Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

kvietocek55
29. jún 2011

@janka196 a kto mal službu na tej poradni? aký bol prístup lekára?

janka196
30. jún 2011

@kvietocek55 doktor lendak mal sluzbu co som bola prekvapena myslela som ze zas pojdem k tej doktorke lebo ked ma objednavala tak pozerala ze ma smenu tak asi sa im nieco poprehadzovalo. inak bol celkom v pohode. vysetroval strasne jemnucko nic som ani necitila. len skoda ze zacal az po deviatej no takze nechapem celkom naco som tam mala byt na pol osmu ale ta nevadi. osmeho budu zase nervy lebo opat mam ist na utz tak uz teraz mi vlasy dupkom z toho stavaju. dufam ze dnes sa mi podari tam zavolat a objednat sa lebo vcera som uz fakt nemala nervy tam cakat kolko tam bolo ludi

adjuskax
30. jún 2011

dakujeme vsetkym 🙂
@kvietocek55 rodila som u Luptaka 🙂

lucia1407
30. jún 2011

@adjuskax Ahoj, ak si najdes cas mozes popisat aj nejake podrobnosti ohladom porodu a personalu a tak,ze ako to vlastne cele prebiehalo ? A rodila si s epi ci bez ?

cervena_ciapocka
30. jún 2011

@janka196 ja som tam na utz volala až okolo pol druhej po obede a hneď dvihli.

Zajtra to celé čaká mňa, dúfam, že bude všetko ok, a aj lekári a personál s ktorými sa stretnem.

julienka
30. jún 2011

Baby, chcem sa spýtať, je na gynekológii v šaci aj nadštandardná izba? Neviete, koľko sa za ňu platí a koľké sú na izbe? (nie šestonedelie, ale gynekológia).. ďakujeeem 😉

lauraespozito
30. jún 2011

na každom oddelení by mali byť nadštandartné izby na gynekologii je jednopostelová a dvojpostelová ale ceny teraz neviem ale okolo 20- 25 eur za dvojku tuším

lucia1407
30. jún 2011

@cervena_ciapocka potom daj infošky že ako to celé dopadlo tebe.Držím ti palce 😉

janka196
30. jún 2011

@cervena_ciapocka ja som sa tam dnes dovolala.. vlastne asi pred pol hodinou a to ma vobec nechcela zobrat vraj toho maju vela. ta akoze vravim ze najdite si cas lebo mam poradnu na osmeho. akoze taky system blby som uz davno nezazila. tak potom navela mi povedala ze mozem prist. a vraj co potrebujem a hovorim ze komplet usg aj prietoky ta zase fucala :( takze uz teraz sa pripravujem ze tam stravim asi cely den. snad dovtedy porodim aby ma neporazilo

cervena_ciapocka
30. jún 2011

@janka196 no ja som volala po tom ako som sa objednala na poradni a tej na utz vravím, že chcem sa objednať na piatok. Ona, že prečo na piatok, ... tak, že vtedy mám poradňu. Nepovedala nič, len sa spýtala na meno, že mám prísť medzi 9:00 a 11:00 a položila. 😕

@lucia1407 hneď ako to bude možné vás budem informovať, že čo a ako 🙂

kvietocek55
30. jún 2011

@janka196 joj tak to ti verím.. ja nabudúce idem bez utz, ale mne kázali prísť až na 8.30, že vtedy začínajú.. tak dúfam, že tam zas nestrávim pol dňa..

janka196
30. jún 2011

@cervena_ciapocka sak aj ja som jej vravela ze mam vtedy poradnu ze to potrebujem na ten den. doslova som musela povedat ze si to ziada ten a ten lekar usg a prietoky. no je tam riadny bordel. ja neviem dajaka som fakt sklamana zatial z tej sace. dufam ze uz co sa tyka porodov tak v tom nebudu mat taky bordel.

@kvietocek55 vidis ja som myslela ze uz utz nebudem musiet absolvovat. minule mi mal robit tiez tie prietoky ale to odflakol asi ked ma poslali zase, neviem

rabiva
30. jún 2011

TAk ja som bola dnes v Saci, priamo u Dosedlu, cakala som len 40min., spravil mi ultrazvuk a potom vysetril, zatial to na skor nevyzera. S jeho pristupom som bola spokojna, bol v pohode, dost srandoval. Platila som 6eur, a dalsiu KO mam 11.7. 😎

kvietocek55
30. jún 2011

@janka196 mohli by to njako inak manažovať alebo mať ultrazvuk aj na ambulancii alebo čo.. 😒

janka196
30. jún 2011

@kvietocek55 sak to ze na poradni ten ultrazvuk maju ako ja to fakt nechapem.

kvietocek55
30. jún 2011

@janka196 no tak to potom majú fakt divný systém... ☹

janka196
30. jún 2011

@kvietocek55 ved toto a hlavne potom tam tie tehotne musia sediet na tych drevenych laviciach jak za trest. inak si myslim ze ultrazvuk zase premiestnia lebo tam ako ho najnovsie dali tak to tiez ziadna vyhra. tam je aj prijem rodiciek a ziadne okno. a jak som bola v stredu tolko ludi tam bolo co sa cez chodbu nedalo prejst a to nevravim ze tam je este aj prezliekaren ked ides na prijem ta ako cisty bordel

cervena_ciapocka
1. júl 2011

@janka196 @kvietocek55
Ahojte 🙂 tak vás idem informovať. Na ultrazvuk sme dorazili o 8:30 a už tam bolo 6 ľudí. Začali robiť tesne pred deviatou, a asi tak 9:40 som už bola vonku. Na to koľko ľudí tam bolo a ešte prišlo, to šlo celkom rýchlo, je dobré, že sestrička volá podľa mena.
Potom už na poradni sme boli len 3. Jednu dali na monitor, druhú vzali a potom mňa. Bol tam doktor Tóth. Vyšetrenie som vôbec necítila, zrkadlá nepoužíval. Potom mi len vysvetlil čo a ako, kvôli streptokokovi a poslal ma ešte na to poučenie pred PEDA, že šak nič za to nedám a aby som nebanovala potom 😅 na ARO tam nebol nik, tak som šla hneď dnu a taký milý a fešný lekár tam bol 😵 😀
Takže o 10:45 som už bola komplet vybavená.
Najbližšie idem 11.7.
Náš drobček má vraj okolo 2800 gramov 😅

A dojem? No tak ako v nemocnici, trochu chaos, ale ináč som bola celkom spokojná s prístupom, taký normál, nikto nebol prehnane milý, ale keby som sa vypytovala, tak isto sa mi ešte povenujú 🙂

janka196
1. júl 2011

@cervena_ciapocka joj tak to si super natrafila ze to slo tak rychlo. kiezby to bolo stale tak. dufam ze aj ten piatok to tak bude prebiehat. inak ani mna nepozerali zrkadlami ani lekarka ani lekar

vevejova333
1. júl 2011

Ahojte dievcata a zienky. Ja som bola vcera akurat tiez na ultrazvuku kde som bola objednana uz od zaciatku juna, lebo stalo sa mi, ze pred tym ked som mala ist na morfol. usg v 20tg nemali volny termin dva tyzdne pred, preto uz teraz radsej sa objednavam skor. Vcera objednavacka na 1200 hod. Prisla som o pol dvanastej radsej skor ako neskoro a to som este nevedela, ze co tam bude za chaos. Prislo tam o 12:00 asi pat zien z oddelenia, ktore maju samozrejme prednost pred pacientkami zvonku. Dr. Dosedla vysetril Tri z nich a utekal na chirurgiu na operacku lebo ho odvolali. Doktor zrazu prisiel cca za pol hodinu, poslal pacientky z oddelenia prec spat na oddelenie a zavolal ma na USG. Prisla som dnu lahla si na lehatko, zvoni telefon, samozrejme moja predtucha sa vyplnila, odvolali ho znova 😀 😀 no uz dnes mi to preipadalo smiesne ale vcera to bola hroza des. Prisiel opat o nejaku pol hodinu ale chvala bohu som sa vysetrenia dockala. Chudak ale sa tak ponahlal, ze som sa ani nestihla opytat vsetko co som planovala, ze sa opytam ☹ ale tak nevadi, povedal mi ze nech sa nehnevam, bol ozaj super, lebo sa ospravedlnil a dokonca aj pani sestricka len bohuzial ked to takto niekedy vyjde je to fakt kvoli viacerym faktorom nielen preto ze lekari piju kavicky alebo tak. Len teca ak by niekto mal podobny dnik tak hlavu hore, da sa zvladnut 😎 Ja Vam vsetkym drzim palceky nech ste kludne nech vsetko ide hladko a nec h ste vsetke zdrave 😉 Drzte sa 🙂

lilly
1. júl 2011

ahojte, ja som bola vcera tiez na utz na prietokoch.. tusim som isla hned po tebe @vevejova333 😉 lebo ja som bola objednana na 12:15 a presne ako pises s tym odvolanim dosedlu to bolo.. nam sa ale povenoval potom celkom dost, aj sme pokecali, vsetko dobre popozeral, pomeral, vytlacil nam dve 4D fotky, super to tam potom bolo.. len bol uz sam z toho rozhodeny, ze ma blby den..
my sme si potom este asi hodinu pockali na vrchnu sestru, lebo sme v tom projekte Prenatal, co tam robia a teraz mala brat mne aj manzelovi krv.. dostali sme zase 20€ poukazku do billy, tak sa mi skoro cela suma za utz teraz vratila 😵

cervena_ciapocka
1. júl 2011

@vevejova333 to je pravda, že tam lekári za to čakanie nemôžu, lebo furt ich ktosi odvolá. Aj dnes tam bol najprv tuším prednosta asi 30-40 minút a potom ho vystriedal Richnavský. Ale fakt pacientky šli dnu jedna za druhou raz dva, nikto tam nebol dlho.
Predsa len je to nemocnica a nie nejaká ambulancia kde nič iné na práci len objednané pacientky. Ak ho má nejaké pacientka objednaného a zaplateného tak musí ísť aj keby mal plnú čakáreň.
Mne ani tak nevadí čakanie, šak podesím, porozmýšľam ... najhoršie bolo pre mňa čakať na ultrazvuk lebo sa tam nedalo dýchať, teplo bolo a som mala pocit, že skolabujem.

cervena_ciapocka
1. júl 2011

@kvietocek55 @janka196 baby chcete PEDA? Dá sa zvládnuť to zavedenie do chrbtice? Netrvá to dlho?

janka196
1. júl 2011

ved ja to chapem ze maju aj surne pripady s ktorymi sa nepocita. ja ked som bola dvakrat predtym u dosedlu na platenom utz tak tiez to bola pohodicka pohoda. objednana som bola na cas takze to slo raz dva. akurt presne druhy krat ho odvolali na cisarky tak sme ho cakali hodinu dolu v kaviarni to som chapala. ale tento posledny co bol tak bol fakt des ked s kazdou upratovackou pride niekto znami ona supne dnu papiere a samozrejme rada sa posuva :(

kvietocek55
1. júl 2011

@janka196 🙂 no hej, to s tým miestom na utz, to je tiež dobrá sranda.. ja keď som tam bola, tak prešli okolo mňa 3 rodičky na príjem biednice.. 🙂 kopec ľudí, len som stále otvárala tie dvere, čo viedli ku "vzdychárni" lebo aspoň bol prievan.. no ale čo už. Bolo viedieť, že aj lekári sú z toho na nervy, lebo stále upozorňovali ľudí, nech nestoja rovno pred dverami..

@cervena_ciapocka tak to si mala super.. ja som z vás asi dopadla najhoršie.. 😀 aj to čakanie, aj bolesť pri vyšetrení.. no uvidíme čo ma čaká budúci týždeň. A inak čo sa týka PEDA ja určite chcem. To zavedenie do chrbtice nebudeš ani cítiť, resp. ti to príde ako malina popri kontrakciách 😀

zuzka82
1. júl 2011

@cervena_ciapocka rodila som tiez v saci, a ja osobne mam na zavedenie do chrbta horsiu spomienku ako na kontrakcie..a podarilo sa to az na treti krat... 😠

caramba152
2. júl 2011

ahoj babenky, chcem sa spýtať, či na to školenie o EPI je potrebné sa objednať, alebo tam len jednoducho prísť 😕 ak sa treba objednať, viete mi poradiť t.č.? ďakujem 😉

janka196
2. júl 2011

@caramba152 ahoj, na poucenie o epi sa nemusis objednavat. su tam od osmej do druhej ale maju obednu prestavku od 12.00 do 12.30. tam len prides s blockom 1.20 a povies ze sa chces dat poucit o epiduralke. da ti precitat papier vysvetli co a ako podpises a ides 🙂

caramba152
2. júl 2011

@janka196 ďakujem veľmi pekne za odpoveď 😉 chystáš sa tam rodiť? a u koho? ja som z tej nemocnice a jedného pána doktora, kt. som si na základe recenzií vybrala trošku zmätená, ale snáď to dobre dopadne 😕 popravde som očakávala trošku iný prístup 😒 ale možno ma ešte prekvapí 😝
a keď sa ešte môžem spýtať a trošku ťa pootravovať, tak v poslednom mesiaci sa chodí sa pôrodníkom každý týždeň, či ako to je? 😝

janka196
2. júl 2011

@caramba152 ano chystam sa tam. ale tiez mam zatial zmiesane pocity. porodnika nemam ani si nevybavujem. nech ma odrodi kto bude mat sluzbu. tak napriklad ja chodim do poradne kazdych 10 dni od 36 tt. vlastne som bola zatial len 2x a dalsiu mam zas o 10 dni. tak neviem podla coho davaju termin. asi ked je vsetko ok tak staci takto.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre