Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

cervena_ciapocka
18. júl 2011

@rabiva tak ktovie ... lebo najprv len zistila že čo a potom povedala, že bude nepríjemná 😀 nejak ani jej nebolo do reči, nehovorila skoro nič, len že kedy zas prísť.

rabiva
18. júl 2011

@cervena_ciapocka aha, no hadam teda ze do konca tyzdna aj porodis, drzim palce 😵 😵

cervena_ciapocka
18. júl 2011

@rabiva 🙂 🙂

cervena_ciapocka
18. júl 2011

@rabiva toto som našla
"Pri prvej kontrole po termíne, ak je to možné, sa prevádza tzv. Hamiltonov hmat, ktorý pomáha pôrod vyvolať. Pre mamičky je často bohužiaľ nepríjemný. Pri pošvovom vyšetrení, ak je hrdlo aspoň na prst otvorené, sa lekár pokúsi prst zaviesť čo najhlbšie a následne „odlúpnuť“ vak blán od maternicovej steny. Tým potom dôjde k vyplaveniu prostaglandínov, tzv. tkanivových stimulantov, ktoré majú pozitívny vplyv na spúšťací mechanizmus pôrodu."

kvietocek55
19. júl 2011

@cervena_ciapocka
@rabiva no dievčatá mne tento hmat robili niekoľko krát.. keďže som sa veľmi pomaly otvárala.. a úprimne povedané, toto je môj najhorší zážitok z pôrodu.. je to neskutočne bolestivé a vôbec mi to pôrod nerozbehlo 😒

cervena_ciapocka
19. júl 2011

Včera sme tu písali o tom "hmate" a myslím, že dnes mi začala odchádzať hlienová zátka. Lebo je to také hlienové, husté ale bolo to zafarbené tak do hnedočervena (viac do hneda) od toho včerajška. Bude to tá zátka? Plodová voda by mala byť tekutejšia, nie?

cervena_ciapocka
19. júl 2011

Ten hlien zo mňa nevyteká len tak, zvyčajne si to všimnem len po toalete na papiery. Od rána toho bolo len tak menej, ale teraz keď som bola na veľkú potrebu a aj trochu zatlačila tak toho bolo viac. Koľko toho vlastne má byť?
No, asi už začínam byť v strese 😕 😅

marmatu
19. júl 2011

@cervena_ciapocka neboj, nestresuj, podla opisu to vyzera na tu zatku, plodova voda je cira bez zapachu a skor ako voda, nie hlien

cervena_ciapocka
19. júl 2011

@marmatu a podľa toho čo som čítala, tak voda odteká samovoľne ... toto nie ... to sa mi dnu zbieralo asi od rána a keď som zatlačila tak vyšlo toho viac. Ktovie koľko toho má byť, teraz som toho mala asi toľko ako veľkosť vlašského orecha (aj so škrupinkou 😅 )
Ja sa bojím len hlavne o bábo, lebo mám toho streptokoka, tak keby mi náhodou odišla voda, musím páliť do nemocnice.

marmatu
19. júl 2011

ano ciapocka voda odteká, ak mas pochybnosti tak zavolaj do Sace, ale podla mna to je len zatka

cervena_ciapocka
19. júl 2011

@marmatu aj ja si myslím ... toto som ani na nohavičkách nemala, len na papiery.

rabiva
19. júl 2011

@cervena_ciapocka zeby sme mali rovnaky priebeh? 😅 poslala som IP 😎

15126679
20. júl 2011

ahojte tehuľky a čakacie mamičky,chcela by som sa opýtať,alebo poprosiť o radu.Budem rodiť v šaci ,ale na sekciu lebo už som mala aj pri prvom ,a chcela by som sa opýtať,že asi koľko sa platí lekárovi keď si ho vyberiem ,aby mi robil sekciu on,koľko tak dávajú a či je to vôbec pravda,či musíš mu zaplatiť,lebo každý ináč hovorí a idem tam prvý krát.Veľmi vás o to prosím ,ktorá vie viac o tom ako to tam chodí

gabkazabka
20. júl 2011

@15126679 mozem sa ta opytat,aky mas casovy rozdiel medzi prvym a planovanym druhym porodom?Ako vies,ze aj druhy porod bude sekciou?

rabiva
20. júl 2011

@15126679 uplne na konci stranky je prehlad poplatkov. Zazmluvnenie porodnika stoji 230,-€

http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=73412

15126679
20. júl 2011

@gabkazabka rozdiel mam 13rokov a teraz som bola na ultrazvuk a pan dr.Dosedla mi hovoril ,že aj to druhé musí byť na sekciu lebo pri normalnom pôrode by mi mohla prasknúť maternica tak kvôli tomu

gabkazabka
20. júl 2011

@15126679 faaakt?tak to si ma potesila.Ja som tam rodila pred 3 rokmi sekciou a vo februari,ak vsetko dobre dopadne tam pojdem zase....len uz teraz stresujem,lebo nechcem rodit klasicky,ale kazdy mi hovori,ze uz po 2 rokoch od prvej sekcie sa moze rodit klasicky....a pisem ti IP 😉

dany1986
20. júl 2011

@rabiva ale ja a poznam moj mm ta ma medzi pratelov na fb 😀

rabiva
21. júl 2011

@dany1986 😕 to fakt?? a kto si? 😅

kuratko82
21. júl 2011

@diabliq6666 hmm no uz mame po... ale vobec to neslo tak jednoducho ako som si predstavovala 😒 pred 7mou rano sa narodila,no dovtedy ma pekne vytrapila, som myslela,ze ju ani nevytlacim ☹ ale uz chvalabohu je medzi nami a je krasnucka.. stalo to za to 🙂

cervena_ciapocka
21. júl 2011

@kuratko82 keď budeš môcť napíš viac, ako bolo, personál a tak ...
a nech ste zdraví 😵 😵 😵

gianni
21. júl 2011

@15126679
@gabkazabka ja som tiež pred 3 rokmi rodila v Šaci sekciou(musela som),ale mne doktor povedal že spokojne môžem rodiť aj normálne,všetko sa ale uvidí aká bude situácia,hrúbka jazvy(aby nepraskla)....mám aj tehu cukrovku,vtedy zvyknú ukončiť tehotenstvo skôr,že všetko ukáže čas ako sa to bude vyvíjať,neviem sa ešte rozhodnúť ani kde bude rodiť,či tu v Rožňave,alebo zase v Šaci,i ked sa tie nemocnice nedajú porovnať,zajednávať si nemienim nikoho,ale radšej by som asi rodila cisárskym,mám problém aj so zlatou žilou

diabliq6666
21. júl 2011

@kuratko82 gratulujem😀DDto sa tazko predstavuje iba z rozpravania...to treba zazit😀DDDto trapenie poznam..ja som rodila dva dni..ale je fakt,ze to vsetko trapenie zato stoji🙂)))

rabiva
21. júl 2011

@kuratko82 gratulujem, nech je mala zdrava... sme zvedavy na info o Saci, ak budes moct napis viac 😉

leonard2002
21. júl 2011

@15126679 ako pise @rabiva , je to 230eur, ja som rodila v Saci bez vyberu porodnika sekciou a bola som uplne spokojna...myslim, ze v Saci nie je zly lekar, tak preto som si nevyberala a pokial rodia tie mlade lekarky, tak je tam s nimi stale nejaky starsi lekar. No, ale k tomu poplatku: moja znama zasla za jednym z lekarov neoficialne a potom mu odniesli flasu a 150eur...to len tak pre info 😀

kuratko82
21. júl 2011

no takze moj prog.porod:od prvej tabletky... nasledoval cipok a infuzka a cakanie... neznesitelne bolesti a otvorena iba na 3 a pol cm, uz som prosila o epidural..potom uz bolo vsetko ok o pol 4tej mi dopichli poslednykrat, vobec to nebolelo,da sa povedat ze som ani necitila,pichal mi to taky mlady anesteziolog uz na porodnej sale,sa mi zda ze az na druhykrat pichol,ale pri tych kontrakciach to clovek ani nepociti 🙂 pred 2. dobu porodnou sa uz nemoze pichat aby sme vedeli tlacit,tak od pol 6tej som uz mala tlaky a rozdychavala.. tiez som myslela ,ze uz nerozdycham a zatlacim...no a samotny porod trval par minut, tlacila som ako odusu 😀 boli tam asi 4 sestricky,sa mi zda ze akurat sa menili smeny,jedna mi tlacila brucho,samozrejme sa ma pytali ci mi moze pomoct... inak strasne zlati vsetci a ochotny.. lekar chodil kazdu hodinu na mna pozerat, bola som na tej nadstandardnej porodnej sale do doby pokym mi nedali ten epidural,potom som bola aj s priatelom na normalnej sale. inak rodi sa aj na tej nadstandardnej ale skor druhorodicky,lebo vraj to kreslo nie je az take dobre a ze by sme sa vytrapili... potom som lezala dve hodiny na sale,doniesli aj babatko a potom spat na tu prvu porod.salu lebo nemali volne izby.. az o nejakej 2hej poobede som dostala izbu ale za 15 euro, izba je podla mna super,nemozem sa stazovat... prvy den setricky velmi ochotne boli, na novorodeneckom su asi stale take 🙂 no proste zatial moj dojem hodnotim na 10 z 10 🙂 a idem na veceru,ozaj inak strava tiez super,a to som velmi vyberava

cervena_ciapocka
21. júl 2011

@kuratko82 to či chceš nadštandardnú izbu alebo nie sa pýtajú na príjme?
A ešte píšeš, že sestričky z novorodeneckého ... to oni chodia k tebe na izbu pomáhať s bábom alebo ako?

marmatu
21. júl 2011

@kuratko82 v prvom rade gratulujem a tesim sa že hoci s utrapami ale cele to dobre dopadlo a teraz sa už len tešiš z malej. a aj ja pridam nejake otazocky: ked si na tej nadstandardke za 15 nenosia ti jedlo na izbu? a navstevy možes prijimat na izbe? nadstandard za 15 e som sice videla, ale neviem ake sluzby s nim suvisia. a este, tie veci pre babo - plienky a obrusky odovzdavas sestricke alebo to mas ty na izbe?

rabiva
21. júl 2011

@kuratko82 jj aj mna zaujima ta strava, ci to nosia ci nie a tiez u koho si napokon rodila? s amyy ste sa nestretli?

janka196
21. júl 2011

baby stravu na izbu nosia tusim len na tu za 30 eur. ja som bola na tej za 15 a chodili sme do jedalne. kocka co bola na jednicke za 20 tak tej nosili tiez jedlo lebo by musela malu nosit na novorodenecke postrazit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre