Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

danculik
6. jún 2011

@kvietocek55 ...no ja som tiez prvu noc ostala vedla vzdycharne, rovno na porodnej sale, pretoze nebolo miesto pre mna, tak som pocas noci pocula este ako vedla mna na stole rodilo asi 5 zien...v tu noc sa narodilo asi 10 babatiek...takze tiez ziadna slava...clovek aj ked si zaplati tak sa toho nedocka za co zaplatil....s tymi mamickami co rodia niekedy fakt zaobchadzaju ako z odpadom.

danculik
6. jún 2011

@kvietocek55 tiež som si myslela, že v Šaci to bude ako normalka, že mangel bude pri mne pocas bolesti a ako citam tak nie. No tak teraz silno uvažujem že či vobec do Šace ísť.

rabiva
6. jún 2011

@kvietocek55 bola som spokojna, urcite ano, aj ked som nemala dohodnuteho dr a odrodil ma Luptak co mal vtedy sluzbu, takze v pohode. No a neboj sa, ak ta chytia kontrakcie, bude ti srdecne jedno kto kazdy tam je ci nie je ... moj mm o tom case hovoril ze som bola ako v tranze, nevnimala som nic len bolest 😝 okrem mna tam vtedy este boli 3 zeny s kt. sme sa striedali v sprche a v tych chvilach mi to bolo ozaj jedno kto sa tam premelie 😅 😅
Ale su zeny, kt. potrebuju sukromnie a pre nich je potom ta nadstandardna sala. Ja zas az taka piskotka nie som, zvladli to ine tak to hadam opat zvladnem aj ja 😉 len nech sa nevyskytnu komplikacie a drobec je v poriadku, to je pre mna dolezite 😎

rabiva
6. jún 2011

@ingemor to akoze vazne chodia rodicky vzdychat na hlavnu chodbu? tam kde je usg a ambulancie pre tehotne?? sa mi nechce verit ze by tam pochodovali na ociach ostatnych? 😕 ved samostatna chodba je za tymi tazkymi dverami ako je porodna sala, tam robia predsa prijem a pod...

ingemor
6. jún 2011

@rabiva ..ale nie, usg prestahovali z hlavnej chodby, kde su ambulancie do chodby co uz vedu na salu alebo ako to mam napisat-z tej chodby sa uz ide do vzdycharne..to znamena, ze doteraz tam bolo prazdno, ale teraz tam niekolko zien caka na usg..a..tie dvojdvere, kt.si otvaraju cez kod, su tym padom otvorene..

ingemor
6. jún 2011

..cize je mozne, ze ked rodicka vyjde na tu chodbu pri vzdycharni, je ju vidiet az na tu hlavnu chodbu.. 😒

rabiva
6. jún 2011

@ingemor 😕 no fiiha to som nevedela, ja som bola na usg pred 2t a bolo este v tej chodbe ako je ambulancia, a este nejake "izby" pre doktorov, ptom uz je tam len tak prechodova chodba smerom na gynekologiu... tak to je dost blbe miesto, hadam cim skor zrekontruuju to povodne pracovisko usg a prestahuju sa spat tam 😖

kvietocek55
6. jún 2011

@ingemor 🙂 no ja tiež plánujem epidurál, len neviem či mi ho stihnú dať, lebo užívam aj fraxiparin.. tam musí byť nejaký rozdiel 12 hod. medzi injekciami.. tak uvidíme. Držím ti palčeky nech to je rýchle a v pohode ako ten prvý pôrod a keď sa bude dať daaaaj prosím info 😀 a inak prosímťa, ako vlastne prebieha poradňa od 36 tt? to tam robia už to ctg? či to sa až neskôr robí?

@piacere ďakujeme za povzbudenie..

ingemor
6. jún 2011

@kvietocek55 ..ano, aj ja som tam zacala chodit od 36 tt a stale mi robili ctg, vysetrila sestricka moc a lekar ma vysetril zospodu a objednal o tyzden..ale ctg musi byt, aby vedel, ze je vsetko ok..

ingemor
6. jún 2011

@rabiva ..no to aj ja ked som tam bola este pred 2 tyzdnami, vsetko bolo na mieste, ale tento piatok tam bol uz frmol-vela porodov, nebol ani volny ctg pristroj, musela som si pockat vo vzdycharni s tymi chudatkami mamickami..co sa tyka vysetreni, viem byt trpezliva a viem to pochopit, nestazujem sa, ze som tam dlhsie..predsa sa nemozu lekari a sestricky roztrhat..

rabiva
6. jún 2011

@ingemor ok tak vdaka za info a drzim palce aby porod prebehol v poriadku 😵 😵

adjuskax
6. jún 2011

@katkarv dakujem za infosku, tak asi nemal svoj den 🙂 Ale neva! Odvtedy som ho uz nevychytila a boli len sami dobri lekari s ktorymi taku zlu skusenost som nemala 😉 Tak uz len vychytit takych aj pri porode a clovek bude velmi stastny 🙂

ingemor
6. jún 2011

@rabiva ..dakujem pekne 😉

kvietocek55
6. jún 2011

@danculik ja som sa už aj tak rozhodla tam ísť.. asi je to jedno, ako som sa dopočula, skoro všade to takto funguje. Bohužiaľ. Už to nebudem meniť, lebo sa zbytočne z toho stresujem. Väčšina ľudí bola v šaci aj tak relatívne spokojných tak nebudem špekulovať.

@rabiva no inak na tú chodbu by som asi "vzdychať" nešla.. ale keď som to povedala mm, tak mi povedal, že ja nemám rozmýšať čo s ním, kde ma bude čakať.. že on si už nejako poradí 🙂 a možno tam bude nejaký čakajúci otecko a pôjdu spolu na pifko 🙂 ty si rovnako v 33 tt, tak sa možno stretneme 😀

@ingemor OK dobre vedieť, ďakujem, to ja len aby som vedela čo ma čaká. Či len nejaké bežné vyšetrenie alebo toto všetko čo si písala.. ešte mi prosím povedz, na poučenie o epiduráli si bola kedy? hneď v 36 tt?

ingemor
6. jún 2011

@kvietocek55 ..ano hned v 36 tt, dlho tam netreba cakat-sestricka vysla na chodbu, dala mi do ruky info o epi, aby som si to precitala a potom ma zavolala dnu k lekarke a tam sme sa este o tom porozpravali, podpisala som papiere a sla som..to poucenie treba potom zalozit do teh.knizky..a uz nic netreba riesit... hemokoagulac.testy robia az pri prijme..

kvietocek55
6. jún 2011

@ingemor ok super.. ďakujem za info.. tak ti držím palce, nech ti to rýchlo zbehne a babatko je zdravé a ty tiež 😉

ingemor
7. jún 2011

@kvietocek55 ..dakujem pekne, to iste prajem aj tebe a vsetkym nastavajucim mamickam..

katkarv
7. jún 2011

@adjuskax presne to si zela kazda 😀 Ked som sla rodit a prisla som vecer,bol tak doktor ktory nemal dobru povest,tak som myslela ze hned ujdem domov,ale povedala som si"no ty ma neodrodis" a tak aj bolo vydrzala som do rana ked prisla druha lekarka.Bola som velmi rada ze mi to vyslo 🙂

adjuskax
7. jún 2011

@katkarv tak vidiiiis! sila sugescie je silnaa! 😉 ked si clovek povie ze vydrzim to este chvilku tak vydrzi to 😉

katkarv
7. jún 2011

@adjuskax no nie celkom 🙂 pichli mi nejaku injekciu aby sa mi zmiernili kontrakcie lebo som rodila cisarskym predtym a bali sa aby vydrzala rana na maternici 😒

adjuskax
7. jún 2011

@katkarv tak ale hlavne je ze malinke sa narodilo zdrave a v poriadku. 🙂 Vsetko ostatne aj bolest aj ostatne zle spomienky raz vyprchaju. Nesmierne sa tesim na toho mojho drobca. tak som po nom tuzila uz nejaky ten rocik dozadu a teraz za dva tyzdne sa mi moj sen naplni 🙂

katkarv
7. jún 2011

@adjuskax ano,mas pravdu.Zelam ti rychly a bezproblemovy porod 🙂

adjuskax
7. jún 2011

@katkarv dakujem pekne. 🙂 A ako vidim v statuse vy sa snazite o dalsie babo? tak pokial je tomu tak tak tiez velmi silno drzim palce aby sa vam postastilo 🙂

anicka1981
8. jún 2011

ahojte, ako je to s porodnicou v saci?, keby ze teraz zacnem rodit zoberu ma tam?, a kolko sa plati? dakujem

anicka1981
8. jún 2011

ahojte, ma kosice saca pohotovostnu primovu ambulanciu?, ako keby ma to chytilo teraz ?

lauraespozito
8. jún 2011

áno má pohotovosť šaca pôjdeš rovno na príjem a oni ťa pošlu na gyndu a zavolajú tam

lenka.s
9. jún 2011

Ahojte,
mam otazku, cisto teoreticky, mozem ist do sace rodit, aj ked k nim nechodim na poradne ?

piacere
9. jún 2011

@lenka.s myslím že iba v prípade, že by si bola napr. zo Šace, na poradne chodíš do Novej, ale príde to na teba tak rýchlo, že do Novej nestíhaš prísť.... Neviem... ale od 36tt sa máš hlásiť v nemocnici, kde chceš rodiť... 🙂

lenka.s
9. jún 2011

@piacere no ide o to, ze ja nechodim nikam do porodnice ... chodim k mojej lekarke do ambulancie na poradne ... a co viem, nie je to ziadna vynimka ... tak teraz neviem ... uz som sa stretla s nazorom, ze do porodnice na porande musim a aj s tym, ze nemusim .... ako myslim, ze ked zacnem rodit, nemoze ma odmietnut ziadna nemocnica .... ale tak zistujem co a ako, lebo vela veci sa pomenilo a som v pomykove 😖

piacere
9. jún 2011

@lenka.s aha.. veď si skús zavolať do Šace a poinformovať sa... ak teda chceš v Šaci rodiť.... snáď by nemal byť v tomto problém...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre