Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

sammy244
4. jún 2011

@lusinkaj ahaaa....no potom dobre 🙂

danculik
5. jún 2011

Chcem sa opytat , tie co ste rodili v Saci, ak mate mangela pri porode, co moj ide, tak mohol byt s vami pocas celeho porodu? alebo len ho potom zavolali na salu. Lebo na Rastislavke je to tak, ze iba prisiel na salu, vobec nebol pri mne, ked som mala bolesti, teda ked som lezala na "vzdycharni". az potom na salu ho zavolali. Neviete ako to je v Saci?

piacere
5. jún 2011

@danculik pokiaľ si na obyčajnej (nie na nadštandardnej) vzdychárni, muž tam byť nemôže, pretože je tam viacero žien spolu. Ale ak budeš mať šťastie a práve v tom čase, keď budeš na vzdychárni bude prázdna, sestričky ho k tebe určite pustia 🙂 Môj tak bol pri mne.... bola som na obyčajnej, ale keďže som v ten deň rodila len ja 😀 bol so mnou muž celý čas...

ingemor
5. jún 2011

@piacere ..a to existuje aj nadstandard vzdycharen? aj mna to zaujima, lebo moj manzel bude tiez so mnou pri porode a kedze sme z Mi, nechcela by som, aby ma cakal niekde na chodbe, kym sa to uplne rozbehne..

piacere
5. jún 2011

@ingemor ak si vyberieš za príplatok nadštandardnú pôrodnú sálu, tak si celý čas tam... aj s mužom 🙂 Ak by bol na chodbe, tak je hneď za dverami vzdychárne... neboj, urobíš pár krokov a si pri ňom 🙂

kvietocek55
5. jún 2011

@piacere @danculik @ingemor no teda tak ja som si myslela, že práve v šaci je to tak, že muž môže byť so mnou celý čas.. ja som tiež z PO tak si to neviem predstaviť že bude mm behať hore dole, resp. kde bude ako čakať. A na tú chodbu potom môžem chodiť za ním alebo ako? to je odveci teda... šak ja ho tam práve chcem mať pri tých bolestiach, aby mi psychicky pomohol.. potom pri tlačení už mi ho nebude treba..
a to v tej vzdychárni to musí srandovne vyzerať keď tam je viacero žien pre pána jána 😀 no idem pozrieť tú nadštandardnú pôrodnú sálu, koľko sa za ňu platí...

janka196
5. jún 2011

@kvietocek55 tusim 23 eur. ja by som ju tiez chcela. presne ako pises najvacsiu oporu potrebujes prave v tych kontrakciach na to 5-10 minutove tlacenie ho uz ani nevnimas. toto aj mna trosku sklamalo na saci. a horsie ze tam je ta sala len jedna nadstandardna. takze ide aj o stastie ci bude volna :(

kvietocek55
5. jún 2011

@janka196 hej ak sa nič nezmenilo tak 23 eur. Som teraz pozerala. No ja som inak dosť v pomykove teraz z toho. Presne takto to funguje v PO. Muž ťa dovezie a zavolajú ho až keď ležíš na stole. A to musím byť iba na tej vzdychárni? nemôžem byť trebárs na izbe alebo čo?

janka196
5. jún 2011

@kvietocek55 tak to ja neviem. ja som na slovensku este nerodila. vraj z tej vzdycharne mozes ist za muzom na chodbu ale dakujem pekne v tych bolestiach na chodbe stat alebo sediet na lavicke. volajako si to neviem predstavit. take strasne neosobne mi to pride. ja som rodila v anglicku a tam vsetko co je u nas nadstandard bolo standardne. este aj na akoze vzdycharni bol somnou lebo sa tam dali okolo kazdej postele zatiahnut zavesy a ptoom nas previezli na izbu kde uz sme boli sami. tam som aj rodila a cely cas bol somnou

kvietocek55
5. jún 2011

@janka196 mh, tak to nemôžeme porovnávať.. ale opýtam sa na to, hneď na prvej poradni keď tam budem. tiež by som nechcela skončiť na chodbe.. 😀

janka196
5. jún 2011

@kvietocek55 hej uvidime po poradni budeme mudrejsie 🙂

kvietocek55
5. jún 2011

@janka196 a ty si sa už objednávala? Resp. ideš k nejakému dr.?

janka196
5. jún 2011

este som sa neobjednala. bola som vo stvrtok u svojho gyndaka tak mi hrozi predcasny porod lebo sa mi skratil krcok maternice a maly sa uz tlaci dole. takze mam nakazane prisne lezat a pcham do seba magnezium.. 16-teho mam ist zase k nemu a uvidime ze co a jak

janka196
5. jún 2011

@kvietocek55 a objednavat sa budem ku tomu kto bude volny. nechcem si nijakeho dohadovat. zavolam sestricke a uz kde ma supne uvidim

kvietocek55
5. jún 2011

@janka196 hej ja som sa tiež tak rozhodla, že sa proste objednám a už kto bude volný tak bude. Hoc som najprv vymýšľala, že si dr. zajednám.. uvidím ako dopadne tá prvá poradňa 🙂 mne inak neskutočne zase tvrdne brucho, tiež beriem magnezium.. v utorok idem k svojmu dr. tak som zvedavá..

cukor
5. jún 2011

....tak mna raz poslali na ctg práve na vzdycháren...boli tam tri rodičky.no mali riadne bolesti,taká som bola z toho vystrašená,ze mi nevedeli natočit ctg a museli este raz ...takze som tam bola s nimi skoro hodinu a skoro som ani nedychala ...taká som bola vystrašená.a jedna hovorila,ze keby tu pri týchto bolestiach bol pri nej manzel,takze mu asi jednu uvalí. 😉

ingemor
5. jún 2011

..no ja som bola v piatok v poradni a mali vela porodov a ked ma lekar poslal na ctg, musela som cakat v tej vzdycharni, kym sa uvolni pristroj a mali to tam plne..ked si dobre pamatam, su tam 4 postele, na jednej bola mamicka s babom, kt.porodila v noci a nemali pre nich volnu izbu, tak musela tam cakat, dalsie 3 postele boli tiez obsadene mamickami, kt.cakali na svoj cas a dalsia mamicka iba sedela v kresle, lebo si nemala kde lahnut, ale uz mala dost silne kontrakcie..takze nic prijemne, lutovala som ich, ze namaju pri sebe svojich blizkych a neviem si predstavit, zeby som mala vyjst na chodbu za manzelom s kontrakciami, kde bolo este niekolko x ludi-zien, kt.cakali na usg, kedze to tam prestahovali..

kvietocek55
5. jún 2011

@cukor @ingemor čožeee? a to tá žena s bábom bola s tými, ktoré už ako mali kontrakcie? to snáď ani nemyslíš vážne.. no toto sa mi vôbec teda nepáči.. chcela som tam ísť preto, lebo som mala dojem, že tam budem mať väčšie pohodlie, ako v klasickej pôrodnici. No už som riadne zmotaná teraz. A v lete tam bude určite riadny nátresk..

cukor
5. jún 2011

@kvietocek55 ...tak to je...proste niekedy to je plné a aj takto to riešia.nikdy nevieš kolko tam bude ludí

kvietocek55
5. jún 2011

@ingemor a ako to ty budeš potom riešiť s mužom, keďže ste z MI? Lebo ja som z PO a si neviem predstaviť že ma tam niekde bude čakať na chodbe, šak to môže aj niekoľko hodín trvať.. ☹

ingemor
5. jún 2011

@kvietocek55 ..ved ja dufam, ze bude pri mne po cely cas-bude musiet, lebo ja som taka citlivka, hlavne teraz v tehotenstve, ze som schopna sa rozrevat ☹ a ked to bude mozne, tak hoci aj ten nadstandard vezmem..
..pri prvom porode (a to som rodila v Mi) bol manzel cely cas pri mne a to som mala dlhy porod a hoci som necitila bolesti, lebo som mala epi, velmi mi pomohlo, ze bol pri mne-rozpravali sme sa, aj smiali, mali sme pohodicku 😎 a takto si to predstavujem aj teraz, ze tak bude..dufam 😖

kvietocek55
5. jún 2011

@ingemor no veď toto.. ja tiež strašne zle znášam bolesť a keď tam nebudem mať mm budem zostresovaná tak, že až... no hádam sa bude dať nejako dohodnúť s nimi.. a dávaš si aj teraz epidurál? inak som volala s kamoškou, tiež tam rodila v takom návale v júni.. nemali ani izbu pre ňu. A ona hovorila že muž bol celý čas s ňou, ale že nebola na vzdychárni ale na chodbe. Ale nie tam úplne von, kde čakajú ľudia.. tak neviem kde tam boli, ona mi hovorila, že jej pomáhalo chodiť, tak tam chodili spolu hore dolu 😀 keď išla do vzdychárne na wc alebo ju šli vyšetrovať tak on počkal vonku. A potom ich už pustili na sálu. A nakoniec po pôrode ležala na nadštandardnej pôrodnej sále, kým sa neuvolnila izba. Vraj na nejaký tretí deň. A tam samozrejme ani malú nemohla mať pri sebe.. No ale to bolo pred 2 rokmi. Ale vraj by tam šla znova..

rabiva
5. jún 2011

@kvietocek55 ked som rodila dcerku tiez bol mm so mnou v tej chodbe pred vzdycharnou, tam sme sa prechadzali a predychavali, na vzdycharen ho nepustili a az potom ku mne na porodnu salu dosiel "pomahat" 😅
ja som stravila na vzdycharni 2 noci, najprv tu "porodnu" a to som porodila az o 13hod poobede, celkovo som rodila 16hod., a potom tu poporodnu kedze nikde inde miesta nebolo 😎 Epi som nemala a ani teraz neuvazujem o nej.
sorry ze som sa vam zamiesala do debaty 🤐 😉

kvietocek55
5. jún 2011

@rabiva v pohode.. každá skúsenosť dobrá. Ale inak si aj tak bola spokojná nie? keď tam ideš znova? a to ti nevadilo tam byť na tej vdzychárni, keď tam iné ženy mali bolesti? Či ti to už asi aj bolo jedno? ja si toto nejako fakt neviem predstaviť. Jak sa tam budem môcť nejako uvolniť, keď tam ďalšie 4 ženy budú predýchavať..

katkarv
6. jún 2011

@adjuskax pozerala som fotky lekarov zo sace a je to ten olsavsky ktory robil v Roznave,nechapem preco sa tak spraval ☹

ingemor
6. jún 2011

@kvietocek55 ..ono by nevadilo byt na chodbe pred vzdycharnou, len ako vravim, prestahovali tam usg z vonk.chodby..epi si davam a nikto by ma od toho neodhovoril, mala som ju aj pri prvom porode a teraz ked som videla tie stonajuce zeny-ja to nepoznam, neviem co je bolestiva kontrakcia, ako som pisala, s manzelom sme sa v poho rozpravali, smiali sa, v poho som chodila na wc, na fit lopte som si poskakala, s lekarmi (porodnikom a anesteziologom) sme robili stavky, o kolkej asi porodim a tak..

piacere
6. jún 2011

je pravda, že ja som rodila v noci, takže chodba bola prázdna, všade ticho, kľud, ešte tam nebolo ani usg presťahované... ale na druhej strane... tej chodby by som sa až tak nebála... ja som celý čas otvárania stála, chodila, nedovolili mi ležať (lebo by bábo nezostupovalo dolu a dlho by som sa otvárala)... ponúkli mi státie alebo fit loptu, tú loptu som si s vložkou nedokázala predstaviť 😀 .... ak by bol muž vonku, tak som určite pri ňom a prechádzam sa po chodbe.... cca poslednú hodinku pred samotným tlačením, keď už boli tlaky fakt veľké, som len visela opretá o posteľ... ani som nevnímala, že v kresle na vzdychárni sedí muž...

Viem, že muž je velikánskou oporou počas prvej doby pôrodnej, ale pokiaľ nie sú peniažky (alebo nebude voľná) nadštandardná pôrodná sála a na vzdychárni nebudete samé, takže muža k vám nepustia... nebojte... v tej chvíli vám naozaj nebude vadiť, že stojíte na chodbe, že sú tam ľudia.... verte... nevnímate, len tlačíte čas a bábo... 😀

Držím palce, zvládnete to! 😵

ingemor
6. jún 2011

dakujeme pekne za povzbudenie, mna to uz caka tento piatok..ak sa to do stvrtka nezomelie-stvrtok idem uz na prijem..tak uvidim, kolko nas tam bude 😉

janka196
6. jún 2011

@ingemor drzim palce aby vsetko dobre dopadlo 🙂 potom sa tesim na cerstve infosky

danculik
6. jún 2011

@piacere no tak to si mala šťastie....ja som také šťastie na Rastislavke nemala, nás tam bolo vtedy asi zo 7 žien🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre