Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

azuz
27. júl 2011

@marmatu a este som zabudla napisat, mala som nadstandardnu porodnu salu, tak po porode som ostala este jeden den a noc, az na dalsi den ma dali na tu gyndu

dany1986
27. júl 2011

@sherynkamalinka Tbc uz nieje povinne..preto sa to uz pytaju..ja som rodila v novej a ked som isla domov sa ma sestricka pytala ze ci chcem dat ockovat,ale v saci neviem ako to vobec je 😀😀

sherynkamalinka
27. júl 2011

no dnes som sa dozvedela ze sa kamoske pred tromi dnami narodil syn a nikto sa jej nic nepytal a ho zaockovali 😠 rodila v saci

lilly
27. júl 2011

@sherynkamalinka tbc je este povinne, ale od 1.1.2011 by sa malo zrusit, takze preto sa asi v novej na to uz pytaju, lebo asi viac mamiciek odmieta bcg vakcinu v porodnici.. tiez ju chcem odmietnut, alebo aspon teda odsunut, ale urcite nechcem maleho dat v porodnici zaockovat.. mala by si si vytlacit take vyhlasenie, co das hned, alebo co najskor primarke na novorodeneckom, prip aj nejakej vrchnej sestre, nech o tom vedia do predu a aj potom radsej hlavne na 4.den striehnut, ked beru deti, ze ci ich idu aj ockovat.. dufam, ze proti mojej voli si ho len tak nezaockuju 🤐

lilly
27. júl 2011

od 1.1.2012 som chcela napisat 😅

gianni
27. júl 2011

a prečo vlastne nechcete dať zaočkovať? nejak som v tom nepátrala že čo a ako,lebo do teraz do bolo automaticky

marmatu
27. júl 2011

@lilly ani ja nechcem dat zaockovat.mas vzor takeho vyhlasenia,ci si mam vlastnymi slovami sformulovat,ze som proti.boze a bude to akceptovat?som pocula,ze tam je dost divna ta primarka.

marmatu
27. júl 2011

@gianni kvoli moznym vedlajsim ucinkom v porovnani s malou pravdepodobnostou ochorenia na tbc (sucasne cisla 10 chorych deti a to zo soc. slabej vrstvy obyv. ktore dokonca zaockovane vraj boli)

marmatu
27. júl 2011

@azuz aj ja by som chcela tu salu.ale si aj na nej rodila, lebo niektore baby hoviria,ze tam boli len pred a po samotnom porode,ten prebiehal na klasickej sale.aj dr. tomastikova mi potvrdila ze individulne podla okolnosti a zelania rodiciek.

lilly
27. júl 2011

@gianni @marmatu vzor takeho vyhlasenia najdes tu, v texte je potom odkaz na dokument doc, ked tam kliknes na doc, tak sa stiahne http://rizikaockovania.sk/leg/leg6-odmietnutie_...
je tam aj dost o tom, preco ho odmietnut a ake robi komplikacie...

lilly
27. júl 2011

@marmatu tak ona to musi akceptovat, toto je na rozhodnuti matky, len to musime nejak ustrazit, ze by ich nezaockovala nejaka sestricka, co o tom nebude informovana a bude prilis aktivna... 😖 dufam, ze sa to podari teda

azuz
27. júl 2011

@marmatu mala som tu salu, lebo chcela som mat cely cas manzela pri sebe, ale rodit som isla vedla na normalnu, neviem preco som nemohla porodit tam a ani ma nenapadlo opytat sa, bola som rada ze uz idem tlacit 😀

julienka
28. júl 2011

@marmatu prvorodičkám sa veľmi neodporúča rodiť na tom stole, ktorý je na tej špeci-sále.... vraj je na to ideálny ten klasický stôl. to mi bolo povedané 😉

lucia1407
28. júl 2011

Ahojte baby ,tak mam za sebou dalsiu poradnu .Dnes to islo celkom dobre, prisla som na 8:30 a odisla o 10:00 takze taka pohodicka 😉 Vysetroval ma Dr. Dosedla vtipny bol celkom 🙂 a akurat vravel ze ide konecne na dovolenku.

A niektora tu chcela vediet ci maju plno, tak som zistovala u sestricky a ta mi vravela ze sa to vcera trosku uvolnilo ale ze uz dnes rano prisli dalsie 3 na prijem, takze asi tak. Je tam vecny kolotoc.

marmatu
28. júl 2011

@lucia1407 tak to sme sa tam stretli, ja som sla ako druha, a ty prva že? aj ja som bola vyhukana, že je dnes malo ludi a ze o 10:20 odchádzam z nemocnice...no celkovo sa mi to tam take pokojne zdalo dnes, inokedy je tam ovela vacsi chaos...no ano Dosedla je srandista aj odbornik, takže už viem prečo ho všetky chcu k porodu, aj mne hovoril o dovolenke, vraj ide na Ibizu a ozaj bolo vidiet že sa teši, ved musi mat toho vela, ale myslim, že on je tak trochu workoholik, že on aj chce mat toho vela, že ho ta praca bavi, ja som z neho mala dobry pocit, kedze uz prenasam urobil mi Hamiltonov hmat (boleloooo), tak uvidime, ak sa nerozrodim zajtra idem na príjem, už sa tešííím na našu bambulku

marmatu
28. júl 2011

@julienka no hej to som už počula, ale nerozumiem celkom 😖 , lebo prave to polohovatelne kreslo porodne ma zene ulahcit tlačenie, pretože jej zaroven pomaha gravitacia, a da sa nastavit tak ako to vyhovuje rodicke

marmatu
28. júl 2011

@azuz ved aj ja chcem tu salu kvoli tomu aby nesedel na lavicke, aby sme boli spolu a este kvoli vlastnej sprche, celkovo to tam vyzera utulnejsie takže to ma vyznam (no podla toho ako dlho kto rodi) aj napriek tomu, že samotny porod je vedla, i ked mi to nejde celkom do hlavy, ale doktori asi vedia preco tak robia, ked som sa na to pytala Tomastikovej tak odpovedala tak rozpacito, že aj tam sa rodi aj tam podla okolnosti

marmatu
28. júl 2011

@lilly a dik za ten link preštudovala som si to idem si pripraviť to vyhlasenie, normalne kovbojka bude s tym strazenim 😀

lilly
28. júl 2011

@marmatu potom daj vediet, ako to dopadlo s tym ockovanim, ci robili nejake problemy, alebo co.. som fakt zvedava..
to porodne kreslo nevyuzivaju preto, lebo je to nepohodlne pre lekara a porodnu asistentku, ktora sa nevie tak ovalit o brucho rodicky, ked jej chce pomoct vytlacit babo.. pre rodicku by kreslo bolo urcite pohodlnejsie, no oni radsej prehovoria rodicku nech sa presunie vedla no vodorovnej polohy, co je proti prirode, ale oni tam maju lepsi pristup a neviem, co este.. 😖 no a zena je rada, ze konecne moze ist tlacit a nema silu sa s nimi handrkovat,ze chce rodit tam...

julienka
28. júl 2011

@marmatu ktovie prečo, možno je to ale vhodnejšie ozaj pre ženy, ktoré už rodili a ich telo je "prispôsobivejšie" 😉)))

23erika
28. júl 2011

tak baby ja som tiez dnes bola na poradni a musim povedat, ze to dnes bolo onicom, tolko som este doteraz necakala, nielenze som musela cakat na usg, ale potom aj na poradni, nebol tam ani jeden lekar, sestricka robila monitori, az potom ked uz bola natrieskana cakaren, prisiel dr.Richnavsky a on to potom vyprazdnil, bolo to strasne, a najhorsie bolo ze tam bola jedna spoluobcanka a nebola tam najlepsia vona,odchadzala som o 12.40 tak asi tak som dneska dopadla, strasne 😒

lucia1407
28. júl 2011

@marmatu hej ,hej 🙂 .Ja som si uz myslela ze ani dnes nebudu ordinovat ked tam nikto nebol.A ty mas nejakeho dr. dohodnuteho ?
Ja by som tiez chcela ist rodit na tu nadstandartnu salu jednak preto ze tam chcem byt s manzelom a mat pokoj a sukromie ale aj preto polohovatelne kreslo, ved si za to aj zaplatim a nie aby som potom na samotny porod este behala z jednej saly do druhej ved je to riadna blbost 😠
Tak ti drzim palce nech vsetko dobre dopadne 😉. Ja mam pred sebou este tyzden tak uvidime ako sa drobec rozhodne 😀. Potom daj infosky, a aj ohladom toho ockovania, co som tu citala tak zvazujem ze to tiez odmietnem.

lucia1407
28. júl 2011

@23erika to si bola bola na prvej poradni ?Lebo aj ja ked som tam bola prvy krat tak to tak dlho trvalo.A potom tie dalsie su uz celkom v pohode. Akurat to je na tom blbe ze tam na poradni nesedi jeden doktor ale sa tam striedaju pocas dna, ten co ma prave cas tak ide vysetrovat , lebo oni odbehuju na striedacku aj k porodom aj ultrazvuky robia takze maju v tom niekedy riadny bordel 🙂. Preto sa tam tak dlho caka.

marmatu
28. júl 2011

@lilly jasne dam vediet...a s tym kreslom som si to aj tak myslela 😝

marmatu
28. júl 2011

@julienka skor sa priklanam k tomu co napisala lilly, ale asi ani ja sa nebudem hadat, len aby som to mala co najskor zasebou 😉

marmatu
28. júl 2011

@lucia1407 dakujem potom dam podrobne hlasenie. ja sama som zvedava ako to bude s tou salou, ockovanim a vobec vsetkym. nie nemam ziadneho dohodnuteho, a ty?

marmatu
28. júl 2011

Baby, ktoré ste to už absolvovali, napíšte mi prosím, kedy dostanem papiere z nemocnice, ktoré sú potrebné pre matriku a pre pediatra. Dúfam, že nie až pri prepúšťaní, či? Ide o to, že z Unionu budeme mať zapožičaný monitor dychu. Tetuška na pobočke ma oboznámila s tým, že do 4-5 dní od podania žiadosti nam ho donesu. Ale nepovedala mi, že tu žiadost potvrdzuje pediater (a ten ide na dovolenku len teraz neviem či prvé dva týždne, alebo 2 a 3 týžden v auguste) a zaroven potrebujem rodny list dietata (a k tomu som čitala že ho matrika vydá spravidla do 7 dní). A čo som tym chcela všetkým povedať - že stratíme vela casu kym sa k nam ten monitor dostane. Ved ja ani nebudem spat! Na druhej strane si hovorim, že ved nie kazdy ma monitor a dieta mu vyrastie aj tak a niekedy vobec nemali monitor.

asandys
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
asandys
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
23erika
28. júl 2011

@lucia1407 nie, uz to bola tretia poradna, uz sme po termine 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre