Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

kvietocek55
20. jún 2011

@cervena_ciapocka ano, myslím, že je to všade tak. Do nemocky len plienky a utierky na zadoček.

cervena_ciapocka
20. jún 2011

@kvietocek55 už chcem ten deň, keď budem obliekať bábo a manžel bude čakať vo dverách, že nás berie domov 🙂

kvietocek55
20. jún 2011

@cervena_ciapocka 😀 neboj, veď to o chvíľku, ešte si uži bruško.. veď o chvilu ho už nebudeš mať. Ja som dnes prvý deň na materskej a som si povedala, že nebudem vyčkávať ale si to vychutnávať.. xi xi uvidíme do kedy mi to vydrží.. Idem dnes na nejaké nákupy, ešte podokupovať nejaké hlúpostičky.. len akurát začalo pršať..

cervena_ciapocka
20. jún 2011

@kvietocek55 ja som doma celý čas 🙂 a bruško je fajn, len keby si bolo aj čo obliecť naň 😀 a už ani v posteli to nie je ono, lebo ja som spala na bruchu stále. Ja sa už neodvážim ísť nikam sama na nákup alebo tak. Jednak aby som nemusela tašky nosiť, a tiež ma nebaví po autobusoch sa natriasať a unavovať zbytočne. Radšej počkám na muža a nechám sa odviezť 😀

kvietocek55
20. jún 2011

@cervena_ciapocka tak ja mám autíčko, muž na služobke tak mi nič iné neostáva 😀 a ešte kopec vecí nám chýba.. samozrejme tie väčšie pôjdem nakupovať s ním.. Lebo tiež ťažké sa bojím nosiť.

cervena_ciapocka
20. jún 2011

@kvietocek55 ja už len nejaké vreckovky dnes kúpim a podprsenku na kojenie a môžem baliť 😀 ešte nejaké sandále na teplé dni a už nechcem žiaden obchod ani vidieť 😝

ttina
20. jún 2011

@asandys ahoj...aj ja by so mala rodit spinalom a tiez u Dosedlu🙂...chodila si k nemu uz aj skor?

kvietocek55
20. jún 2011

@cervena_ciapocka no mne toho treba ešte dosť.. dnes sa chystám na zavinovačku a bavlnené plienky.. vložky do podprsenky, ešte by sa zišla aj jedna nočná košeľa na kojenie, lebo mám iba jednu.. a nemáme ešte ani vaničku a matrac do postieľky.. tá by nám mala prísť tento týždeň.. a samozrejme veci do postieľky.. vankúš, perinu atď... no ešte ma toho nakupovania čaká 😀

rabiva
20. jún 2011

@kvietocek55 co sa tyka tej poradne v Saci, tak mne povedala sestra ze treba prist na USG medzi 9-11hod, a potom s tym vysledkom sa ide do poradne.

kvietocek55
20. jún 2011

@rabiva hej aj mne tak dnes povedala, keď som tam volala. Bola milá tá sestrička. Najprv sa ma pýtala, či nemôžem prísť už na siedmu.. Ale potom kôli tomu utz, sme sa dohodli, že lepšie bude neskôr. Ty kedy ideš?

rabiva
20. jún 2011

@kvietocek55 no idem az toho 8.7. 😒 a pojdem asi na tu 10hodinu, sestra sa ma pytala ci uz mam vybrateho dr, ja ze nie ale medzitym som sa viac menej rozhodla pre Dosedlu, no neviem aky je postup ci mu pisat mail alebo opat volat do ambulancie 😕

kvietocek55
20. jún 2011

@rabiva napíš mu mail, on sa ti určite ozve. Ja som mu tiež raz písala a odpísal mi hneď. Ja lekára zazmluvňovať nejdem, inak by som si asi tiež jeho. Ale rozhodla som sa, že si radšej zaplatím pre seba epidurál.

rabiva
20. jún 2011

@kvietocek55 ok, este pockam do zajtra, ide k nemu kamoska ma termin o 2t skor ako ja a bude unho rodit sekciou, no vravela ze ona ziadnu zmluvu s nim nerobila ani nic neplatila, tak uz fakt neviem ako to je 😕 😅 😅 proste len k nemu chodi, tak su dohodnuti... slubila mi ze sa popyta ako je to teda 😅 tak uvidim 😎

janka196
20. jún 2011

ahojte baby. tak mam za sebou prvu poradnu. odsedela som si tam 3 a pol hodinky ale uz aj s arom kvoli epiduralke. najhorsie asi ultrazvuk. tam kazdu chvilu prisiel niekoho znami :( ja uz som bola taka nervozna z toho ze az aj unavena. prisla som tam na deviatu a o jedenastej som stale cakala na utz. taknakoniec vysla sestricka z poradne ze mam ist najprv k nim tam to islo raz dva a tak som isla naspat na utz a spat na poradnu vypisat papiere. vysetrovala ma doktorka pankuchova. strasne milucka a sympaticka. tak som uz na prst otvorena a hrdlo skratene na 1.5 cm. dalsiu poradnu mam 29-teho. uz som objednana na kontretny cas tak dufam ze uz to pojde raz dva

cervena_ciapocka
20. jún 2011

@janka196 ten ultrazvuk je niekde na tej istej chodbe ako robia poradňu alebo treba ísť potom niekam inam? A keď si sa objednávala na poradňu oni ťa hneď aj na ten ultrazvuk objednali, či tam bolo treba samostatne volať?

kvietocek55
20. jún 2011

@janka196 no parádička.. a nepomohlo by keby som tam prišla trocha skôr? Myslím na ten utz..., že by som tam už bola na nejakú 8.30.. ?? a za anesteziológom si kedy šla, až po poradni? A bola si aj na ctg? prepáč že sa toľko vypytujem 😉

@cervena_ciapocka utz je na tej istej chodbe.. pár dverí ďalej od poradne.. a objednať sa tam musíš sama, je tam treba zvlášť volať.. najlepšie keď sa objednáš v jeden deň aj na utz aj na poradňu.. Najprv sa objednaj do poradne a potom utz a tam povedz, kedy si do poradne objednaná, ale ako vidíš, budeš čakať 😒

cervena_ciapocka
20. jún 2011

@kvietocek55 a to mi sestricka povie ze sa tam mam objednat na utz ci to mam akoze sama vediet a vyvyjat iniciativu?

kvietocek55
20. jún 2011

@cervena_ciapocka no pravdu povediac, ja som sa najprv objednala do poradne a potom som sa tuto z fóra dozvedela, že treba ísť asi aj na utz, tak som tam znova volala a ona mi povedala, že áno, treba ísť najprv na utz a potom s výsledkom do poradne. No mňa prvýkrát objednával nejaký lekár, tak ten mi nič nepovedal, až keď som volala druhýkrát a hovorila so sestričkou, tá mi všetko vysvetlila. A ešte mi nezabudla povedať, že si mám hneď ešte teda pred utz zaplatiť dole poplatok 6 e za prenatálnu poradňu 🙂

janka196
21. jún 2011

@cervena_ciapocka na ultrazvuk sa muis objednavat osobitne. je to na tej istej chodbe na tretom poschodi. urcite by bolo jednoduchie keby oni rovno objednavali aj na utz. inak nechapem lebo v ordinacii maju ultrazvuk ze preco tam nerobia , no asi maju na to nejake svoje dovody. tak musia tehulky cakat na utz kde chodia aj netehotne

@kvietocek55 nevadi kludne sa pytaj. neviem fakt ci by ti pomohlo prist skor mozno aj hej. ja som prisla tam asi 9.15 uz boli tam 2 zeny a medzitym prisli este 2 zname. lekar urobil tri utz a odisiel na hodinu :( samozrejme ked sa vratil medzitym prisli este 2 zname niekoho takze sestricka volala najprv tie :( na ctg som nebola. a za anesteziologom som isla po poradni. su tam do druhej akurat som prisla tak hlupo lebo bolo 12:05 a to uz boli na obede do pol. ale fakt tam to je otazka 5-10 minut. daju ti precitat papier opytajusa ci si porozume a tak vysvetli vyhody popripade nevyhody a je to. ja som vosla dnu s jednou tehulkou ktora tam bola predomnou a kedze som uz epi mala tak mi dali len podpisat papier a isla som

janka196
21. jún 2011

@kvietocek55 ano tych 6 eur treba zaplatit hned este pred utz len potom ked pojdes na poucenie o epi tam ti ten blocek neplati. tam musis kupit novy za 1.20

kvietocek55
21. jún 2011

@janka196 no ta to je sila.. zas platiť 1.20 eur? No ale čo už. Ďakujem za info.. inak a prečo si nebola na ctg? to sa nerobí pri každej poradni od 36 tt? A potom pri ďalšej poradni treba ísť zase na ultrazvuk?

ingemor
21. jún 2011

..baby vychutnavajte si este brusko pokial mozete, lebo mne je normane smutno z poslednymi tyz.tehotenstva..ked mozem poradit, vezmite si aj krem na bradavky-este som nemala ani mlieko a uz som ich mala dohryzene-to je to ich super rooming in, ked vam dieta daju na cely den a noc (nastastie v noci som malu nemala ani raz)..a kym sa mi zacalo tvorit, uz som bola aj doma a museli sme kupit nutrilon, lebo manzel sa uz nemohol pozerat ako ma bolia bradavky, ake ich mam doranane a tak som dni odstriekavala mlieko, kt. som v priebehu dna podavala malej a v noci nutrilon..uz som zacala kojit, aj ked este nemam celkom zahojene bradavky, ale viem, ze zatial nemam dost mlieka-viem to porovnat s kojenim pri prvej dcere, kt.som kojila rok bez prikrmovania susenym mliekom..drzte sa ked chcete nieco este vediet o Saci, rada pomozem..rada si tu o vas citam, ako si radite, az mi je za tym smutno 😉

cervena_ciapocka
21. jún 2011

@janka196 @kvietocek55 ach jaj, to je teda zamotané 😅 a to ma objednajú aj na nejaký čas presný, alebo len tak? Chcem tam volať až popoludní hádam sa dovolám, a najradšej by som bola keby ma objednali až na budúci týždeň niekedy.

lucia1407
21. jún 2011

Ahojte, čitam vaše prispevky už dlhšie ale len teraz som sa zaregistrovala a tiež som rozhodnuta že pojdem do šace a chcela by som vediet ci na tom ultrazvuku co sa robi v 36tt sa pozera cele babo a ci sa aj nieco plati okrem toho poplatku 1.20e ?

kvietocek55
21. jún 2011

@ingemor no ja som si tvoju radu zobrala k srdcu a bruško si budem užívať do poslednej chvilky 🙂 počuj a je tam v šaci nejaká laktačná poradkyňa? Sú tam ochotné sestričky čo sa týka kojenia? Ako vlastne funguje rooming in? Po pôrode ideš na izbu a kedy ti doniesli malú? zase kopec otázok.. 🙂 a ešte jedna vec, mohol manžel za tebou na izbu?

@cervena_ciapocka no objednajú ťa asi tak, že ti len povedia, že najprv chodte na ultrazvuk a potom dojdite do poradne a keďže nevieš ako dlho budeš na utz tak na presný čas ťa asi neobjednajú 😒

@lucia1407 no zaplatíš si 6 eur prenatálnu poradňu a ten utz 1.20 by si nemala platiť, to máš v tom poplatku 6e. A asi to bude len taký bežný utz, kde ho pomerajú a zistia váhu, nebude to podľa mňa najeký podrobný utz.

cervena_ciapocka
21. jún 2011

@kvietocek55 už som sa úspešne objednala 🙂 aj na ultrazvuk, aj na poradňu ... takže 1.7.

cervena_ciapocka
21. jún 2011

@janka196 a budú odomňa na tom utz alebo poradni pýtať nejaké potvrdenie, že som zaplatila tých 6€?

kvietocek55
21. jún 2011

@cervena_ciapocka no super, a ťa objednali aj na presnú hodinu?

cervena_ciapocka
21. jún 2011

@kvietocek55 nie, len na tom utz povedali, že medzi 9:00 a 11:00 takže prídem hneď ráno. Na tej poradni povedali, že po utz k nim, že hodinu mi nepovedia, že to je individuálne. Tak hádam tam neporodím kým ma vezmú 😀 😀

lucia1407
21. jún 2011

Ja som chodila na predporodny kurz a mali sme tam aj porodnu asistentku priamo zo sace a ta nam vsetko hovorila ako to prebieha od priatia do nemocnice , cez papierovacky , prvu,druhu dobu porodnu,porod...dost podrobne o tom rozpravala takze uz viem priblizne do coho pojdem a mam aspon aku taku predstavu ze co sa bude diat a ze tam maju priamo laktacnu poradkinu ktora sa stara o to spravne kojenie a vsetko okolo toho ze uz to nerobia sestricky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre