Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

lucia1407
21. júl 2011

Ahojte , ja som dnes bola na tretej poradni a maju tam dost plno. Prisla som o 8:30 a odchadzala o 11:30. Monitor mi spravili hned a na to vysetrenie som dost dlho cakala.Medzi tym som poprosila sestricku ci mi nemoze poukazovat izby a porodnu salu... tak ze hej, ale presli sme to len tak na rychlo lebo na vsetkych porodnych salach prebiehali porody takze som tu nadstandartnu ani nevidela a na tej pripravnej izbe uz cakali dalsie 3 rodicky 😨 takze riadny natresk tam je teraz. Preto sme do tej poradne dlho cakali lebo vseci doktori boli pri porodoch a na poradni nemal kto vysetrovat . A este co sa tyka izieb tak tiez som len tak nakukla lebo vsetko bolo obsadene, ta za 30e bola tak skor utulnejsie domacky zaeiadena - telka, chladnicka , rychlovarna konvica, nejaky nabytok , socialne zariadenie a stravu ti nosia na izbu . Ta za 15e bola skor klasika nemocnicneho tipu , tu uz stravu nenosia , je tam socialne zariadenie a to bolo asi tak vsetko.

cervena_ciapocka
21. júl 2011

@janka196 a keď ste šli do jedálne, kam ste dali detičky?

janka196
21. júl 2011

@cervena_ciapocka chodili sme tak ze jedna sa isla najest a druha strazila deticky 🙂

janka196
21. júl 2011

na tej za 15 je aj telka, kanvica a wc so sprchou a moze tam prist za tebou navsteva

cukor
21. júl 2011

izba za 15e......a ked som nevladala tak mi aj stravu doniesli na izbu.

cervena_ciapocka
21. júl 2011

@cukor fajn, že je tam miesto a ženy si neležia hlava na hlave ...

cukor
21. júl 2011

@cervena_ciapocka ....uplne mi stačila takáto izba.dôležitá je postel ,postielka,prebalovací pult a soc.zariadenie.nábytok mi vôbec nechýbal.a telku sme nepozerali,vôbec sme na nu nemali náladu ,boli sme radi,ze sme si mohli zdriemnut.držím palce,nech uz máš pri sebe svojho drobceka.

cervena_ciapocka
21. júl 2011

@cukor 🙂 🙂

hhenike
22. júl 2011

@cukor jej, aj ja som tal lezala 🙂 ... pri okne. to bolo ale dáááávno, ako ten cas letí 🙂

piacere
22. júl 2011

@cukor tak ja som mala drahšiu izbu... ale postele tam boli katastrofálne 😔 Ako som túžila po takejto, ako je na fotke! 😀

cukor
22. júl 2011

@hhenike ....ja tiez pri okne .....ale o mesiac neskôr 😉

cervena_ciapocka
22. júl 2011

Baby, keď sa príde na príjem do nemocnice, že idete rodiť, spravia aj ultrazvuk?

Ja som bola naposledy pred troma týždňami na ultrazvuku, ale teraz už tretí deň prenášam, tiež mohli aj skontrolovať, či sú prietoky ok, placenta a tak 😒
Ctg mám v poriadku.

marmatu
22. júl 2011

Ahojte, dnes som bola na tretiu poradňu v Šaci. Prišli sme o 9:00 a odišli o 13:20. Zo začiatku Dr. neordinovala, len sestrička brala na CTG. A prave to CTG som mala, že nereaktívne tak ma po prezretí Dr. poslala najest a napiť, trochu sa prejsť a opäť ma merali, najprv po sediacky, co bolo zase nereaktívne a potom poležiačky a sestrička mi trochu ponatriasala brucho a mala som aj zakašlať a potom už bolo dobre, teda reaktívne. Takže preto sme tam boli tak dlho. Vyšetrovala Dr. Tomaštikova - zlatučka, mila, ale taka nejaka nesvoja bola, alebo čo, ked som sa jej nieco pytala tak tazko hladala slova a očami hladala pomoc u sestricky, ktora jej teda aj pomohla vykoktat sa. Ale inak fajn. Tiež neviem, či mi nerobila ten hmat, lebo to bolo take divne, ako bolelo to aj minule, ale toto bolo este take nejake ine. Mala som sa jej priamo spytat 😒 Objednali ma na štvrok, ale s tym, že aj tak si mysli že dovtedy už porodim. A ja na to, že vo štvrtok už aj domov pojdem.Ta sa smiali že možno aj hej. Inak termin mam 25.7.Velmi si prajem aby to bolo prave 25. lebo vtedy sa narodil manžel - tak by to bol super dar 😵

cervena_ciapocka
22. júl 2011

@marmatu ahoj 🙂 ktorá si bola ty? Aj ja som tam dnes bola 😅 asi od 8:30

marmatu
22. júl 2011

@cukor tak takáto izba by mi absolutne stacila, verim, že TV netreba, skor by som prijala, keby mi nosili to jedlo /alebo nemožem si ho doniest sama z jedalne?/ vyhodu vidím hlavne v tom že su tam len dve postele, 4 je velaaa, a že tie navstevy mozu prist, lebo inak mi to ako nadstandard nepride. Izby za 30 by som už nazvala nadstandardne, ale zas 30 je vela za to.

marmatu
22. júl 2011

@cervena_ciapocka mala som biele kratke nohavice, cierne tričko, riflovu bundu a modru tasku a hnede vlasy v cope, bola som s manželom a sedeli sme oproti dveram do kabinky na prezliekanie, a ty?

cervena_ciapocka
22. júl 2011

@marmatu taká štíhla? tak to sme asi sedeli na rovnakej lavičke ... ja na kraji tej lavičky pri stolíku, celá v bielom 😅

marmatu
22. júl 2011

@cervena_ciapocka aha viem, a kratke tmave vlasy

marmatu
22. júl 2011

@cervena_ciapocka no ano som štíhla, sa smiala sestrička, že tesne splnam normu ked mi merala panvu (tak tesne ale predsa 😉 )

cervena_ciapocka
22. júl 2011

@marmatu hej 😅
tak to ste sa dlho zdržali ... ja len tie 2,5 hodinky ... ale tak ako tam hovorila sestrička, že oni nemajú lekára čo by tam sedel ... proste ten čo práve nemá robotu tak príde vyšetrovať, no a keď všetci "rodia" alebo niečo iné, veď aj operuje sa a tak, tak musia pacientky čakať.

cervena_ciapocka
22. júl 2011

@marmatu mne k tej panve nič nepovedala ... ja som stále mala "široké boky" k mojej postave a kosti mi trčali 😀 lebo som mala 53kg a teraz sa mi to akurát tak obalilo kilami, aj zadok a nohy celkovo 😀 😀

marmatu
22. júl 2011

@cervena_ciapocka ja to chapem, co sa tyka tych lekarov, ved je to nemocnica...ja som tiež čakala, že sa obalím kilami počas tehotenstva, ale naopak, kedže mi bolo až do 6 mesiaca zle a zvracala som tak som ešte pochudla 😖 ...a na kedy ta objednali ked už tri dni prenášaš?

cervena_ciapocka
22. júl 2011

@marmatu mne praveze bolo na zaciatku zle ked som nejedla, minimalne kazde 3 hodiny som musela nieco male zjest. No a kazali mi prist v utorok.

cervena_ciapocka
22. júl 2011

Mohli by ste mi prosím niekto popísať ako to prebieha na príjme? Čo a kde sa tam deje a zhruba aj ako dlho to trvá?

kvietocek55
22. júl 2011

@cervena_ciapocka ahoj, no ja som tam prišla v noci, takže všade bolo prázdno, nemali ani žiadne rodičky.. prišli sme, keďže mne odtekala voda, tak sestrička chcela po mne vložku, aby zistila, či je to fakt voda a zapla ma na monitor, odmerala tlak. Potom prišla lekárka, vyšetrila ma a povedala ako to ona vidí.. Poslali ma prezliecť sa a tak ma dali na izbu.. ja som bola na tej nadštandardnej pôrodnej sále, inak by som šla normálne na vzdycháreň.. tam sa zložíš a čakáš.. chodia ťa kontrolovať atď, už záleží od okolností..

kvietocek55
22. júl 2011

@marmatu len treba počítať aj s tým, že izba za 15 nemusí byť voľná.. ja som musela brať izbu za 30 inak by ma dali na gynekológiu..

cervena_ciapocka
22. júl 2011

@kvietocek55 aha ... no ja keď neporodím tak v ten utorok to bude na nich čo so mnou spravia. Krv ti nebrali kvôli PEDA, či ty si nemala? No asi to bude prebiehať podobne. Čiže ani ultrazvuk ti nerobili.

piacere
23. júl 2011

@cervena_ciapocka ja som prišla na príjem o jednej poobede (vyvolávaný pôrod). Prezliekla som sa, odovzdala moč 😀 Sestrička so mnou povypisovala papiere, zarezervovala izbu, pýtala sa, či mám poučenie o epi, či chcem darovať alebo odobrať pupočníkovú krv. Potom prišiel lekár, vyšetril ma, dal tabletku na pripravenie pôrodných ciest, uložili ma na posteľ na vzdychárni (nesmela som stáť ani chodiť, aby mi tabletka nevytiekla) a natočili monitor. Potom som tam len ležala do pol ôsmej, kým prišiel Dosedla na smenu (lebo som ho mala vybaveného a takto sme boli dohodnutí). O pol ôsmej ma vyšetril, hneď mi pustil vodu. Hneď na to mi urobila sestrička klystír, po klystíre sprcha. Každú hodinu ma Dosedla vyšetroval a otváral. O deviatej večer som dostala infúziu s oxytocínom.... a po pol noci bol drobec na svete 😀

cervena_ciapocka
23. júl 2011

@piacere vďaka za podrobnú odpoveď 🙂 ja mám prísť ráno ....

ale dnes mám nejaký výtok taký priesvitný výtok s jemným nádychom do ružova občas 😕 a zdá sa mi nejaký veľmi tekutý. Neviem čo to je ...

marmatu
23. júl 2011

@kvietocek55 ved toho sa trochu obávam, viem že tych po 15 su len dve izby , teda 4 miesta, dufam, že budem mať šťastie. A co sa tyka gynekologie aj tam by ti dali dieta, nie?, lebo niekde som citala že aj tam su dieta a mamicka spolu. A ak by sa uvolnilo na sestonedelí tak by ta preložili. Či Ti niečo iné povedali?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre