trval velmi kratko,aspon mne sa zdalo..prisla som do porodnice okolo 23:00 ,kym sme spisali tie prehlasenia a vsetko tak okolo 24:00 som vysla na stol,nestihli sme ani klystyr ani sprchu ,nic..a 1.15 sa narodila..Este lekarka vravela,že tak ma vyzerat porod..Tak si myslim že to bolo kratko...staci ,ci chces aj podrobnosti??

stanly1974
9. feb 2011

@cathy77 Pokiaľ viem, tak single je len jedna izba a to č.10 (tú som chcela ja) za 20 Eur. Tá za 30 je hneď vedľa obyčajnej izby a má, myslím, číslo 2 lebo č.3 je obyčajná a č.4 je obyčajná pre cigánky. Už si však nepamätám koľko bolo izieb za 30 eur. Viem, že č.6 a 7 sú za 15 eur (aspoň v novembri to tak bolo).

ingemor
9. feb 2011

@slecna0071 dakujem, este by som chcela vediet, co predchadzalo porodu, ci kontrakcie alebo odt.plod.vody..pytam sa, lebo ja pri prvom porode som mala iba kontrakcie a az v nemocnici mi museli umelo narusit plod.blany..a porod som mala dost dlhy a tazky..a kedze som z Michaloviec a planujem rodit v Saci, zistujem ako rychlo moze prebehnut porod.. 😕

slecna0071
9. feb 2011

@ingemor ..no od rana som mala c ely dn bolesti..najprv slabe a nepravidelne a ku veceru boli kazdych 5 min. a bolestivejsie a zacali aj križe boliet...tak som este pockala na silnejsie a sli sme..aj mne oni prerusili blanu

ingemor
9. feb 2011

@slecna0071 ..tak podla toho co pises, mala by som to stihnut 😉 akekolvek bolesti radsej nenecham na nahodu 😉 este raz dakujem 😵

slecna0071
9. feb 2011

@ingemor a este rodila som presne na termin..este mas casu,ale prajem vsetko dobre,nech bude aspon taky porod ako moj..a co to bude?

meduliacik
9. feb 2011

@mira82 Ahoj, nechcem ta strasit, ale na tvojom mieste by som zvazila radsej ine porodnice ako Sacu. Presovcanky teraz dost chodia aj do Kosic na SNP, Bardejova alebo Krompach. ja som rodila v Saci 2x a po druhy krat som bola riadne sklamana. Varovali ma sice pred porodom niektori znami, ze to tam v poslednom case islo kus dole vodou, ale nedala som sa presvedcit-zial. Skutocnost je taka, ze ceny isli riadne hore-hlavne za izby-napr. 2 postelova izba, na ktorej som pred casom lezala za 500 Sk na noc uz stoji 30 eur a epidural zas namiesto 3000 Sk stoji 140 eur, hoci v inych porodniciach za neho pytaju len 80 eur. Pri epidurale sa ti navyse moze lahko stat, ze ti ho pichnu neskroro (zbytocne budes skor zobronit a skrabat steny od bolesti) a o 15 minut od napichnutia uz aj porodis, cize ti ani nestihne zaucinkovat, lenze 140 eur za neho si pekne zacvakas-a zbytocne.Personal je roznorody, aj mile sestricky mozes stretnut ale aj protivne-ziaden rozdiel oproti Presovu. Novorodenecke oddelenie sa dokaze postarat hlavne o fyziologickych -cize bezproblemovych novorodencov, tych predcasne narodenych alebo inak problematickych posielaju do KE. Jedine, ze by si tam chcela ist hlavne kvoli konkretnemu lekarovi a tie dni na sestonedeli nejako pretrpis a ozelejes aj prehnane naklady, ktore sa u mna konkretne vysplhali na 400 eur. Rozhodni sa, kym je este cas. Nedalo mi, aby som ta nevarovala. Drz sa. 🙂

cukor
9. feb 2011

@meduliacik ...ja som tam rodila pred 5 tyzdnami a bola som spokojná.izbu som mala 2 postelovú,za 15 eur....a uplne to stačí.sklamaná som bola z novorodeneckého oddelenia ale co sa týka gynekologov nemám nejaké výhrady.

minewka
9. feb 2011

@cukor

Ahoj 🙂 , chystám sa rodiť v Šaci - prečo si bola sklamaná z novorodeneckého?
Bábo dávajú k tebe na celú noc ihneď po pôrode?
Alebo na druhý deň?

Alebo ho večer berú a ráno prinesú?

minewka
9. feb 2011

A je tu niekto, kto má termín v Marci? 🙂

magre
9. feb 2011

@minewka Ja, ale myslim, ze pojdem skor...

meduliacik
10. feb 2011

@cukor Samozrejme, ze izba za 15 eur staci, ale je 95 % pravdepodobnost, ze nebude volna. Okrem toho, mam skusenost, ze sa pacientke snazia az "nanutit" najprv nadstandard za 30eur-aspon niektore sestry. Co sa tyka gynekologov, vsimla som si tam akysi "modny trend" pustat pacientkam plodovu vodu a vyvolavat porod...viem len o jednom, co to takto nerobi. Proste, zmenilo sa to oproti tomu, co som tam bola pred 4-mi rokmi.

cukor
10. feb 2011

@meduliacik ...mne nikto nič nevnucoval ale je to možné.a ja som rodila sekciou takze s tou plodovou vodou neviem posudit.
@minewka ...no nakolko som rodila sekciou bola som 24 hod. na jiske a potom na izbe nam nosili kazdé 3 hodiny na kojenie a na tretí den nam uz nechali babätká na izbe.z novorodeneckého mam zmiešané pocity,vlastne nam poriadne nepovedali nič o babätkách,len tak obširne,nassa mala zvysený bilirubin ale čo robit s tým doma...nič.....este teraz sa s tým zaoberame a aj nasa lekárka.a na tretí den ked nám doniesli babo pri prebalovaní sme si vsimli,ze má hrozné zapareniny.az pluzgieriky mala.a sestricky sa tvárili,ze to je normálne.ale jeden mladý lekár tam bol velmi ustretový a ochotný aj poradit...myslím,ze sa volal Kapec....ten bol o.k.

minewka
10. feb 2011

@cukor
ďakujem...si mala indikovanú sekciu?
Kto ti ju robil, ak to nie je tajomstvo? Bola si na nadštandarde? 🙂

minewka
10. feb 2011

@magre

Tak ale pozerám, že si 3 týždne predo mnou 🙂
Máš vybrané, s kým budeš rodiť?

magre
10. feb 2011

@minewka Takze ak budem prenasat, tak sa stretneme...🙂 Rodit ma bude Dosedla, bola som unho trikrat na sono a 2x poradna a bola som spokojna. Hlavne kvoli tomu, ze je sikovny a nenastrihava, iba pri kliestovom porode...

minewka
10. feb 2011

@magre

Hej, ja sa rozhodujem medzi ním a Luptákom...

Aj o nástrihu rozmýšľam...nebojíš sa, že to neodhadne a nakoniec sa roztrhneš?
Ja sa nejak neviem rozhodnúť...

A ako si ho oslovila?

magre
10. feb 2011

@minewka Vraj sa mu to nestava🙂 Ale nie, nepovedal to tak z fleku, ze ja nenastrihavam a basta. Najprv ma pozrel a povedal mi, ze co si o tom mysli, ze ci to pojde bez nastrihu a tak. Ak pojdes na webovku nemocnice, tak tam ma uvedeny mail a na ten som mu napisala.

magre
10. feb 2011

@minewka A Luptaka mala znama na cisarskom a o styri dni bola doma a normalne fungovala, a ze vraj bol skvely, takza ako chces 🙂

jonki
10. feb 2011

@cukor Dr.Kapec je uzasny aj Dr.Kostelnikova...s nimi som mala velmi dobre skusenosti 😵

@meduliacik myslim ze s tou plodovkou je to celkom pravda...aj ku mne prisiel rychnavsky a vysetril ma tak aby mi ju pustil...

@minewka nevybavovala som si doktora ale z dvojky Luptak Dosedla by som brala Dosedlu 😉...ako ked sa ma nieco zmrvit tak sa moze aj pri dobrom doktorovi....ale mam pocit ze Dosedla je clovek ktory urobi maximum pre to aby bola spokojna aj rodicka, nie len personal.

ingemor
10. feb 2011

@slecna0071 ..ja som tiez prve rodila presne na termin..mozno aj teraz to tak vyjde..este nevieme co to bude, zatial sa nam nechcelo ukazat 😕 , ale buduci tyzden idem na 3D/4D ultrazvuk..tak dufam, ze sa nam ukaze v plnej krase 🙂

minewka
10. feb 2011

@jonki

No ja mám dilemu - lebo Luptak je aj môj gynekológ. Takže vie priebeh celého tehu.

a rozmýšľam, či by to nebolo blbé, že na pôrod si nakoniec vyberiem jeho kolegu.. 😀

jáááj..neviem.

Na Dosedlu sú len samé chvály.

minewka
10. feb 2011

@magre
čiže on ťa pozrel zospodu a podľa toho nejak posúdil elasticitu hrádze?
Alebo to posudzoval podľa veľkosti bábätka...

To by som ozaj veľmi chcela, aby to bolo bez nástrihu..

magre
10. feb 2011

@minewka Tak... Babo malo pred 2 tyzdnami 2 a pol kila, ze vraj priemer, neviem mozno sa prihliada aj na to.

cukor
10. feb 2011

@minewka .....mala som indikovanú sekciu,robil mi ju primár richnavský....pondelok o 21,33 sa narodila a v piatok ma uz pustali domov.bola som s ním velmi spokojná,vrelo odporucam....vlastne som s ním bola v kontakte uz od konca oktobra lebo som tam lezala.......je fajn.

minewka
10. feb 2011

@magre

Tak ti držím palce, nech je babo váhový priemer 😀
Ja asi ostanem u Luptaka - ale skusim sa nejak dohodnut ohladom nastrihu 😀

uz chodis aj na prietoky?

magre
10. feb 2011

@minewka Prvykrat v 30., potom som bola v 36., v 37. na CTG a teraz idem v pondelok, tak uvidime.

slecna0071
11. feb 2011

nie je tu nejaka co rodila v saci v juni 2010... co sme sa stretli??

mira82
16. feb 2011

@cathy77 ahoj. Este by som sa Ta chcela opytat na to, preco by si nesla na "blint" rodit do Sace. Mysllis, ze ini lekari tam nie su dost kompetentni? Samozrejme, ak o tom chces pisat, lebo si spominala, ze to je nadlhsie 🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre