Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

sammy244
8. máj 2011

@evka3887 a este som sa chcela opytat ako to bolo s klystirom..tam davaju len ak chces???

cka
8. máj 2011

@sammy244 Ahoj...nie, klystir musis mat, ako si dobre pamatam...ja som mala dokonca svoj Yal od gynekologa predpisany, ale dali mi ich Yal, co bolo lepsie ako klystyr. 🙂)

evka3887
8. máj 2011

@sammy244 no mne odtiekla plodova voda rano o desiatej , ale bez bolesti a kontrakcii....sli sme do Sace , som mu zavolala , ze je to tu....a on potom uz len volal sluzbukonajucej lekarke , ze ako to vyzera....ale kedze som sa pomaly otvarala pockalo to do jeho nocnej , akurat mi 5-tej dali klystir a pichli vyvolavacku , takze on ked dosiel vecer o 7-mej uz mi zacinali kontrakcie a do polnoci sme mali drobca na svete.....takze bola ta aj nahoda aj stastie , ze to vyslo na jeho nocnu a este aj poslednu zmenu pred dovolenkou...🙂

lauraespozito
8. máj 2011

ja som mala cisarák ale bez klystíru

sammy244
8. máj 2011

@cka yal je lepsi???ale ked to ma take hrubee toto..tu rurku 😅

sammy244
8. máj 2011

@evka3887 a ty si ho mala vybaveneho ze ti pride??ci len tak si mu vollala???

evka3887
8. máj 2011

@sammy244 ja som si klystir dala , sestricka sa pytala ...aj na holenie..ale to som stihla doma...ako...zaujimava skusenost....🙂 mydlova voda v zadku...🙂 ale aj tak ma na koniec museli cievkovat , lebo som mala problem s mocovym mechurom a ked som sla na WC nevedela som sa vycikat...takze tak...🙂

evka3887
8. máj 2011

@sammy244 ja som k nemu chodila na poradnu a dohodla sa s nim , ze ho chcem pri porode...takze aj do porodnice na kontroly som chodila k nemu , ked mal sluzbu....a potom mi uz len dal cislo na seba , ze ked to na mna pride , alebo keby bol problem nech volam..

janka196
9. máj 2011

@sammy244 ahoj pozeram ze mame len tyzden medzi sebou rozdiel tak mozno sa v tej saci stretneme 🙂

inak baby ja som sa teda definitivne rozhodla ze si lekara nezazmluvnim. necham nech ma odrodi kto bude mat sluzbu a hotovo.. v podnelok idem k dosedlovi na 3D tak som zvedava na krpca zase po dlhej dobe 🙂

janka196
9. máj 2011

jaaaj som zabudla dodat ten administrativny poplatok 1.20 musim zaplatit? ci ako to je teraz

ingemor
9. máj 2011

@sammy244 ..ahoj, pozeram, ze mame rovnaky termin 😉 ja som este nebola v Saci v poradni, ale mala by som ist tento tyz.v stredu..
..neviem baby, som sice druhorodicka, ale akosi sa u mna stupnuje strach s bliziacim sa terminom porodu 😖

sammy244
9. máj 2011

@evka3887 hehe no hej ja som sa bala klystiru ale nakoniec to bolo na tom to najlepsie haha...a tiez ma cievkovali lebo som sa nevedela vycurat... 😒 no cize bol vybaveny...ale ked si rodila..a nedosiel by???ze to nebolo na 100 percent??alebo vedel ze to stiha asi..ked volal sluzbu konajucej nie??

sammy244
9. máj 2011

@evka3887 hehe no hej ja som sa bala klystiru ale nakoniec to bolo na tom to najlepsie haha...a tiez ma cievkovali lebo som sa nevedela vycurat... 😒 no cize bol vybaveny...ale ked si rodila..a nedosiel by???ze to nebolo na 100 percent??alebo vedel ze to stiha asi..ked volal sluzbu konajucej nie??

sammy244
9. máj 2011

@janka196 😀 😀 srandaa...a pozeram ze tiez mas 3 rocne babo ako jaa 🙂)
@ingemor ty si trosku vpredu..ides v juni ja az v juli a tiez ako druhorodicka sa bojim ovela viac ako pri prvom ...lebo pri prvom som nevedela co to bude..ale teraz uz viem 😒 potom daj info ako a co bolo na poradni 🙂)

janka196
9. máj 2011

@sammy244 no moja kocka uz bude mat skoro styri 16-teho jula 🙂

@ingemor inak u mna to je s tym strachom tak isto a okrem toho malu som rodila v anglicku takze tu bude premna zase vsetko nove lebo tam je to o inom teda aspon co pocuvam a citam zazitky 😒 😒

sammy244
9. máj 2011

@janka196 no a ides do sace??ci kam ides rodit..ja sa rozhodujem ale asi pojdem do tej sace aj ked je to tam vsetko take drahee.... 😒

1talizmanik1
9. máj 2011

@sammy244 hovor nieco o tych cenach a vies ako super sa setri na nemocnicu, ked zrazu musim ostat doma na rrizikovom?...ved to nakupit vybavicku+ cca 500 € len za nemocnicu.....

sammy244
9. máj 2011

@1talizmanik1 no veru moja sak to su riadne palky toto...ale 😒

1talizmanik1
9. máj 2011

@sammy244 alezas ked mam od zaciatku problemy, no nezaplat si luptaka, ked vies, aka p**a je zastupujuca lekarka....

sammy244
9. máj 2011

@1talizmanik1 no sak to ked rodom chcem byt spokojna a vediet ze som v dobrych rukach 🙂

ingemor
9. máj 2011

@sammy244 ..jaaaj prepac, som si nevsimla jun/jul..to uz z toho strachu 😀

janka196
9. máj 2011

@sammy244 no vyzera to tak ze hej.strasne ma nasrali s tymi cenami. akoze epi 140 a v novej 80 tak to je pekny rozdiel teda. ale zas na druhu stranu byvam v moldave takze to mam najblizsie aj ked rodicov a celu rodinu mame v kosiciach co tiez nieje zle hlavne ked mi im treba malu posunut 🙂
ale tak podla referencii mi najlepsie saca vychadza

1talizmanik1
9. máj 2011

@janka196
@sammy244
a za lekara 230 neni vela?v novej 165....ako tak nas zdieraju.....

ingemor
9. máj 2011

@janka196 ..myslim, ze tu na Slovensku, mozes mat mensie obavy z porodu ako v UK 🙂 ..aspon co ja viem-mam sesternicu zijucu v UK a tiez tam rodila..a ked mam porovnat jej a moj porod, hlavne co sa tyka pristupu a profesionality sestriciek a lekarov-nemenila by som..mozno ty mas inu skusenost..a vseobecne co ja viem, tak zdravotnictvo celkovo je v Anglicku na zlej urovni..
..inac ja sama som zvedava ako bude prebiehat prva poradna v Saci..

sammy244
9. máj 2011

@ingemor 😀 😀 to nic to je take podobnee xixi jun jul 😀 😀 a budes v saci rodit??
@janka196 no ano ja asi budem kaslat na peniaze a zvolim si tu sacu... 😒 a budes si davat epi??

sammy244
9. máj 2011

@ingemor a vybavujes si lekara?ci nie?? ked to je aj cas dovoleniek no neviem ach...
@1talizmanik1 no veru moja..ale platime si podla mna aj za pristup....a kolko izby stoja no ...

1talizmanik1
9. máj 2011

@ingemor daj pootom vediet verejne, aj ja som nato zvedava 🙂

janka196
9. máj 2011

@ingemor vidis a ja som bola naopak velmi spokojna. je pravda ze ta porododna starostlivost ci omna alebo o dieta nula bodov ale inak co sa tyka samotneho porodu tak ja mam take krasne zazitky. asi mala stastie na dobru midwife

@1talizmanik1 no a to za lekara to uz ani nevravim. sak to je katastrofa. preto ja tie 230 eura viem inde polozit. tak si lekara zazmluvnovat nebudem. hadam to dobre dopadne. koniec koncov nebudem prva ani posledna 🙂

@sammy244 no epi si zarezervujem a uvidime ze co mozno druhe pojde rychlejsie a lahsie a ani nebudem potrebovat 🙂

1talizmanik1
9. máj 2011

@sammy244 ved toto, a vraj zdravie si za peniaze nekusis....ale jak vsimam, tak sa kupit da....

1talizmanik1
9. máj 2011

@janka196 mas bezproblemove tehotenstvo?

janka196
9. máj 2011

@1talizmanik1 no zatial ano 🙂 aj ked je ine ako to predtym. to keby mi brucho nerastlo ani neviem ze som tehotna. teraz to ovela horsie znasam. trosku ma doki na prehliadke postrasil ze sa mam viac setrit lebo sa maly uz tlaci dole ale kedze sa neotvaram tak je to v poriadku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre