Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

ingemor
13. mar 2011

ahojte baby, chcela by som sa opytat, co si treba priniest do porodnice pre babatko..dakujem

nice202
13. mar 2011

@ingemor daju ti zoznam. netreba vela. max.: plienky, krem na ritku, ked chces ciapocku, rukavicky, ja som mala aj latkove plienky. oblecko maju deti ich. potom ti muz /alebo niekto/ donesie veci pre babo, co si oblecie ked pojde domov. a este ak chces, aby dieta pouzivalo cumlik, tak aj ten. ja som ho nemala a ani nepouzivala

cukor
14. mar 2011

@ingemor ....len plienky

traktor
14. mar 2011

@ingemor plienky, vlhcene utierky, ciapocku/ ja som nepouzila/ dudu/tu sme tiez nepouzili/ ja som mala aj tensiu deku, tu som dala na postielku na tu podlozku, aby matko nelezal na holom..teda bol v perinke ale aj tak..a latkove plienocky...to som mu davala, ked som ho dvihala odgrgnut a dalsiu som mala prehodenu cez postielku, lebo ked sa otvarali dvere, tak aby nedostal prievan..kremiky a take, to som nebrala, to bolo v tych taskach co sme dostali od sponzora..

traktor
14. mar 2011

v pôrodnici 🙂

ingemor
14. mar 2011

dakujem Vam vsetkym pekne za info 🙂

ingemor
14. mar 2011

@traktor ten maly chrustik v postielke ja na spapanie..uz si to neviem ani predstavit, drzat v rukach opat take male babo 😵

sisi0211
14. mar 2011

@abika26 Cim dalej tym viac mam pocit, ze lekara vybavovat treba. Samozrejme ak bude vsetko OK, tak je to zbytocne, ale clovek nikdy nevie a porod nie je nejaky odber krvi 😒

abika26
14. mar 2011

lekari sa stazuju ze nemaju peniaze,no len si zober ze taky porodnik ma dohodnutych napr 10 porodov za mesiac,ved to ma dajme tomu okolo 2000eur len tak k dobru za to co ma robit svedomito aj tak.bohuzial nasa spolocnost je zvyknuta na uplatky a ja tiez zdielam vnutorny boj co je spravne. 🙂 a druha vec je ze som pocula od viacerych,ze ak mas ,,vybaveneho" lekara tak ini sa ta ani dotknut nechcu.....

abika26
14. mar 2011

@sisi0211 a ty cakas 1. babatko?chodis uz do nemocnice alebo este k svojmu gynekologovi?

sisi0211
14. mar 2011

@abika26 Aj ja som pocula, ze ak mas vybaveneho lekara a ten tam nahodou nie je, tak moze byt problem... ja uz fakt neviem. Ty vybavujes niekoho?

sisi0211
14. mar 2011

@abika26 Ano, cakam prve. Zatial chodim ku svojej lekarke. Do nemocnice podla mojich informacii sa chodi az posledny mesiac...

abika26
15. mar 2011

@sisi0211 este si to premyslim,ale asi pojdem normalne od 35tt na vysetrenmie do nemocnice a uvidim ci mi tam nejaky lekar bude natolko sympaticky ze si ho ,,objednam".este mam par tyzdnov cas 🙂

lienkato
15. mar 2011

ahojte,ma niektora z vas skusenosti z roznavskou porodnicou??sme sice z ke,ale prestahovali sme sa na vidiek k roznave a zatial tu mam skveleho gynekologa,len netusim,co a ako v porodnici,lebo pocuvam same negativa na tuto porodnicu...saca sa mi zda ok,kamoska tam prave rodi,ale tuto porodnicu mam 10min cesty z domu.tak neviem...toto bude moj treti porod,dvakrat som rodila v ke v starej nemocnici.viem,ze aj tu sa priplaca za nadstandard izbu,partnera pri porode,mozem si vybrat,ako porodim...ozaj sa neviem rozhodnut.som v 24-tyzdni.dakujem

katkarv
15. mar 2011

@lienkato ahoj ja som tam rodila naposledy v 2001,je to ako kazda ina statna porodnica ,ja som bola spokojna a to som tam rodila 3krat,ale ak chces aktualne info tak klikni na sprievodca porodnicami.Inak primar Praslicka je super aj doktor Seres.Ak ches vediet o doktoroch viac kludne sa pytaj

lienkato
17. mar 2011

@katkarv dakujem,katka,ze si reagovala...do poradne chodim k annovi,uzasny lekar,len skoda,ze nebude v praci,ked mam termin.u praslicku som bola na usg,velmi dlho sa mi venoval,povedal mi kopu veci,myslim,ze ak sa ma nieco pri porode stat,stane sa ja v inej nemocnici,ci statnej,ci sukromnej.dohodli sme sa,ze ak bude mozne,chcem izbu,za ktoru si priplatim,aby mohol partner byt pri mne hocikedy,aj pri porode aby bol,porodu sa neobavam,len mam trosku mensi problem s pupocnym pruhom,o tom nevies nic???som pod dohladom chirurga,ale upokojil ma,ze v poho porodim a potom to zoperujeme...dakujem..

katkarv
17. mar 2011

@lienkato ahoj,no o tom pruhu neviem nic.Dr.Annu nepoznam ale pocujem tiez len same chvaly na neho.Chcem ti este poradit ak by sa tvoje dietatko dostalo trebars kvoli zltacke na nedonosenecke oddelenie,nenechaj sa odbit ani urazat sestrickami,je ich tam par protivnych co si myslia ze zjedli vsetku mudrost sveta a jak keby si ty bola vadna ze chces ist za svojim dietatom dnu. Mas na to pravo hocikedy a kludne zaluj doktorkam ked sa ti nieco nepaci.

lienkato
17. mar 2011

@katkarv ok,hadam nic take nehrozi🙂)ved preco by mam tam nemali pustit??

katkarv
17. mar 2011

@lienkato no mna odtial vyhanali ze som tam casto chodila k inkubatoru,asi nechceli aby som videla ako zaobchadzaju z ostatnymi babatkami.Ale sla som za doktorkou a ta ich zjazdila a uz sa spravali normalne.A kamaratke co ma vysoku skolu povedali:ked dokrmite detia flasku vymyte teplou vodou to je ten cerveny kohutik.Riadne blbe,vravim jak keby sme my spadli z jahody ked sme prvorodicky.Tam som sa naucila ze si netreba nechat skakat po hlave.No dufam ze sa to uz nejak zmenilo k lepsiemu.

lienkato
17. mar 2011

@katkarv 🙂))v ke som mala len dobre skusenosti,keby nieco,urcite nezostanem ticho a uz vobec nie, priatel🙂))ide len o komunikaciu..ale inak je porodnica v poho???videla som fotky nadstandard izby,akoze iokrem telky nic moc,ale aj tak na telku cas nebude a ide mi len o to,aby priatel mohol byt pri mne kedykolvek...

katkarv
17. mar 2011

@lienkato ano porodnica v pohode,aj sestricky na sale aj sestonedeli.No je smola ze je tam len jedna nadstandardna,snad bude vtedy volna.

lienkato
17. mar 2011

snad bude,a ak nie....prezijem to,rodila som v ke v starej,nie som vyberava,skor skromna,hlavne je,ze si toho drobca donesiem domov v poriadku.ja nefiem,som taka optimistka,alebo co🙂)

nunusimi
18. mar 2011

caute
mame termin na SC cize budem v Saci od 30.3. no a 31.3. rodime. Niekto kto tam bude v tom case?

cathy77
18. mar 2011

ahoj nunusimi, tak ja idem začiatkom budúceho týždna na poslednu poradnu a potom je to už len otázkou dní, kedy vyvolávame(nechce so mnou čakať do konca)... Takže možno tam ešte budem... alebo už nebudem... bohvie... trochu ti tu sekciu aj závidím... po mojom kliešťovom porode... a idem zas spontánne/vyvolávane ☹

cathy77
18. mar 2011

baby, beriete do Šace odsávačku aj sterilizátor? ja mam ten klasický do mikrovlnky ale neviem či tam bude mikrovlna k dispozícii... kde budem odsavacku a flasku sterilizovať, ked ich nahodou použijem? ja mam tolko vecí, sakra, cely kufor napratany, neviem kde strčím ešte tieto veci...

nunusimi
18. mar 2011

@cathy77 daj vediet kedy nastupujes, mozno sa tam stretneme, ale ja budem asi 3dni po SC aj tak len na izbe lezat.. a ty uz isto budes dovtedy doma.
JA neberiem sterilizator ani nic len odsavacku a ratam, ze budem kojit z prsnika, tak co odsajem vylejem nebudem to skladovat, cize ani sterilizovat flasku nic. To az potom doma vysterilizujem aj odsavacku aj flasku ked sa budem chystat to uskladnovat.
tiez mam ten stredny cestovny kufor plny.... 😕 ale to asi kazdy nie? 😀 ved len zupan a plienky kolko miesta zaberu

lauraespozito
18. mar 2011

@cathy77 netreba ti sterilizator v nemocnici ti požičajú flašky na mlieko vysterilizované a odsávačku si umyješ pod horúcou vodou ako všetky ostatné žienky

minewka
18. mar 2011

Ahojte, ja mám termín 29.3....tak uvidíme...teraz v nedelu poradňa, som zvedavá, ako sme postúpili...

K tej odsávačke - mám úplne novú - je potrebné ju vysterilizovať?

cathy77
18. mar 2011

minewka - určite áno, vysterilizuj ju. U koho rodíš?

cathy77
18. mar 2011

nunusimi - dám vedieť... už teraz mi lepí 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre