Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

angelikabh
26. jún 2011

@angelikabh tak ahoj tak čo si ty este celá alebo už si porodila? ja som rodila 20.6. o 2:25 hodine. mame sa dobre synček mal 3250 g a 49 cm. 🙂

angelikabh
26. jún 2011

@adjuskax ahoj tak ako si ešte celá??? 🙂

kvietocek55
26. jún 2011

@ingemor ja som už na ten krém pozerala.. no zdal sa mi drahý.. 😒 a poradili mi na to bepanthen.. tak neviem, ale rozmýšľam že ho kúpim.. takže to treba už aj pred pôrodom natierať... dobre vedieť, každá rada dobrá.

pancake
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ingemor
27. jún 2011

@kvietocek55 ja mam bepanthen, ale na bradavky je na prd..mozno na detsku ritulku, ale nie na bradavky..keby som aj ja vedela, ze avent je dobry, kupila by som ho pred porodom-aj som ho chcela kupit, ale ked som kupila ten bepan.a docitala sa tam, ze je aj na bradavky, tak uz som si s inym kremom nerobila starosti..dnes som poslala manzela, aby mi ho isiel kupit..tak uvidim, lebo stale mam bolave bradavky a mala si z nich urobila aj cumel 🙂 ale ak mozes, urcite zacni aventom natierat uz teraz..

janka196
27. jún 2011

@ingemor ja som avent pouzivala v anglicku. fakt bol dobry ale kym sme si smalou zvykli na kojenie tiez som mala trosku krvave a bolave bradavky ale preslo to za par dni. teraz som kupila v dm-ku babylove krem na bradavky. vyzera tiez dobry netreba ho hlavne pred kojenim umyvat. bepanthen by som asi pri kojeni nedavala. a ked tak umyt poriadne. teda aspon podla mna. ja si myslim ze cim castejsie sa dietatko priklada tym lepsie. keby nosili kazde tri hodiny na kojenie ta jasne ze sa mliecko nerozbehne hned. ja som mala malu na prsniku snad aj kazdu hodinu prisatu. hlavne kym sme sa zosuladili

janka196
27. jún 2011

@angelikabh gratulujem k syncekovi 🙂 a ako to prebielaho?

ingemor
27. jún 2011

@janka196 ..tak ako vravis, kazdu hodinu, niekedy aj castejsie ju mam na prsniku..este mi sesternica spominala, ze cim castejsie ju krmim cez den , tak v noci by mala lepsie spat, ale ci je to tak, neviem a ani si to nepamatam s prvou dcerkou..viem, ze prva dcerka aspon zaspala pri prsniku, ale Mia cely cas pozera na mna ako kukucka s tymi velkymi okalmi 🙂 a potom ju musim uspavat kolisanim..

janka196
27. jún 2011

@ingemor 🙂 joooj krasna musi byt 🙂 ja uz popravde tiez nepamatam ako to bolo. ale viem ze prve mesiace sme sa natrapili lebo mala bola taka uplakana to ani v kociari ani v sedacke len po rukach. a zozaciatku som isto vstavala kazde dve hodiny a kojila ju . ono to jej aj dobre ze ti nezaspi na prsniku aspon ta nebude vyuzivat jak dudel. lebo ja som toto robila 3 roky aj tri mesiace som jak cumlik fungovala. teraz malemu dam prisnejsi rezim. napapat sa a hajde do postielky 🙂

angelikabh
27. jún 2011

@janka196 ahoj dakujeme pekne, prebiehalo to v celku dost rýchlo. v nedelu po obede mi začali 24min. bolesti a večer to bolo už kratšie. a tak skoro o pol noci to bolo už každých 15,14 min. a o 00:00 sme už sli do sace a v aute sa mi to tak skrátilo na každých 6min a 5 min. tak sme tam došli spravili mi monitor a papiere vypísali atd.... a doktorka povedala že som už otvorená na 4prsty že rodit budem dakedy o 4_5 ráno. lenže dali mi klystír a ponom som sla do sprchy a už som mala bolesti každé 3min. a pozrela ma a hovorí no tak je to na 8-9 cm a že ked ma bude už tlačit tak nech poviem a pojdeme rodit. tak bolo 2aj dačo ráno a o 2:25 bol už chlapček na svete. takže prisla som tam o štvrť na 1 a o 2:25 bol na svete. vážil 3250g a 49cm. a sme zrdavý a včera nas pustili domov. tak sme už konečne 4. 🙂

ttina
27. jún 2011

@tomislava ano mam...30.6...tiez sa bojim, ale verim ze vsetko bude ok🙂..kedy ides k dosedlovi?

tomislava
27. jún 2011

@ttina no v štvrtok to je 30...o ktorej tam máš byt?

ttina
27. jún 2011

@tomislava ..29..hospitalizacia..a 30..sekcia..takze neviem kedy ju budu robit?...ty tam mas byt 30teho?

janka196
27. jún 2011

@angelikabh no super moja, takze to dobre dopadlo, som rada 🙂 takze si rodila bez epi? fuha to obdivujem teda 🙂

tomislava
27. jún 2011

@ttina ja rano na pol 8 na odbery

ttina
27. jún 2011

@tomislava aha to som ja absolvovala min tzyden..potom asi aj ARO, EKG ze?

tomislava
27. jún 2011

@ttina no presne tak ty už budeš doma a ja akurát pôjdem ked sa nič nezmení....

ttina
27. jún 2011

@tomislava na kedy ta objednal?..myslim prijem?...inak pisala som Dr. Dosedlovi...mu minuly tyzden email a akosi neodpisuje..co on nezvykol stale napisal o den dva...tak asi ma toho vela....

tomislava
27. jún 2011

@ttina na prijem až 10 jula no uvidíme určite má toho veľa lebo aj minulý týždeň ked som tam bola tak sme boli 2 pacientky za ním aj mne na email neodpísal ale vedel ,že som mu aj písala ale určite má toho dosť...

ttina
27. jún 2011

@tomislava jasne...ok tak drzim prsty na stvrtok..aj tebe aj sebe🙂

tomislava
27. jún 2011

@ttina tak aj ja budem.....

kvietocek55
27. jún 2011

@ingemor no tak potom určite kúpim ten avent.. vyskúšam a uvidíme 😀

kvietocek55
27. jún 2011

@cervena_ciapocka @lucia1407
no baby bola som dnes teda na tej prvej poradni a poviem Vám, že som trocha z tej Šace rozčarovaná.. Radím Vám na ten ultrazvuk choďte radšej už hádam aj na nejakú ôsmu.. Ja som tam sedela od deviatej do dvanástej.. fakt som už mala nervy na dranc.. službu mal Tomášu a ten si teda dával načas.. a bol taký nemastný, neslaný.. Potom v poradni ma najprv sestrička vzala o tej dvanástej dnu, zobrala moč, odmerala tlak a poslala von, že budem musieť počkať lebo sú predo mnou 4 ženy. Prišiel Tomášu a tie štyri ženy vyšetril.. a mne sestrička povedala že si mám počkať na doktorku, lebo pán primár má ešte ultrazvuky.. ale že išla ešte na obed. Tak sme tam čakali do pol druhej, kým sa môj manžel už fakt nenasral a zabúchal im tam na dvere, či by ma už teda nemohli vziať. Keďže tam dr. ešte nebola tak ma poslali aspoň na anesteziológiu kôli epidurálu, kde som to ledva stihla, lebo robia iba do druhej. Dali mi tam súhlas.. a išli sme späť. Tak do poradne ma vzali asi okolo pol tretej. Inak tam bola potom taká mladá doktorka ani neviem ako sa volala, ale bola veľmi milá. Aj sestrička. A inak keď ma vyšetrovala zo spodu tak to teda ku... bolelo.. Takže tak. Potom som sa už ukludnila, ale môj mužík to skoro nepredýchal 😖 vážne sa ma spýtal, či som pevne rozhodnutá tam rodiť... ☹

janka196
27. jún 2011

@kvietocek55 ahoj. panecku tak presne som mala aj ja pocity z tej sace. hoc ja som tam sedela od deviatej do druhej aj s arom :( myslim ze aj mne robil utz ten dr tomasu. taky starsi, plesaty??? ked ano tak to bol on. a lekarka mlada a strasne mila bola. inak to nechapem preco tehotne tak nechavaju cakat. sak to je hrozne tam tak sediet na tych tvrdych laviciach :(

cervena_ciapocka
27. jún 2011

@kvietocek55 jéééj, tak to je fakt na nervy. Ja plánujem prísť na ten ultrazvuk okolo ôsmej pol deviatej ako píšeš. No a som fakt zvedavá kedy budem vybavená.
A prečo ťa vyšetrenie bolelo? Zdal sa ti lekár málo citlivý, alebo myslíš, že je to už tehotenstvom? Mne moja lekára keď pozerala krčok tak zrkadlá nikdy nepoužívala, ale ja som necítila skoro nikdy nič, ale aj som sa snažila stále čo najviac uvoľniť.
Tak ale oni asi nemôžu za to čakanie, keď je tam veľa žien a keď aj robia kopec vecí naraz 😒 no ktovie.

cervena_ciapocka
27. jún 2011

Ale je to trochu odveci, že jeden lekár robí aj ultrazvuk a potom aj v poradni, keby boli dvaja isto by to šlo rýchlejšie. Jááj som zvedavá na koho narazím v piatok.

janka196
27. jún 2011

ja idem v stredu ale sa mi zdalo ze ma ta lekarka objednala na svoju smenu a idem aj na cas na 7.30 tak snad to bude raz dva. a utz mam za sebou tak asi len na monitor ma napoja. som zvedava lebo mavam bolesti bruska ako pri menzese tak uvidime ci som sa viacej otvorila

lucia1407
27. jún 2011

@kvietocek55 no fuha , tak to som normalne sokovana ze ako dlho si tam musela cakat, ved to je fakt o nervy.A co vsetko pozeral na ultrazvuku ,robili ti aj ctg monitor? A kedy ides do dalsej poradne ? Ja idem 7.7 tak uvidim ako to dopadne mne .

kvietocek55
27. jún 2011

@janka196 hej taký plešatý je myslím.. ani si nie som istá. To je inak primár oddelenia. Lekárka, som teraz pozerala do papiera sa volala Tomašikova.. fakt zlatá, aj mna inak chcela objednať na svoju smenu, ale my teraz ideme ešte do čiech, tak trochu sme sa nevedeli zosúladiť s termínmi, tak ma dala na 8.7. to ona bude mať nočnú.. škoda. Tiež už nejdem chvala bohu na utz, ale len na monitor, no tak si myslím, že tam nebudem tak dlho. Inak aj ja mám také bolesti akoby som to mala dostať.. Ale povedala, že som tuhá jak kameň 😀 tak po pôrode ani chýru ani slychu...

@cervena_ciapocka no poviem ti pravdu, že neviem prečo to bolelo, lebo doteraz u môjho dr. to nikdy nebolelo.. no ona išla akosi hlbšie. Nemám pocit, že bola necitlivá, práveže ma upozornila, že to bude nepríjemné. Najprv ma vyšetrila so zrkadlami, to sa ešte dalo.. Ale potom mi tam snáď aj obidve ruky strčila 😀 a toto teda sakra bolelo... Nahmatávala krček asi alebo čo, fakt neviem.
a čo sa týka toho čakania, tak to je proste o tom, že tam je lekár, ktorý má službu.. a potom si tam chodia iní lekári so svojimi "súkromnými" pacientkami. A ty čakáš kým sa oni vybavia. predo mnou nebolo veľa ľudí, iba asi štyri ženy.. ale popri nich vošlo dnu ešte asi ďalších osem.

@lucia1407 no ja som vedela, že budem čakať, ale nie, že až takto.. hrúza des. Na utz to ani netrvalo dlho, on len pomeral malého, zistil polohu, váhu a to bolo tak akurát všetky.. myslím aj srdiečko pozeral, meral tep a ešte asi aj prietoky.. tak maximálne 10 min. som tam bola. Monitor mi nerobili, ten mi povedala sestrička, že mi urobia až na ďalší krát, keďže sa zatiaľ ani neotváram, ani žiadne problémy nemám. No a do ďalšej poradne ma objednali na 8.7. ráno na 8.30, ale som videla, že tam má už predo mnou asi 3 žienky. Inak tiež ma najprv chcela šupnúť 7.7., len to sa mi akurát vraciame z čiech, ideme na takú krátku návštevu, takže som to dala radšej na piatok.

ja som sa potom skludnila, lebo aspoň prístup lekárky ma potešil. Len môj manžel to ešte stále nevie predýchať. Že ako tam môžu nechať tehotnú tak dlho čakať.

a inak neviem ktorá ste sa ešte pýtali na pohotovosť, tak tam je na 3. poschodí kdesi zvonček, takže v pohode stačí zazvoniť. A sestrička mi dala aj zoznam vecí do pôrodnice, dáva to každej novej, ktorá príde na prvú poradňu.

cervena_ciapocka
27. jún 2011

@kvietocek55 ďakujem za uspokojivú odpoveď 🙂

Ono je to dosť od veci, že vlastne lekár tam rieši pacientky svoje, plus tie ostatné a všetko naraz, a keď ho náhodou ešte aj odvolajú k dačomu ... Ale veď tých pár návštev nejak prežijeme. Len nech je pri pôrode všetko ako má.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre