Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

tinka274
5. sep 2011

@lucytao jaaj a zabudla som .. nie neda sa rezervovat až na sale sa ta opytaju aku izbu chces... :D

lucytao
5. sep 2011

@marmatu A prečo nieje dobre očkovať dieťa proti tbc v pôrodnici???? dakujem

lucytao
5. sep 2011

@mirca ano dávali ale to je na tebe ja mám iného lekára a som len v 26tt+2d a už sme dali čo viem od kamarátky ona rodila u tvojho staral sa o nu od začiatku tak dostal aj pred aj po pôrode ja to urobím tiež tak dam aj po 😀

lyenka
6. sep 2011

pridam svoju skusenost: rodila som pred 3 rokmi v saci u dr. Vargovej a velka spokojnost aj s jej pristupom a rovnako so setrickami a ostat. personalom, momentalne lezim uz 2tt na gynekologii tak som mala moznost sponznat aj ostatnych lekarov... sestricky a upratovacky velmi mile, ustretove, rovnako ako aj lekari az na Dr. Totha a Dr. Olsavskeho, mozno su odbornici ale pristup k pacientke bohuzial velmi nadradeny ...

evicka_po
7. sep 2011

Podelim sa aj ja...som sice z Prešova, ale rozhodla som sa pre Šacu, lebo som mala pocit že tam by som mohla porodiť v čo najlepších podmienkach. Rodila som u dr.Vargovej, tak isto som bola spokojná. Je veľmi milá, ústretová a ľudská. Pravdu povediac v konečnom dôsledku môj pôrod nevyzeral tak ako by som si priala. Prečítala som si nespočetné množstvo článkov o "prirodzenom pôrode", bez klystíru, liekov, urýchľovania, vyvolávania, "pomáhania" skákaním sestričiek po bruchu a podobne. Nakoniec to síce začalo samo, ale nepostupovalo, tak prišli na rad čípky a injekcia a vtedy to už nabralo také obrátky, že aj keď som nechcela, prosila som o epidurál a ten bol veru vykúpením, po 10 hodinách som si na dve hodinky zdriemla a v spánku sa otvorila na milosrdných 8 cm, potom to už išlo rýchlo aj keď s bolesťami, lebo epidurál už nedopichnú aby som vedela správne tlačiť. Samotný pôrod trval cca 5 minút a hneď potom som sa zaprisahala že Viliam bude jedináčik 🙂) No človek na bolesť rýchlo zabudne...🙂 Manžel bol celý čas so mnou, mala som nadštandardnú pôrodnú sálu, na ktorej som tiež nerodila, aj keď pôvodne som chcela. Neviem prečo sa tomu lekári bránia, no v tých bolestiach mi to bolo už jedno, chcela som to mať za sebou.
Ešte jednu noc som ostala na pôrodnej sále, pretože nebola voľná žiadna izby, potom som bola na tej za 30 eur. Izba bola v celku fajn, ale určite nie za 30 eur. Za toľko by som mohla mať krásny pobyt v tatrách v luxusnom hoteli, no ale domov som ísť nemohla a na pôrodnej sále ostať nechcela. Strava bola absolútne nevhodná pre dojčiace matky, čo potvrdili aj sestričky, ale viac pozornosti tomu asi nikto nevenuje...iba krútia hlavami.
Suma sumárum cca 250 EUR a relatívna spokojnosť.

v9a5l1entina
8. sep 2011

@evicka_po Takze zo svojich vlastnych skusenosti by si odporucila tu nemocnicu alebo by si radsej povedala nech si hladam inu hmm....? ☹

tinka274
8. sep 2011

@v9a5l1entina ja si myslim že 1000 ludi 1000 nazorov skus sa tam ist pozriet jeden den v tyždni robia prehlidku pre tehotne ženy a sama si utvor nazor 🙂

v9a5l1entina
8. sep 2011

@tinka274 A nevies nahodou v ktory den ☹

tinka274
8. sep 2011

@v9a5l1entina fuuu netusim .. ale sa mi zda že vo štvrtok .... ved skus tam cinknut na recepciu urcite najdes cislo na nete 🙂

evicka_po
8. sep 2011

@v9a5l1entina to zalezi od toho ako si predstavujes svoj porod...Ale myslim si ze ak by som zrvala na prirodzenom porode asi by mi to bolo umoznene, ale nehadala som sa, ani nato nebolo sil ani chuti a doverovala som lekarke...kazdopadne som verila ze moj porod bude prebiehat inak, ale verim ze lekari spravili vsetko tak aby to bolo co najlepsie pre mna a moje dieta...

cervena_ciapocka
8. sep 2011

@evicka_po @v9a5l1entina
Ide aj o to kto si čo predstavuje pod "prirodzeným pôrodom". Ak žena odmietne klystír tak na tom nič prirodzené nevidím, lebo si ani nechcem predstaviť ako by to vyzeralo keby som ho nemala pri tom všetkom čo sa na pôrodnom sále dialo.
Tiež nástrih: mňa postrihali kde sa len dalo, ale ak by to chceli nechať "na prírodu" tak je dieťa ešte asi vo mne alebo by som sa tak dotrhala, že dnes by som ešte nesedela, lebo malý bol dosť veľký 😅
Netreba veľmi mudrovať o tom ako si to predstavujete, lebo konkrétna situácia je často iná a skôr treba nájsť lekára o ktorom viete, že nerobí zbytočne rôzne zásahy (ako vyvolávačky a nástrih) ale vie triezvo zhodnotiť situáciu.

evicka_po
8. sep 2011

@cervena_ciapocka No je to tak ako píšeš, ide len o to, že sa už nikdy nedozviem ci by to išlo aj bez vyvolávačky alebo nie a či mi ju nedali len preto aby sme to stihli v smene toho ktorého lekára...A je jasné, že keď pôrod urýchľujú je potom väčšia pravdepodobnosť, že bude treba nástrih, keďže sa tvoje telo jednoducho nestihne prispôsobiť. Normálny pôrod by možno prebiehal dlhšie, ale s menšími bolesťami...no to sú už len dohady, ktoré môžu a nemusia byť pravdivé. Každopádne pôrod by mohol prebiehať aj dôstojnejšie, ale neviem, či takú nemocnicu na Slovensku nájdeme...

evicka_po
8. sep 2011

A ešte musím povedať, že pri pôrode sú skvelé sestričky, milé ochotné, perfektné!!! Spríjemnili mi pôrod ako sa len dalo...Až na jednu, čo tam chodila ako kráľovná krásy, ale tu som videla len keď ma prijímali...🙂

cervena_ciapocka
8. sep 2011

@evicka_po súhlasím so všetkým čo si napísala 🙂
ja som prenášala už týždeň a bála som sa o malého tak som bola rada, že mi pôrod vyvolali, a naozaj bolo už načase ako sa ukázalo pri pôrode. Ktovie kedy by sa to samé pohlo, lebo už dva dni sa mi zdalo že už to bude, ale stále sa to zastavilo. A s tým prispôsobením tela je to pravda, lebo okamžite po vyvolávačke mi nastúpili najsilnejšie kontrakcie a dostala som z toho šoku triašku celého tela.
A s personálom som tiež bola väčšinou spokojná 🙂 tak na 99%. Našťastie som natrafila na dobrých lekárov a už viem koho si nabudúce vyberiem ako pôrodníka 😉

alenuska11
8. sep 2011

Ahojte, aj ja som sa rozhodla rodiť v Šaci..Chcela by som vedieť, či môže byť manžel pri pôrode od začiatku?ďakujem 🙂

tajava
8. sep 2011

@alenuska11 na nadstandardnej porodnej sale moze byt od zaciatku, lebo ste tam iba vy dvaja. Na spolocnej vzdycharni moze byt iba ak tam nie je ina rodicka, si myslim, ze sa to stava malo casto, ze je na spolocnej vzdycharni iba jedna zena. Na porodnej sale moze byt, ak si to zelas - hovorim za seba, po dvoch spontannych porodoch tam.

alenuska11
8. sep 2011

@tajava ďakujem, a na tej vzdychárni si bola,kým si nebola poriadne otvorená, čiže pripravená na pôrod?

tajava
8. sep 2011

@alenuska11 ja som mala tu nadstandardnu, aby mohol byt manzel celu dobu so mnou. Tam som bola presne ako pises, az kym som nesla na porodnu salu

alenuska11
9. sep 2011

koľko ťa ten nadštandart stal?

cervena_ciapocka
9. sep 2011

@alenuska11
ak si na normálnej vzdychárni, tak tam sú postele pre 4 rodičky. Manžel môže byť vonku na chodbe a ty ak sa cítiš dobre tak môžeš byť na tej chodbe s ním. Ale to zväčša nejde, lebo skôr potrebuješ byť na vzdychárni kde ťa vyšetruje lekár, kontroluje pôrodná asistentka, kontrolujú ozvy bábätka ... veľa záleží od situácie.
Ale ináč je to tak ako píše @tajava s tou nadštandardnou.
A ide aj to koľko je v ten deň rodičiek. Keď som bola ja bolo nás asi 7 a ďalšie rodičky by už poslali do iných nemocníc, lebo ich nemali kam dať. Ale potom boli dni keď nerodil nikto.

karin1989
9. sep 2011

Ahojte, tiez som sa rozhodla pre Sacu a zo vsetkym co ponuka, ked to samozrejme bude mozne. Som uz po termine, ked to nepojde samo, tak v nedelu musim ist na vyvolavanie. Momentalne je tam plnka... vcera mali skoro vsetko obsadene, tak dufam, ze sa to tam uvolni ked to na mna pride 🙂 Nadstandardny rodiaci box stoji tusim nieco okolo 20 eur, mozno 23 eur tusim, manzel pri porode 20 eur a nadstandardne izby 15-30 eur/noc. Chcela by som mat manzela od zaciatku pri sebe, tak dufam, ze bude nadstandardka volna, no a izbu dufam v jednopostelovu - mam radsej sukromie len s blizkou rodinou a predsa ide o dost intimne obdobie - prve kojenie, rana po siti a tak... Inak podmienky a pristup v Saci hodnotim na najlepsie v okoli, bola som tu uz x-krat hospitalizovana na viacerych oddeleniach a velka spokojnost - odporucam 🙂

_________________________
I have added cool emoticons to this message.
To see them go to http://x.exps.me?5b6e1c14c262e0c573d48f437e8d2e83

alenuska11
9. sep 2011

@cervena_ciapocka takže asi zaleží od šťastia, koľko nás v ten deň bude...Ale možno je lepšie, si to poistiť nadštandartkou...Treba ju vopred rezervovať? Keď si rodila ty, nerušilo ťa,že vás tam toľko "vzdychalo"? A ako dlho si tam bola?

evicka_po
9. sep 2011

@alenuska11 Rezervovať pokial viem sa nedá, keď bude voľna a budeš ju chcieť dajú ťa tam, ak bude obsadená ostaneš na tej hromadnej "vzdychárni". Ked som rodila ja, mala som chvalabohu nadstandardnu volnu a mohla som tak stravit tych mojich 11 hodin v klude s manželom, v tom case bola klasicka vzdycharen plna, tusim aj nejaka romka tam bola...jeden záchod pre všetky kocky po klystíry...🙂)alebo zachod je aj na chodbe, len ci dobehnes...🙂)

alenuska11
9. sep 2011

@evicka_po tak v takom prípade je asi lepšia nadštandartka...11 hodín a sama ☹ To na čo tam už ten manžel je za 20 eur na zvyšnú polhoďku?!Veď ta prvá fáza trvá najdlhšie,vtedy by tam mal byť.

evicka_po
9. sep 2011

@alenuska11 tak presne ako hovoríš. Ak s tebou nemôže byť v tej najdlhšej a najťažšej fáze tak je tam na nič. A vysedávať spolu na chodbe tiež nieje nic moc. Držím ti palce, aby ti vyšla nadštandardka. No ale treba povedať, že sa oháňajú tým, že manžel môže byť pri pôrode, aj v prvej dobe, ale nikto ti nepovie, že iba v prípade, že budeš mať šťastie...verím, že ty ho budeš mať 🙂

alenuska11
9. sep 2011

ďakujem 🙂 neverím veľmi, keď zo všetkých strán počúvam aký je tam nátresk...Uvidíme...potom dám určite vedieť 🙂

cervena_ciapocka
9. sep 2011

@karin1989 jednoposteľová izba je tuším len jedna, ak vôbec ... tie za 15-30€ sú dvojposteľové.
@alenuska11 ani neviem, lebo stále sa tam niečo dialo ... vkuse tam chodili sestričky, kontrolovali raz jednu raz druhú, lekári tam chodili a tiež sa cez vzdycháreň prechádza na pôrodnú sálu. A keď máš silné kontrakcie a je ti zle tak ti je jedno čo sa okolo deje, lebo sa sústredíš len na to aby to čím skôr skončilo, prípadne ten ruch okolo ti aspoň odvedie myšlienky inde.

cka
9. sep 2011

ahojte, tak mna caka kazdym dnom porod....dnes vecer idem na kotrolu, tak som fakt zvedava, ze ako to tam vyzera, ked pisete, ze je tam plno. 🙂) Ja by som najradsej uz aj dnes rodila, ale akosi sa nic nedeje a to som od minulej stredy na 1 palec otvorena. Idem rodit k Dosedlovi, a to uz druhy krat. Nemala som pri prvom porode manzela pri sebe, ani nadstandard salu som nemala. Boli sme 3 vo vzdycharni, mna prijali ako prvu, hned mi supli klistyr, a kym som sa stihla vycistit, dosla este jedna mamicka a jedna romka. Ale to mi uz bolo jedno, ja som celu noc stala pri posteli a mala kontrakcie a oni s kontrakciami spali co dodnes nechapem. 🙂)) Tak som zvedava, co bude dnes. A na tej nadstandard sale je ak wc??

evicka_po
9. sep 2011

@cka nie, je tam iba sprchový kút, kde sa v prípade potreby môžes vycikať...🙂 ak nie tak chodba alebo to vecko na vzdycharni

nissa
9. sep 2011

Ja som rodila v Saci 2razy a bola som zakazdym maximalne spokojna.Zaplatila som si nadstandard 2postelovu izbu ktora bola veli pekne zariadena telkou,chladnickou,varnou konvicou,sprcha a wc na izbe.Personal perfektny od lekarov az po upratovacky,velmi pekny a mily pristup k pacientkam a to bez akychkolvek financii navyse.Vrelo odporucam!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre