Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

nola
11. okt 2007

ahojte,

ja som prave v 29 tyzdni a tiez chcem ist rodit do Sace. Nemal by v tom byt problem, mam gynekologa MUDr. Luptaka a on je aj porodnikom v Saci. Rodila ste niektora aj u neho?

ruza11
16. okt 2007

Ahojte baby,

neviem ci este niekto navstevuje tuto temu,lebo posledny prispevok bol 20 augusta,ale aj tak by som sa VAs rada opytala ci niektoa rodila u Dr. Luptaka.

Ja k nemu chodim do poradne a viem ze je aj porodnik v Saci,ale neviem sa rozhodnut ci chcem rodit pri nom.Nepoznam vobec nikoho kto u nom rodil a trochu ma odstasuje aj jeho mlady vek.Ako gynekolog je dobry a starostlivy ale neviem aky je aj porodnik. Bola by som rada keby ste mi napisali nejaku Vasu skusenost a nim.

petka.m
16. okt 2007

Ahojte,

ruza11, posledný príspevok je z 11. októbra 😉 , asi si si zabudla prekliknúť na ďalšiu stránku 😉 .
Dr. Lupták je tiež môj gynekológ a tiež som k nemu chodievala do poradne, žiaľ som u ňho nerodila, pretože si akurát robil atestačky. Ale vraj je dobrý aj pôrodník. To viem, fakt iba z počutia, tak dúfam, že aspoň trošku som pomohla. 😵

ruza11
16. okt 2007

Ahoj Petka.

no toho sa obavam ze ak by som ho chcela pri porode ci vobec bude. Predsa ma aj svoju ambulanciu a neviem ci by len tak koly mne ju zatvoril a siel ku mne ku porodu. no neviem ale aj tak dakujem

petka.m
16. okt 2007

No a nepýtala si sa ho, či by ťa odrodil? Skús sa ho opýtať a dohodni sa s ním, lebo myslím že to by nemal byť problém. A v ktorom si vlastne tt?

ruza11
16. okt 2007

v 17 tt.este som sa ho nepytala ale ked som vlastne zistila ze cakame babatko presla som k nemu a on v tedy tak okrajovo spomenul ze je tu aj taka moznost rodiz pri nom. ty si rodila v Saci?

ruza11
16. okt 2007

aka je to nemocnica? mala si aj tu nadstandardnu izbu? a co personal? a bol manzel pri porode? ja by som velmi chela.zo zaciatku sa to drahemu nepozdavalo ale teraz sa mi zda ze uz to berie ako samozrejmost ze tam ma byt

petka.m
16. okt 2007

áno rodila som v šaci, ja som bola veľmi spokojná so všetkým, aj čo sa týka personálu, pôrodníka, izieb...
manžel bol pri pôrode a je to fakt super, že sa môžeš v tých bolestiach o niekoho oprieť, mne to veľmi pomohlo
a mala som aj epi, tiež je to na nezaplatenie 🙂

petka.m
16. okt 2007

vidíš a chcela som ťa opýtať, to len tak na okraj, ako sa ti pozdáva sestrička u dr. luptáka?

ruza11
16. okt 2007

a co navstevy? myslim manzela mohol ta prist pozriet po porode?pripadne vidiet babatko?a babo ti kedy dali na izbu?a mala si ho stale?

petka.m
16. okt 2007

keď máš štandardku môže za tebou prísť návšteva na izbu kedykoľkovek, samozrejme doobedu sa to nehodí, pretože sú vizity. v šaci je rooming in, takže môžeš mať bábo pri sebe, keď sa nato už budeš cítiť po pôrode. inak ho máš celý deň. o 19,00 ich berú na kúpanie a o 21,00 ich donesú na kojenie o 00,00 prídu pre nich, aby sa mamičky vyspali a o 6,00 ich znova donesú.

ruza11
16. okt 2007

ja by som chcela standardnu izbu zda sa mi ze ked budeme viacere na izbe lahsie sa zvlada vsetko to poporodne a myslim ze mne prvorodicke urcite pomozu rady starsich rodiciek o starostlivost babatka.uz sa neviem dockat kedy budem mat to svoje mrna na rukach.len sa obavam ci to budem zvladat hned od zaciatku sa starat o babo ci nebudem velmi uvavena alebo ubolena a nieco zanedbam. a este nieco sa ta chcem opytat petka. ostatnym rodickam neprekazalo ked bol manzel na izbe?a ako to zvladas teraz urcite je to kopa radosti co? 🙂

petka.m
16. okt 2007

Neboj ani sa nenazdáš a aj ty budeš mať to svoje malé krásne kĺbko pri sebe 😉 . Ozaj už vieš čo to bude?
Vieš čo, my sme boli na izbe fakt super baby, nie sú síce z KE (čo je škoda), ale vôbec im neprekážali moje návštevy a ani mne ich. Veď je to predsa prirodzené kojiť atď.
Môže sa stať, že na izbe budete samé prvorodičky, ale kľudne sa opýtaj sestričiek, ak niečo nebudeš vedieť, oni poradia aj ukážu čo treba.
A neboj určite všetko zvládneš, začiatky sú veľmi veľmi ťažké, tiež som bola celá ubolená, ešte sa mi aj stehy zapálili a ti poviem to je poriadna bolesť. Aj som si poplakala prvé dni, ale už je to za mnou. Takže hlavu hore 😵 .
Inak je to krásne a je to veľa radosti, ale aj starosti. Teraz je malinká mrzutá, má aj zvýšenú teplotu asi ju trápia ďasienka. Tak mi dáva zabrať trošku, ale to patrí k tomu... 😉

petka.m
16. okt 2007

A ak sa smiem opýtať, ku komu si chodila predtým, lebo si spomínala, že si k dr. Luptákovi prešla iba teraz.

ruza11
16. okt 2007

som z Tahanoviec ,ale pred tym som chodila na Furcu k Dr. Homzvej. no nemala som z nej dobry poci tak som to radsej hned ukoncila. mne by tiez neprekazali navstevy inych tak ako si povedala je to uplne normalne.No nato ze by sme tam boli same prvorodicky som nepomyslela 😀 .Ale aj tak sa mi to zda lepsie lebo ak by mala nejaka po porode nejke bolesti alebo nieco take a na dalsi den by som to dostala aj ja aj ine vedela by som ze to tak ma byt a bola by som kludnesia ako ked by som bola na izbe sama na vedela by som ci je to normalne alebo nieco vazne a tak. neviem ci ma chapes.Nie este nevieme co to ma by do poradne idem 31.10. a uz dufam ze to budeme vediet.Ale viac menej je nam to jedno len aby to bolo zdrave. A uz by som to chcela vediet cim skor,lebo s manzelom sme sa dohodli aby sme to vsetko neuriekli a tak ze budeme nakupovat vecicky pre drobca az ked budeme vediet co to je.(ale ja uz aj tak mam doma 1 dupacky a ponozticky.nemohla som odolat ale psss 🙂 )

petka.m
16. okt 2007

😀 😀 😀

petka.m
16. okt 2007

Neboj nepoviem nikomu

ruza11
16. okt 2007

A co 3D ultrazvuk? bola si? kedy sa to vlastne chodi?a odporuci ma Luprak ale to mozem ist aj sama?

petka.m
16. okt 2007

No a k tej izbe, je samozrejme lepšie ak ste viaceré. Predsa sa budeš mať s kým porozprávať, poradiť a tak...
Ja si neviem predstaviť keby som mala byť sama. Uričte by ma chytila ponorka 😀 . No ale to je vec vkusu, lebo máš aj žienky, ktoré chcú byť vyslovene samé na izbe.
A mená už máte vybraté?

petka.m
16. okt 2007

Bola som u Dr. Rozpravku, myslím že je tu aj taká téma, takže určite si tam aj nájdeš viac info o ňom. Lebo je dosť drahý.
Ja som sa pýtala v poradni Luptáka na 3D a on mi dal číslo na toho Rozpravku, tak som sa objednala a išla. Tuším som bola v nejakom 20 tt.

ruza11
16. okt 2007

No mena su nejaky kandidati ale definityvne to este nieje. ked bude dievcatko tak bude Monika po mne 🙂 ,alebo Gabika alebo Rebeka manzelovy sa este paci aj Natalka a ked chlapec tak bud Števko po manzelovy 🙂 alebo Šimon

ruza11
16. okt 2007

a Luptak ti vypisal nejaky papier aby ti to urobili ci nie?Ja by sm uz aj vedela kam chcem ist (Dr.Dankovcik)vraj je to tiez dobry expert a popri tom 3D ti z oho aj popozera ci je babo ok. Rastep pery dawnov syndrom a tak.

petka.m
16. okt 2007

Mne nedal žiadny papier, iba číslo nech sa už dohodnem konkrétne s ním. Tak ak máš číslo na Dankovčíka, tak mu zavolaj a dohodni sa s ním, veď ajtak ti to asi bude robiť súkromne, či nie?
No presne to je dobre na tom 3D, že ti skontroluje aj takéto veci...
My sme tiež mali vybratých viacero mien, potom sa to aj počas tehu menilo 🙂
A ty už si rozhodnutá, že chceš rodiť v Šaci alebo si uvažovala aj nad inou pôrodnicou?

ruza11
17. okt 2007

u nas sa mena este vzdy obmienaju,ale tie su take zatial najtrvacnejsie na ktorych sme sa obaja zhodli.

Nie vobec este niesom rozhodnuta pre Sacu.Rozmyslam aj nad Rastislavkou.Lebo vsetkych z mojo okolia co poznam rodili tam a boli spokojny.Saca ma laka iba koli Lubtakovy,lebo ma ma pocas celeho mojho tehotenstva a vie co mi kedy bolo a na co si pocas porodu davat pozor. POchybujem,ze keby som rodila pri nejakom inom lekarovy ,ze v tom zhone bude mat niekto cas citat moju kartu,ze co mi kedy bolo 🙂

Takze este sama neviem ,zeco a ako. Rada by som sa rozhodla co najlepsie.Ked porod bude bez komplikacii a bude vsetko Ok tak je to vlastne uplne jedno,ale co ak nahodou nie. Nejde mi ani tak o ten vselijaky komfort(TV na izbe,samostatne wc.....),ale skor o to ako sa o nas dvoch postaraju a hlavne o babo ,aby malo vsetko co ma mat 😵

petka.m
17. okt 2007

Jasné úplne ťa chápem, ale ešte máš dosť času nato, aby si sa rozhodla kde chceš rodiť. Dr. Lupták je dobrý a zlatý, ale viem aj to že v šaci sú všetci doktori veľmi dobrí. Aspoň z počutia a aj z vlastnej skúsenosti. Ale už keď sa rozhodneš akokoľvek určite to bude dobrá voľba 😉 . A skús si pozrieť aj túto stránku: www.babetko.sk/user/view_page.php?page_id=27820 - 823k a prečítaj si odkazy, veľa mamičiek tam píše aj o dr. Luptákovi a vlastne aj o iných dr., ktorí tam pracujú.

ruza11
18. okt 2007

Oooooooo dakujem za tip. hned sa idem mrknut

ruza11
18. okt 2007

Inak vcera som sa objednala na 4D ultrazvuk (12.11) a uz sa nevieme dockat ako to nase skvrna vizera.A tvoja malicka sa ma ako este ju zlostia dasna?

petka.m
18. okt 2007

jooj tak super, verím, že sa už neviete dočkať, je to naozaj veľmi pekný zážitok 😉, daj potom vedieť čo a ako 🙂
a čo už si pozerala tú stránku, dúfam, že si si tam niečo našla.
s malou som bola včera u dr., ale zúbky jej zatiaľ nejdú, aj dýchanie a hrdielko má pekné, boli sme na krv a všetko je OK. tak musíme zistiť z čoho má tie teploty. ešte čakáme na výsledok z výteru...tak som zvedavá.

ruza11
19. okt 2007

no vies ze sa tesime,hlavne uz budeme vediet ci to bude mala rebeka alebo Šimon 🙂 .trvalo mi to 2 dni kym som to vsetko precitala,ale asi bude Saca. Myslim ze vacsina ohlasom ktore tam boli boli v dobrom a na Dr. Lubtáka som nenasla ani jeden zly prispevok tak som trosku kludnejsia.hlavne co je fajn,ze vsetci sa zhodli ze personal od upratovaciek cez sestricky az po primara je velmi mily a ochotny pomoct.a o to mi hlavne ide ,aby tam po mne nikto nevrieskal ze neviem prebalovat alebo dojcit,ale nech mi to ukazu a ja sa budem snazit to zvladnut.Aj ked ako prvorodicka mam z toho velky strach ci to vsetko zvladnem 🙂

petka.m
19. okt 2007

Áno naozaj sú tam všetci milí a som rada, že som ti aspoň takto trošku pomohla. A neboj sestrička ti sama od seba ukáže všetko... ako máš prebaliť, obliecť, uviazať do perinky...a keď niečo nebudeš vedieť, tak sa opýtaš. Ak tam už budeš chodiť do poradne, tých 6 týždňov pred pôrodom (ak sa už na 100% rozhodneš pre túto pôrodnicu), tak kľudne popros sestričku, že by si chcela vidieť izby a ona ti ich aj poukazuje 😉 . Aspoň budeš vedieť ako to tam vyzerá.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre