Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

evka3887
17. apr 2011

@bemimi jaaaj este ma napadlo....mne moj lekar hovoril , ze to je na 5tom poschodii....ale presunuli to na 1.poschodie....tak to len tak na okraj..🙂

jankah77
19. apr 2011

No kocky, ked sa budete objednavat na prvu poradnu do nemocnice, zistite si, ci budete potrebovat aj usg, ak ano, tak sa nezabudnite objednat na ten isty den. Lebo inak budete musiet cakat, kym vysetria vsetky objednane pacientky (tak ako som tam trcala ja dnes, do poradne mi kazali prist na 8:00, no hned ma poslali na USG, ze ma vysetria az potom. Lenze na USG ma nechceli vziat, lebo som sa tam neobjednala, musela som cakat do 12: 20, ked uz vysetrili vsetky objednane pacientky. Az potom mi urobili aj poradnu. A CTG uz ani nestihli, lebo sa robi len do 12:00.....to mame asi tie nadstandardne sluzby za 6eciek ☹(

sammy244
19. apr 2011

Ahojte...aj ja by som sa chcela poinformovat ako je to vlastne v saci..lebo rozmyslam ze by som tam rodila...kolko sa plati za nadstandard izby..a co mi tam vsetko treba .... 😒

jankah77
19. apr 2011

Zoznam veci do porodnice - daju vam ho na prvej poradni v Saci:
- preukaz pre tehotne, poistenecka karta, OP, orig. sobášny list, výsledky vyšetrení v gravidite
- nočná košela (1-2ks), župan, uterák, mydlo, z. kefka a pasta, hrebeň, papuče, ponožky, nohavičky (najlepšie poporodne), matersku podprsenku (2x), vložky do podprsenky, masť na bradavky, nesytena mineralka, hygien. vlozky (poporodne, nie Always!), jednoraz. podlozka do postele
- pre babo: jednorazove plienky (40ks), vlhcene utierky na zadocek
- pri prepusteni: oblecenie pre maminku, oblecenie pre babo (body, plienky, postolkove nohavicky, ciapka, rukavicky, ponozky, dupacky, v zime este fusak, svetrik, vetrovkovy overal, tepla ciapka a tešpla deka), autosedacka
- ODSTRANIT piercing a sperky nechať doma!

martinafin
26. apr 2011

Ahojte aj ja sa chystam rodit v saci.len zatial mi hrozi sekcia lebo male este nieje otocene...Kto sa chysta rodit v case od 20.maja do 5.juna?

martinafin
26. apr 2011

A mam este otazocku,od kedy chodite do nemocnice na kontroly? Az od 36.tt? Ci skor sa objednat ci staci vtedy?

abika26
26. apr 2011

@martinafin ahoj,ja by som mala rodit v saci v tvojom termine.zatial chodim este k svojmu gynekologovi a az v 36tt sa mam objednat do sace....

martinafin
26. apr 2011

tak super uvidime sa

abika26
26. apr 2011

@martinafin ty si sa este tiez neobjednavala na vysetrenie?si kosicanka?

usiko
27. apr 2011

@jankah77 suhlasim, ale: podlozky do postele ti daju, aspon mne dali v oktobri, ani jednu som nepouzila, nocne kosele aspon 3!!! lebo ak sa vam mlieko spusti, co sa mne hej, tak som smahom ruky dve aj dala do spinaveho pradla, lebo sa to stalo v noci kym som spala....a potom mi ostalo uz iba pyzamo s nohavicami....a materska podprda este nebola treba, lebo az po prepusteni sa mlieko zacina naplno tvorit,takze neviete ake cislo prs budete v reale mat...niekomu sa zvacsi 01 cislo, niekomu o4 cisla......

jankah77
27. apr 2011

@usiko jasne, ja som len opisala ten zoznam co mi dali...a samo, ze ho prisposobim svojim potrebam 😀. Mne sa pri prvom mlieko spustilo este v nemocnici, no prsia sa mi velmi nezvacsili...teda, moje lentilky aspon dorastli do plnych A-ciek heheh

usiko
27. apr 2011

@jankah77 hura, sme dve a teraz mam zase svoje poctive 0-ky...... 😀

jankah77
27. apr 2011

@usiko ja tiez....kazdy mi hovoril, ze po kojeni mi ostanu trosku vacsie prsia, nez povodne, houby, zas sa vratili na svoju mega maxi lentilkovu velkost

sammy244
28. apr 2011

@jankah77 no baby..ja som tiez nemala pamelovske prsia...ale po prvom sa mi trosickaa zväcsili...nieje to bohvie co..ale predsa...aspon kym som kojila...som sa pysila pamelovskymi 😀

piacere
29. apr 2011

ak môžem... veľa, veľa nočných košieľ 😀 Fakt... nejde len o tečúce mlieko... ale žena po pôrode sa neskutočne potí. Podložky do postele mi nedali 🙂 ale mala som svoje a použila som jednu na celé štyri dni... to záleží od toho, ako sa bude vaša maternica čistiť, ja som nezašpinila ani jednu. Popôrodné vložky mi dali... cca 5 kusov (myslím, že to záleží od sestričky 😉 ) potom som používala svoje... vezmite si aj tri balíky... popr. kúpite v lekárni dole... Mne osobne chýbalo niečo na intímnu hygienu... A ešte šľapky do sprchy 😉 aby ste si nepriniesli ako suvenír nejakú pleseň na nohách....

evka3887
1. máj 2011

ahojte ,tak ja mam cerstvy zazitok....pred tyzdnom nas prepustili z porodnice a pri dalsom porode jednoznacne Saca.....co sa tyka tych podloziek , tak tie sme mali na izbe aj s tymi ich vysokoabsorbcnymi vlozkami ,ale ja som mala nadstandard takze ako je to na inych izbach neviem.....sestricky od prijmu az po novorodenecke v pohode....s nevrazivostou som sa nestretla , bud normal alebo fakt zlatucke a ochotne.....ked nieco nebolo jasne , bez problemov vysvetlili.....a co sa tyka tych kosiel.....berte kolko mozte , mliecko + ked vam ujde nejaqa ta kvapka krvi a hlavne ja som tam bola pocas velkonocnych sviatkov a neskutocne teplo tam bolo....takze aj ked lezite , zapotite sa hlavne ked pridu navstevy a zadychaju to tam ....

jankah77
2. máj 2011

@evka3887 Gratulujem k babatku 🙂...chcem sa len opytat, ako to je v sucastnosti s lakt. poradkynou, alebo ci ti boli sestricky ochotne fundovane pomoct?

martinafin
2. máj 2011

@abika26 No este som sa neobjednavala,ty uz nebodaj ano? Zajtra idem na kontrolu este k svojmu dokimu a on mi povie co a ako dalej a le ako som sa uz minule informovala u sestricky tak k nemu musim ist este aj v 36 tt na nejake odbery a este cosi...ale uz by som mozno aj nemusela...ty si doktora vyberas,ci mas znameho,ci nahodne? Joj rada by som tam bola aspon s niekym znamym....ale nie sama...a este je dost mozne ze budem rodit sekciou 😒 zatial sa mi male neotocilo,ale dufam ze zajtra uz budem vedie t na com som .
@evka3887 gratulujem k uspesnemu porodu mamicka a najma k malickemu,len nech ste zdravi!!! 🙂

abika26
2. máj 2011

@martinafin no dnes som bola u svojho gynekologa,zobrali mi krv a test na streptokoka.dal mi uz aj vymenny listok,ze sa ma objednat na ctg ale ze o 2tyzdne este raz mam prist,neviem preco.lekara vybaveneho nemam,pojdem na vysetrenie a uvidim co a ako.ci mi dakto padne do oka 🙂 a kedy mas presne termin?ty si chces dakoho ,,objednat"?

ingemor
3. máj 2011

@martinafin
@abika26
..ahojte dievky, citam si tu a vidim, ze mam iba par dni po vas termin..do poradne v Saci sa chystam buduci tyz.v stredu, ale vy urcite pojdete skor..prosim, dajte mi potom vediet, ako tam prebieha prva poradna..dakujem vopred.. 🙂

cka
3. máj 2011

Ahojte kocky, tak pomalicky ale isto sme sa aj my prehupli do druhej polovice tehotenstva, a teiz chodim do Sace k Dosedlovi. Boli sme vcera na skrinning...tak maju tak plno, ze kamosku, co bola naplanovana na sekciu poslali domov, nech pride o den neskor. Uff.....tak dufam, ze vy rychlo odrodite, a kym pridem na radu ja, bude uz volenjsie 🙂)

Ahojte, nech sa Vam dari...

martinafin
3. máj 2011

@ingemor no ja pojdem asi tiez tamtu stredu,najskor 🙂 tak sa mozno stretneme
@abika26 ja som bola tiez u svojho dnes,krv mi beru az o tyzden v pondelok na streptokoka ,dnes mi zaviedol pesar, zacala som sa otvarat a poriadne ma vyhresil ze si mam zacat davat pozor...a moje male sa mi neotocilo,stale si hopika,nevidno ani co to je....smola,ale nevadi.
Tak sa drzte mamicky, davajte pozor na bruska a tesim sa ze sa stretneme,teda aspon dufam ..... 😎

evka3887
3. máj 2011

@jankah77 ja som tam bola cez Velku noc , laktacna poradkyna tam vtedy nebola , ale sestricky z novorodeneckeho ukazali ako prikladat , ked nepapal pomahali tiez...ukazali ako prebalovat a ak sa dohodnes dopredu pred kupanim ukazu aj kupkanie...vacsina sama od seba bud sa pytali alebo pomahali a ta mensina ked si sa spytala ukazala...takze v pohodke....ja som bola mimo..prve babo....ani drzat som ho nevedela , z roomingu som mala stresy , ale fakt bez problemov...🙂

jankah77
3. máj 2011

@cka no nestras, ja sa kazdu chvilu rozsypem 😎 tak snad ma neposlu domov...

jankah77
3. máj 2011

@evka3887 Diky moja, ja uz som druhorodicka, tak kupanie a pod nemam problem, len s kojenim sme mali u prveho syna problemy, a vydrzali sme horko tazko len 4,5 mes. Tak dufam, ze ak aj druhy mladenec 😎 bude mat problem, ze mi poradia.

ingemor
3. máj 2011

@martinafin ..no mozno sa stretneme 😉 ja sice este musim zavolat v utorok lekarovi, ktory potvrdi, ci mam alebo nemam prist v stredu..ale zatial som s nim dohodnuta na tu stredu..

cka
4. máj 2011

@jankah77 ahooj...neboj, ked sa rozsypes, tak ta uz vezmu. 🙂)
@evka3887 Inak, urcite vyuzite laktacnu poradkynu na telefone....a ak bude treba, tak aj osobne, su ochotne, pridu. Stoji to za to. My sme pri prvej nemali problem, rozbehli sme to, pomohli aj sestricky z novorodeneckeho, hoci o prsia by sa mali starat zo sestonedelia sestricky. Aj im tam jedna riadne vynadala, ze prejde vsetky izby, a 3/4 maju zapalene prsia, ze co vlastne robia. A ak nahodou, tak dobra pomocka je infracervena lampa, ja som si ju kupovala, teda som poslala muza kupit, ked ma prepustili a odporucam. Pred 2 rokmi stala 22euro, ale da sa vyuzit aj na seknuty krk, krize, pri prechladnuti atd. Nemyslim biotron lampu, ta stoji majland. Skuste si pozhanat, mne sa krasne prsia uvolnovali, mliecko som odkladala do mrazaku, a ked sme sli na svadbu, ked mala Miska 3 mesiace, svokra dala do flasky, a ani nezbadala rozdiel, napapala sa a spala dalej. A my sme sa bavili skoro do rana. 🙂) Len som bola v novomanzelskom apartmane odstriekavat mliecko. 🙂))

jankah77
4. máj 2011

@cka diky za povzdbudenie...no inak aj mne pred par rokmi vynadala jedna sestra zo sestonedelia, ked som ju prosila, aby sa pozrela, ci dobre kojim, ci mam dobre rozmasirovane prsia (taka starsia to bola)....ze vraj to nie je ich starost, ale doktora 😕 No teda, neviem, ci doktori (vtedy tam boli sami chlapi) niekedy kojili ....hm hm...ale potom mi pomohla sestricka z inej zmeny, ze ako spravne rozmasirovanie. Len neviem, ci sme mali spravnu techniku, alebo bol maly taky lenivec (ale lenoch je dodnes, tak mozno to bol problem).
No inak, nech sa ta sestra, co sa rozculovala na zapalene prsia, nehneva, ale hlavne prvorodicky su z toho paf (mozu si nastudovat tony knih, ale nazivo je to furt o niecom inom, ze) a myslim, ze ked to sestry zo sestonedelia maju mat pod palcom, tak by mala pri prvych kojeniach aj ukazat co a ako a skontrolovat, a nie nadavat, ked uz je neskoro. No ale co uz,sak sme na Slovensku.

1talizmanik1
6. máj 2011

a rodil tu niekto u luptaka?

almika4
6. máj 2011

@1talizmanik1 ahoj, ja som svoje prvé bábo rodila u MUDr. Luptáka v Šaci a bola som spokojná, vzhľadom na môj prvý pôrod....... máš ho už dohodnutého, alebo si ho už kontaktovala?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre