Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

lilly
24. okt 2008

poucenie o epi trva kratko, najprv mi dala sestricka taky trojstranovy papier, nech si to precitam v cakarni, potom ma zavolala dnu a trosku som kecla s lekarom, on mi vysvetlil, ako to prebieha, podpisala som jeden papier a hotovo. No dokopy mozno 15 minut.
o tom obliekani som pisala z casti v predoslom prispevku, ale ano, babo je obliekane do nemocnicneho, len rukavicky, ciapocku a deku ma svoju, to oni nedavaju. Mamicka nemusi mat nocnu koselu, no je lepsie ked ju ma aspon zrana, ked je vizita, jedna alebo niekedy aj dve, lebo to stale kuknu brusko, stehy a vlozku.. ale vacsinou pride sestricka oznamit, ze za chvilu bude vizita a dajte si dole nohavicky.. takze aj ked si v pyzame, alebo teplakoch, tak sa stihas prezliect. No aj ked pridu necakane a si v pyzame, tak lekar chvilu pocka, kym sa polozis na postel a vyzlecies 😉 A vizita zvykne byt aj vecer, takze aj vtedy treba ukazovat stehy..
Latkove plienky ti stacia take 3 ks, jednorazove asi aj jedno balenie staci, take mensie 28 kusove napr. Prip. ked budes mat malo, tak to niekto z rodiny este donesie. 😉

gabkazabka
24. okt 2008

Baby,ja som rodila v Saci pred cca 4 mesiacmi a rodilo sa vo vlastnej koseli,nie v erarnej.... 😕

luci79
24. okt 2008

jej, holky, Lilly, dakujem ti za tie informacie, ty mas fakt velky rozhlad o tom oddeleni... Ja som mala prednasku o epiduralke vcera a tiez mi dali najprv papier, ktory som si mala prestudovat a potom som sla hned dnu, uprednostnuju deticky a nastavajuce mamicky. A dnu som bola dokopy asi 5minut... 🙂
Tak som velmi zvedava ako to budu riesit ked si zaplatim nadstandart, ja neviem napr. za 550 alebo 800, a nebudem moct mat ani navstevy? Ja viem nie je to ich vina, ale...
Ja sa pokusim na to opytat, ked tam pojdem v nedelu do poradne...
Prajem Vam pekny vikendik

hankky
24. okt 2008

lilly: ty by si mohla robit reklamu na sacu 😀 super si opisala tie izby. Hm, neviem preco som bola v tom ze za 1 postelovu izbu sa plati 1100,- Ked sa plati tych 550,- tak to je super.

andyika: aj ty si v 35tt? 🙂 Ja som dnes zacala tak sa tesim ze sa mi to pekne krati...a netusim preco ale mam taky pocit ze to bude skor ako mam vypocitany termin. Aj doki mi pred dvoma dnami na poradni povedal ze uz sa hlavicka posunula nizsie co aj riadne citim 🙄
Ja som bola v nemocnici len raz, pred 5timi rokmi ked mi vyberali krcne mandle a bola to trojka izba, kde sa pri mne striedali a vacsinu casu sme boli len dve, ale mne to strasne prekazalo a v tych bolestiach co som mala ma rozculovala kazda malickost...aj ked sa spolubyvajuca len suchla. Tak z toho usudzujem ze by som asi radsej chcela byt sama. No ale kedze sa to dopredu neda zariadit a mozno nebude jednotka volna, tak uvidim ako to nakoniec dopadne.

lilly
24. okt 2008

no viete, ked som tam bola tyzden a kazdy den som chodila na porodnu salu 3x denne na polhodinu si polezat pri robeni zaznamu z ctg, tak som obkukala vsetko co sa dalo, aj som mala prehlad, kto rodi a tak.. 😀 ako na skusenost to bolo dobre, no lezat v nemocke je aj tak onicom. Ono, niektore tie rodicky boli najprv vo svojich koseliach, ale myslim, ze ked uz islo do tuheho, tak im dali erarnu koselu, mozno ked sa vyjadris, ze chces, prip. nechces ich koselu, tak ti vyjdu v ustrety. Ale zase tie kosele su sterilne a nemusis si nicit svoju koselu krvou a kadecim na sale, takze mne aj taka erarna bude vyhovovat..
hankky, aj ja som nechapala tu cenu 550 sk za jednopostelovu izbu, no su tam este dve izby jednopostelove aj za 1200 sk, no tie su niekde tak mimo tej chodby, niekde pri porodnej sale, ani neviem, ci v nich niekto teraz bol.
teraz, ked sme boli na izbe vacsinu casu styri, tak sme boli taka dobra partia, dobre sme si rozumeli, nasmiali sme sa poriadne, ani mi nechybal nadstandard.. no ono je to individualne a nemusia si byt zase stale vsetky mamicky sympaticke.

adriana33
24. okt 2008

ahojte,
lilly, vsetky izby si opisala super 🙂 , v Saci som bola 3 tyzdne a lezala som na nadstandardnej izbe jednotke pri pôrodnych salach (za 1200 Sk), takze ti pomozem s opisom: 🙂 na izbe bol hnedy nabytok, Tv, radio, chladnicka, ventilator, kurenie cez strop, cize to bola velmi tepla izba, v skrini boli podlozky do postele, vlozky, aj toaletny papier mi davali kazdy den 😀 , jedlo mi nosili na izbu.
Co sa tyka vizity, kedze mi robili sekciu, pri vizitach odo mna nevyzadovali, aby som si davala dole nohavicky, skontrolovali len vlozku a stehy na bruchu.
Ja som bola spokojna, ze som sama, ci uz pre porodom aj po porode, manzel mohol byt pri mne aj cely den, nikomu to nevadilo, nikoho moje navstevy nevyrusovali a nikto nevyrusoval mna.
Drzim vam palce, nech vam to rychlo zbehne a mate drobcekov pri sebe.

hankky
25. okt 2008

Dobre ranko 🙂
som sa tak namotkala na toto forum, uz som sa tesila kedy zapnem PC a precitam si kto co nove napisal 😀

lilly, adriana33:
baby, a teda aky je rozdiel medzi tymi jednopostelovymi izbami? Adriana, tu za 1200,- si super opisala. Lilly vies aj co bolo na tej izbe za 550,-? Myslim ze to by mi uplne v pohode stacilo, 1200,- sa mi zda byt uz vela za jeden den ☹ hlavne ak si predstavim ze este epiduralka, pupcnikova krv...ked sa to vsetko spocita, porod je celkom nakladna zalezitost 😒

Pekny vikend vsetkym mamickam 😉

majkes
25. okt 2008

Ahojte dievčata.Všetkým čakatelkam držím palce a tím,ktoré to majú za sebou gratulujem.Chcela by som sa opýtat či neviete,ako je to s darovaním pupočnikovej krvi.Viem,že ked ju chcete mat uskladnenú pre svohe dietatko,tak sa za to plati okolo 20 000,no neviem ako to je,ked ju chcem darovat pre hocikoho.Je to tiež spoplatnované? Ináč ked tak čítam tie vaše skúsenosti s niektorým personálom,začínam sa bát ☹ ☹ ☹ ☹ A ešte by som sa chcela opýtat či nahodou neviete,kto ma poradne v pondelok? A máte niektorá skusenosti s Lendakom? Zatial tolko.Majte sa krásne.Majkes

lilly
25. okt 2008

hankky, neviem presne aky je rozdiel medzi tymi jednopostelovymi izbami, na tej za 550 som nebola a tu druhu opisala adriana. Na tu lacnejsiu urcite nenosia jedlo, mamicky si tam chodili po jedlo same, ale jedalen je hned oproti tej izbe, predpokladam, ze ani hajzlak a tie podlozky nemas v neobmedzenom mnozstve, nemas vykurovanie zo stropu a pod... no podla mna, ked nie si extra narocna, tak ti staci aj lacnejsia, no musi byt volna, ked tam ty prides rodit...
majkes, neviem, kto ma poradne v pondelok, neviem, ci je to stale presne urcene, ze je tam v jeden den ten isty lekar, len v stredu viem, ze je tam Lendak. Inac s nim mam skusenosti len ako so svojim lekarom, neviem aky je pri porode, no inac je velmi zlaty, srandista, je to dobry lekar, ja mam s nim len pozitivne skusenosti 😉

andyika
25. okt 2008

lilly no nevsimla som si, ze si to uz napisala na druhej strane. ale dik za info. Ja asi budem chciet tu izbu za 400Sk kde su dve.

majkes, aj ja chodim ku lendakovi ako ku gynekologovi do Turne. Mozem ti povedat, ze je to super clovek, fakt srandovny. Ja by som bola rada ak by to vaslo ze by som rodila pri nom, ale necham to na nahodu, nebudem si ho zajednavat. Dovody som spominala na predoslej strane. Tiez viem ze poradne v stredu ma on, vravel mi to...

no a ja si uz dnes konecne idem zabalit veci do porodnice, pretoze mamka aj manzel ma s tym uz buzeruju, ze nieze si to necham na poslednu chvilku ked uz bude treba ist do porodnice.

a este som sa chcela spytat, ak bude zima, v com odnesiete babatka domou???myslim tym, co im obleciete??

majkes
25. okt 2008

Ahojte kočky.Dakujem za vaše názory.Ináč aj na mna Lendak posobí velmi dobre,vsetko vysvetlí a popri tom aj zavtipkuje.Len ho poznám krátko,mala som pri nom len tri poradne.Čo sa týka oblečenia pre babatko,mam prenho nachystane dupačky s košielkou,na to hrubý reklík s hrubími dupačkami,čiapočku,rukavičky,perinku,fusak z barana-super teplučký,no a ešte deku.Ale ono sa uvidí,aké bude počasie,vraj niektore sestričky pri prezliekaní domov poradia čo treba a čo nie 😵 😵 😵 😵 Andyika,dufam že si sa už zbalila,lebo čas beží....ja som už moju tašku mala aj použitú,lebo som bola hospitalizovaná,takže balenie som si zopakovala dva krát 😝 😝 😝 ak zatial ahojte,Majkes

lilly
25. okt 2008

ja mam pre babo prichystane na oblecenie domov take zavinovacie body s dlhm rukavom, ponozky, zamatovu kosielku, zamatove dupacky, na to taky chlpaty overalik, capacky, zimnu zavinovacku do autosedacky, a na to este deku. Dufam, ze jej nebude tak zima. A domov pojdeme v autosedacke, iny sposob prevozu v aute mi nepride bezpecny, aj ked vela mamiciek viezlo babatka v perinke a bud v tej prenosnej taske, alebo v hlbokej vanicke, no ja by som sa tak bala ist v aute s babom..

hankky
26. okt 2008

lilly:
dik za info 🙂 nie som narocna, uplne mi postaci aj ta lacnejsia izba, ak bude volna...
Tiez chcem mat malu v autosedacke ked pojdeme domov, cert nikdy nespi a myslim ze tych par minut (zo sace do kosic) jej neublizi ak nebude lezat.
Oblecenie este nemam presne vymyslene, ale mam taky chlpaty overal - vyzera ako plysovy a zavinovacku do autosedacky, tak toto urcite, aj jedno aj druhe je dost teple (vezmem aj deku), tak este nemam jasno v tom kolko vrstiev oblecieme pod to...

Ja mam uz na jednej kopke pripravene veci co si zbalim, este dokupim par hygienickych potrieb, plienky pre malu a mozem to nalozit do tasky... Inak ked som tak na to pozerala, tak je to dost velka kopa s tymi uterakmi a zupanom a vlozkami a este k tomu plienky...asi budem mat zbalenu velku cestovnu tasku a budem vyzerat ako by som sla na dovolenku 😀
Hmm, inak ma teraz napadlo, alebo si balite dve tasky? Napr. ze jednu k porodu a druhu na sestonedelie?

lilly
26. okt 2008

ja mam zbalenu jednu velku cestovnu tasku, tam mam svoje veci, kozmetiku a kadeco, este nejake kozmetiky ako pletovu vodu, krem a take hovadinky, co bezne pouzivam a nechce sa mi ich kupovat dvojmo, tak vlozim predtym, nez pojdeme do porodnice. No napr. plienky pre babo, vlhcene obrusky a deku som uz nenatrepala do tej tasky, tak to vezmem v druhej, mozno len nejakej igelitke. Ono sa to nezda, ale uteraky, zupan, nocne kosele, poporodne vlozky zabrali takmer celu tasku. Do volnych zahybov som popchala ostatne veci, no aj tak tam vsetko nevoslo. A tiez som sa balila 2x, kedze som bola teraz v nemocnici a potom som vsetko musela zase vyprat..

hankky
27. okt 2008

🙂 no skusim to vsetko zbalit do tej velkej cestovnej tasky a uvidim ako to tam vojde, dufam ze nebude treba dalsiu mensiu, lebo to uz fakt pojdem zbalena ako na dovolenku 😀

svenka
27. okt 2008

Ahojte dievcence. Chcem sa vsetkym aktivinym prispievatelkam do tohto fora podakovat za vsetky cenne rady a skusenosti... Ja som len taka "pasivna clenka", ale zato stala citatelka. 🙂 A kedze sa chystam do Sace rodit, vsetky Vase infosky mi pomohli a pomahaju. Mam termin 4.11., takze sa nam to krati... 🙂 Dufam, ze dovtedy bude zrusena aj ta karantena zltacky, lebo si neviem predstavit, ze manzel nebude moct byt po celu dobu pri porode a nebudem moct mat navstevy pocas celej mojej hospitalizacie... Kedze prave kvoli tomu som si Sacu vybrala... Drzim prsty vsetkym terajsim, ale aj buducim mamickam, aby porod dobre dopadol a co najviac sa podobal prijemnemu zazitku 🙂

bubika
27. okt 2008

Ahojte, pozeram ze ste riesili izbu pre jednu za 550. Lezala som na nej. Upozornujem ze tam nie je prebalovaci pult ako na ostatnzch nadstandardoch (prebalujes bud v posielke alebo na posteli co nie je najlepsie na chrbat po porode). Postel je strasna- nie je ta nova drevena ale kovova a strasne vrzga ten gumeny matrac. Na stravu chodite do jedalne sami, toaletny mate len pri prichode.

luci79
27. okt 2008

Ahojte holky, tak ja som mala vcera poradnu a rozpravala som sa s lekarkou, ktora mi potvrdila karantenu zltacky, navstevy su zakazane do odvolania 😒 .. Mam termin 30.10. a tiez sa 'modlim' kazdy den, aby to uz skoncilo, pretoze si neviem predstavit ako to potom bude s navstevami... Bola by som rada keby partner mohol byt som mnou na izbe kedy chce, ved si za to aj zaplatim, ale ak to 'nejde tak to nejde'. Asi s tym, my, nic neurobime....
Svenka, mozno sa tam aj stretneme....A drzim palceky, aby porod dopal dobre

andyika
27. okt 2008

ahojte
co sa tyka odvozu babatka z porodnice, tak ja ho urcite do autosedacky nedam, maly bude v perinke, deke a fusaku, nakolko si myslim, ze v decembry je ovela chladnejsie ako teraz. a co sa oblceia tyka, tak dam kosielku, tenke dupacky, svetrik, papucky, tenku a hrubu ciapocku, perinku, deku a fusak, no a este rukavicky. snad nam maly nezmrzne. overal kupeny mam...ale ho este don asi nedam, predsa ho preinka lepsie fixuje,...je to moj nazor.

a tasku este namam zabalenu, ale chcela by som sa pomestit do jednej cestovnej tasky...

a este k tym erarnym veciam, kamaratka, ktora rodila vo february v saci a zaroven je tam aj sestrickou na novorodeneckom, mi povedala, ze erarne kosele na porod nedavaju, len kto si ju vypyta. ona rodila vo svojej starsej,...tak ja teraz neviem, pre pripad si aj ja zoberiem nejaku starsiu, ktoru nebudem lutovat a v pripade ak nebudem vediet ju vyprat, vyhodit ju.

betka14
27. okt 2008

caute ja už mam 3 mesiace po porode
boli sme v Šaci
nadšandarka za 800,-/ suprova izbička/ 2 na izbe
mna ked prijalis porodnimi bolestami a kázali sa mi preuzliest tak sa ma pýtali akú chcem košelu
tak asi to ešte platí

dvojicka22
27. okt 2008

ahojte,
ja som bola v Saci v juli a nikto sa ma na koselu ani nepytal,hned som si obliekla svoju a v pohode som ju vyprala, vobec nebola od k krvi.................a k tym taskam,ja som mala zbalene 2 tasky, ze jednu k porodu a druhu uz na izbu, ale akosi som pri porode nepotrebovala nic, u mna to slo celkom rychlo, tak som si potom pripadala, ze som polovicu veci mohla nechat doma 🙂
a ja som babo z porodnice nedala do autosedacky,mala som ho v perinke v klasickej vanicke od kociara 🙂

hankky
28. okt 2008

dobre ranko vsetkym mamickam a babatkam 🙂 to moje uz praktizuje rannu rozcvicku

bubika: hm, teraz si ma trosku zaskocila ze na nadstandardnej izbe nie ani prebalovaci pult ☹ Mozem sa opytat kedy si tam bola?
Kovova a drevena postel...je tam len esteticky rozdiel alebo aj co sa tyka funkcnosti a pohodlnosti?

Konecne som sa dnes odhodlala a vydam sa na "dlhu" cestu do mesta dokupit posledne veci do tasky 😀 No, pojdem tam autom, ale potom treba chodit peso a mna tak bolia bedrove klby ze uz teraz mam z toho hrozu. Ale mam presny plan a poradie obchodov, tak aby ani jediny krok nevysiel nazmar 😎

Inak, ja este stale nemam ani premyslene co malej obleciem pri odchode lebo ked tak pozeram na to pocasie, tak si nedovolim ani odhadnut aka bude zima a ci nebude takto teplo aj nadalej. Ale asi pripravim na kopku vsetko a ked bude teplo tak to jednoducho neobleciem...hm logicke ze? 😀

Dievcata, a preco odmietate autosedacku? Citala som aj na inych forach o tomto a veru sa nasli mamicky co mali cestou z porodnice mensie dopravne kolizie ☹ nikomu sa nastastie nic nestalo..ale aj preto som napisala ze cert nikdy nespi. Neviem odkial presne vsetky ste, ja som z kosic a myslim ze cesta zo sace nie je zase az taka kratka, tak mam trosku obavy. Mame sedacku s tou takou vlozkou pre novorodenca. Viem ze by take male babo malo byt v pevnom, ale snad jej to tu chvilku neublizi ked bude v sedacke. Co myslite?

lilly
28. okt 2008

hankky, tak len dobre nakup a nenachod sa pritom vela 🙂
tiez mi je divne, ze vela ludi odmieta autosedacku pre take male mimco. Podla mna, ta chvilka, co v nej babo bude mu vobec neuskodi, viac by mu uskodila nejaka havaria, keby bolo len tak na rukach, alebo vo vanicke.. videla som testy autosedaciek a take videa, kde babo nebolo v autosedacke, alebo bolo vo vanicke, no a pri simulovanej havarke to bolo teda hrozne.. 😔 ved babo je 9 mesiacov v takej ohnutej polohe, ako je aj v autosedacke a po narodeni ho zrazu kazdy vystiera na rovno, takze 20 minut v sedacke sa mu urcite nic zle nestane.. Co som ja bola v nemocnici, boli tam mamicky z Moldavy, Drienovca a Cecejoviec a ani jedna neniesla dieta v sedacke a strasne sa jej branili, ze ani za svet, ze keby ich aj stopli policajti, tak sa budu branit zubami nechtami, ze nech si ten policajt vozi deti v autosedacke, ale ony ani za svet.. tak ja neviem.. nech si kazdy urobi po svojom a hlavne, nech sa nic zle po ceste nestane..

gabkazabka
28. okt 2008

Ahojte baby,
tak my sme tiez niesli nasu Ninusku vo vanicke.Kupili sme sice autosedacku,ktora mala vlozku pre novorodenca a vyhrala sutaz o najbezpecnejsiu autosedacku r.2007,ale aj tak sme sa rozhodli pre vanicku.To babatko je tak mrnave,ze som sa velmi bala niest ju v sedacke.Sice my sme az zo Spisskej Novej Vsi,co je zo Sace 70 min.cesty....Ale uvidite same,ze v autosedacke nema velmi prirodzenu polohu,aj ked je 9 mesiacov v takej polohe v brusku,v sedacke je to predsa ine a bezpecnejsia sa mi zdala vanicka...Ale ako hovori Lilly:nech si kazdy urobi po svojom a hlavne, nech sa nic zle po ceste nestane.. 😉
Tak Vam drzim palce,aby vsetko dobre dopadlo.... 😵 😵 😵

suntalka
28. okt 2008

prajem prijemne popoludnie, som sice pasivny ucastnik tohto fora, ale debata o detskych sedackach ma prinutila reagovat... neda mi inac. som jednoznacnym zastancom autosedaciek, a to do takej miery, ze by som to uzakonila, minimalne, ako pokus o ublizenie na zdravi, ak dieta nie je priputane v sedacke. netusim, aky mozu mat rodicia dovod nato, ze takymto sposobom hazarduju so zivotom svojho dietata, ked ho nechaju nepriputane, ale ak to nedokazu urobit z lasky k dietatu, mali by to robit aspon zo strachu pred zakonom. mam trojrocneho syna a NIKDY neabsolvoval jazdu autom bez toho, aby bol priputany v autosedacke... je to prenho normalne, a nikto by ho nepresvedcil, nechat sa odviezt len tak. ked vidim deti poskakujuce na zadnom sedadle, zviha mi to adrenalin. nemusi dojst k sialenej dopravnej nehode, staci ak vodic sliapne v 80tke na brzdu a uraz je na svete, nehovoriac, ze ak si niekto myli, ze udrzi dieta na rukach pri takomto brzdeni, velmi sa myli...asi som sa nechala uniest emociami, tak vam prajem vsetkym stastnu cestu z porodnice... 😉

andyika
28. okt 2008

ahojte
dnes som bola na UTZ, kontrolovali mi len prietoky, bol tam dr. Dosedla, bol strasne zlaty, len vtipkoval pocas celeho vasetrenia. vsetko je v poriadku, videla som malemu tvaricku, chcel mi urobit fotku, ale nejak sa mu nedarila,...no nevadi, aspon ze som ho videla.
Bola som aj na CTG? no pocas vystrenia mi prislo zle, dufam, ze to nemalo vplyv na vasledok monitoru. Inac vysledok mi vyhodnoti az dr. Lendak pri najblizsej poradni. tak budem musiet trochu zit v neistote, ci to dopadlo dobre alebo nie.
Na CTG, ten horny pasik znazornuje tep dietata???a dolny????
aky ma byt interval babatka pri tepe???mne sa zda, ze obcas to dost vyskocilo...a lilly kolko si mala ty, ked ta poslali do nemocnice?????

inec este stale je tam ta zltackova karantena, normalne aj ta cakaren pre navstevy babatiek je zatvorena.Tak to ani tam uz nemoze prist navsteva???myslela som si, ze len na izby nemozu prist. ☹

gabkazabka
28. okt 2008

Suntalka,
hm,asi si sa fakt nechala uniest.... 😒

lilly
28. okt 2008

suntalka, suhlasim s tebou 🙂
andy, horna krivka na ctg su ozvy dietatka, teda jeho tep, mal by byt okolo 140, 150, mna ked prijimali, tak to bolo okolo 180-210.. cize o dost viac... 😖 Ked to len obcas vyskoci nejak na 180, alebo proste vyssie, to nevadi, hlavne, ze ta krivka je vacsinu casu v tom spravnom intervale..
ta spodna krivka su pohyby babatka, tie maju byt take krivolake, ked sa hybe.. ked spi, tak je to zhruba tak na jednej urovni 🙂
andy, ty k lendakovi pojdes do Sace, ci do Turne? Ja idem k nemu zajtra do Sace.
takze uz aj ta navstevna miestnost je uzavreta??? no uplne super 😠 Skor sa to zhorsuje, ako by sa to zlepsovalo, kym ja pojdem rodit, za 2-3 tyzdne, tak ktovie, ci to bude uz zrusene.. dufam, ze aspon otecka k porodu pustia, bo ma tam samu porazi 😠 ☹

luci79
28. okt 2008

Ahojte,
dnes som bola tiez na CTG a mozem potvrdit Andyikyne slova... Karantena tam nadalej pretrvava, celkom sa toho zacinam obavat...
Lilly, ja si myslim, ze kym ty pojdes do porodnice tak to bude zrusene. Verim tomu 😝 . Aj ked sice nikdy nevies kedy tam mozes rodit, ved babenko uz je vyvynute 😀 ...
Tiez sa velmi bojim, ci bude moct byt otecko pri porode, ja verim, ze ano... 😉
Andy, ja myslim, ze som Ta dnes zazrela v Saci (pamatala som si Ta sice len tak matne z fotiek, co mas v albumiku), aspon myslim. Prave si vychadzala z USG a ja som sla po Tebe.... 🙂 A neboj sa vysledku z USG, ja ked som tam bola prvy raz, tak tie ozvy miminka boli tiez vyssie, ale oni neurobia zaver len z toho jedneho, nebojkaj 🤐 . Ja som mala prist den na to, len na USG a uz to bolo v norme... Tiez mi bolo povedane, ze ak to bude vysoke aj na druhy den, tak by ma museli hospitalizovat...

madi
28. okt 2008

caute "sacanky" a specialne ahoj hankky 😝 som ta tu objavila ha haaaa 😎
co sa tyka autosedacky - jednoznacne som za autosedacku...kedykolvek a kdekolvek a VZDY
a zaznam CTG - ten spodny graf,pokial dobre viem, su kontrakcie maternice...urcite to nie su pohyby babatka, lebo moje sa mrvilo zakazdym a riadne....a ten spodny graf bol vzdy rovny a na nule....teda nemala som kontrakcie...a aj preto som rodila sekciou...

a co sa tyka personalu...ano - su tam vselijake sestricky...ale - vsetci sme len ludia...tiez mi taka mlada sestricka z novorodeneckeho odrapotala ako sa starat o maleho asi za 3 minuty a dlaa mi podpisat papier...a tiez som bola v strese ze co s tym a tiez som sa ho bala prvykrat prebalit....ale..prezili sme...a nikoho som tam nesla za to vrazdit... a hej, kazda sestricka ma iny nazor na kojenie aj na starostlivost o babatko... mne najlepsie poradila sestra zo sestonedelia....a nie z novorodeneckeho....hm..zvlastne...ale nevadi...ja som bola spokojna

drzim vam palceky, nech mate pohodove porody, nech su babatka zdrave a nech ste chytro doma so svojimi anjelikmi ...

hankky cmuky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre