Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

kvietocek55
15. jún 2011

@ingemor ahoooj, jooj blahoželám.. 🙂 takže si mala epi? prosímťa popíš viac ako to celé prebiehalo, bolo veľa žien na vzdychárni? ja som sa práve dnes objednala do poradne.. počuj a ako to že plánovaný, ste vyvolávali?

janka196
16. jún 2011

@ingemor blahozelam k dievcatku. krasne meno ste vybrali 🙂

@kvietocek55 kedy ti dali termin do poradne? ja som sa tiez objednavala tento tyzdne a idem uz v pondelok. nastastie sa mi podarilo aj utz vybavit v rovnaky cas tak som rada.

ingemor
16. jún 2011

@kvietocek55 ..bre ranko..ani neviem, ci ti opisovat priebeh porodu, aby som ta nevystrasila, napisem len tolko, ze bol pre mna ovela tazsi ako moj prvy porod-konecne viem, co je to bolestiva kontrakcia a uz to nechcem nikdy zazit..neviem preco, ale epi napichuju, ked je zena otvorena az na 4 prsty a to dovtedy su uz dost silne kontrakcie..vo vzdycharni neboli rodicky, iba dve spoluobcianky, kt.boli po porode a nemali ich kde dat, tak museli tam zostat, ale tusim, ich uz poobede premiestnili a viem, ze pribudli tam dve nastavajuce mamicky..
..mna prijali uz vo stvrtok, kedze som z Mi-mali volnu iba izbu za 30e-boli sme na nej dve, ale ta co bola so mnou-zhodou okolnosti tiez z Mi-ma rizik.tehot., takze bola este bez babatka..ale bola velmi zlata..
..v piatok ma uz odviedli o 6.00, dostala som klystir, uobili ctg, hned na to som sla uz do nadstand.porodnej saly, pichli mi infuziu-atb, kedze som mala pozit.streptokoka a potom pichli vyvolavacku a to uz bol aj manzel pri mne..ked som uz bola na 4 cm otvorena, zobrali ma na normal.porod.salu a tam mi napichli epi a uz som tam aj zostala a mohol byt tam uz cely cas aj moj manzel..dalsi priebeh ani neopisujem, porodila som az o 16.50..
..este ked nieco chces vediet, kludne sa pytaj..

kvietocek55
16. jún 2011

@ingemor jaaj tak to bolo dosť bolestivé čo? možno kôli tej vyvolávačke.. ja by som sa jej chcela veľmi vyhnúť.. 😒 kamoška tuto v PO tiež rodila asi pred týždňom s vyvolávačkou a epidurálom a vraj to bolo i tak strašné.. ale to že epi pichajú až keď je žena na 4 cm, to som vedela.. len by tom chcela vedieť či tá epi ti priniesla aspoň akú takú úľavu, aby som si ju zbytočne neplatila, ak to nemá význam..

@janka196 ahoj, mňa objednali až na 27.6, to budem v 36 tt a tiež som s objednala v ten istý deň aj na utz, ale do poradne mi kázal prísť na 8.30 a utz je až od 9.00, takže asi budem čakať. Dúfam, že tam nestrávim pol dňa..

janka196
16. jún 2011

@kvietocek55 no mne tiez najprv povedali v poradni ze mam prist rano ale na utz ma objednali medzi 9-11 tak som volala naspat na poradnu ze co teraz tak vravela ze kludne nech idem na utz naprv a potom nech pridem k nim do poradne

@ingemor fuha uz sa zacinam bat. zatial co baby pisu tak skoro vsetky ze druhy porod je bolestivejsi ako prvy :(

kvietocek55
16. jún 2011

@janka196 no ja som z PO, tak určite sa nebudem ponáhľať.. pôjdem asi tiež najprv na ten utz alebo uvidím ako to tam bude vyzerať.. koľko ľudí bude a tak.
A ty chceš tiež epi? alebo ideš normálne? ja sa neeskutočne pôrodu bojím ☹

ingemor
16. jún 2011

@kvietocek55 ..vyznam asi ma, lebo sa mi neskutocne ulavilo az sa mi chcelo spat..myslim, ze bez tej vyvolavacky by to trvalo este ovela dlhsie, pretoze uz vo stvrtok po vysetreni lekarom som zacala krvacat az do polnoci a na to som sa zobudila, ze mi tvrdne a boli brucho kazdych 10 min...rano po klystire som opat zacala krvacat, takze si myslim, ze u mna porod zacal tak ci tak..
..pri mojom prvom porode som dostala epi hned na zaciatku a az uplne do konca som necitila ziadne bolestive kontrakcie..ale teraz pri druhom som ich musela zazit na zaciatku kym nebudem otvorena na 4 cm a potom neviem preco po napichnuti epi po hodine a pol som znovu citila kontrakcie a aj ked mi opat dopichol epi kontrakcie neustalil..lenze moje kontrakcie som nemala v krizoch a podbrusi ako to opisuje vacsina zien, ale mala som neskutocne bolestive tlaky do konecnika-myslela som, ze ma roztrhne..
..ved poslem nejake foto, aspon, ze manzel fotil, lebo ja som nic nevnimala
😉

kvietocek55
16. jún 2011

@ingemor no daj daj, nech popozerám 🙂 no a tie kontrakcie po epi čo si cítila, ale boli znesiteľné alebo brutal bolesť? viem, som hrozná, ale ja sa tej bolesti dosť bojím.. juuuj a cítila si bolesť aj pri tlačení?

janka196
17. jún 2011

@kvietocek55 ja ti poviem pravdu ze sa bojim teraz viac ako pri prvom :( asi preto ze viem do coho idem a to som mala prvy porod suprovy. ale bude dobre zvladneme to 🙂

kvietocek55
17. jún 2011

@janka196 😀 ach jaj.. no už keď to začne budem musieť to nejako zvládnuť xi xi, či chcem či nechcem... 🙂 no to bude zábava teda.. 😉 ja si niekedy hovorím, že to bude v pohode, že to budem mať rýchle.. aj sa na to pripravujem, chodím na prípravu a tak.. ale je mi jasné, že keď to príde, tak ani nebudem vedieť kto som 😀 ťažko nesmiem fyzickú bolesť.. Chvíľu som kľudná, potom zas začnem panikariť.. 😀

janka196
17. jún 2011

@kvietocek55 dame epi a ulahcime si to 🙂 najlepsie je ked pride skor lebo ked necakas to lepsie zvladnes si myslim. ja som tak malu mala o dva tyzdne skor a to bolo super take necakane a tak som sa uz nanu tesila ze som to chcela mat cim skor za sebou

adjuskax
17. jún 2011

@kvietocek55
@janka196 ahojte baby. velmi silno vam drzim palce aby ste fakt tam necakali pol dna. 🙂 Totiz ja ked som sa prvykrat objednavala do poradne a na utz tak som tam stravila 4 hodky. 2 na ultrazvuku a 2 na poradni pri cakani. 😕 Take nervy som mala ze az! 😅 Ale teraz, vcera to bola uuuplne ze malina! 🙂 Som prisla tak ako som bola objednana na utz a do 40 minut som mala za sebou aj poradnu aj utz. A s lekarmi a sestrickami som si tak posrandovala ze ti zo mna nemohli 😀 Na chodbe bolo hrobove ticho a mi smieeeech neskutocny! 😉 Tak darmo, asi som bola veelmi dobre naladena. Tak najblizsia moja poradna je 23.6 v termin mojho porodu 🙂 Tak uvidime ci pridem vtedy a ci ma nedovezu skor 😉 Ale podla doterajsich vysledkov maly sa velmi neponahla von, je mu tam dobre. tak uvidime 😉 Tak vam drzim palceky a ak by ste mali nejake otazocky a ked viem tak vam rada poradim 🙂

adjuskax
17. jún 2011

@ingemor gratulujeeem k malickeeej! a krasne meno ste vybrali! 😵 tak uz len vela mliecka, pohody a zdravicka prajem vam obom 🙂

adjuskax
17. jún 2011

@piacere ten datum sa paci aj mne ale TP mam 23.6 🙂 Tak sa uvidii 🙂

adjuskax
17. jún 2011

@angelikabh Ahojky 🙂 aj ty si z Moldavy? a ked som dobre pochopila tak termin mas 22.6? 🙂 tak ktovieee! mozno sa stretneme na porodnej sale 😉 moj TP je 23.6 a v ten den mam aj dalsiu poradnu naplanovanu 😉 Tak drziiim palcekyyy!

adjuskax
17. jún 2011

@katkarv ahojky moja. ja som sa ti len chcela ozvat ze vcera som mala poradnu a ze nakoniec som opat vychytila Olsavskeho. A predstav si ze neda sa to porovnat s tym co bolo pred 3ma tyzdnami! nebe a dudy 😉 Fakt bol skvely! vtipkoval a strasne sme sa smiali 😀 az som neverila ze je to ten isty clovek. Darmo, asi fakt nemal svoj den predtym. takze teraz som spokojna. Tak isto aj s Dr. Pankuchovou 😀 ta je tiez priiipad! sa tam zo mna smiali co som im tam take hovadiny trepala 😉 Potom dodali ze kiezby kazda chodila taka vysmiata na poradnu. tak som im na to povedala ze ved pockajte! mna ten smiech pri porode prejde! 😀 Ale fajny dnik to bol vcera. 🙂

janka196
17. jún 2011

@adjuskax fuha 4 hodiny ta to by ma isto porazilo. este stastie ze tu druhu poradnu si mala taku veselu 🙂 drzim palce nech mas lahucky porod 🙂

adjuskax
17. jún 2011

@janka196 veru. aj mna islo porazit! a hlavne ze potom ta daju na pasy a malemu sa nechce hybat. cuduju sa? ved je unavenucky a tak spinka uz v taku dobu... a druha poradna bola 3 a pol hodky. az teraz tretia bola super 🙂 a dakujem pekne 🙂

katkarv
17. jún 2011

@adjuskax no tak to som rada,ze je o.k.ze sa nezmenil 🙂

janka196
17. jún 2011

@adjuskax jaaaaaj takze aj druha bola dost dlho panecku. inak je to hrozne takto dlho sediet a este mne teraz duplom ked hrozi predcasne a tak ma boli brusko pri sedeni a maly sa mi tlaci az na rebra co sa mi ani dychat neda :( no nic budem referovat v pondelok ako sme dopadli

ingemor
17. jún 2011

1. ..takto som skakala na lopte az do porodu.. 2. ..konecne je mala na svete.. 3. ..ide sa prestrihnut pupocnik.. 4. ..prvy kontakt s malou.. 5. ..prve prisatie na prsnik este na sale.. 6. ..konecne na izbe.. 7. ..nasa malinka.. 8. ..hrdy ocko na svoje princezne.. 9. ..cesta domov z porodnice.. 10. ..a takto si sladko spinkame..

angelikabh
17. jún 2011

@adjuskax ahoj áno som z moldavy. TP mám podla menštruácie 28.6. a podla USG 22.6. Teraz v stredu som bola na poradni a pán doktor Lendák ma objednal na dalsiu poradnu až na 29.6 ale neviem prečo tak neskoro lebo už som otvorená na jeden prst a mám už jeden týžden aj bolesti pod bruškom a aj v krížoch a hovorila som mu to. tak ja už neviem. a ty si natom ako?? inač aj my čakáme druhého chlapčeka

piacere
17. jún 2011

@angelikabh ja som bola otvorená tesne pre prst celý deviaty mesiac 🙂

angelikabh
17. jún 2011

@ingemor ahoj tak gratulujem, veľa zdravíčka vám prajem. aký si mala porod?? inač tá lopta pomáha??

angelikabh
17. jún 2011

@ingemor Možem vedieť kde si rodila???

angelikabh
17. jún 2011

@piacere ja mám napísané na papieri z vyšetrenia že hrdlo na 2 cm dlhé a pre prst pootvorené. a aký si mala porod??? normálne ti odtiekla plodová voda?

piacere
17. jún 2011

@angelikabh presne takýto nález som mala v správe aj ja od 36tt... pôrod vyvolávaný v deň termínu... zatvorená na sto zámkov 🙂 Ak by sme nevyvolávali, určite prenášam...

angelikabh
17. jún 2011

@piacere tak ja to už nechápem. moj lekár mi povedal že určite do nedele porodim a v stredu povedal že mám príst na poradnu až 29.6 čo je až o dva týždne. a hovorila som mu že už jeden týžden mám bolesti pod bruškom a aj v krížoch, a mám aj také slabé tlaky. tak neviem prečo mi povedal že o dva týždne. a už aj medzi nohami ma bolí. a to hrdlo má byt aké dlhé na porod? minulu stredu som mala 1cm a teraz v stredu 2cm.

adjuskax
17. jún 2011

@janka196 moja ked sa ti maly tlaci na rebra tak este mas casu. 🙂 To potom ti este brusko moc nekleslo. lebo cim dalej, tym lepsie sa ti bude dychat. to pri tom klesani brusku. a preco by si mala ist predcasne? nejake problemy?

adjuskax
17. jún 2011

@angelikabh tak ja som na tom tak ze otvorena na jeden prst som uz vyse troch tyzdnov 😉 A bolesti len take tie menstruacne, cize da sa povedat ze priprava maternice na porod, ale zatial nie je to nic hrozne. Takze uvidi sa. A ono ak by sa to u teba stupnovalo ze by si mala silnejsie bolesti, tak treba zajst do nemocky tak ci tak. Ja cakam svojho prveho chlapceka, ale uz sa ho neviem dockaat! 😵 A inak citim sa celkom dobre. myslim si ze este ten tyzden potiahneme do terminu i ked niekedy sa to zda ze ani nie, ale myslim si ze ano. A mozno aj dlhsie. ved sa uvidi ako sa malemu bude chciet von 😉 Drzim velmi silno palceky aby vsetko dobre dopadlo! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre